[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

sklep zoologiczny Szczecin

https://homeconcept.com.pl/warszawa/salony/lares/łazienka - pomysły

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

OOBE - podróże poza ciało


Dodano: 2005-03-08 21:22:34 · Wyświetleń: 81802
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Czym jest OOBE?

OOBE (z angielskiego out of body experiences) są to podróże poza nasze ciało.

Bardzo trudno jest osiągnąć ten stan, jednak jeśli już się uda, możemy poruszać się zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości, bo za pomocą myśli. I tak możemy np. "odwiedzić" znajomego mieszkającego w innym mieście, kraju, itd. Mamy wówczas widzenie pod kątem 360 stopni i możemy w dowolnej chwili przenieść się w inne miejsce.

Jak osiągnąć OOBE?

Jest kilka metod osiągania OOBE, jedna z nich to tak zwana metoda transowa. Jest uznawana za jedną z najprostszych, ale i najdłuższych. Mówiąc "najdłuższych", mam na myśli taką, która pochłania najwięcej czasu. W bardzo dużym skrócie mówiąc, technika ta polega na wprowadzeniu się w trans, co umożliwia opuszczenie ciała fizycznego. Trans nie jest niczym przerażającym, strasznym, czy coś takiego. Nie jest to stan przeznaczony dla mistyków czy innych "nadprzyrodzonych" ludzi. Mówię to, bo termin "trans" zaczął obrastać takimi banialukami. Uważam, że dobrym określeniem tego stanu będzie powiedzenie, że jest to stan między snem a jawą (ciało śpi, a umysł nie) stan oderwania się od fizycznych spraw. Odpowiada to mniej więcej definicji z Encyklopedii Popularnej PWN, która tak mówi o transie: TRANS: Stan podobny do niepełnego snu: obniżona świadomość, słaby kontakt ze światem zew., automat. działanie; występuje np. pod wpływem hipnozy lub samoistnie w histerii.

A teraz o samej metodzie i związanymi z nią zagadnieniami. Jak już wspomniałem technika, ta polega na wprowadzeniu się w trans. Ale jak to osiągnąć? W sumie nie jest to trudne, aczkolwiek może się na początku nie udawać, ale o tym za chwile. Zacznijmy od przygotowania się do przebiegu tej techniki.

Uważam, że najlepiej próby przeprowadzać w nocy, przed snem, kiedy jesteśmy zmęczeni i łatwiej się zrelaksować. Naturalnie jest wtedy taki problem, że po prostu można zasnąć. I to właśnie jest początkowo największą przeszkodą. Niektórzy stosują tą technikiem rankiem, za dnia, a jeszcze niektórzy budzą się w środku nocy i wtedy testują. W sumie u każdego może być inaczej, więc zachęcam do testowania. Powiem jeszcze jedno. Sama zabawa, trening, powtarzanie techniki owocuje.

Nawet jeśli nie osiągniesz od razu OOBE to np. będziesz łatwiej się relaksował albo skutecznie walczył z bezsennością J. Poza tym rozwijają się w człowieku pewne "zdolności". Nie chcę nic sugerować, bo nie jest to jakoś udowodnione, ale np. znam człowieka, który nabył zdolności jasnowidzenia, po ćwiczeniu OOBE. Sam byłem świadkiem sprawdzania się jego "wizji". U siebie zauważyłem, że zaczęły się u mnie pojawiać samoistnie LD i to naprawdę ciekawe. Ale wróćmy do samej techniki.

W pokoju, w którym ćwiczysz, powinno być dość ciepło, a Ty najlepiej miej na sobie lekki strój, a jak Ci zimno, możesz przykryć się kołderką lub kocykiem. Zauważyłem, że nie jest to przeszkodą, chyba że będzie Ci za ciepło. Wtedy po prostu traci się komfort...

Można położyć się bądź siedzieć w wygodnym fotelu. Richard Webster w "Podróżach astralnych" mówi, że chociaż logiczne są treningi na łóżku (bo podczas snu naturalnie podróżujemy poza ciało), to jednak poleca stosowanie techniki na fotelu. Ja również uważam, że dużo łatwiej coś osiągnąć w wygodnym foteliku, ale rób jak uważasz. Można puścić sobie cichutką muzyczkę w tle, która spełnia dwie funkcje. Po pierwsze - zagłusza dźwięki niepożądane (np. szczekanie psa, ruch uliczny itd.), po drugie - pomaga się zrelaksować. Ja osobiście polecam twórczość Mike'a Oldfielda, a w szczególności utwór "Tubular Bells". W pomieszczeniu, w którym ćwiczysz, powinno być w miarę ciemno (albo całkowicie), no i trzeba zrobić tak, by nikt Tobie nie przeszkadzał przez czas ćwiczeń.

A teraz przejdę już (wreszcie! J) do opisu samej techniki.

Leżysz w łóżku lub siedzisz w fotelu" w tle słyszysz relaksującą muzyczkę. Co teraz? W tej chwili po prostu myśl o jakiejś przyjemnej dla Ciebie rzeczy, by się zrelaksować psychicznie. Jeśli znasz jakąś metodę relaksacyjną możesz ją teraz zastosować. Ja w tym czasie myślę o tych wspaniałych rzeczach, jakie daje OOBE. Ty zrobisz, jak uważasz. Następnie intensywnie wpatruj się w ciemność przed oczami, tak jakbyś chciał w nią wejść, wniknąć. Po pewnym czasie możesz zobaczyć małe, liczne "światełka".

Co to właściwie jest? Niektórzy uważają, że ma to związek z optyką i ze światłem, a np. Donald de Gracia, badacz OOBE, traktuje je jako bramę do planu astralnego. Jeśli w pogodny dzień spojrzysz w niebo zobaczysz coś podobnego. Są ludzie, którzy widzą je wszędzie i zawsze (np. ja) i może jest to sprawa optyki, ale czasem widoczne są skupienia tych światełek i wokół niektórych ludzi widać różnokolorowe "łuny". Może jest to jakiś zarodek widzenia aury?

Cokolwiek miałoby to znaczyć, nie pytaj, bo na aurach się kompletnie nie znam i się nimi nie interesuję. Z czasem te "światełka" mogą mieć niesamowite kolory i intensywność, aż w końcu mogą przerodzić się w różne obrazy zwane hypnagogiami. Są to niezależne od naszej woli pejzaże, osoby, zwierzęta, rzeczy itd. Jest to sygnał, że jesteś już blisko. Teraz pomyśl o tym, jak przyjemnie byłoby się unosić, latać. Skup się na tej myśli, pogłębiaj ją.

Teraz trudna sprawa. Podczas takiego myślenia (albo wcześniej) możesz po prostu zasnąć! Nie przejmuj się, jest to naturalny odruch. Chcesz osiągnąć stan między snem a jawą, a to trudno osiągnąć jednej nocy. Ale cóż: praktyka czyni mistrza. Teraz możemy przejść do następnego punktu.

Czy kiedykolwiek, gdy zasypiałeś, miałeś uczucie jakbyś spadał, zsuwał się, może odczułeś jakby większy ciężar ciała? Jestem niemal pewien, że tak. Czy przestraszyłeś się tego? Otóż chcę Ci powiedzieć, że takie uczucie będzie towarzyszyło wychodzeniu z ciała. W miarę pogłębiania relaksu możesz doznać właśnie takich doznań.

Najważniejsze jest, byś się nie przestraszył i przyjął to ze spokojem. Póki się tego nie nauczysz, dalej nie pójdziesz. Kolejną sprawą są wibracje. Najbardziej zaintrygowały one badacza Roberta Monroe'a (o czym możesz poczytać w jego książce "Podróże poza ciałem"). Są to "drgania" ciała o różnych częstotliwościach. Im dłuższy czas będziesz praktykował tą technikę, tym bardziej zgłębisz to zagadnienie. Jest to kwestia dość indywidualna. Ważne jest też wyzbycie strachu przed ciemnością. Mrok (w tym wypadku:-)) jest w porządku.

W pewnym momencie takiego leżenia możesz nagle stracić przytomność, ale tylko na chwilkę. Jak już ją odzyskasz, to najprawdopodobniej będziesz unosić się nad swoim ciałem. I co teraz? Poruszanie się w tym nowym ciele, jak i zachowanie się w nim, jest kompletnie inne niż w normalnym świecie i jest to rzecz nie do opisania. Np. masz tam widoczność 360 stopni! Jak można w ogóle sobie to wyobrazić? I takich rzeczy jest tam od grona. Poruszasz się tam za pomocą myśli.

Jednak w czasie pierwszej podróży doradzam pozostanie w jednym pomieszczeniu i przyzwyczajenie się do nowych warunków.

I nie zrażaj się jeśli za pierwszym, drugim czy dziesiątym razem nie wyjdzie. Zdziwiłbym się, jakby się udało. Na wszystko potrzeba czasu, a wytrwałość i silna motywacja na pewno znacznie przyśpieszą osiągnięcie celu.

Innym sposobem osiągania OOBE jest wirująca przestrzeń magnetyczna. Technika ta polega na przemieszczeniu obrazu mentalnego mającego aspekty wibrującej przestrzeni energetycznej, na ciało fizyczne, które w tym czasie pogrążone jest w stanie relaksu. Efektem końcowym jest eksterioryzacja.

Krokowy opis techniki:

1. Relaksacja. Połóż się i zrelaksuj. Technika, za pomocą jakiej to zrobisz, nie odgrywa tutaj większej roli, ważny jest sam stan: "umysł świadomy, ciało śpiące", do jakiego musisz się doprowadzić... 2. Wizualizacja. Z zamkniętymi powiekami zwizualizuj sobie obraz mentalnego wiru lub wibrującej (nie mylić z "wirującej") przestrzeni energetycznej, mającej aspekty trójwymiarowej głębi. Ciemne tło (jak dla mnie) daje najlepsze efekty...

3. Przeistaczanie. Zachowując swój obraz w stanie nienaruszonym (w ciągłym ruchu), przenieś powoli uwagę na ciało fizyczne. Następnie wyobraź sobie, jak przestrzeń oplata Twoje ciało fizyczne swoim wibrowaniem, z każdej możliwej strony pobudzając przy tym wibracje ciała fizycznego.

4. Koncentracja. Utrzymaj nie rozproszoną koncentrację z jednoczesnym utrzymaniem (bądź pogłębieniem) relaksacji - efekt wibracji (ciała fiz.) powinien pojawić się po około 5 do 15 min. W miarę dalszego utrzymywania tego stanu wibracje zaczną przybierać na sile, co w efekcie końcowym wywoła stan eksterioryzacji.

5. Akceleracja - Aby to (eksterioryzacja) się stało szybciej niż normalnie, należy skoncentrować się (z zachowaniem koncentracji właściwej) na następującym wyobrażeniu: wibrująca przestrzeń, jaką sobie stworzyłeś, w gruncie rzeczy jest energią, która oprócz tego, że wywołuje wibracje (ciała fiz.), może również przemieszczać inne energie. Skup się więc na głębszym odprężeniu i pozwól, by wibrująca przestrzeń jaka oplata Twoje ciało fizyczne (powodując wibracje), poniosła je delikatnym ruchem w górę lub w bok - tu kierunek nie gra roli, czyli wedle upodobań... Z początku może powstać efekt przesuwu krokowego, jaki przemieszcza ciało energetyczne stopniowo, ruchem skokowym (co zależy również od stopnia wibracji...), ale w miarę praktyki i ćwiczeń w tym kierunku, będzie coraz to lepiej. Niemniej jednak ruch skokowy prowadzi do tego samego efektu, jedyny mankament w szybkości z jaką zachodzi właściwe oddzielenie... Aczkolwiek najlepszy z możliwych efektów może pojawić się również już za pierwszym podejściem, przy czym wszystko zależne jest od indywidualnych preferencji...

Kilka uwag:

-Podczas pierwszego wyjścia nie wylatuj poza swoje pomieszczenie mieszkalne.

-Najpierw poćwicz LD (sen świadomy), jakby Ci nie wychodziło. To prostsze.

-Najpierw pomedytuj, żeby poćwiczyć koncentrację, albo poproś kogoś żeby jak coś pomógł ci wyjść z transu (np.poprzez masaż)

Więcej o OOBE na www.masterek6.webpark.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Sokollus
  (2008-03-26 10:49:42) #31
  | 👮 raport

  Jeśli widzisz aury to powinienes przeczytac ksiazke stefana Kinga pt. "Bezsennosc"

  Ostatnio zainteresowalem sie oobe ale narazie mi nie wychodzi. Czytam wszystko co znajde w necie. Bardzo chcialbym tego doswiadczyc,ale narazie mi nic nie wychodzi,czesto zasypiam i czasem trace nadzieje ze to w ogole mozliwe. Jestem jednak wytrwaly i zrobie to.

  pozdro

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Navaho**
  (2008-04-20 00:49:03) #86
  | 👮 raport

  Witam!

  Mam to bardzo czesto, nie lubie tego, nie lubie tego "paraliżu", widzialem wiele

  Nie rozumiem ludzi ktorzy próbują wejść w ten stan.

  Jest to "ciekawe",hmm... - to fakt.

  Nie jest to przyjemne!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Mózg
  (2008-05-19 18:49:58) #192
  | 👮 raport

  Kiedy bylem mały, parę razy byłem przedmiotem dziwnego zjawiska. Gdy spałem w łóżku w salonie, miewałem bardzo obrazowe sny typu wiszenie na haku, przyczepionym do lecącego helikoptera na lotnisku. później obowiązkowa wizja spadania do łóżka z sufitu, i pobudka. Zawsze gdy się budziłem, "mrówki" chodziły mi po rękach i nogach. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, czy było to OOBE czy zwykła wizja senna????  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Tete
  (2008-05-23 23:24:12) #211
  | 👮 raport

  Raz to miałem ale tylko przez pare sekund: uniosłem się ponad ciało, popatrzyłem w dół na siebie, a potem "spadłem" z powrotem do ciała i mało się nie przewróciłem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Phoebe
  (2008-06-04 19:36:35) #251
  | 👮 raport

  Ten artykuł jest bardzo interesujący i...trochę niewiarygodny.Lecz raz kiedy byłam bardzo mała zdarzyło mi sie coś podobnego.Leżałam w łużku, ale widziałam siebie tak jakby z sufitu, jakbym latała.Nie wiem co to było, ale to wspomnienie zapamiętałam najlepiej z dzieciństwa.Czy to mogło być OOBE?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • open 24h
  (2008-07-06 19:44:55) #451
  | 👮 raport

  moj komentarz bedzie krotki. mialem te stany. pojawialy sie faktycznie w momencie glebokiego relaksu, ale cpalem wyedy na maksa amfe i sam nie wiem...kumpel mial podobnie... roznie to przebiegalo,ale ciary przez cialo byly i to...drganie...i to ze w tym czasie bylem w tym samym miejscu w ktorym "usnalem".................MASAKRA....warto to przezyc ale trudno wyjasnic. pozdro

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • młody
  (2008-07-09 17:01:00) #480
  | 👮 raport

  Hmm.. ja mam tak sawsze z rana kiedy próbuje usnac po raz 2... nie moge ruszyc ciałem .. widze wszystko dookoła mnie (chodz oczy mam zamkniete) i czesto słysze krzyki ktore wołaja moje imie...nie wiem co to jest ale napewno nic normalnego;p ... chyba musze pocwiczyc bo poza pokoj nigdzie nie wyleciałem .. a nuz widelec dolece do angli..:D to sobie pozwiedzam..:) pozdro

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • aron
  (2008-08-11 03:59:38) #575
  | 👮 raport

  Ja raz jak bylem maly mialem cos takiego: lezalem w lozku i widzialem swoja mame jak wchodzila do mojego pokoju i odkurzala, ale widzialem to chyba z perspektywy tak jak lezalem ( ale dokladnie niepamietam ) Wiem tylko ze sie tego stanu bardzo przestraszylem i nie moglem sie wogole ruszyc, jakby moje cialo sie zablokowalo. Probowalem krzyczec zeby moja mama mna potrzasla, ale nie potrafilem wydobyc z siebie glosu ( lub byl to gluchy krzyk ) Potem niewiem co sie dokladnie stalo ale jakos sie otrzaslem i spytalem sie mamy czy byla u mnie w pokoju i czy robila to co ja wtedy widzialem i czy ja spalem czy tez mialem otwarte oczy. Wedlug mamy spalem caly czas i mialem zamnkniete oczy ...ale wszystko co mama robila, tzn.to co ja widzialem tez bylo prawda Wiec chyba byl to stan OOBE

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • szakalisko
  (2008-08-21 14:11:03) #669
  | 👮 raport

  nie interesowalem sie tym ale przypominam sobie ze kilkakrotnie dochodzilem do momentu "spadania" i zazwyczaj sie budzilem z wielkim strachem, ale teraz posiwiece na to chwile bo jest to calkiem intrygujace :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • hugoh96
  (2008-08-22 00:58:48) #675
  | 👮 raport

  Ja raz miałem takie doświadczenie ,zasypiałem i jakbym uniósł się nad ciało .I tak jakby był to sen ,ale to wyglądało inaczej. Mogłem latać i robić cokolwiek (czego dotychczas nie miałem w żadnym śnie).Po pewnym czasie odzyskałem świadomość w tym "śnie" i poleciałem do góry aż nad chmury .Latałem tam beztrosko i patrzyłem na ziemie nagle ogarnął mnie strach (ponieważ przypomniałem sobie że mam lęk wysokości) i z ogromną prędkością spadałem w dół na ziemie , po całym ciele przechodziły mi ciarki .Po chwili uderzyłem w ziemie i tak jakbym "wbił" się w łóżko ,to było takie dziwne uczucie.
  Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy to mogło być OOBE ?
  Przepraszam za to że napisałem coś podobnego co Mózg.
  Proszę o odpowiedź
  Pozdrawiam

  <b>Od admina: dane kontaktowe zostaly usuniete. Czytaj regulamin zanim wyslesz komentarz... :/</b>

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • innuendi
  (2008-08-29 00:54:41) #761
  | 👮 raport

  wiele jest w tym prawdy, lecz informacja jest tak naprawde szczatkowa, metody sa prawdziwe, najtrudniej jest sie wprowadzic w swiadomy stan relaksacji, bariera jest tak cienka, ze nie jestesmy pewni na 100%, czy to OBE, czy zwykly sen, mozna jedynie to sprawdzic za pomoca drugiej osoby, musimy wiedziec gdzie sie znajduje i prosimy ja by np: ubrala sie w charakterystyczny sposob, badz robila cos czego zazwyczaj nie robi, jezeli zkonfrontu7jemy pozniej te fakty z tym co widzielismy i jest to zgodne, mozemy byc pewni, ze udalo nam sie podrozowac poza cialem, trudnosc jest z poruszaniem, poniewaz jestesmy przyzwyczajeni do swojego ciala i mamy naturalne odruchy, jezeli chcemy np: podniesc reke, w OBE wszystko trzeba robic za pomoca mysli, tylko i wylacznie, prawda jest ze widzi sie 360st, za pierwszym razem jest naprawde trudno, kazdy kolejny jest juz bardziej przyjazny, nawet mozna odbywac podroze erotyczne, wchodzic do czyjegos umyslu, jest jednak kilka zagrozen, mianowicie strasznie to uzaleznia, mozna popac w shizofremie, nie nalezy bawic sie w OBE podczas burzy, wyladowania atmosferyczne moga zaklocic nasz powrot, no i trzeba uwazac na inne byty astralne, ktore tylko czekaja by zajac nasze cialo, nikt o tym nie wspomnial, nie jest to zabawa, tylko wkroczenie w swiat, ktorego nie znamy, a istnieje, jestesmy zbyt mocno obciazeni doktryna religijna by zrozumiec ten swiat, paralizuje nas strach, dlatego badzcie uwazni w swoich podrozach, a byc moze zmieni to zupelnie wasze spojrzenie na swiat, ktory nibny nas otacza, zobaczycie rzeczy, jakich tutaj nie da wam zadna wirtualna technika, i pamietajcie, ze energia podczas tych podrozy sie wyczerpuje,

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • EEEryk
  (2008-09-10 10:34:12) #825
  | 👮 raport

  Ja gdy bylem maly czesto widzialem siebie z roznych perspektyw.. Tak jakbym stal kolo swojej osoby.. I zawsze dzialo sie to tuz po przebudzeniu. Chcialbym nauczyc sie OOBE i przezyc cos takiego jeszcze raz.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Karolina
  (2008-09-10 14:06:53) #826
  | 👮 raport

  hmm...interesujące. Niewiedziałam, że to tak się nazywa...pamiętam, że kiedyś coś takiego mi się zdarzyło. tzn.opanowałam ten trik - spałam, ale mój umysł pracował tak samo jak bym nie spała. Nie myślałam o niczym. I nagle zobaczyłam siebie...Leciałam, leciałam, aż wreście wylądowałam w błocie...i się wtedy tak wzdrygłam...niewiem, czy to to...

  Czemu nie należy za pierwszym razem wylatywać z mieszkania?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Olencja
  (2008-09-12 07:49:55) #849
  | 👮 raport

  słyszałam, że jest to dość niebezpieczne, bo wychodząc poza swoje 'ciało astralne' można umrzeć? lub jakaś inna dusza wstąpi w ciało... czy to prawda?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • daga
  (2008-09-12 11:09:40) #853
  | 👮 raport

  przepraszam, chciałambym sie dowiedzieć czy osoby 12-letnie mogą próbować oobe...to dla mnie ważne!!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ania
  (2008-09-18 13:31:54) #912
  | 👮 raport

  Czytałam kiedyś na ten temat. Kobieta regularnie przed snem wychodziła ze swojego ciała. Jej ciało fizyczne połączone było z ciałem astralnym cienką, jakby srebrną nicią i w żadnym wypadku nie można jej było zerwać, gdyż wówczas następowała śmierć ciała fizycznego. Kobieta ta pisała, że oprócz zrelaksowania, w wyjściu z ciała pomaga woda w szklance postawiona obok nas i przemożna chęć napicia się bez jakiegokolwiek poruszenia ciałem fizycznym. Ciekawe to wszystko, ja świadomie nie przeżyłam nic takiego. W snach natomiast mam wizje latania, spadania tak jak każdy człowiek. Ale mam też wizje oddychania pod wodą, bardzo często. Czy ma to ktoś jeszcze?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ewuśśśśśśśśś
  (2008-09-20 00:45:45) #927
  | 👮 raport

  kiedys miałam tak że zasnełam i zobaczyłam że unsozę się w górę popatrzałam na dół i widziałam siebie jak śpię. byłam świadoma w tym śnie lecz wtedy jeszcze nie miałam pojęcia jakie ciekawe żeczy można robić w świadomym śnie i niewykorzystałam tego. Pamietam, że poleciałam do mojej szkoły a później się wróciłam weszłam do ciała i się obudziłam. bez sens ; pp

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • emka kafe
  (2008-10-08 11:10:37) #1058
  | 👮 raport

  opisujesz to bardzo lekko ... tak jakbys nie do konca sam w to wierzyl o czym piszesz . slyszalam ze po takim wyjsciu z ciala mozna do niego nie powrocic...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Mebulus
  (2008-11-06 17:44:38) #1284
  | 👮 raport

  Czytam o sposobach na OOBE, ale mnie przychdzi do niemal natychmiast i oderwane się i spojrzenie na swoje własen ciało jest dla mnie dziennie łatwe. Niem mam opojęcia jak to robie, ale kiedy tylko chcę moge się połozyć i tochę "polatać" poza ciało. Jedyną przeszodą jest dla mnie woda w która podczas porózy nie moge zaurokować. Poztam przestrzen nie jest żadną przszkodą, mogę dowiedzać miejsca w których nigdy nie byłam, np: opisałam dom koleżanki, który nihdy nie wdizłam, a ją poznałam na dwutygodniowym obozie letnim.
  Czy coś z tego wynika? Watro wspomnieć że choćby nie wiem jak daleko powędrowała ciagle czuje śaldow ciało które pzostało nieruchowme materilane ciało

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Rafcio lub RiffelRa
  (2008-11-07 14:10:26) #1286
  | 👮 raport

  Dziwne oobe. Wychodziłem z ciała wielokrotnie za każdym razem wychodziłem by zobaczyć gdzie śpi rodzina i to z 8 razy za każdym razem gdy wstawałem spali w różnych miejscach. Sądze że to była podróż między wymiarami.
  Kolejno za czwartym razem wstałem poszedłem do kuchni chciałem sprubować czy ja jako duch czuję smak chleba i miała smak!. Następnie zapukałem do łazienki taty żeby wszydł i zobaczył czy to nie ja leże w pokoju. Gdy wzszedł powiedział "to jestst żanetka" nie mógł uwierzyć że to Ja! Próbował mnie obudzić. Dziwne nie!!! Widziałem jak mnie budzi!! (nie mógł obudzić byłem jak kukła!!)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ~ kierownik zamieszania
  (2008-11-29 21:01:05) #1511
  | 👮 raport

  ja miałem tak, że zamyślam się celowo na lekcji i moja perspektywa widzenia jakby drżała...jakby ktoś mną potrząsał...dalej nie umiem tego kontynuować...na tym się zacinam....często tak mam, że śnie...i nagle we śnie się przewracam i budzę sie z wielkim odruchem.... interesujący artykuł na wikipedii pisze jak można osiągnąć OOBE

  pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Lord666
  (2008-11-30 11:32:28) #1495
  | 👮 raport

  Mam problem z OOBE. Otoz prbuje wpasc w trans i nic z tego... Moze ktos wie jakie sa sposoby nato bo juz probuje to zrobic dobry tydzien i nic!!! czy jest na to jakis sposob?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kwadzik
  (2008-12-29 18:36:01) #1800
  | 👮 raport

  Wiatm wszystkich. Zadawal sobie ktos pytanie . A jesli moge zapanowac na OOBE i isc dalej. Przyjac to normalnie nie zastanawiac sie dlaczegi i po co. Poprostu akceptowac.
  Mozna to rozwijac dalej.

  Didgeridoo to magiczny instrument. Droga medytacji mozemy zrozumiec na czym to polega.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Amator
  (2008-12-29 21:33:58) #1811
  | 👮 raport

  Dopiero zacząłem czytać o OOBE i powiem szczerze że się tego boję... (bo np. bym nie mógł wrócić do swojego fizycznego ciała). Ale pamiętam jak kiedyś zasypiałem i w pewnej chwili poczułem jak moje łóżko gwałtownie siępszechyliło na lewą stronę- poczółem że spadam, i tak się wystraszyłem że momentalnie wstałem...Być może to był początek do wyjścia z ciała:)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Remacker
  (2008-12-30 13:49:36) #1818
  | 👮 raport

  Sugerujac sie na wypowiedzi innuendi to ktos kto w tym samym czasie uzywa oobe moze sie ze mna zamienic cialem? Czy np. w jakims nawiedzonym miejscu uzyje oobe to dusza zamrlego moze wejsc w moje cialo fizycze i w nim zyc? Co wtedy ze mna? Bede mogl sie poruszac po swiecie bez zobowiazan? Mam jeszcze pare pytan. Czy wchodzac do domu kolegi ( w stanie oobe) moge poniesc rzecz? czy jakos mu pokazac, ze tu jestem. Czy bedac w stanie oobe moge widziec innych "uzytkownikow" lub duchy. Wreszcie ostatnie ( nie jest to pytanie) Idac ulica nagle pojawily sie przede mna zlote male punkciki ktore spadaly jak snieg (bylem trzezwy) trwalo to ok 5 sec czy idac w poludnie przez rynek moglem wpasc w trans?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Moralezz
  (2009-01-03 00:06:47) #1864
  | 👮 raport

  Witam! Mam 17 lat. Bardzo mnie zainteresował ten artykuł. Jednak od wieczora w którym go przeczytałem panicznie się boję, dokładnie strach oblatuje mnie każdego wieczoru: Jak leże w łóżku to boje się obrócić na bok, boje się popatrzeć w sufit... :( Dzieje mi się tak od dnia wczorajszego(nie wiem może zaczynam głupieć). Mam wielką ochotę spróbować tego OOBE jednak bardzo się boję. Również dołączam się do pytania powyżej: Czy ktoś inny podczas tego stanu może wejść w moje ciało i czy naprawdę mogę do niego nie wrócić lub po prostu umrzeć? Czy Zanim spróbuję wyjść ze swojego ciała to czy powinienem się nauczyć kontrolować swój sen (świadomy)?
  Czy wy podczas tego stanu OOBE czujecie strach? Czy jest to przyjemny stan?
  Bardzo proszę o odpowiedź osoby które mają o tym jakieś pojęcie, takie które doświadczyły tego.

  Z góry dzięki i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • tomilo
  (2009-01-03 23:37:30) #1878
  | 👮 raport

  Ja polecam ćwiczyć wraz z muzyką ALFA SYNCHRO THETA 5Hz.
  Jest to muzyka do synchronizacji półkul mózgowych. To niesamowite , już po pierwszym słuchaniu wieczorem doszedłem do transu ,czułem ciężar ciała, później jakby moje ciało było zablokowane jednakże z większym wysiłkiem mogłem poruszyć np nogą a jeszcze później coś się działo z moimi oczami które były zamknięte (widziałem czerń którą można porównać do mrocznej plamy smoły która wiruje i się porusza)i czułem jakby oczy się ruszały w wszystkie strony.Uczucie niezwykłe. Dalej jeszcze nie doszedłem ale będę próbował równolegle z próbowaniem osiągnięcia LD.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Revox
  (2009-01-09 21:50:39) #1930
  | 👮 raport

  Pytanie do cytatów "Podczas pierwszego wyjścia nie wylatuj poza swoje pomieszczenie mieszkalne." "-Najpierw pomedytuj, żeby poćwiczyć koncentrację, albo poproś kogoś żeby jak coś pomógł ci wyjść z transu (np.poprzez masaż)
  " w cytacie dlaczego nie można poza dom?
  a w drugim można zostać bez tego ciała???

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • gość
  (2009-01-13 13:49:42) #1959
  | 👮 raport

  hej ja też ostatnio zainteresowałem sie podróża za ciałem gdy obejrzałem program Strefe tajemnic.szukam wszysko w necie co znajde i chciałbym to spróbować zrobić ale nie wiem czy mi się uda

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Anna
  (2009-01-13 13:54:19) #1962
  | 👮 raport

  Bardzo chciałabym przezyc cos takiego i np. przedostac sie do innego mieszkania. Wiele o tym czytam i jestem tym zafascynowana ale nie wierze żeby mogło mi ise to udać. Nie boję się ale poprostu wydaje mi sie to nierealne. Poza tym ja bardzo łatwo się zrażam i jak by mi za 10 razem nie udało to pewnie bym zrezygnowała. Bardzo chce ale wydaje mi ise ze to nie możliwe dla mnie. Ale jest to napewno fenomenalne i niewiarygodne!


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Tomeeck
  (2009-01-22 23:10:31) #2065
  | 👮 raport

  ja często mam tak to sobię nazwę "zapady":p leże na łóżku i nagle, jakby ktos zabrał z pode mnie łóżko i zaczynam lecieć w dół, bardzo ciekawe uczucie ale niezbyt przyjemne;/ i tak może 2-3 sek. i się budzę. Takie odczucia mam zanim zasne. Teraz napiszę jakie mam odczucia w czasie snu, a więc:
  kiedyś śniło mi się że uciekam ze znajomymi przed duchem, nie było go widać, ale wszyscy uciekali, też uciekałem ale w pewnym momencie wyszyscy mnie wyprzedzili i poczułem jak moje ciało nagle zwalnia (tak jakbym biegł w zwolnionym tępie), chcę biec szybciej ale nie mogę ciało mi na to nie pozwala, i zaczynam odczuwać wielki strach że duch mnie złapie;/
  W innym z kolei śnie doznałem takiego uczucia:
  Biegnę ulicą i nagle zaczynam się unosić, unoszę się na około 50m nad ziemię i nagle zaczynam spadać z dużą prędkością i odczucia były tak silne że przed samą ziemią się obudziłem.
  To nie jest OOBE wiem o tym, LD też nie bo tego nie kontroluję;/ ale może wie ktoś jak to nazwać??

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kwadzik
  (2009-02-01 17:17:14) #2156
  | 👮 raport

  Za pierwszym razem jak doswiadczylem OOBE uznalem to za sen.
  Wymysl mojego umyslu.

  Z czasem zaakceptowalem to .Traktowalem to jak zabawe.
  Lekkie wyjscie i powrut. W wannie przed snem. Jak mi sie nudzilo.
  Obecnie gram na didgeridoo.

  Mozna to rozwijac wedrowac. Poszerzac . Az wkoncu panuje sie nad swoimi myslami. Jednosc z cialem;) . pozdrowienia z Edenburga

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Moralezz
  (2009-02-02 23:20:21) #2179
  | 👮 raport

  No to chyba zwykły sen miałeś. Mnie też czasami się śni, że uciekam, albo, że się przewracam. Ale żeby 50m nad ziemią latać to jeszcze mi się nie śniło :)
  PS: Jeżeli śni wam się, że coś lub ktoś was goni, to zawsze uciekajcie na czworaka. Sam to opanowałem i zawsze uciekne i jestem najszybszy, nie ma wtedy nikogo kto by mnie przegonił.
  Tak że polecam :)

  Czy ktoś może mi pomóc w kontrolowaniu swojego snu?
  Próbuje to już od ponad miesiąca i lipa nie wychodzi mi ;/

  Proszę o pomoc.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Aga
  (2009-02-03 21:51:37) #2184
  | 👮 raport

  Mam pytanie! Jak wrócić spowrotem do ciała? Gdyby mi sie udało wyjść to jak wrócić.. męczy mnie to bo się boje że nie wroce i co wtedy?? Prosze o odp :)) .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ja
  (2009-02-22 09:40:30) #2394
  | 👮 raport

  Mam ten stan dosyć często jak ide spać w ciągu dnia i czasami jak chcę to wieczorem jak zasypiam, słysze szumy krzyki i nie mogę się ruszać myślę sobie żeby wstać i nagle mogę się ruszać ale tak jak bym ważył ze 200kg

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • sennik
  (2009-02-25 20:52:57) #2442
  | 👮 raport

  Gdy byłem mały miałem coś jakby stan OOB. Miałem wrażenie że uniosłem sie całym ciałem, ale zdążyłem zobaczyć samego siebie w łóżku i w tedy spadłem jak to ktoś inny opisywał... Jednego sie jednak przestraszyłem... Wyżej jest napisane że można kogoś wziąć do wybudzenia z transu.. a jeśli duchem się będzie gdzieś daleko a ciało sie obudzi to co sie stanie? Bo pomyślałem że w tedy stanie się zombi z wyrytymi na biało oczami... :/

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marek111
  (2009-03-03 20:24:28) #2514
  | 👮 raport

  czy można nie wrócić z tej "podróży"i umrzeć?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Master
  (2009-03-07 17:19:04) #2556
  | 👮 raport

  Kiedyś śniło mi się że spadam z bloku,
  A po chwili aż podskoczyłem.
  Czy to było OOBE?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • madziola
  (2009-03-09 19:59:28) #2545
  | 👮 raport

  Mi się czasami zdarza coś takiego, że gdy śpię czuję naglę, że spadam. Wtedy od razu się budzę. Jednak nie widzę wtedy swojego ciała ale po prosty przez jakieś 1,5 sek. spadam. Raz zdarzyło mi się nawet tak, że gdy się obudziłam rano już po obudzeniu czuję to samo tak jak bym dopiero po obudzeniu się ciała wracała na swoje miejsce.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • white cider
  (2009-03-21 12:04:07) #2648
  | 👮 raport

  Ja w to nie wierzyłem ale po przeczytaniu jak wejść w ten stan to mnie zaszokowało ponieważ mam te zjawisko raz na okło 2 tygodnie ta ciemnośc i wiem że śpie i niemoge śpie obudzić lecz chyba tego spróbuje bo mam ten stan od wielu lat lecz boje się wejść dalej hmmm

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • norbert22
  (2009-04-10 17:33:56) #2770
  | 👮 raport

  czasami gdy się budzę nad ranem mam tak że niemogę się ruszyć czuje jak coś uciska mi szyje nie mogę otworzyć zrenic
  ani krzyczeć gdy ten stan mija gdy otwieram oczy i widzę tylko biały obraz czy ktoś może mi pomuc

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Darknesslady
  (2009-04-12 23:41:18) #2778
  | 👮 raport

  Wszystko fajnie wypróbuje to tylko,że nie jest tu opisane jak konkretnie wyjść z transu.No poprzez masaż.Ale jeżeli zrobię to sama w nocy to nikogo przy mnie nie będzie.Trochę ryzykowne według mnie....

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • gość
  (2009-04-25 18:21:28) #2863
  | 👮 raport

  Prosze mi pomoc probowalam sie wprowadzic przed snem w taki stan i za kazdym razem zasypiam, co robic ja juz cwicze chyba z pol roku ale z przerwami nie codziennie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Thyka
  (2009-05-17 21:23:36) #2854
  | 👮 raport

  Wydaje mi się ciekawe ale zastanawia mnie czy przy metodzie transu można mrugać oczami.... W sensie jak wpatrujesz się w ciemność

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Aji
  (2009-05-24 16:14:01) #3043
  | 👮 raport

  Mam kilka pytań:
  -Czy OOBE jest grzechem?
  -Czy jest bezpieczne, jeśli mam 15 lat?
  -I czy długo trzeba się tego uczyć/przyzwyczajać się do tego?
  Bardzo proszę o odpowiedź.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Nieznajoma
  (2009-05-31 19:15:01) #3090
  | 👮 raport

  Jak się później "wychodzi" z OOBE ja się tak zastanawiałam ale nic mi nie przychodzi do głowy. Jeżeli moja mama przyszłaby i mnie obudziła to czy wtedy nie byłabym już w transie?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Yaji
  (2009-06-14 22:11:47) #3146
  | 👮 raport

  Witam,
  przeczytałem artykuły o OOBE i postanowiłem spróbować, czy mi to się uda - bo od dawna o tym marzyłem, byłoby to iście ciekawe doświadczenie.
  Poza tym często mi się śniło (bo nie nazwę tego wychodzeniem poza ciałem, bardziej snem niezwykle-rzadko kontrolowanym, bo czasem zmieniłem sobie sam sen, jak mnie nudziło -> choć pewnie tak mi się tylko wydaje). W każdym razie podczas snów o lataniu zaciekawiło mnie coś, o co postanowiłem tutaj bardziej doświadczonych w takich zjawiskach zapytać -> czy to, że podczas mych sów o lataniu, fakt, że żebym się wbił w niebo, zawsze musiałem skoczyć z wysokości (niekoniecznie wielkiej, ale niezbyt niskiej) miał jakieś znaczenie? I inna rzecz co mnie zaciekawiła - większość, jak nie wszystkie (przynajmniej te, co w miarę pamiętam)odbywała się jedynie w dwóch miastach, w pewnych znanych mi okolicach - choć trochę zmienionych (znacznie, nieznacznie; zależy). Tak mi to się skojarzyło z wychodzeniem poza ciało, ale raczej, na 99,99% to zwykłe sny. W końcu w nich nie widzę swego ciała na łóżku - choć widzę wszystko swymi oczyma. Fajnie byłoby polatać i pozwiedzać inne miejsca, ale w związku z tym kilka pytań, przede wszystkim o bezpieczeństwie takich podróży, które nie były tu za bardzo omawiane:
  1). Jak daleko można oddalić się od swego ciała? Podobno łączy nas z nim jakaś linia, więc to ona nam wyznaczy krańcową odległość czy po prostu będzie można po niej wrócić?
  2). Jak się przedostawać w inne miejsca? Siłą woli, znaczy, że pomyślę i tam się znajdę, czy dolecieć (znaczy ruszać się siłą woli) i lecąc widzieć otaczający krajobraz?
  3). Najważniejsze: jak w stosunku do ciała astralnego zachowują się inne byty? Zobaczymy inne ciała astralne? Anioła (anielicę) stróża? Duchy? I tu nade wszystko: czy złe byty mogą nas skrzywdzić? Np. omawiany na stronie Cieniści Ludzie -> jeśli zauważymy takowego, to (oczywiście, wiać najlepiej, niby piszą, że nie możemy zginąć i że nasza dusza zawsze zostaje w ciele, więc nic się nie stanie, jak mówią -> ale skąd mam wiedzieć, czy nie kłamią?:>) Ciekawi mnie to, bo np. inne ciała astralne zapewne nie mogą nas skrzywdzić, jak mamy swoje fizyczne ciało, ale jak sami jesteśmy astralni?
  4). Jak reagują na nas zwierzęta? Koty pewnie nas widzą, a inne? :)
  5). Czy istnieje jakiś limit bezpiecznych "wychodzeń", póki nasza energia, która zapewne się wydziela, nie zainteresuje jakieś byty, by nas zaatakowały?
  6). Podczas takiego wychodzenia, możemy dotykać różnych przedmiotów, czy nie? Bo raz się twierdzi, że można raz, iż nie można.


  Poza tym, pytało tu kilka osób czy to niby bezpieczne wychodzenie takie. Z tego co czytałem, to niby zapewniają że tak (no ale z drugiej strony, Ci, których by spotkała podczas tego śmierć raczej nas nie przekonają, gdyż z pewnych dość oczywistych względów nie będą w stanie) -> w każdym bądź razie, autorzy książek zapewniają, że jest to bezpieczne, nasza dusza zostaje w ciele, jak zginie ciało astralne to nic nam się nie stanie (ja tam wolałbym nie ryzykować, szczególnie gdyby coś niemiłego nas zeżarło) a inne dusze w nas nie wejdą, chyba, że im pozwolimy. Co prawda inny spec powiedział, że wejść wejdą, ale wtedy można je samemu przegonić, bo niby my mamy pierwszeństwo... No niby ok, tylko skąd w takim razie te opętania? Dobra, nie czepiam się ;) Ogólnie co nam grozi, a co nie można wyczytać trochę niżej w tym linku:
  [link]

  Wiem, że pytam o możliwe nieprzyjemności podczas takich wychodzeń, ale wolę teraz zebrać strzępki informacji (bez obrazy, ale nie wiadomo kto miał takie wychodzenia, a kto sobie zwyczajnie bajdurzy -> tak właściwie najbardziej przekonał mnie do osiągnięcia tego stadium Navaho**. który wyrażał się o tym sceptycznie. Jakbyś dał znać, czemu uważasz, że to nie przyjemne? Boli wchodzenie, wychodzenie poza ciało? Czy chodzi o stan poza ciałem? Czy chodzi o jakieś inne rzeczy, może ujęte wcześniej przeze mnie?:>

  No, w każdym bądź razie dziś spróbuję. Za pierwszym razem na bank mi się nie uda, a nim mi się pewnie uda (jeśli w ogóle) to może otrzymam zadowalające mnie odpowiedzi.

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
  Yaii

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kubulLL
  (2009-06-20 15:31:13) #3244
  | 👮 raport

  ja mialem kiedys tak ze widzialem wsyzstkich i chcialem sie ruszyc ale nieumialem i zaczlem krzyczec ale nie moglem po chwili sie budzilem i serducho mi byilo jak niewiem co i tez ras chodzbym byl w niebie (w chmurach) i zlecialem do swojego ciala i ciarki mnie przeszly i znowu mi serce mocno zaczlo bic

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ufix
  (2009-06-27 17:01:04) #3314
  | 👮 raport

  heh pamietam jak dzis jak okolo2lat temu odwiedzilem ta stronke i czytałem ten artykuł i własnie tu sie dowiedzialem o out of body experience pierwszej nocy miałem juz wibracje i po trenowaniu w dzien w dzien z uporem maniaka po 4 miesiacach udało mi sie wyjsc dosłownie na pare sekund a bylo to tak ze leze sobie w łozku robie technike wyjścia i po jakims czasie patrze siedze na fotelu przy biurku i pomyślałem sobie <jupi> udało sie i do ciała mnie cofło pierwsze pamietne wyjście:))

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Koola1992
  (2009-07-09 07:30:47) #3579
  | 👮 raport

  Ja tez juz mialem tak pare razy. Leze w lozku,zamykam oczy i nagle czuje jakbym spadal. Za kazdym razem sie tego przestrasze,proboje cos z tym zrobic i czuje jakby moje cialo podskoczylo na lozko i juz jest normalnie. Czy to znaczy ze wprowadzalem sie w stan OOBE ale rowniez sie z niego wyprowadzilem?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • dr Moroee
  (2009-08-01 13:05:14) #3594
  | 👮 raport

  To co większość komentujących przeżyła to nic innego jak Porażenie przysenne (paraliż senny, paraliż przysenny) – stan występujący podczas zasypiania lub rzadziej podczas przejścia ze snu do czuwania, objawiający się porażeniem mięśni (katapleksja) przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości. Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała, przygniecenia klatki piersiowej lub kończyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Podczas paraliżu możliwe jest również występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych jak i dotykowych. Notorycznie powtarzający się paraliż przysenny jest zazwyczaj związany z zespołem chorobowym zwanym narkolepsją, ale występuje też epizodycznie u osób zdrowych (różne źródła podają, że około 30-50% populacji przynajmniej raz w życiu doświadczyło paraliżu sennego) jako rzadko spotykana anomalia. W takim przypadku przyczyną porażenia mięśni jest zahamowanie neuronów w rdzeniu kręgowym odpowiadających za utrzymywanie napięcia mięśniowego wywołane przez impulsy z mózgu. Stan taki występuje fizjologicznie podczas snu i zapobiega wykonywaniu przypadkowych ruchów ciała. Ze zjawiskiem paraliżu przysennego mamy do czynienia wówczas, gdy mózg zaczyna wysyłać owe impulsy w niewłaściwym momencie: przy gwałtownym wybudzaniu się ze snu w fazie REM, lub podczas zasypiania, gdy nie doszło jeszcze do utraty świadomości.

  W czasie paraliżu przysennego jedyną grupą mięśni, na które można mieć świadomy wpływ, są mięśnie oddechowe. Wykonywanie szybkich i gwałtownych zamierzonych wdechów i wydechów może ułatwić wybudzenie się, jednakże stan paraliżu trwa na ogół krótko i w ciągu kilku minut samoistnie przechodzi w całkowite wybudzenie lub sen.
  Nie ma czegoś takiego jak OOBE-nie warto próbować takie stany osiągnąć bo mogą się skończyć nieodwracalnym uszczerbkiem na psychice-ostrzegam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Paula 16
  (2009-08-26 16:21:05) #3735
  | 👮 raport

  Mózg ja miałam coś podobnego. Często w nocy śniły mi się dziwne sny, a na koniec każdego spadałam ze schodów w piwnicy albo wpadałam do głebokiej, ciemnej studni i od razu się budziłam. Trochę to było przerażające :/
  Kilka razy próbowałam zrobic OOBE :p. Raz eżałam na łóżku w sypialni, godzinę może półtorej, i gdy byłam mega zrelaksowana poczułam, że unoszę się do góry. Czułam że byłam pod sufitem. Później jakoś wróciłam z powrotem. Nie wiem dlaczego, ale zawsze gdy skończe i wsatję z łóżka, czuję straszny niepokój i chłód w pomieszczeniu w którym robilam 00BE, czuję czyjąś obecność. Może to ma związek z tym, że w moim domu straszy od paru ładnych lat. Słyszałam, że podczas OOBE jakaś dusza może zająć ciało, więc już wolę nie próbować, ale polecam :) uczucie jest ZAJEBISTE! Robiąc to czułam się niesamowicie szczęsliwa :) NIESAMOWITE PRZEżYCIE!!!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • stefan
  (2009-11-07 17:39:07) #4088
  | 👮 raport

  Hmm-poczytałem.Byłem poza ciałem jakieś [około]550-600 razy!!!.Man 50 lat.sporo o tym wiem .Moje wyjścia otrzymałem gratis,-myślę że to z powodu kiepskiego zdrowia.Ale eksterioryzacja jest [dla mnie] dowodem na istnienie duszy [jażni?] poza materią i w materii.OOBE daje mi poczucie jakiejś pewności życia po śmierci fizycznego ciała.Polatałem po tym i innych [światach].Nie zawsze ma się poczucie geometrycznej formy człowieka,czasem się jest jakby przestrzenią? polem?,-jest się w czasie a czasem poza czasem.Moje wyjścia są w pełni świadome ,znaczy że po powrocie do ciała nie muszę się budzić itp.Pamiętam ,analizuję tak jak w czasie kiedy po prostu jestem w ciele .Mi w czasie eksterioryzacji [mej jażni,-duchowi] nic poza strachem nie grożi.Można zabłądzić ,albo można zostać napadniętym przez inny byt [bywało] ale w sumie duch eksterioryzatora jest NIEZNISZCZALNY!!!!!,-można przelecieć przez SŁOŃCE na wylot [zrobiłem to]Można latać w liniach wysokich napięć elektrycznych,-nic CI nie grozi,Można zabłądzić -nie życzę nikomu!!!, ale wyjścia z ciała są dla mnie dowodem na to że ciało moje jest tylko formą [tymczasowym domem] mego ducha.Poza ciałem jestem autentycznym świadomym bytem,-myślę obserwuję ,ale nie zawsze konstruktywnie się zachowuję bo moje myśli są jakby moimi krokami.Planowo poza ciałem zachowywałem się mniej niż 5% mych wyjść ,znaczy że przed wyjściem zakładałem co będe robił i tak robiłem.Sorki za ort.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • stefan
  (2009-11-07 17:53:34) #4089
  | 👮 raport

  Kilka słów jeszcze i zmykam.Byłem poza ciałem w TYM miejscu z którego nie chciałem wracać,-TAM było niewypowiedziane szczęście i KTOŚ o kim wiedziałem że jest w TYM miejscu ,ale GO nie widziałem,[dwa razy TAM byłem].Dziś rozumiem że schorowani,zamordowani,prześladowani,biedni,samotni,wygnani,zniewoleni,i im podobni,-zaznają TEGO co ja tylko w małej cząsteczce poznałem.Jestem z tych którzy nie płaczą na pogrzebach swych bliskich .Jestem z tych którzy w śmierci fizycznego ciała -widzą wybawienie i dalszą egzystencje.Problemem może być tylko to jak się wygląda poza ciałem ze swymi uczynkami przez cały swój czas w ciele.[moim zdaniem] po śmierci odchodzimy do sobie podobnych ,do świata sobie podobnego.Czyli każdy TAM gdzie powinien.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • HomelessAnja
  (2009-11-10 13:22:54) #4117
  | 👮 raport

  właśnie, a są jakieś istotne wskazówki co do tego jak wyjść z transu ?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Proroczka16
  (2009-11-10 23:31:19) #4127
  | 👮 raport

  ja wczoraj miałam sen że jestem w jakieś krypcie, gdzie jest pełno wyschniętych ciał, śmierdzi i jest ponuro.
  Czy to jest możliwe że mogłam czuć ten smród?!?
  obudziłam się i musiałam iść zwymiotować bo to co czułam było nie do określenia, a co najśmieszniejsze, to wszystko było idealne z takim filmikiem na youtube, który przez przypadek mi dzisiaj wyskoczył, tak poprostu sam ;//
  zaczynam się sama siebie bać ;|
  masakra, teraz boje się zasnąć, myśląc że znowu jakieś niestworzone rzeczy mogą mi się śnić.
  wiem, że jak sięo tym ciągle myśli to się później śni, ale ja naprawde miałam już kilka takich snów ;//

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Akasha420
  (2009-11-27 14:44:17) #4213
  | 👮 raport

  Słuchajcie zafascynowało mnie to całe OOBE i chciałabym tego doświadczyć. Wiele razy zdarzyło mi się spać i nagle czułam jakbym spadała z wysoka i budziłam się, ale nie pamiętałam czy coś mi się śniło, czy coś widziałam. Zazdroszczę wszystkim tym którzy doświadczyli tego świadomie. Najbardziej boję się powrotu do ciała, że samej mi się nie uda a nie mam kogo poprosić o pomoc bo uznają, ze jestem nienormalna. Mam pytanie. Mam dopiero 15 lat i chcę tego spróbować, mam jakieś szanse? Czy powinnam jeszcze poczekać?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mona
  (2009-12-28 14:23:56) #4353
  | 👮 raport

  Przez przypadek trafilam na ten temat o OOBE. Doswiadczylam tego jako nastolatka. Lezalam w lozku zasypialam przy wlaczonej lampce stojacej na stoliku, po chwili unosilam sie w gorze nad swoim cialem dolecialam do lampki zgasilam ja i wrocilam do lozka. Dotarlo to do mnie po przebudzeniu strasznie zle sie czulam i bylo mi strasznie duszno.Czy to bylo OOBE?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • None Nick
  (2010-01-05 17:38:58) #4398
  | 👮 raport

  Ja mam problem bo jak widze ciemnosc ktora mnie wciaga i czuje sie lekko jak bym podlatywał w gore to sie zaczynam bac i rozpraszam i tak za kazdym razem co mam zrobić?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ??
  (2010-01-06 02:47:55) #4399
  | 👮 raport

  kilkukrotnie bylem w takim stanie nieswiadomie ... gdy sie budzilem w nocy i zasypialem ponownie niewalem sny_ wiekszosc sie sprawdzila

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sniper
  (2010-01-21 16:06:28) #4456
  | 👮 raport

  Jak to jest z tym OOBE? To jest na prawde świadome,tak jak w realnym świecie jak się żyje,czy to tylko taki sen?
  Mogę jako ciało astralne być w dowolnym zakątku świata,albo odwiedzić kogoś na drugiej półkuli gdzie jest dzień ?
  Chciałbym bardzo spróbować,ale się boję,bo podobno można się nie wybudzić.
  Gdzieś na necie czytałem wypowiedź jednego chłopaka co do tego i mówił,że podczas stanu OOBE widział tunel i na końcu światło i prosił o wyjaśnienie tego.Tak mają ludzie podczas śmierci klinicznej a tzn.,że można z tamtego świata już nie wrócić.Ale mówił,że zdążył.
  Proszę o wyjaśnienie.Jestem jednocześnie podekscytowany i przestraszony,bo chciałbym na prawdę spróbować,ale się boję tego,że nie wrócę.
  Jak coś to piszcie na GG 8846971.Jestem dostępny cały czas.Będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam wszystkich!!!


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • believe
  (2010-01-21 21:38:43) #4467
  | 👮 raport

  Ja osobiscie ostanio i to niechcacy przeszedlem w stan OOBE. Budzac sie w nocy z paralizem sennym ktory przyjąlem spokojnie, a nastepnie poczulem jak moja dusza odrywa sie od ciala, naprawde nie fajne uczucie ale ma to swoje plusy :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • oobe
  (2010-01-23 14:30:22) #4473
  | 👮 raport

  Mam 12 lat i też chce spróbować. ściągnęłam muzyke którą poleciła dziewczyna na dole. Nie wiem, czy mi się uda, wątpie, z moją koncentracją ; )) Piszcie jeszcze więcej na ten temat bo widze że ten wątek przestał funkcjonować a ja chętnie to czytam. :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ddarekk
  (2010-03-03 22:25:21) #4644
  | 👮 raport

  Ja nie mialem nigdy oobe ani narazie niebede prubowal. Mam kilka pytan i prosze o odpowiedzi.
  1) tak jak we wczesniejszych komentarzach,czy ktos moze zajac nasze cialo i co w tedy, i dlacze w 1-szej podrozy niewolno opuszczac pomieszczenia?
  2) czy istoty inteligentne po prosbie moglyby pomoc nam (ludziom) w wynalezieniu lekarstw na choroby nieuleczalne jak na dzien dzis?
  3) czy moze nam cos grozic? W sensie pisalo gdzies (na innej stronie) ze "nagle cos zaczelo mnie wciagac" lub "nademna pojawily sie 3 ochydne glowy" albo ze: (i to najbardziej ,dziwne,) "ktos do mnie sie zblizal,to chyba Pan i powiedzial: zagubiona dusza,ty juz niezyjesz,chodz za mna"
  Bardzo prosze o odpowiedz,pozdr

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Monika
  (2010-03-07 18:15:49) #4657
  | 👮 raport

  Ja ostatnio ,gdy obudziłam się w nocy nie mogłam zasnąć . Leżałam i patrzyłam się w okno .Chciałam iść już do pokoju mojej mamy ,żeby się do niej położyć (nie wiem czemu z kimś mi sięl epiej zasypia) ale pomyślałam ,że nie ,że jeszcze chwilę poleżę i najwyżej za jakiś czas jak nie będę mogła zasnąć to pójdę . Tak właśnie leżałam i nagle czułam jak bym wstawała .Wszystko normalnie widziałam (o dziwo nie pod kontem 360 stopni,tylko normalnie) ale czułam się ,jak bym nie chodziła ,tylko latała,unosiła się nad ziemią .Tak jakby nie było to moje ciało ,tylko mój umysł w obcym ciele . Przeszłam się po pokoju ,weszłam do kuchni (caly czas byłam tak jakby trzeźwa umysłowo) myślałam sobie "co jest?" "o co chodzi?idę do mamy?" Zdziwiło mnie to bo to nie ja kierowałam tym ciałem ,szło gdzie chciało.Potem wróciłam do łóżka i położyłam się.Nigdy wcześniej nie słyszałam o OOBE dlatego się przestraszyłam. dopiero potem zaczęłam szukać. Myślicie ,że to mogło być OOBE ?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mayannebellamy
  (2010-03-27 22:05:12) #4732
  | 👮 raport

  czy OOBE nie wiąże się z ryzykiem opętania naszego "śpiącego" ciała przez inną istotę?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Hubalski
  (2010-03-28 17:36:49) #4735
    📧 pw | 👮 raport

  wiesz moniko,nie jestem pewny czy było to OOBE,ponieważ podczas OOBE sami wybieramy sobie cel podróży,a w twoim przypadku byłaś tak jakby przez kogoś sterowana,wcześniej nie słyszałem o takich doznaniach,więc trudno mi dokładniej na twoje pytanie odpowiedzieć.Dopiero wkraczam w tematyke podróży astralnych,nie wiele jeszcze wiem,i z tego co pamiętam jeszcze nigdy nie doświadczyłem OOBE.W najbliższym czasie chce to zmienić,choć trochę się boję,ale z początku to chyba normalne ;D
  pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Goou
  (2010-04-26 05:40:48) #4855
  | 👮 raport

  OOBE, to stan umuslu; cwiczysz wydostawanie sie z ciala, ale kiedy przychodzi co do czego, to po prostu tracisz kontakt z otoczeniem. Kiedys wracalem z rodzicami po brata samochodem. Ojciec i ja zostalismy w samochodzie. Mama udala sie po brata. Zaczelo mi sie krecic w glowie, niewiele rozumialem z tego co mowil ojciec i co dobiega z radia. Wtedy mimowolnie wyrwalem sie z ciala i zaczolem slyszec glosy; rozowy o ciazy, zobaczylem jasne swiatlo jakkgdyby okna, a przez niego duzego czarnego psa. Kiedy matka z bratem wrocili, spytalem "kto jest w ciazy? Kto bedzie mial syna?". Mama odwrucila sie do mnie z przedniego fotela i spytala:"byles tutaj czy podsluchiwales pod drzwiami". Moj ojciec jak zawsze zaczol ostro:"no przecierz siedzielismy tutaj caly czas!".
  Matka:"Jezu, nie przerazaj mnie..."
  Ja do brata: "twoj kolega ma duzego czarnego psa?"
  brat "tak,dzisiaj widzilem go pierwszy raz".
  matka:"no przeciez byles tutaj..."-zaslonila reka usta
  ja(sklamalem):"no tak, cos mi sie przeslyszalo :)"

  To nie byla pojedyncza sytuacja(moglem po kilku kolejnych cwiczeniach odgadywac liczby; zgadywalem najprostsze ktore nie wymagaly skomplikowanych obliczen. Ile razy zgadywalem cene biletu zespolu muzycznego ktorego nie znalem[...] A przy tym zawsze pojawial sie silny lek. Im bardziej sie balem, tym dokladniej bylo widac liczby, ludzi za sciana i [...wiele innych mozliwosci, ktorych nie opisze wam ze wzglad na lek].
  Po jakims czasie uznalem, ze nie jestem bogiem, ze zaczolem odsuwac sie od ludzi, ze nie chce juz tego umiec. Chcialem zapisac sie na egzorcyzmy. Jednak ksiadz stwierdzil, ze jestem normalny...
  Po kilku latach, niekiedy te umiejetnosci sie budza, bo nie moge ich komletnie dlawic. Kiedy tylko mysle o tym pojedynczym wydarzeniu, czuje jakim jestem draniem. Ukrywalem to bardzo dlugo, az w koncu czuje ze sfiksowalem.
  Czuje ze zaraz wyskocze przez balkon. Byc moze to ostanie swiadectwo na tej stronie.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Anka
   (2019-10-15 12:29:55) #40096
   | 📧 email | 👮 raport

   Chlopie zyjesz? Ciekawe to wszystko co tu opisales. Boje sie ze to wszysto jest prawda. To juz w sumie kupe lat temu, napewno tu juz wieki nie zagladales, a moze jednak... ciekawe by bylo, gdybys powiedzial jak zyjesz, meczy cie to jeszcze? Bo z tego co wyczytalam to bylo dla ciebie bardzo meczace. Pozdrawiam
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Romo
  (2010-05-16 15:48:13) #4962
  | 👮 raport

  kiedyś tak miałem, że zacząłem jakby spadać (to były czasy jak nie interesowałem się OOBE, LS i snami) ale nie obudziłem się (zawsze się budzę). W pewnym momencie zorientowałem się że jestem pod sufitem w swoim pokoju, przestraszyłem się i spadłem strasznie szybko w siebie, zaraz po tym spiąłem się cały i obudziłem się.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • czak 482181
  (2010-05-27 03:50:57) #5008
  | 👮 raport

  Moje ld czy obe zawsze sie konczy sexem z nieznaną osobą.
  I nie wiem czemu tak jest. Zaczyna sie na lataniu po miastach potem kosmiczne podróże obok gwiazd ale i tak na koncu zawsze jest bzykanie sie z nieznajomą. To jest silniejsze ode mnie. Podniecony wracam na ziemie i szukam ofiary w postaci kobiety. Budze sie albo wracam do ciała po orgazmie. I znowu se mysle - musze zmienic gatki zeby laska nie skumała. Ale i tak jest fajnie. Czasem wole to niż codzienną rutyne. Oprócz browca. Bo w wyższych stanach świadomości jeszcze browców nie piłem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Justyna1e1
  (2010-06-04 16:33:20) #5043
  | 📧 email | 👮 raport

  Fascynujące! Nie wiedziałam wcześniej o OOBE, ale chciałabym spróbować. Ale czy to całkowicie bezpieczne? Czy może zdarzyć się tak, że nie wrócę do ciała? Czy może się coś stać? Proszę o kontakt kogoś doświadczonego.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marcinello
  (2010-06-14 17:50:24) #5097
  | 👮 raport

  mam takie pytanie może dziwne ale zaryzykuje.Otóż ciekawi mnie czy można podczas oobe poruszać przedmiotami tzn czy na przykład podczas oobe mogę na biurku postawić jakąś rzecz i jak się obudzę to czy ta rzecz będzie na biurku?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Misszov
  (2010-06-17 14:48:53) #5117
  | 👮 raport

  Ja jestem piepsznięty!!! potrafię wprowadzić się w stan OOBE bez żadnych takich ceregieli!!! nawet tu i teraz !!! pewnie mi nie uwierzycie ale TERAZ kiedy piszę ten tekst widzę samego siebie jak to piszę ja sobie tego nie wyobrażam..:/pamiętam bardzo dobrze wszystkie podróże lecz OSTRZEGAM!!! nie idź na CMENTARZ!!! Ja tam byłem i widziałem jak ludzie-duchy tam były i się na mnie patrzyły z "zgrozą" - "obrydzeniem" ! albo raz się wprowadziłem w ten stan i ...widziałem wypadek na moim skrzyżowaniu !!! i on akurat w tej chwili się wydarzył!!! owned :/ na serio...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Yoggy
  (2010-06-20 12:39:12) #5129
  | 👮 raport

  Większość z Was miała paraliż senny, a nie OOBE czy LD.

  Za pierwszym razem prawie mi się udało, ale rozmyśliłam się w trakcie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • WTF
  (2010-06-23 22:15:12) #5153
  | 👮 raport

  Robiłem to jak pierwszy raz robiłem to miałem takie uczucie jak by mi klatka wyskoczyła...
  i wychodziłem z ciała 12 min teraz w 3.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • joen
  (2010-07-11 15:57:40) #5258
  | 👮 raport

  moje pytanie brzmi: jak wrócić do ciała?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Mells
  (2010-08-13 20:05:15) #5430
  | 👮 raport

  witam, mnie również zainteresował ten artykuł i chciałabym spróbować, ponieważ sama już nie wiem czy podróżuję po za ciałem, czy mam aż tak realne sny... obawiam się tylko jednego. czy łatwo jest powrócić do swojego ciała....?? nie chciałabym zapaść w jakąś śpiączkę.. dużo słyszałam o kilkuletnich takich przypadkach, pozdro

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Katrin
  (2010-08-28 15:27:00) #5508
  | 👮 raport

  A to ciekawe ;)
  Bo ja jakoś tak samoistnie tak mam że jak nie mogę zasnąć albo sie obudze w środku nocy, zamyślam sie, patrze w jakiś punkt w pokoju i widze te liczne kolorowe "światełka".
  Najlepsze jest to że mam tak odkąd pamietam.
  A no i jest tak że powiedzmy musze wstać rano, to staram sie zasnąć na siłe, i właśnie wtedy odczuwam takie coś jakbym wpadała w ciemność... Czy wchodziła w nią, nie wiem jak to opisać...
  Nie ciałem tylko jakoś tak świadomością, tylko że niestety ja sie tego boje i jak to odczucie jest za mocne, szybko otwieram oczy... ;/

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ewa
  (2010-09-01 16:04:23) #5551
  | 👮 raport

  Chciałabym spróbować, ale boje sie, bo nie wiem jak mam potem wrócić i np. tak zostne, i boję sie również tego, że inna dusza we mnie wejdzie. BŁAGAM I PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • K1A2M3O4
  (2010-09-02 17:02:59) #5507
  | 👮 raport

  mam czasami takie dziwne uczucie że rusza się moje łużko jak bym spadał czy coś w tym stylu .

  miałem sen w którym spadałem z jakiegoś mostu ale czułem ucisk w klatce piersiowej jak bym naprawdę spadał i jeszcze miałem sny jakby na jawie w których mogłem wszystko robić

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • K1A2M3O4
  (2010-09-02 17:05:58) #5540
  | 👮 raport

  mam czasami takie dziwne uczucie że rusza się moje łużko jak bym spadał czy coś w tym stylu .

  miałem sen w którym spadałem z jakiegoś mostu ale czułem ucisk w klatce piersiowej jak bym naprawdę spadał i jeszcze miałem sny jakby na jawie w których mogłem wszystko robić

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Bhaal
  (2010-10-05 10:55:02) #5631
  | 👮 raport

  Witam
  Motyw ze spadaniem przeżyłem nie raz. Często oglądając w godzinach wieczornych telewizor z matką w jej pokoju przysypiałem na wersalce i ze strachem się budziłem. Nie raz też u siebie w pokoju na łóżku własnym odczułem, że spadam.
  Mam kilka pytań odnośnie artykułu.
  Jak wrócić do własnego ciała?
  Co jeśli wejdę do czyjegoś ciała? Będę wtedy pamiętał wszystko z życia w swoim ciele? Mogę wtedy wyjść z tego ciała i wrócić do swojego?
  Jeśli ktoś wejdzie do mojego ciała to co dokładnie się ze mną dzieje? Błąkam się w poszukiwaniu nowego?
  Zainteresowałem się tym i postaram się wejść w ten stan.
  Jest jeszcze jedna sprawa. Niejednokrotnie miewałem prorocze sny. Podam jako przykład sen, który najbardziej utkwił mi w pamięci, ponieważ dzięki niemu zorientowałam, że śni mi się przyszłość (zazwyczaj niedaleka).
  W wieku 7/8 lat przyśniło mi się, że siedzę na gałęzi jakiegoś drzewa, jem coś, a obok mnie na drugiej gałęzi siedzi kolega. W tle słychać szczekanie psa i widać jeszcze niewybudowany do końca dom oraz dom kolegi. Po mniej, więcej roku będąc u kolegi przeżyłem dokładnie to samo. Siedzieliśmy na gałęzi gruszy sąsiedniego podwórka, które nie było jeszcze ogrodzone i stał tam dom jeszcze nie do końca wybudowany, jedliśmy gruszki bo siedzieliśmy właśnie na gruszy, a w tle słychać było szczekanie psa i widać było również dom kolegi. Co ciekawe po kilku latach od wydarzenia się tego na prawdę sen ten przyśnił mi się kolejny raz.
  I teraz kilka pytań.
  Czy jest możliwość rozwinięcia tej umiejętności i widzenia bardziej odległych czasowo wydarzeń i niekoniecznie związanych z moją osobą?
  Da się to kontrolować? Np. kładę się spać i wiem, że będę miał proroczy sen?
  Jeśli jest to możliwe to jak to robić?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • WICCA
  (2010-10-17 10:06:00) #5704
  | 👮 raport

  prubuje osiągnąć stan OOBE lecz nie dla przejemnosci,[bo jak sądzą niekturzy ''to nie jest takie ciekawe'']
  Uważam, że dzięki temu bede mógł wyćwiczyć moje umiejętności medytacyjne do perfekcji co pozwoli mi się wyciszć i oczyscić z negatywnych energii

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • oliinek
  (2010-10-22 17:28:31) #5730
  | 👮 raport

  ja miałam coś podobnego jak Karmen (czasem nadal mi się to zdarza): jak byłam mała, przed zaśnięciem wpatrywałam się w ciemność i za każdym razem widziałam takie małe punkciki, które powiększały się zbliżając się do mnie i kiedy przelatywały obok, miały niesamowite kształty i kolory - kto wie, może to też był jakiś "próg" do oobe?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Maja
  (2010-10-29 01:07:25) #5746
  | 👮 raport

  Amator (2008-12-29 21:33:58) | Zgłoś komentarz do moderatora
  Dopiero zacząłem czytać o OOBE i powiem szczerze że się tego boję... (bo np. bym nie mógł wrócić do swojego fizycznego ciała). Ale pamiętam jak kiedyś zasypiałem i w pewnej chwili poczułem jak moje łóżko gwałtownie siępszechyliło na lewą stronę- poczółem że spadam, i tak się wystraszyłem że momentalnie wstałem


  Ja kiedyś to trenowałam wszystko cudownie mi wychodziło mogłam robić co chciałam .. Ale gdy dojdzie się do głebokiego stanu to póżniej jest siezko wrócić ... Już tego nie praktykuje i mam dziwne omamy słyszę ciągle że wibruje telefon choc tak nie jest ... Jak leże to czuje że coś mnie ciągnie i samoistnie odskakuje bo moj umysł już tego nie chce ... To jest fajne ale w małych ilościach i dawkowane ...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • pankowery@poczta.fm
  (2010-11-04 21:26:14) #5771
  | 👮 raport

  tak się kiedyś stało,że wypadek miałem dziewięć dni nie przytomny byłem..No..i tak za kilka miesięcy miałem rożne sytuacje...Wychodziłem z ciała i wracałem i takie miałem uczucie jak by mnie ktoś szarpnął ale za daleko nie chodziłem bo się bałem ,że nie wrócę ..Przewidywałem ,że mówiąc np..że zaraz będzie tel , ze zaraz ktoś przyjdzie..ale to jakoś utraciłem. Jak wrócić do tego można ??? Miałem coś takiego jakby wyprzedzanie czyiś odpowiedzi Czyli wiedziałem co mi odpowiedzą.. I straciłem to wszystko !! A..mam dużo książek i jakoś nie umiem odnaleść tego co straciłem.. Pomóżcie !!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Natalka . ; *
  (2010-11-05 21:26:20) #5735
  | 👮 raport

  Mam pytanie . Bo np. jak się wyjdzie z ciała . To można zobaczyć kogoś np. demona ?
  Kurde , bo coś słyszałam o tym .
  I na ile się wychodzi ?
  I czy na pewno się powróci do swojego ciała ?
  Ii , ostatnie pytanie .
  A jesli ktoś inny wejdzie w moje cialo ? to juz się nie da powrócić i co wtedy ? ;/
  Proszę jak najszybciej mi odpisz .


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Verdivaldi
  (2010-11-07 13:19:17) #5782
  | 📧 email | 👮 raport

  David J. Przemmo wykonuje muzykę na zamówienie dla neuronautów.
  Podobno wie jak to robić i aranżuje nagrania tak by można było osiągnąć konkretne efekty.
  Sprawdziłem i co?
  Działa już za pierwszym razem!
  David zapewnił mnie iż nie potrzeba żadnych skomplikowanych metod prócz spełnienia kilku podstawowych czynności.
  1. wygodny fotel (nie leżeć!)
  2. małe pomieszczenie i przytulna atmosfera.
  3. w zasięgu 10 metrów należy wyłączyć wszystkie urządzenia nadawczo odbiorcze. I zdiąć wszystkie metalowe przedmioty z ciała.
  4.Słuchając muzyki, (nie na słuchawkach) głęboko ale wolno oddychasz.
  5.Wyobrażasz sobie to czego chcesz doświadczyć.
  6.Powtarzasz w myśli kilka razy (3): "Cokolwiek przeszkodzi mi w transie, wybudzę się natychmiast i będę wypoczęty i zrelaksowany"


  Ta metoda działa i jest najskuteczniejsza.
  Pamiętaj by zapętlić muzykę w odtwarzaczu.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Karola
  (2010-11-28 05:41:10) #5829
  | 👮 raport

  Witam. Mam 22 lata i interesuje mnie ten temat. Chcialabym doswiadczyc tego, bede probowac. Tylko jest maly problem.
  U mnie w domu jest pewna duszyczka lub duch. Wiec moje pytanie:
  Czy jest duze prawdopodobienstwo ze zajmie moje cialo i nie bede mogla wrocic? Lub nawet jesli nie zajmie, to czy moze zdarzyc sie tak, ze bede miala problem w powrotem do ciala?
  Mam zdolnosci parapsychiczne i umiejetnosc OOBE tez chcialabym nabyc, ale boje sie sprobowac.
  Prosze aby ktos sie wypowiedzial, co sadzicie o tym?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • borat
  (2010-12-05 02:56:53) #5861
  | 👮 raport

  zrobilem to tylko raz jak na razie i zastanawiam sei nad kolejnym. Ale gdy wyszedlem dosc szybko z ciala to znalazlem sie odrazu w innym miescie gdzie przebywam i latalem nad mostem przez ktory przechodze do pracy. Pozniej nie pamietam gdyz zasnolem. i tak drzemalem sobie puzniej z godzinke sluchajac radia. Gdy juz zaczolem usypiac nagle radio zaczelo szumiec i niemoglem otworzyc oczu, probowalem palcami ale nic to nie dalo. Czulem jak przez glowe wchodzi mi cos i tak az do serca nastepnie poczulem jak robi mi sie goraco. I sie tak zastanawiam czy to mogl byc powrot do mojego ciala, bo wsumie jak narazie to nic sie nie zmienilo.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • FANATYK
  (2010-12-30 12:25:25) #5974
  | 👮 raport

  super tyko jno pytanie: MOŻNA BĘDĄC W TRANŚE PRZEJĄ CIAŁO INNEGO CZŁOWIEKA????

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Elizabeth86
  (2011-01-09 18:52:01) #6036
  | 👮 raport

  Od malego mialam sleep paralysis i dopiero ostatnio dowiedzialam sie ze moge przez to osiagnac OOBE.Za pierwszym razem mi sie udalo jedyne co zrobilam bylo skupienie sie na mojm oddechu i czekanie na sleep paralysis. Jak juz to sie zdarzylo to wtedy zaczelam podnosic sie do stanu siedzacego z wyprostowanymi nogami. Najpierw myslalam ze naprawde wstalam ale nagle zaczelam sie posuwac do krawedzi lozka i spadlam na podloge(nic nie bolalo!)i moje nogi przeszly przez sciane do drugiego pokoju jakby byly transparentne. Odwrocilam sie i w tej chwili zobaczylam swoje cialo lezace dalej na lozku. To bylo niesamowite ale az tak sie poekscytowalam ze w ciagu secundy bylam z powrotem w mojim ciele...Przepraszam za bledy w tym komentarzu pisze z US i tutaj klawiatura jest troche inna.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Alessa
  (2011-01-19 15:08:27) #6076
  | 👮 raport

  Mi się kiesyś sniło że patrzałam z góry na siebie jak miałam z 25 lat (tak przypuszczam) i rodziłam dziecko!Albo jak byłam w przyszłości na pogrzebie własnej matki!!!!Czy to jes to OOBE ?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ważne
  (2011-01-20 21:59:43) #6087
  | 👮 raport

  Słuchajcie Interesuje się tym wszystkim i czytam różne książki na temat oobe jak i innych paranormalnych rzeczy. Jest to bardzo nie bezpieczne gdyż dana osoba jak np moja koleżanka (której zmarła mama) zobaczyła by dana postac mogła by usłyszec od niej głosy przez co nie chciala by wrócic do swojego ciała. Gdy takie coś się stanie ciało umiera lub zapada w śpiączke a dusza błąka sie po świece więc z własnej głupiej ciekawości możemy stracic swoje życie więc pomyślcie poważnie nad tym czy chcecie to zrobic.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kasiaa
  (2011-01-30 20:33:17) #6126
  | 👮 raport

  chcialabym powiedziec ze czytalam ten sam artykul na innej stronie . . . jesli nie wiesz jak napisac cos o tym to przynajmniej nie kopiuj od innych .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • zaciekawiona
  (2011-01-31 13:05:07) #6134
  | 👮 raport

  Mnie zdarzyło się wyjść z łóżka o czwartej nad ranem, pochodzić po domu i położyć się znowu (a wyjście z mojego łóżka to nie takie hop-siup, bo śpię na górnym poziomie piętrowego łóżka). Ja sama z tego nic nie pamiętam, więc przyszło mi do głowy, że albo lunatykuję, albo... jakby to powiedzieć moje ciało jest aktywne, a mózg jest tego nieświadom. Może kiedyś spróbuję zrobić OOBE, żeby zobaczyć po co wychodzę.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Abra
  (2011-02-20 20:07:40) #6223
  | 👮 raport

  Chciałabym przeżyć takie cudo...to byłoby bardzo...pouczające przeżycie. Ale za każdym razem gdy jestem juz ciut ciut od tego, zawsze cos musi mi przeszkodzić. Zaswędzi mnie coś albo zaczne myśleć o WC. To bardzo dziwne ale chyba coś nie chce żebym wychodziła z poza ciała ;)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Al390
  (2011-02-21 14:39:54) #6231
  | 👮 raport

  Komentujący z nickiem Ważne, byłeś kiedyś w OOBE? Przypuszczam, że nie. Kierujesz się tym, co mówi ci ktoś inny, o czym sam nie masz pojęcia. To trochę tak, jakby sprzątaczka, taka niezbyt douczona, rozmawiała z profesorem na temat fizyki kwantowej. Co nie powie profesor, ona i tak nic nie zrozumie, a żeby nie wyjść na głupią po prostu przytaknie i zaakceptuje słowa uczonego. Do tego, muszę przyznać, lektura twojego komentarzu była dla mnie wyzwaniem. Mogę zignorować brak interpunkcji, nawet ortografii, ale zdania "Jest to bardzo nie bezpieczne gdyż dana osoba jak np moja koleżanka (której zmarła mama) zobaczyła by dana postac mogła by usłyszec od niej głosy przez co nie chciala by wrócic do swojego ciała" jakoś nie mogę zrozumieć (może jestem za głupi by zrozumieć tak "zaawansowany" składniowo tekst?), sumując, twoja koleżanka spotkałaby osobę, która usłyszałaby jej głos, w skutek czego dziewczyna nie chciałaby wrócić do ciała? (spotkała Jezusa?!) Do tego co ma fakt, że jej matka umarła, zginęła w skutek praktykowania OOBE, czy może po spotkaniu ducha swojej matki nie chciałaby wrócić do ciała? W takim razie co z ojcem, rodzeństwem (jeśli jest), przyjaciółmi i ogólnie życiem? Rzuci wszystko dla jednej nieżywej osoby? W OOBE jest się na tyle bezpiecznym, że demon nie może zawładnąć ciałem (bo opętuje duszę, ciało tylko cierpi, a dusza jest tak samo narażona jak każdego innego dnia), a skoro wierzyć w demony to i wierzyć w ich przeciwieństwo, czytaj Boga i Niebo, którzy nie dopuszczą do czegoś takiego (za coś się chyba modlimy, nieprawdaż?). Do tego, nie wiem, jak osoba, która spotyka swą martwą Matkę wytrzyma napięcie i emocję utrzymując się w OOBE, chyba musiałaby być nieczuła na śmierć własnej matki(w końcu spokój i równowaga psychiczna to podstawa do podróży poza ciałem). Ogólnie to, co tu napisałem, nie wniesie dużo, ale mam nadzieję, że sam styl układanych przez ciebie zdań odstraszy ludzi od czytania twoich ostrzeżeń, bo w gruncie rzeczy OOBE to rzecz przyjemna, a jeżeli zdarza ci się cierpieć w OOBE to chyba masz sen, bo najmniejsza zmiana w twoich emocjach, zaburzenie koncentracji kończy się powrotem do ciała. I na koniec mała porada: na internecie jest wiele porad jak wejść w stan bytowania poza ciałem, ale zanim ich spróbujecie, znajdźcie swój sposób na relaks i uciszenie, bo za moim pierwszym razem, posiłkując się poradami z neta, wejście w ten stan zajęło mi 2 i pół godziny, a samo doświadczenie trwało około 10 sekund, sam nie wierzę że tyle wytrzymałem dla czegoś takiego, lecz za drugim razem wystarczyło 17 minut, na ponad 2 minuty, własnym sposobem. Do tego, jeżeli będziecie się bać tego, co może się stać w chwili, kiedy opuścicie ciało, to nie uda wam się żadne OOBE. Aha, i jak to jest z tym zapadaniem w śpiączkę? Idzie się człowiek położyć, jest się zdrowym i silnym, i nagle nie możesz się obudzić? Coś tu nie gra, ale nie wiem czy z twoją teorią, czy ze źródłami, z jakich czerpałeś wiedzę. Chyba, że w ogóle czytałeś TYLKO materiały zawierające opinie przeciwko OOBE, a teraz się wypowiadasz (mam nadzieję, że tak nie jest). Wiele osób opisuje tu także doznawanie proroczych wizji, ale to raczej nie jest OOBE, bo wychodząc z ciała znajdujesz się w swoim pokoju, a nie gdzieś u babci 15 kilometrów od ciała, dodatkowo w innym czasie, bo twojego ciała może już po prostu... nie być. Prowadzono nawet badania nad OOBE, w których po pokojach, na ścianach, ukryte były poszczególne hasła. O dziwo praktykujący nie mogli zgadnąć hasła z pokoju, o który ich pytano, a jednak znali hasła z innych pomieszczeń. Dlatego zachęcam do tego typu praktyk, ja co prawda nie robiłem takich testów ale może się to opłacić (choć nie polecam wchodzenia w OOBE na sprawdzianach w szkole, po pierwsze nie uda wam się, po drugie zmarnujecie czas). Niech ktoś wypisze hasła, nie pokazując wam ich, a Wy spróbujcie je odszukać i zapamiętać, wynik może być zadziwiający. Uff, ale się rozpisałem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Piechu
  (2011-02-27 19:25:45) #6253
  | 👮 raport

  Od jakieś czasu to zjawisko strasznie mnie fascynuje. Od 2 dni zacząłem próbować i myślę że jest to jak najbardziej możliwe. Myśle że doszedłem już do jakiegoś ciekawego poziomu. Mój sposób na to jest prosty. Kładę się do łóżka w pozycji na plecach, aczkolwiek to nie ma chyba najmniejszego znaczenia... skupiam się i myślę intensywnie o tym że podciągam się na linie w górę... To pomaga, po jakimś czasie wpadam w trans, moje ciało drga, czuję coś dziwnego w moich rękach i nogach, w klatce piersiowej jak by się powiększała, niestety głowa dalej pozostaje w miejscu... Chociaż wczorajszej nocy mocno zaczęło mi się kręcić w głowie... Dziwne to wszystko, lecz będę dalej próbował, fascynacja tym jest mocniejsza od strachu :)
  Gdyby ktoś miał jakieś rady dla mnie, chętnie poczytam... Pozdrawiam wszystkich :))

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Rafee
  (2011-04-25 18:33:48) #6482
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam! Przeczytalem wasze forum na temat OOBE. Bardzo mnie to zainteresowalo ale intryguje mnie jedna kwestia. Mianowicie: Kiedy juz uda mi sie osiagnac ten stan kiedy opuszcze swoje Cialo i zaczne "latac", itd. Jak po tym wszystkim wrocic do swojego ciala? Bo powiedzmy ze opuszcze pomieszczenie w ktorym znajduje sie moje cialo i oddale sie powiedzmy do nieznanego mi miejsca, jak w tedy odnajde droge powrotna? Co jesli sie zgubie i nie bede mogl odnalesc swojego ciala? Prosze o odbpowiedz. Pozrdawiam! :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium