księgarnia ezoteryczna Warszawa

druk ulotek A4 cennikNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Kim (lub czym) są przewodnicy towarzyszący nam podczas OOBE?


Dodano: 2018-09-05 02:51:51 · Wyświetleń: 6968
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, publikujemy kolejny spośród wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella, w wersji tekstowej.

Tom Campbell to fizyk i badacz zagadnień związanych ze świadomością i wirtualną rzeczywistością. Ma na koncie współpracę między innymi z NASA, jest też współautorem wielu dużych projektów, takich jak system obrony przeciwrakietowej Gwiezdne Wojny (Star Wars). Współpracował z Robertem Monroe (jest nawet wspomniany w książkach Monroe jako "fizyk T. C."), a obecnie współpracuje z The Monroe Institute.

Pytanie od słuchaczki: Gdy świadomość podczas OOBE opuszcza ciało fizyczne i przenosi się w świat nieprzejawiony, podróżującym często towarzyszą przewodnicy. Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat tych istot?

Thomas Campbell: Kim są ci przewodnicy? Dobre pytanie! Owi przewodnicy to twój osobisty interfejs do Większego Systemu Świadomości. Nazywamy ich przewodnikami. Każdy chce takiego mieć, możesz mieć jednego, a jeśli chcesz to i dwóch. Jest to twoje połączenie z Większym Systemem Świadomości. Nie musisz opuszczać ciała, by mieć przewodnika. Musisz tylko pomyśleć o swoim połączeniu z Większym Systemem Świadomości i gdy tylko osiągniesz działający związek z systemem, to ten interfejs do systemu będzie twoim przewodnikiem.

Twój przewodnik nie jest istotą, która czeka aż ją zawołasz: "Hej, potrzebuję byś mi pomógł, muszę o coś zapytać, poprosić o pomoc" i twój przewodnik przychodzi, a ty go wypytujesz, poza tym siedzi na krześle i czeka. To nie działa w taki sposób - to tylko twój interfejs. Niektórzy ludzie nazywają przewodników aniołami, jednak są oni twoim połączeniem z Większym Systemem Świadomości. Przewodnicy mają poczucie humoru, posiadają osobowości, wyglądają tak jak my - za wyjątkiem tego, że tutaj nie mieszkają, są niefizyczni, mogą być bardzo pomocni, stanowią twoje połączenie. Większy System Świadomości chce pomóc ci w rozwoju i czyni to, dając ci twoje osobiste połączenie.

Nie pozwalaj jednak dokonywać za ciebie wyborów! Po prostu wykorzystuj je jako przewodnika.

Tacy właśnie są przewodnicy. Nie musisz jednak opuszczać swojego ciała. Swoją drogą, określenie "poza ciałem" jest bardzo nietrafione. Nie przebywasz w swoim ciele. Twoje ciało stanowi wynik obliczeń komputera. Nie przebywasz w swoim ciele. Jesteś świadomością. Znajdujesz się w zupełnie innych ramach rzeczywistości. Jesteś niefizyczny względem tej rzeczywistości.

W grze World of Warcraft [Tom z jakiegoś powodu często używa nawiązań do tej właśnie gry - przyp. Iv.], elf jest awatarem. Gracz to zwykle jakiś nastolatek siedzący przed komputerem w swoim pokoju - to jest gracz. Gracz przebywa w innej rzeczywistości, a elf w innej. Z perspektywy elfa, gracz jest niefizyczny. Nie przebywamy w swoim ciele. Chłopak grający w World of Warcraft nie siedzi w głowie elfa. Gracz siedzi w swoim pokoju, nie w głowie elfa, nawet jeśli samemu elfowi wydaje się, że jest inaczej.

Gdy w stanie "poza ciałem" pozbywasz się danych płynących z twoich zmysłów, oznacza to że wychodzisz z tego strumienia danych, który definiuje tę wirtualną rzeczywistość. Gdy pozbywasz się tego wszystkiego, nie ma cię już tutaj. Dlatego, że to dane pochodzące z twoich zmysłów określają, co znaczy "tutaj". Gdy pozbywasz się danych pochodzących ze zmysłów, jesteś poza ciałem.

To takie proste! Idea, że egzystujesz wewnątrz własnego ciała i możesz wyjść przez głowę, lub coś podobnego, a następnie zobaczysz swoje ciało leżące na łóżku - możesz to zrobić, tak wygląda klasyczne OOBE, ale nie jest to to co się rzeczywiście dzieje. Po tym, jak już przeszedłeś tę fazę i jesteś zmęczony tym małym wprowadzeniem, przeskakujesz to i po prostu w mgnieniu oka pozbywasz się danych pochodzących od twoich zmysłów i podłączasz się do innego strumienia danych.

Gdzie chcesz się udać? Z jednej rzeczywistości do innej przechodzisz przy pomocy intencji. Pozbywasz się jednego strumienia danych i otrzymujesz inny. Znikąd nie wychodzisz. Jesteś świadomością. Wchodzisz do swojej świadomości, nie opuszczasz swojego ciała. Bardziej poprawne byłoby stwierdzenie, że tracisz zmysły, ale to ma jeszcze inne konotacje...

Tłumaczenie i opracowanie: Marek Sęk "Ivellios"

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • patyk
  (2020-08-11 2:42:41) #40570
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Czyli znów potwierdzenie teorii, że nasz świat w którym żyjemy jest tak jakby wirtualny, wykreowany przez umysł, a umysł to energia. Stąd takie stwierdzenia, że wszyscy jesteśmy dziećmi boga (któregokolwiek), energia kosmosu, akasza itp. Stad biora się nazdwyczajne umiejętności (o ile można to nazwać tak tymi słowami) jak telekineza czy przede wszystkim telepatia, gdzie odległość nie ma znaczenia, bo jest tworem tego świata w którym się znajdujemy, a my....przecież jesteśmy energią.
  Fajnie, że z biegiem lat dowiadujemy się coraz więcej, albo inaczej - że wszystko zmierza ku temu samemu - że wszystko jest energią.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium