[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

http://kolorowedziecinstwo.pl/sesja-noworodkowa-czy-warto/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

23 sposoby na OOBE


Dodano: 2006-03-06 21:44:00 · Wyświetleń: 188912
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
PAMIĘTAJ, ŻE AUTORZY STRONY NIE ODPOWIADAJĄ ZA ZAMIESZCZONE PONIŻEJ TECHNIKI I SKUTKI JAKIE MOGĄ WYNIKNĄĆ Z ICH PRAKTYKOWANIA. ZAMIESZCZONE LINKI MAJĄ JEDYNIE NA CELU ZACHĘCIĆ CIĘ DO ZAKUPU KSIĄŻEK W WERSJI DRUKOWANEJ.

OOBE (lub OBE) (ang. out of body experience) - dosłownie: doświadczenie poza ciałem. Objawia się wrażeniem czasowego opuszczenia i egzystowania niezależnie od swego fizycznego ciała. W OOBE ma się wrażenie poruszania się, dokonywania obserwacji i komunikowania z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ciało osoby podlegającej temu wrażeniu jest rozluźnione lub śpi.

Wieloletnich badań tego stanu dokonał m.in. Robert A. Monroe, założyciel Instytutu Monroe, w którym stworzył on technologię Hemi-Sync (ang. Hemispheric Synchronisation - synchronizacja półkul) mającą ułatwiać uzyskiwanie odmiennych stanów świadomości.

Tą dziedziną ezoteryki zajmował się również Robert Bruce. Napisał on "Traktat o Projekcji Astralnej", w którym wyjaśnia wszelkie teoretyczne oraz praktyczne aspekty wyjścia poza ciało.

OOBE można też uzyskać dzięki praktykom medytacyjnym, relaksacji, świadomemu śnieniu (LD - ang. Lucid Dreaming) a także w sytuacjach zagrożenia życia, mocno stresujących, wymagających nadmiernego wysiłku, itp.

Godne uwagi lektury w formie eBooków:
Robert A Monroe - "Podóże poza ciałem"
Andrzej Bednarz - "Medytacja - Teoria i Praktyka"

OOBEZANIM ROZPOCZNIESZ

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest relaks i pełne rozluźnienie. Zadbaj zatem o przytulną, bezpieczną atmosferę w domowym zaciszu. Relaksuj się w ciszy lub przy delikatnej muzyce przeznaczonej do tego celu. Odłóż wszystkie problemy i niepotrzebne myśli na bok. Zadbaj o wygodne ubranie. Relaksować najlepiej jest się w pozycji leżącej (najlepsze do tego będzie twarde łóżko) lub w pozycji pół-siedzącej. Nigdy nie krzyżuj nóg ani rąk. Kontroluj oddech i skup się na nim. Kluczem do sukcesu jest osiągnięcie stanu "śpiącego" lub "ciężkiego" ciała i rozbudzonego umysłu. Nie spiesz się! Pośpiech niczemu nie służy. Jeśli będziesz po prostu zasypiał to nic się nie stanie. Osiągnięcie stanu na pograniczu snu i jawy jest najtrudniejszym zadaniem. Jeśli już uda Ci się zapanować nad stanem pełnego relaksu, wykorzystaj jedną z metod opisanych poniżej. Pamiętaj, że fascynacja sukcesem, stan podniecenia - momentalnie zniweczą wysiłki aby osiągnąć OOBE i będziesz musiał zacząć od początku.

Powodzenia!

1. WIZUALIZACJA CIAŁA FIZYCZNEGO: Spróbuj spojrzeć na swoje ciało z innego punktu tak jakby już z ciała astralnego. Dobra wizualizacja powinna znacznie pomóc. Metoda ta przynosi ciekawe efekty.

2. KONCENTRACJA NA ODBICIU LUSTRZANYM: Przyczep sobie do czoła kółko, jakiś punkt na którym się całkowicie skupisz. Następnie usiądź w ciemnym pomieszczeniu i zrelaksuj się. Ustaw przed sobą lustro, zapal świeczkę i teraz zrelaksowany wpatruj się w punkt. Nie wykluczone, że nasza świadomość przeniesie się do lustra i z powrotem.

3. WIZUALIZACJA PODRÓŻY PO PIRAMIDZIE: Wyobrażamy sobie wielką piramidę, jak krążymy w jej środku różnymi korytarzami, po czym dochodzimy do jej szczytu i wyskakujemy z niej.

4. TRĄBA POWIETRZNA: Wyobrażenie iż wciągnęła was trąba powietrzna i obracacie się w tym wirze z duża prędkością i do tego wyobrażenie jak to tornado na szczycie wyrzuca was z wiru. Wg autorów OOBE powinno nastąpić zaraz po wyrzuceniu.

5. WSPINACZKA PO DRZEWIE: Nie wiem czy ta jest moja czy ją gdzieś przeczytałem czy usłyszałem więc przepraszam jakbym kogoś obraził. Każdy z nas ma chyba w pamięci jak wspinał się na drzewo. Piękne duże mocne drzewo. Przypomnijmy sobie jak nasze mięśnie wtedy pracowały jak czulismy drzewo. A teraz wyobraź sobie, że stajesz po środku nicości, jest to bezkresna łąka a na jej środku stoi właśnie ogromne drzewo, sięgające aż po chmury, rozłożyste, piękne i mocne. Teraz wyobrażasz sobie jak wchodzisz na to drzewo coraz wyżej i wyżej i wyżej. Wchodź tak wysoko i skup się tylko na tym. Aż poczujesz w końcu że osiągasz OBE. Metoda bardzo podobna do metody liny z tą różnicą że jest tu drzewo co prościej sobie wyobrazić (większy nacisk kładziemy na wizualizację). Moje osobiste uwagi są takie, że swego czasu, kiedy miałem więcej chęci na OBE podczas wchodzenia na drzewo w pewnym momencie miałem szum w głowie, dziwne piski i traciłem orientacje gdyż zacząłem się obracać i trząść w każdym kierunku jaki tylko jest możliwy. Czułem jak przechodziły przeze mnie prądy, oraz ten niby ból głowy. Po czym następowała wspaniała cisza stan błogości. Ale OBE nie miałem :(

6. OBROTY CIAŁA ASTRALNEGO: Obracanie się wokół własnej osi ciałem astralnym. Takie obroty powinny wytoczyć ciało astralne z ciała fizycznego. Musisz to czuć, wyobrażać sobie takie obroty podczas pełni relaksu.

7. METODA LINY: Polega na wizualizowaniu wspinania się astralnie po linie zawieszonej nad naszą głową a raczej w okolicach czary sercowej. Jest to jedna z najczęściej stosowanych metod jednak wymaga dość dużej umiejętności wizualizacji.
METODA LINY 2 - polega na dotyku. Najpierw należy przez parę dni trenować na zawieszonym sznurku dotykając go świadomie, aby czuć linę. Metoda ta zamiast wizualizacji polega na dotyku, co może być stosowane przez niewidomych.

8. WIZUALIZACJA WYPADKU: Wymaga mocnej wizualizacji. Przykładowo jedziesz samochodem 300 km/h i nagle widzisz przed sobą, samochód czy drzewo, następuje uderzenie, wylatujemy przez okno i tracimy świadomość, potem (uwaga) wizualizujemy siebie jako martwe, rozczłonkowane ciało, wszelki rozlew krwi na miejscu. Następnie patrzymy tak jakby z góry na to co się zdarzyło, jesteśmy odłączeni od ciała fizycznego. Dzięki temu trickowi możemy oszukać naszą podświadomość. Nie polecam metody tu info otrzymałem od pewnej osoby za co jej stokrotne dzięki. Dlatego że wyobrażanie sobie złych rzeczy może się urzeczywistnić. Dlatego wymieniłem ją tylko ale nie polecam. Przyznam się raz próbowałem rezultat nie był taki jak oczekiwałem ale był lepszy niż przy niektórych innych. PAMIĘTAJ, ŻE UŻYWASZ TEJ TECHNIKI NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

9. HUŚTAWKA: Wizualizujemy taka normalna huśtawkę ale z możliwością obrotu o 360 st. Wyobrażamy sobie, że ruszamy się w górę i w dół i tak coraz wyżej i wyżej i wyżej, aż do momentu w którym huśtawka wykonuje obrót dookoła na samej górze. Wtedy próbujemy wyskoczyć z huśtawki. Istnieje duże prawdopodobieństwo opuszczenia ciała, jest wtedy bardzo rozbujane :)

10. HAMAK: Podobnie jak huśtawka ale łatwiej wyobrażać sobie obroty w pozycji leżącej.

11. WYKORZYSTANIE WIBRACJI: Jeśli naszły Cię wibracje to wyobraź sobie że kręgi energii przechodzą z góry na dół przez całe Twoje ciało i tak w kółko. Podczas przechodzenia musisz poczuć siłę jaka wprawia Cię w wibracje.

12. WIDOK Z TRZECIEJ OSOBY: Ta jest dość ciekawa, mianowicie - przykładowo leżymy w łóżku, osiągnęliśmy już relaks trans itd. I wizualizujemy pokój w którym się znajdujemy z innej pozycji np. leżąc, ale dużo bliżej sufitu. Gdy wizualizacja będzie dość silna i długa powinno choć trochę działać, a przynajmniej powinny się pojawić wibracje lub inne wrażenia.

13. PRZECIĄGANIE ENERGII: Dzieki tej technice prawie udało mi się osiagnąć OBE ale niestety coś mi przeszkodziło :( Ale do rzeczy: najpierw oczywiście relaks a potem wizualizacja ciała, przez które od stóp do głowy wyobrażonymi, astralnymi rękoma w środku ciała przeciąga się energie do czakr aby je aktywować. I tak po kolei do każdej czakry. Ręce astralne na wdechu ciągną energie do góry na wydechu spoczywają. Najważniejszą czakrą jest czakra podstawy, więc najdłużej przeciąganie energii do niej mi zajmowało. Jednak cały zabieg mogę dać sobie rękę uciąć iż trwał około 30 minut bo przeciągałem ją powoli po kolei po kilka czasami naście razy na czakre. Po czym należy wizualnie otworzyć czakry. I tak jak było to opisane w Traktacie o Projekcji Astralnej Czakrę 7dmą rozdzierając jak kromkę chleba 6-tą wycinając w czaszce otworek :) 5-tą przez rozerwanie 4 tą sercową też nie pamiętam za bardzo ale ja wbijam kołek metalowy młotkiem dużym i za uderzeniem czuje miejsce tej czakry po czym odsuwam kości:) (i tu pewnie mój błąd bo nie może to być związane z ciałem wizualizacja otwierania)3cią też rozdzieram a raczej tak jakbym przebijał nożem 2gą podobnie 1-szą podobnie jak 7dmą. Metoda ta jest dość nużąca ale po zabiegu otwierania kiedy poczułem to w taki sposób cieszyłem się aż za bardzo serce waliło cały byłem w mrówach wielkości dżdżownic i mi przeszkodzili :( Po udanym lub nieudanym OBE należy zamknąć czakry w taki sposób jak się otwierało tyle że odwrotnie jak się rozdzierało trzeba wdzierać :)

14. ODLICZANIE: Liczenie od zera w górę koncentrując się na liczbach. Należy przy tym głeboko oddychać przez nos a wypuszczać przez buzie (albo odwrotnie) Po dekoncentracji zaczynamy liczyć od nowa. Myślę że ta metoda jest bardziej jako coś na trans bo liczymy i nie zasypiamy ale to tylko moja opinia.

15. ODDECH TRANSOWY: Polega na oddychaniu tylko przeponą lub płucami i też myślę że daje więcej do transu.

Szklanka16. UWAGA! METODA MASOCHISTYCZNA, LUDZIE O SŁABYCH NERWACH PROSZENI SĄ O NIE CZYTANIE.
A więc cały dzień należy jeść potrawy zawierające dużo soli, słone, ostre też, mogą być takie, po których się będzie chciało pić. Teraz należy już pójść spać nie pijąc nic na dobranoc, a obok łóżka postawić szklankę wody :) Jak nam się zechce, to będziemy musieli wyjść z ciała :)

17. DYM ASTRALNY: Dziękuje pewnej osobie za tą metodę (na pewno wie o kogo chodzi) :-)
Bardzo mi się spodobała, zamierzam ją wypróbować w jak najkrótszym czasie, a więc polega na wizualizacji że ciało astralne jest dymem a fizyczne gąbką. I tak z gąbki wydostaje się ten dym (para jak kto woli myślę że lepiej para bo jest czysta) i formuje się w coraz to wyraźniejszą formę ciała astralnego.

18. NA BOK: Kładziemy się na pół brzuchu tzn. w takiej pozycji żeby jedna noga była podkurczona i kładziemy się tak delikatnie na bok. Wtedy nie ma trudności z oddychaniem. Następnie wizualizacja prądów, które przechodzą kolejno przez nasze ciało rozluźniając je oraz rozgrzewając. Następnie należy zejść na poziom alfa. Leżymy w takiej pozycji nie myśląc o niczym do chwili, kiedy pojawi się wyraźny obraz w naszej głowie w tedy zaczepiamy się za niego ze skupieniem i staramy się np. dotknąć przedmiotu, jaki jest na obrazie, oraz zapragnijmy tam się znaleźć. Ale nie należy sztucznie podtrzymywać obrazu należy pozwolić żeby wszystko płynęło. Po chwili zostaniemy odrzuceni od obrazu. Nie ma co się martwić bo za chwilkę będzie inny obraz. I tak jak będziemy się zaczepiali coraz bardziej przestaniemy reagować ciałem aż nastąpi paraliż przysenny. Kiedy będziemy już w tym stanie należy pozwolić aby wszystko płynęło, puścić się w wir jaki nas ogarnie i nic nie robić. Ważne tutaj jest to iż nie należy nic popędzać ani przyspieszać wszystko ma się toczyć własnym czasem i trzeba być cierpliwym. Pozycja ta jest o tyle wygodna, że nie tworzy jakiegoś bólu przy dłuższym leżeniu, więc z cierpliwością nie powinno być problemu. Rebel dzięki tej metodzie doświadczył 2 krotnie OBE, ja miałem tylko bardzo długie wibracje i dziwne stany.

19. METODA ŚRODKOWEGO FILARU: sposób jest dość skomplikowany, ale działa!
Standardowo na początku należy się rozluźnić najlepiej usiąść spokojnie, albo dla odmiany położyć się, wprowadzić się w stan kompletnego relaksu i... Wyobraź sobie, że twoje ciało od pasa w dół staje się bardzo ciężkie wciska cię w podłoże oddychaj głęboko, za każdym wdechem "jednocz" się coraz bardziej z ziemią, bądź jak filar. Następnie spróbuj wyobrazić sobie, ze twoje ciało od pasa w górę staje się bardzo lekkie. Wydaje się wydłużać dążyć do nieba. Oddychaj miękko i głęboko, z każdym wdechem czując, jak twoje ciało wydłuża się, jednoczy z niebem, z każdym wydechem coraz bardziej rozluźniaj się i wyciszaj. Gdy jesteś już całkowicie rozluźniony i czujesz się "zjednoczony" z niebem i ziemią skieruj uwagę na swój splot słoneczny. Oddychaj głęboko, z każdym wydechem coraz bardziej rozluźniaj się, koncentrując energie w splocie słonecznym. Gdy osiągniesz już apogeum, wyobraź sobie, ze energia ze splotu słonecznego rozchodzi się po całym ciele, wprowadzając w podwyższony stan energetyczny. Teraz skieruj uwagę nad głowę, staraj się wyobrazić sobie, że pojawia się tam biała czysta kula energii. Ta kula porusza się w gorę i w dół wraz z twoim oddechem. Poczuj ten ruch i, pogłęb rozluźnienie i koncentracje. Kiedy stan twojego transu ustabilizuje się wyobraź sobie, że z wnętrza kuli wydostaje się strumień światła i przenika twe ciało od góry w dół. Poczuj, jak aktywizują się twoje czakry, kiedy światło wypełnia określoną część twojego ciała. W końcu światło wypływa przez twoje stopy i zaczyna płynąć znów do góry wokół twego ciała tworząc świetlistą sferę wokół ciebie. Oddychaj miękko i głęboko, z każdym wdechem czując fale energii płynąca w gorę, z każdym wydechem w dół świetlistej sfery...

20. WIRUJĄCA PRZESTRZEŃ ENERGETYCZNA: Połóż się wygodnie i zrelaksuj się. Gdy już osiągniesz odpowiedni stan wyobraź sobie wir energetyczny coś jak czarna dziura. Skoncentruj uwagę na swoim ciele fizycznym wyobraź sobie, że wir ten otacza całe twoje ciało i świadomość, sprawiając że zaczyna wirować. Pogłębiaj tę myśl. Po około 5-10 minutach powinno dojść do wibracji. Będą one stopniowo coraz silniejsze. Gdy już osiągną swoje apogeum, wyobraź sobie, ze twoje ciało oplecione wirem poruszę się w dół i w górę w efekcie dochodzi do wyrzucenia twojego ciało astralnego.

21. METODA FRANCUSKA: Zamknij oczy i uświadom sobie własne oddychnie. Następnie zwróć uwagę na palce jednej stopy. Skoncentruj się nich, zapominając o wszystkim innym. Poczuj, jak w penym monencie twoje ciało astralne odrywa się od reszty fizycznego. Gdy uda ci się to osiągnąć, przenieś uwagę na palce drugiej stopy. Kolejnym krokiem będzie skoncentrowanie się na niewielkiej części podeszwy jednej stopy. Musisz "poczuć", jak ciało astralne również się tam odrywa. Tak samo postępuj z całym ciałem, aż dojdziesz do czubka głowy. Odłącz ciało astralne również od tego miejsca, tak aby leżało swobodnie "obok" ciebie. Jesteś już blisko, skoncentruj się na czole spraw aby twe ciało astralne oderwało się od ciebie całkowicie. Zmuś do odejscia każdy kawałek ciebie, a przekonasz się, że w pewnym momencie będziesz patrzył na siebie z innej perspektywy.

22. METODA WIZUALIZACJI: Wyobraź sobie siebie samego chodzącego po całym domu rozmawiającego z ludźmi. Przenoś swą świadomość to do ciało urojonego to do fizycznego zacznij zadawać sobie pytanie: "który z nich to ja" staraj się wmówić sobie, że twoje ciało fizyczne, to tak naprawdę tylko złudzenie, że żyjesz w tym drugim świecie. Po pewnym czasie możesz się zorientować, że tak też jest w rzeczywistości.

23. METODA MONROE'A: Połóż się w ciemnym pokoju. Zacznij od rozluźnienia i pięciokrotnego powtórzenia sobie "Będę świadomie odbierać i zapamiętam wszystko, co mi się zdarzy podczas tej procedury. Kiedy się przebudzę, będę w stanie przypomnieć sobie tylko te szczegóły, które będą korzystne dla mojego ciała i umysłu." Potem zacznij oddychać przez pół-otwarte usta. Następnie należy wejść w stan pół-snu. Po osiągnięciu tego stanu należy go pogłębić. Oczyść umysł i obserwuj poprzez zamknięte oczy swoje pole widzenia. Przez kilka chwil patrz się przez zamknięte powieki w ciemność przed sobą. Po pewnym czasie pojawią się efekty świetlne. Zignoruj je. Gdy zanikną, znajdziesz się w stanie odpowiednim do rozpoczęcia OOBE. Z zamkniętymi oczami spoglądaj na punkt oddalony około 30 cm od twojego czoła, koncentrując się na nim i ogniskując w nim swoją świadomość. Przesuwaj ten punkt w górę, aż do metra, dwóch nad tobą, a potem go obróć o 90 stopni . W tej chwili Monroe każe osiągnąć stan wibracji, a następnie uspokoić drgania poprzez doprowadzenie ich do postaci "pulsowania". Teraz możemy wyciągnąć rękę, aby chwycić coś, co jest poza naszym zasięgiem; poczuj ten przedmiot i pozwól ręce przejść przez niego. To przygotuje cię do pełnego opuszczenia ciała. Aby to zrobić, Monroe zaleca metodę "podniesienia się". Myśl o tym, że jesteś coraz lżejszy i lżejszy i o tym, jak przyjemnie byłoby unosić się w powietrzu.

inspired by "ciemność"
modified by "Eurycide" www.paranormalne.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • paranormal - ³owca
  (2008-04-03 14:18:45) #62
  | 👮 raport

  Polecam te ćwiczenia. Nie próbowałem żadnego z nich, ale dla niedowiarków mogę powiedzieć, że sam kiedyś doświadczyłem OOBE. Śniło mi się, że urwałem rybę i chciałem ją złapać.Chwilę po tym chyba się obudziłem i miałem uczucie jakbym odlatywał, a potem jakbym pęczniał. Zachowałem spokój myśląc, że to bardzo realistyczny sen, i to było kluczem do sukcesu - uniosłem się jakby w górę i zobaczyłem swoje ciało.Najlepsze było to, że oczy były otwarte i patrzyły w nicość, a ręce i nogi drżały jak w agonii. Super przeżycie, ale to był jedyny raz. Polecam ćwiczenia uspokajające, bo to jest klucz do OOBE.Trzeba zachować spokój i wmówić sobie, że to sen. Pozdro dla wszystiich, i powodzenia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • madlenka
  (2008-04-03 16:23:27) #64
  | 👮 raport

  Bardzo interesuje się rzeczami paranormalnymi ale w to co tam jest napisane to jakoś nie moge uwierzyć... To nie jest tak że ja jestem niedowiarek ale to jest takie dziwne jak tak można.....jacie ...w ogóle to jest możliwe??....jestem wielbicielką takich rzeczy!!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • paranormal - ³owca
  (2008-04-04 15:14:52) #66
  | 👮 raport

  Spróbuj od medytowania i oszukiwania psychiki. Wmawiaj sobie, że np.To się nie dzieje naprawdę. Pomaga bardzo skutecznie. Spróbuj, i pamiętaj że możesz wszystko.człowiek wykorzystuje swoje mozliwości w nieznacznym procencie..... Użyj go całego........

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Boro (numer gg zostal usuniety z powodu naruszenia regulaminu)
  (2008-04-23 19:13:20) #101
  | 👮 raport

  Ja także sam "chyba" doświadczyłem OOBE metoda nr.22 ale to było podczas lunatykowania leżałem na materacu w pokoju w którym spałem na pół okrągło stali przedemną koledzy i rozmawiałem z nimi. Wydaje mi się po przeczytaniu tej metody że to było OOBE. Spróbowałem zrobic to metodą nr 4 kiedy posiedzialem z minutę zaczęło kręcic mi się w głowie jakbym naprawde był w tym wirze. aha potrafię niekiedy opanowac sen "LD" już prawie zawsze to umiem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cassiopeia
  (2008-04-27 20:53:28) #116
  | 👮 raport

  Nie wiem czy to możliwe, może to byc tylko "film stworzony przez mózg".

  Ale pamiętam gdy byłem dzieckiem, żeby nie bac się koszmarów wmawiałem sobie przed snem: " to tylko sen, mogę robic co chcę..." czy cos podobnego. Wtedy w snach moglem robic co chcialem (nie zawsze się udawało, ale ze względu że nie robiłem tego regularnie nie mogę stwierdzic jednoznacznie czy to nie tak że moja podświadomośc wmówiła mi że chcę tego co robiłem tam więc może to było po prostu zmanipulowane). Sny z dzieciństwa pamiętam dośc dobrze (o dziwo na moją słabą pamięc, poza tym mam dopiero 16 lat :)), raz pamiętam nad ranem miałem wrażenie że patrzę na siebie z góry, ale z tego co pamiętam to było podobne do prawdy, ale nie 100%.

  Zaprzestałem tej sztuczki gdy przyszły sny erotyczne :).

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • michal
  (2008-06-23 15:13:59) #315
  | 👮 raport

  Mi sie to udalo!!!!!!!!!Seryjnie lezalem z 10 minut pomyslalemn o piramidzie pozniej o tornadie i jak wstalem to zobaczylem siebie jak leze podszedlem do siostry w lazience (przeszedlem przez drzwi) myla rence ale mnie nie widziala po tym zdarzeniu zrobilo mi sie niedobrze wrocilem do swojego ciala polaozylem sie ''w nim'' i pomyslalem zeby wstac udalo sie !!!! super ta stronka


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fan paranormalium.pl
  (2008-07-14 20:00:23) #524
  | 👮 raport

  Witam. Na tej stronie szczegolna uwage przyluj ten artykol o OOBE
  i praktykowalem to u siebie w domu. Udalo mi sie to wiele razy lecz mam pytanie. Chcialbym sie dostac do pewnej osoby za granica. Czy zebym sie do niej dostal musze wiedziec gdzie ona przebywa czy jest jakis inny sposob? Bo bardzo chcem nawiazac kontakt z ta osoba. Jesli ktos wie cos na ten temat to bardzo prosze o odpowiedz.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kamil
  (2008-08-25 11:17:53) #705
  | 👮 raport

  Ja kiedyś chyba osiągnełem OOBE, METODĄ MASOCHISTYCZNĄ tylko że troche inną, A wiec, kiedyś jak byłem mały gdzieś o 2 w nocy strasznie zachciało mi sie pić ale wiecie jak to jest i nagle tak jakby zasnełem i szedłem do lodówki (hmm... "szedłem" przemieszczałem się) znalazłem sok, tylko cholera nie mogłem się napić XD

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Krzysztof
  (2008-08-27 12:05:48) #733
  | 👮 raport

  Jak naprzykład pisze tu ktos o tym że miał koszmary i wmawiał sobie że to tylko sen to to jest prawda bo wystarczy zakodować sobie muzg i wszystko jest wtedy możliwę. Wiara czyni cuda, jak będziesz wmawiał sobie że będziesz bogaty to w przyszłości tak się stanie, jak chcesz być zdrowy to też tak się stanie...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Immortal
  (2008-08-29 14:04:23) #753
  | 👮 raport

  Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że kiedyś, będąc małą dziewczynką doświadczyłam kilkakrotnie OOBE, a dokładniej, metody nr 22 - wizualizacji.
  Często świadomie wyobrażałam sobie siebie, jako uwięzione w ciele stworzenie, które tak naprawdę żyje gdzieś daleko w przestrzeni. Wtedy jakbym "odpływała". Np. robiąc kanapkę nóż smarował chleb masłem, ale czułam się tak jakbym to nie ja trzymała go w ręce, tylko moje ciało, a ktoś steruje moim głosem. Wszystko zdawało się być takie nierealne i odległe. Pamiętam, że nie raz patrzyłam na siebie jakby z góry, innymi oczami.
  Do tej pory uważałam, że to tylko dziecięca wyobraźnia, ale kiedy przeczytałam ten artykuł poznałam "nową siebie". :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ

 • (2008-09-15 08:08:40) #886
  | 👮 raport

  Ja chyba 2 razy w życiu doświadczyłem OOBE (1 razy bardzo dawno temu i raz całkiem nie dawno). Jeśli ktoś się na tym zna niech to oceni czy to było OOBE czy tylko sen- pierwszy raz było to jak miałem 6 czy 7 lat (obecnie mam 23) pamiętam, że strasznie chciało mi się siku i odziwo wstałem i poszedłem do ubikacji zacząłem sikać i... obudziłem się zalewając całe łuszko jednak "sen" był tak realny, że byłem aż przerażony czemu ja nie jestem w ubikacji, wszystko było niemal jak naprawdę- a i co ciekawe mimo upływu tylu lat pamiętam każdy szczegół tego snu! A 2 dziwny sen przydarzył mi się jakiś miesiąc temu... choć nie było to takie OOBE jakie opisujecie tylko jakby wizja przyszłości (jakbym się przeniósł w czasie) mianowicie widziałem swój pogrzeb widziałem parę znajomych twarzy jednak bardzo postarzałych (jednak o dziwo rozpoznawałem je znakomicie) i pełno ludzi których nigdy w życiu nie widziałem, cały "sen" także był nietypowo realny- właśnie po tym śnie zacząłem węszyć i dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak OOBE. Bardzo proszę o kogoś kto miał dłuższy kontakt z tego typu zjawiskami i uznaje się w tej dziedzinie za specjalistę o opinię! Dzięki z góry!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ

 • (2008-09-21 09:56:57) #947
  | 👮 raport

  miałem oobe mieszane z koszmarem, w ktorym dwojka dzieci byla opetana a kobieta przeprowadzajaca egzorcyzmy okazala sie kims zlym na koncu. wszystko dzielilo sie na 6 epizodow. ja widzacy siebie jak leze obok dziewczyny przeplatane ze snem - horrorem(3 sceny). ostatnie epizody byly najgorsze gdy horror sie skonczyl (nie happy endem..) zobaczylem siebie duszacego sie a nie lezacego na lozku, moja dziewczyna siedziala obok w amoku.Probowalem sie obudzic - wiedzialem ze to sen. Dalem rade! obudzilem sie, nie wiem czemu od razu zdjalem zegarek, oczywiscie stan lekowy trwal przez jakis czas. nie polecam

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Człowieku
   (2021-10-27 18:51:27) #42075
   | 👮 raport

   To była manifestacja Strażnika, który celowo chciał w ten sposób zmusić Cię do wybudzenia. Jako że nie jesteś rozwinięty duchowo, był obecny przy twemu świadomemu wyjściu z ciała.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Lilka
  (2008-09-26 08:03:07) #978
  | 👮 raport

  kiedyś, kiedy miałam może z 8 lat, potrafiłam się obudzić na zawołanie. wmawiałam sobie 'to tylko sen', jakoś tak "zatrzesłam" nogami (nie wiem jak to inaczej nazwać) i budziłam sie, potrafiłam też tak jakby sterować snem. Jeszcze czasami cos takiego mi wychodzi

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cfanny
  (2008-10-05 21:00:45) #1046
  | 👮 raport

  Wiele osob mnie zna z mojego cwaniactwa. Czytajac sobie artykul o OOBE pomyslalem sobie, ze jak opanuje sie ta sztuczke (jezeli naprawde istnieje) sproboje sobie na sprawdzianie od kogos sciagac. Jezeli sprawdzian bedzie udany to znaczy ze OOBE jest realne. Zachecam innych to praktykowania OOBE, bo wedlug mnie to nie zadna MAGIA i takie tam tylko sztuczki, ktore Pan Bog dal nam zamiast ostrych klow i pazorow jakie maja bestie :)

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • matt
   (2016-05-04 21:23:15) #14776
   | 👮 raport

   jesteś idiotą
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Rafcio
  (2008-10-07 03:12:27) #1060
  | 👮 raport

  Miałem dziwne przeżycie. Wyszedłem z ciała latałem po pokoju, jednak byłem jakby istotą materialną bo nie mogłem przenikać przez ściany, a gdy przelatywałem koło roślin to one szeleściły. Zrobiłem dwa kółka po pokoju taty i po tym pomyślałem żeby zobaczyć siebie w swoim pokoju. Wleciałem tam i siebie zobaczyłem -Leżałem na łóżku. Chciałem sprawdzić czy małpuje ruchy ze względy że to jest moje ciało pomachałem a on mi odmachał! Po tym otworzyłem okno lub nie rozsunąłem kotarę i wyleciałem. W dole zobaczyłem dwóch rowerzystów, postanowiłem że ich przestraszę, wylądowałem, a oni porzucili rowery i biegiem uciekali zrobiło mi się ich żal bo ich postanowiłem nie "sprawdzać" po tym wzbiłem się w górę i poleciałem jak supermen w stronę kościoła (wieś) ale w tym momencie sen się urwał.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • as
  (2008-10-30 11:59:21) #1238
  | 👮 raport

  Dawno temu obudziłem się patrząc na swoje ciało z góry.Sądziłem że nie żyję HORROR.Pomogła mi książka Monroe.Teraz fruwam gdzie chcę w daleki kosmos.Nawet gdy zabłądzę wiem że wrócę do ciała.Dużą barierą był strach.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • as
  (2008-11-02 14:29:21) #1262
  | 👮 raport

  Dzisiaj w nocy odwiedzałem cmentarze ,dużo duchów nie wie że nie nieżyje-musiałem im pomóc.Potem latałem na orbicie było super.Sime dlaczego znikłaś nie dokończyliśmy rozmowy.Będę czekał w środę tam gdzie zwykle,co znaczą cyfry które mi podałaś?Ciekawe co ci talibowie znowu szykują,pewnie zginie znów wiele ludzi.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • (--Nowy--spobob--)
  (2008-11-09 13:17:56) #1299
  | 👮 raport

  ja znalazlam jeszcze jeden sposob :) nalezy sie rozluznic a nastepnie wyobrazic sobie cos ogromnego a nastepnie malego, (wyobrazenia maja byc ogromne np. słoń wielkości 1000 razy wiekszy od naszej planety przeciwnością do tego moze byc bakteria) po pewnym czasie nawet jak przestaniemy sobie to wyobrazac to wizualizacja nadal bedzie pokazywac sie nam przed oczami, pozniej wyobrazenia migaja coraz szybciej i szybciej az w koncu mamy OOBE :) :P przy tym wobrazaniu towarzysza dziwne uczucia (nie potrafie ich określić) mi sie to juz udalo 4 i pol raza :P Mówie pol bo moj zwierzak mnie obudzil :( .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kooooza
  (2008-11-22 12:59:48) #1425
  | 👮 raport

  a ja słyszałem ze oobe moze byc niebezpieczne. ze ciało astralne moze nie powrocic do fizycznego, albo jakis złosliwy duch moze sie do niego dostac itp. czy to prawda??? chciał bym tego sprobowac ale sie troche boje i dlatego pytam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ConQia
  (2008-11-25 13:08:57) #1454
  | 👮 raport

  To było tydzień temu, jechałam do babci, do Sandomierza.
  Na moście chciało mi się spać.Wiem, że spałam, bo mówiła mi o tym mama.Ale ja czułam, że patrzę na siebie i wszystko widzę.Zaraz po tym jak się obudziłam nie pamiętałam co się działo, dosłownie nic.Ale tak z 1 albo 2 minuty wszystko pamiętałam.W ogóle bardzo często tak mam najczęściej na lekcjach w szkole(czasmi) i w czasie burz.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • prozerpina
  (2008-12-01 22:54:41) #1499
  | 👮 raport

  jak tu sie rzadko ktos odzywa....

  ale cóż wtrące swoje trzy...

  wele metod na oobe jest złudnych i działa nie tylko psychika ale i "zmysły zewnętrzne".

  sposób na oobe z lustrem- jedna wielka bezsensowaność i od rtazu p[orazka.. co sie widzi po takim wpatrywaniu?? odbicie diabła demona lub po prostu znieksztalcona twarz.

  moim skromnym zdaniem ciezka, ale najlepsza metoda jest wpatrywanie w siebie z innego punktu, np z rogu sufitu... i jeśli nie ma dekoncentracji zadziała dośc szybko.

  i jestem pod wrażeniem czytając to, co zostało napisane.. przechodzenie p[rzez ściany, odwiedzanie przyjaciól... cóż... może i możliwe, choć ja w snach siedze juz kilka dobrych lat, jedynym poziomem w oobe było to, że widziałam sie kiklanaście razy leżącą na tapczanie a nawet zbliżałam sie do siebie i nic poza tym... ale to widocznie kwestia rozwinięcia umysłu...

  ale pieprze smetne farazony:p wybaczcie:)  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fanka straszydeł
  (2008-12-02 17:45:14) #1525
  | 👮 raport

  jestem jeszcze bardzo młoda, więc nie wiem co to mogło być, ale np. podczas zabawy w ciuciubabkę, czasem wydaje mi się, że nie jestem sobą, że jestem leciutka, że to nie ja jestem zawinięta szalikiem ;). Czuję się wtedy tak fajnie, lekko... Czasem też po prostu idę, i czuję się inaczej niż normalnie, czyli tak jak opisałam powyżej. pomóżcie, powiedzcie, co to mogło być. Chciałabym osiągnąć OOBE ale boję się, że nie wrócę do ciała. Boję się, jak to jest...
  POZDRAWIAM

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • as
  (2008-12-08 11:58:09) #1601
  | 👮 raport

  Nie bój się fanko ,kiedyś miałem ten sam problem.Zawsze pamiętaj(na jawie i w śnie) że bez względu na wszystko wrócisz do ciała(no chyba że umrzesz-żartuję).Napewno czasem śnisz że spadasz i budzisz się przestraszona,pamiętaj wtedy że jesteś niezniszczalną energią,ja wtedy wlatuję do wnętrza Ziemi aż poczuję gorąco jej jądra(na początek nie zbliżaj się za bardzo-na to przjdzie czas gdy nabierzesz doświadczenia).POWODZENIA!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • gupoty
  (2008-12-23 22:45:44) #1519
  | 👮 raport

  ja nie wiem czy to było OOBE czy nie ale jak byłem mały to chciało mi sie lac to zamiast do kibla taki zaspany to sie wylałem do chasioka hehe

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • xhon
  (2008-12-28 21:40:10) #1774
  | 👮 raport

  A ja mam pytanie: czasem zanim usnę jestem w takiej fazie pomiędzy snem a jawą. Czasem wtedy wydaje mi się że jestem gdzieś wysoko i nagle zaczynam spadać. Gdy już prawie uderzam o podłogę lub ziemię, wybudzam się i mam wrażenie, że unoszę się... co to może być???

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ryba318
  (2009-01-02 14:51:10) #1856
  | 👮 raport

  metoda wizualizacji jest mi bardzo bliska.co prawda o OOBE dowiedziałam się przed chwilą.Ale całe moje zycie koncentruje się wokół takich wizualizacji.To jest tak jakby moim umysłem kierowały dwa światy.A on bardziej upodobał sobie ten podswiadomy świat.Cieżko mi to wyjaśnić.Ale tak jest.Mam przez to małe kłopoty.czasami trudno jest mi realnie spojrzeć na rzeczywistosc.ale mam za to bardzo rozwinietą funkcję wizualizacji.bardzo latwo jestem w stanie uświadomić sobie wygląd,smak,fakture...czegoś.nawet nie znając jej wcześniej.zdarzało się ze odpływałam i niewiedziałam który świat jest którym.co do tych sposobów znam jeszcze taki jeden z drabiną.odkryłam go kiedys,przypadkowo.nie chce się rozpisywać wiec jeśli ktoś jest zainteresowany : patrycja3_17 (małpeczątko) wp.pl powiem tylko tyle ze osiągnelam dziwne uczucie ciarek na cały ciele i dziwnego wrażenia że unosze się w powietrzu,a nade mną coś balansuje.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cfanny
  (2009-01-02 16:26:54) #1857
  | 👮 raport

  xhon jak jestes maniakiem gier to wpadasz wtedy pod textury ;p nie no zart. Mam pewien problem. Wiele razy probowalem wejsc w stan OOBE roznymi metodami ale kazda byla nieskuteczna. Zawsze cos mi przeszkadzalo. A jak probowalem wieczorkiem to zasypialem. Znalazlem metode 4+1 ale po obudzeniu sie po 4 godzinach snu wylaczalem budzik i zasypialem. Moze ktos mi pomoc w osiagnieciu stanu OOBE? Jakies rady albo inne? Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ufo
  (2009-01-09 20:09:47) #1941
  | 👮 raport

  Owszem, używamy niewielkiego procentu swojego mózgu.
  Najpierw chcę uzyskać stan LD, ale na OOBE też spróbuje..jak myślicie czy załóżmy że jestem poza ciałem i sobie chodzę i widzę siostrę która sobie je, czy to jest w czasie rzeczywistym? Czy siostra może mnie taką zobaczyć?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Adik
  (2009-01-26 23:05:21) #2088
  | 👮 raport

  Jeśli ja dobrze rozumię to polega to na opuszczeniu ciała?? Jeżeli tak to jak uda mi się je opuścić to jak długo mogę przebywać poza nim?? Jeżeli czegoś nie to rozumiem to proszę o wytłumaczenie ;)
  Pozdro :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cfanny
  (2009-01-28 22:14:10) #2123
  | 👮 raport

  Cos powoli mi zaczyna wychodzic. Opowiem wam pewna sytuacje. Pewnej nocy, kiedy mialem LD (dosc czesto mi wychodzi) pomyslalem sobie, zebym weszedl w oobe, bo przeciez da rade. Podobno podczas kazdego snu czlowiek (hm. cialo astralne) nieswiadomie wychodzi poza cialo i se fruwa. A wiec sprobowalem otworzyc oczy. Prawie otworzylem moje prawdziwe oczy a nie we snie. No i jak sie pozniej okazalo to zaczelo wracac moje cialo astralne do ciala. Gdy otworzylem oczy we snie, bylem w swoim pokoju, wciskalo cos mnie do ciala, jakies cosie lataly pod sufitem... potworne uczucie ale fajne ;D Gdy sie obudzilem, przez chwile ciarki mnie przechodzily. Stwierdzilem, ze te kilka sekund w astralu nie wystarczaja i bd proboal jeszcze raz ;D Pozdro

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • paulka_oobe
  (2009-01-31 11:23:09) #2147
  | 👮 raport

  Raz próbowałam dosjc do oobe i chyba sie udalo :) to było tak jak w 23 punckie: ''Myśl o tym, że jesteś coraz lżejszy i lżejszy i o tym, jak przyjemnie byłoby unosić się w powietrzu." - położyłam sie na łóżku (z zamkniętymi oczami) , kiedy doszłam do oobe poczułam że unoszę się do góry, że mnie "ciągnęło do góry". Miałam uczucie tak jak bym była pod samym sufitem, czułam się niesamowicie szczęśliwie!!! Kiedy już wróciłam do normalnego stanu czułam się jak odnowiona :) Było cudownie więc polecam ;)


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Deep
  (2009-02-18 01:29:27) #2355
  | 👮 raport

  a ja mam z kolei pytanko bo mozliwe że miałem oobe albo coś w tym rodzaju, bo kiedy byłem mały to pare razy zawsze w niedziele rano zaraz przed wstaniem z łóżka wydawało mi się jak bym już wstał tylko że dziwnie się czułem jakiś taki inny i gdy stanołem na szczycie schodów pomyślałemzeby z nich zeskoczyć a były to dość wysokie schody a że byłem mały to mogłem się nieźle połama ale nie ja poprostu jakby lewitowałem nad nimi i to nie bezwładnie ale w pełnej kontroli i tu moje pytanko czy podczas oobe możliwe jest całkowita kontrola tego co się dzieje?? nie wiem czy to było oobe, na początku myśąłem że to sen ale ja wszystko czułem mogłem wszystkiego dotknąć, złapać no ogólnie wsztko ja normalnie tylko inaczej się czułem i zazwyczaj po tym zdarzeniu gdy już byłem na dole schodów jakby wyskakiwałem z siebie i widziałem siebie z perspektywy 3 osoby i to trwało chwilke poczym znowu miałem nad soba kontrole i wracałem do łóżka i się budziłem i czułem że to była prawda teraz czasami mam takie wizje że lewituje i moge to kontrolować i nigdy nie wiem czy to prawda czy już mi na psyche siada :D ale ciekawe jest to że nie jest to na takiej zasadzie że albo to kontroluj z łatwoscią albo wogóle tylkożeby unosić się w powietrzu i to kontrolowac musze się porządnie skupić tylko na tym i jeżeli to jest oobe waszym zdaniem bo ja się nie znam to piszcie bo mnie to dosyc mocno ciekawi :P i thx z odpowidź

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kasiula
  (2009-03-26 20:25:43) #2682
  | 👮 raport

  Mam wrażenie,że kiedyś udało mi się zacząć wchodzić w stan OBE,ale nie jestem pewna.A więc wypróbowałam "metodę liny" a moje ciało czułam jak zaczynało drętwieć,byłam wręcz sparaliżowana.Czułam jakbym wychodziła z siebie,a raczej unosiła się do góry.Niestety wystraszyłam się tego co się działo...w między czasie słyszałam jakieś szepty i wyczuwałam czyjąś obecność w pokoju.Pewnie to tylko zadziałała moja dość wybujała psychika;P w każdym razie przestraszyłam się i powróciłam do "siebie" a ciało "oddrętwiało" mi. Pozdrawiam ;))

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cfanny
  (2009-03-27 21:08:03) #2693
  | 👮 raport

  Deep ja twoj przypadek interpretuje tak:
  Jesli dobrze zrozumialem to lewitowales a nastepnie opuszczales cialo. hm zastanawiajac sie nad ty mdoszedlem do wniosku, ze lewitowales prawdziwym cialem. Jak? Podczas ktoregos wychodzenia w OOBE zdarzylo mi sie ze rece lekko mi sie unosily nad lozkiem, czesem noga albo glowa... Mozna by wnioskowac ze cialo astralne ma wplyw na ciala fizyczne. Hm ciekawe... jak opanuje sztuke szybkiego wychodzenia to juz zadna nauczycielka mi zlej oceny nie postawi muhahaha :D

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sufferek
  (2009-04-17 19:42:29) #2828
  | 👮 raport

  Ja mam pytanie...zdarzały mi się sny takie krótkie koszmary (ok 2 minut) ale po nich byłam strasznie zmęczona tak zmęczona, że nie mogłam wstać i zapalic na chwile światła choć bardzo chciałam..towarzyszyło mi wtedy mrowienie całego ciała (zazwyczaj potem śniły mi się dalsze ciągi). Nie raz zdarzyło sie, ze chciałam zlapalić lampkę i robiłam to.. wyciągnęłam rękę(wszystko normalnie było) i nie mogłam zapalić po czym dochodziłam do wniosku, że coś nie tak a po chwili z cieżkim trudem buziałam się i zapaliłam normalnie lampkę. czy wie ktoś co to mogło byc? Czy to zwykły sen?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • segoy
  (2009-04-17 23:34:47) #2834
  | 👮 raport

  i ja kiedys przezylem OOBE.. miałem z 10 lat i mialem wypadek w domu.. do dzis pamietam kazdy szczegol.. 'wisiałem' tuz pod sufitem i mialem widok na caly pokój.. cisza.. spokój.. żadnych uczuć, strachu.. po prostu patrzyłem na to co sie dzieje i było mi dobrze tak.. widziałem siebie leżącego i zapłakanego i ludzi dookoła mnie zgromadzonych.. gdy pozniej opowiedzialem rodzicom kazdy szczegól to byli zdziwieni bo.. wszystko sie zgadzało
  w wolnym czasie sprobuje ktorejs z tych technik.. a nuż się uda.. warto

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ArturuSSJ4
  (2009-04-19 17:31:24) #2844
  | 👮 raport

  Mi raz w tym roku zdarrzyła się podobna sytuacja do powyższej. Otóż gdy szedłem na boisko szkolne długim i prostym korytarzem zacząłem patrzeć na okolicę i naszły mnie refleksje(nie ważne o czym). Przestałem wogóle myśleć o chodzeniu, interesowało mnie tylko otoczenie. wtedy poczułem jakbym to nie ja chodził, jakby coś za mnie chodziło. Z tego stanu wyrwał mnie nauczyciel którego spotkałem przy końcu drogi.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kryspin
  (2009-04-27 14:59:06) #2877
  | 👮 raport

  9,10 sprawdziłem i tak było ,moje łóżko pływało jak by na morzu -przetestowane

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Cfanny
  (2009-04-28 14:46:06) #2888
  | 👮 raport

  Sufferek odpowiedz na twoje pytanie brzmi: widziałas wszystko ale nie mogłaś się ruszyć. to znaczy że widziałaś przez zamknięte oczy. tak mam kiedy wracam z oobe.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • lol
  (2009-04-28 21:49:21) #2892
  | 👮 raport

  wydaje mi sie ze jako male dziecko tez doswiasczylam oobe zawsze wydawalo mi sie ze jakby ja to nie ja ... ze ja jestem tylko dusza uwieziona w ciele jak o tym myslalam zawsze przy tym baardzo krecilo mi sie w glowie i zle sie culam myslalam ze zraz upade wtedy staralam sie szybko otrzasnac i przestawalam o tym myslec dopoki nie przeczytaala tego artykulu wydawalo mi sei poprostu ze bylam dziwnym dzieciakiem

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • gosiunia199
  (2009-05-07 19:24:39) #2931
  | 👮 raport

  prawie doświadczyłam OOBE w stylu na francuza (poczułam chłod w miejscu w ktorym sie koncentrowalam) ale zadzwonił dzwonek i :-( ale we śnie często doświadczam OOBE a nawet widze przyszłość.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Razor
  (2009-05-09 22:24:08) #2950
  | 👮 raport

  Ludzie to wszystko nie są jakieś jaja czy to można osiągnąć?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • dzax
  (2009-05-13 19:20:53) #2979
  | 👮 raport

  hmmm co do snu (pkt 18) kiedyś jak byłem mały to miałem takie sny że kładłem się na bok bo zawsze tak robię i do głowy mi przychodziło coś małego białego i dookoła czerwone lub czarnego to nie było światło to było coś w kształcie człowieka jakiejś postaci, pamiętam tylko że to "coś" mały obraz zwiększał się i zwiększał i zwiększał aż w końcu nie mogłem go ogarnąć i otwierałem oczy lub musiałem o tym zapomnieć bo ... nie wiem ..... tak jak byś dmuchał balon i wiedział że zaraz pęknie i chciałem zobaczyć co się stanie jak wytrzymam do końca ale były trudności z ponownym wyobrażeniem sobie tego miałem tak kilka razy ale nie pamiętam ile dokładnie i nigdy mi się nie udało wytrzymać . Teraz czytając ten tekst przypomniał mi się mój "sen" chociaż nie wiem czy to był sen przecież słyszałem swój oddech i odgłosy z ulicy miałem wtedy lat 4,5-7 podobno dzieci mają większe zdolności do zjawisk paranormalnych . Miał może ktoś coś podobnego ?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • uwieziony
  (2009-05-13 22:26:54) #2956
  | 👮 raport

  Ja jako dziecko wyszedłem ze swojego ciała i udałem sie do toalety,obudziłem sie mokry w zasikanej pościeli.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Zgon
  (2009-05-18 08:13:52) #2856
  | 👮 raport

  Ja do odprężenia używam długich wdechów i wydechów tak po 6 sekund... no i wczoraj próbowałem nie pierwszy raz ale z jakimiś efektami... jak już byłem odprężony używałem metody 1 (wcześniej używałem 4 i mi coś nie szło to wziąłem coś łatwiejszego) no i po kilku minutach moje ciało stawało się lekkie... nie czułem łóżka pod sobą i potem jakbym się unosił ale znów opadał i tak 4 razy... nie wiedziałem co dalej zrobić więc wytrąciłem się z półsnu... powiedzcie czy daleko mi brakowało do OOBE co powinienem zrobić kiedy znów będę odczuwał coś takiego jak opisałem wyżej?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • tree
  (2009-06-02 21:28:05) #3095
  | 👮 raport

  metoda nr 2 daje efekty, przynajmniej na mnie. Radzę się skupić również na metodzie nr 18 i 19, ale wypróbujcie wszystkie...>>>
  <<<powodzenia>>>

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mloda_717(małpa)tlen.pl
  (2009-06-12 17:56:25) #3181
  | 👮 raport

  fajnie ze to przeczytalam bynajmniej wiem co sie ze mna stalo.

  wyszlam z ciala lezac prosto. dlatego nie leze nigdy prosto na plecach:P najdalej udalo mi sie uniesc sie nad soba wiszac prosto

  bardzo ciekawe to wszystko.
  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ave
  (2009-06-13 15:53:01) #3185
  | 👮 raport

  A co wy myślicie o tej metodzie poprostu odliczasz od 1 do XXX aż w końcu osiągniesz oobe. ?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fantasmagoria
  (2009-06-20 14:36:26) #3240
  | 👮 raport

  Macie czasem takie coś w rodzaju snu: to śię zwykle dzieje tak nagle, spadacie i zwykle się wtedy budzicie, z tego da się czasem wejść w OOBE tylko najtrudniej się wtedy nie przestraszyć(to wymaga trochę wprawy, dobrze potrenować trochę LD)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Maryna =D
  (2009-06-24 13:55:39) #3280
  | 👮 raport

  nigdy nie próbowałam żadnego z tych sposobów, ale wielokrotnie miałam coś takiego, że budziłam się, bo miałam uczucie jakbym nagle, nie wiadomo skąd spadła na łóżko...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ...
  (2009-06-25 16:10:55) #3295
  | 👮 raport

  bardzo dawno umialem juz hustac sie podczas gdy zamykalem oczy i dopiero teraz przeczytalem ze to jest metoda na OOBE... sprobuje sie skupic i mam nadzieje ze tego doswiadcze :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fantasmagoria
  (2009-06-26 10:40:28) #3302
  | 👮 raport

  Mnie sie parę razy zdrarzyło "wyjść z siebie" ale nieświadomie... I ze dwa razy przy świadomej próbie, ale nie mam w tym doświadczenia na razie ćwiczę LD to już mam jako-tako opanowane, metoda ze szklanką daje efekty, niestety kot jest tutaj przeszkodą(i nie tylko tutaj) ze szklanki wypija wodę, wredne zwierzę^^
  pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Berni
  (2009-07-07 07:21:37) #3411
  | 👮 raport

  Mi raz sie prawie udało (ze 3 miechy temu) leżałem na łózku przed zaśnięciem, skupiłem się na oddychaniu- wyobrazalem sobie ze powietrze dochodzi mi do samej szyi i potem wylauje. Wyobrazalem sobie że wstaje z lożka, rozglądam sie po pokoju, a potem chodze po domu. Nagle poczulem że moje realne ciało wiruje, i mam na nim jakiś wilki cisnący ciężar, po tym wydarzeniu sie wytraszyłem, otwarłem oczy i nie udało mi się później do tego dojść. Mimo to każdemu polecam spróbować. Super przezycie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fantasmagoria
  (2009-07-23 13:46:58) #3449
  | 👮 raport

  Metody z liczenie używałam jak nie mogłam zasnąć-w końcu zasypiałam, ale OOBE nigdy przez to nie osiągnęłam(bo też i nie taki miałam cel:P) A przeciez gdyby to działało to by mi wyszło. W końcu można to zrobić nie wiedząc o tym, przez wizualizację raz osiągnęłam OOBE, a nie wiedziałam wtedy nawet, że można to zrobić.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Tabi
  (2009-09-19 13:50:59) #3855
  | 👮 raport

  Ja mam sposób na OOBE albo na sen kontrolowany. Jezeli chce OOBE to pierwszy warunek to zeby nie byc zmeczonym i zeby nie chcialo mi sie spac (moze tylko w moim przypadku). Klade sie w pozycji bocznej bezpiecznej ( z pierwszej pomocy ) i mysle co bym robila jak bym nie spala np czytam ksiazki ( w moim przypadku ksiazki ktore sa w moim pokoju pierwsze rozdzialy znam prawie na pamiec) albo gram na gitarze... Nom w pewnym momecie obrucilam sie ( bo mam luzko za fotelem) i okazalo sie ze leze w luzku. Nom to byl przypadek kiedy OOBE wystapiło po pewnym czasie poczulam zmeczenie, jak bym rzeczywiscie siedziala do puznej pory. niestety obudzilam sie ale zmeczona :/
  Sny kontrolowane mam od zawsze to znaczy jestem zawsze swiadoma ze spie noi robie co chce :)
  Najsmieszniejszy przypadek pamietam do dzis: byłam malutka jeszcze z butelki pilam grysik xD Spalam snilam sobie o Jasiu i Małgosi kiedy czarowinca zaczela mi wpychac mydło do buzi xD Okazalo sie ze to moja mama probowala mnie karmic przez sen xD

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ~Thirteen~
  (2009-10-14 19:36:03) #3926
  | 👮 raport

  "Trąba powietrzna" i "Obroty ciała astralnego" są moim zdaniem najprostsze. A jakie przyjemne! ;] Zawsze jak to robię - czyli w zasadzie co wieczór to myślę wtedy "Dla tego uczucia warto żyć". Niestety jeśli owe uczucie jest zbyt intensywne, to można się gwałtownie zerwać. Często ciałem fizycznym. Ale ogólnie i tak polecam te dwie metody.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ruskof
  (2009-10-18 11:24:28) #3932
    📧 pw | 👮 raport

  Witam,jak narazie n ie udalo mi sie wejsc w OOBE,co do tego to mam tylko jedno pytanie.Czy wiek wplywa na mozliwosc osiagania "stanu poza cialem"?A co do wypowiedzi osoby ktora mowila o tym ze "przemieszczala" sie po pomieszczeniu,to bym powiedzial ze bardziej sobie wyobrazam moje astralne cialo jako ze jest w pomieszczeniu,tylko ze sie unosi,czujac sie lekkim,a co do snow ze mozna robic "co sie chce" to juz jest stan LD,roznica jest taka ze OOBE jest realne,a LD jest "kontrolowanym snem".Zeby miec "kontrolowany sen" patrzylem kilka razy dziennie na rece,a w snie gdy sobie przypomnialem to "popatrzylem" na nie,ale nie na jeden punkt tylko je obracajac,i zmieniajac wzrok (np patrze na kciuk a chwile pozniej na wksazujacy i tak co chwile zmiana) mam nadzieje ze pomoglem,czekam na odp. na moje pytanie pozdrawiam :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Gruby3623
  (2009-10-19 00:54:14) #3937
  | 👮 raport

  ćwiczenie 22 jest bardzo zryte raz jak próbowalem je wykonac widzialem osoby które spotykalem puzniej po jakims czasie od wykonanego ćwiczenia ale ogólnie to ćwiczenia bardzo fajne.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • innuendi
  (2009-10-19 23:27:31) #3946
  | 👮 raport

  gadcie,gadcie a i tak nikt nie potrafi tego udowodnic, granica jest cienka, tylko nic nie jest oczywiste, bazujecie na swoich wlasnych odczuciach, ktorych nie rozumiecie, jezeli jestescie w tym dobrzy to dlaczego nie zrobicie cos dobrego dla swiata bedac poza cialem, nie wiecie, to ja wam powiem, bo to jest tylko wymysl waszej wyobrazni, nie macie w niej na nic wplywu, po za tym ze mozecie sie obudzic jak sie czegos wystraszycie, to jest poreczny temat do wciskania kitu, ale na pewno lepszy od kitu naszych politykow, jezeli sie czegos dokonuje trzeba to sobie i innym udowodnic inaczej to sie nazywa PARANOJA

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Przerażone!!!!
  (2009-10-21 17:00:30) #3979
  | 👮 raport

  W 3 klasie znajdowałyśmy karteczki z których później utworzyłyśmy hasło:"szatańska czarna krew".W łazience na dole i na górze zaczęły dziać się dziwne rzeczy.Zobaczyłyśmy tam czrną postać.Słyszałyśmy dziwne odgłosy.Widziałyśmy rysy w kabinie ostatniej.To dzieje się do dziś.Postanowiłyśmy napisać do niego aby nikt tego nie znalazł aby on napisał.jesteśmy przerażone.Prosimy o rade!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ruskof
  (2009-10-28 20:51:12) #3988
    📧 pw | 👮 raport

  innuendi-Szanowny czlowieku,czy jedyny cel stanu pozacielesnego jest "pomoc swiatu"?A powiedz mi,madralo,skoro tak piszesz,ile pieniedzy rocznie dajesz na WOSP?Jak mieszkasz?W samym Central Bussiness District?Pomysl zanim cos napiszesz...
  A do "Przerazone" czy to jest miejsce na wypisywanie o tym?
  A jesli chodzi o metode z hustawka,to podam ulatwienie-Czesto sie hustacie?Uwielbiacie to uczucie,gdy sie na hustawce 2 metry unosicie nad ziemia?TO zamknijcie wtedy oczy (ostroznie,nie namawiam do tego,mozna przy tym stracic rownowage i na ziemie sie wy*** :)),ale to doswiadczenie moze pomoc w wizualizacji hustania sie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ann
  (2009-11-01 01:00:34) #4019
  | 👮 raport

  dopóki łaczy nas srebrna nic z cialem fizycznym, cialo astralne zawsze wroci do fizycznego. a jak jakies inne cialo astralne sie "wkradnie" do naszego fizycznego, to mozemy go z naszego ciala"wyrzucic" :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fantasmagoria
  (2009-11-08 20:27:16) #4098
  | 👮 raport

  Innuendi a można wiedzieć dlaczego według ciebie nie powinniśmy pisać o naszych odczuciach związanych z OOBE? Czy jest coś złego w tym, że ktoś to robi bo jest to cudowne uczucie? Pomóc światu można w różny sposób. A skąd wziąłeś pomysł że OOBE służy tylko i wyłącznie do pomagania światu a jeśli my tego nie robimy to jesteśmy świrniętymi paranoikami?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mazeck
  (2009-12-02 16:10:33) #4242
  | 👮 raport

  24. moja metoda. poloz sie w nocy pod oknem przy zgaszonym swietle i zupelnej ciszy i wpatruj sie w wybrana gwiazde i rzadko mrugaj. sproboj sobie wyobrazic jak lecisz w jej stronę co raz szybciej tak, ze zaraz zobaczysz ja z bliska. skup sie na tym calym soba.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • velerin
  (2010-01-12 23:26:43) #4429
  | 👮 raport

  ja mam takie pytanie czy jak ktos kto josiagnal oobe moe wyciagnac kogos innego z ciala do oobe? z gory dziekuje za odpowiedz

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Koleś
  (2010-01-22 09:15:19) #4466
  | 👮 raport

  Moge wam podpowiedzieć conieco na ten temat niewiedziałem czym jest obe ale często tego doświadczałem nawet w bardzo błachych sprawach np aby zobaczyć jaka jest pora nocy czy dnia w dzieciństwie niejest to nic cieżkiego powinniście wiedzieć o tym że każdy z was doświadcza tego w snach lecz niepamiętacie tych sytuacji. Ok najważniejsze Rady do OBE. Dla tych co sie boją o siebie z jakichkolwiek przyczyn powinni poprosic swojego opiekuna np w myślach aby was chronił ludzie którzy są w temacie obe jakiś już czas powinni wiedzieć i już dobrze poznać swojego opiekuna bo rzeczywiście jest. Jeżeli macie problemy z OBE możecie prosić go o POMOC albo kontakt ze soba we śnie wtedy też doprawadza was do OBE. Przyznam szczeże że nieraz mnie wyciągał ze snu na moją proźbę nieraz sam to robi aby mnie ostrzec przed czymś lub conieco powiedzieć na temat moich problemów. W OBE jesteśmy w stanie robić co chcemy niezapominajcie że jesteście wtedy swoją duszą na zewnątrz macie nieograniczone możliwości ciało tylko nas ogranicza za życia xD. Jak poprosicie swojego opiekuna napewno niema się o co martwić ja jestem mega boidudkiem i sam się bałem swojego cienia jakby niebyło dzięki temu jest teraz naprawde inaczej. A co do szybkich podruzy do kogokolwiek mozna zrobic to np myslac o nim ja nawet doswiadczylem juz podruzy poza nasz uklad sloneczny kosmos jest ciekawy bardzo szybko sie po nim podruzuje niema ograniczen czasowych pojawiasz sie niemal ze natychmiastowo tam gdzie chcesz niechce byc jakis tam dziwadlem ale powiem wam ze tam mozna wiele sie nauczyc i zobaczyc na wlasne oczy co jest grane na ziemi co do innych cywilizacji sa i jest ich tak duzo ze zycia wam by niestarczylo aby je odwiedzic wiele z nich niedlugo nam pomoze zreszta mozecie sie sami wypytac o te info opiekuna on napewno szuka z wami kontaktu bo jest przed czym was chronic. Co do jawnosci pewnych wydarzen np 2012 roku moze byc data troszke tam przesunieta ale na dzien dzisiejszy jestem pewien ze bedzie nieciekawie juz widzialem to co sie zbliza
  to co powiem 100% opiekun czy aniol struz te pierwsze slowo w waszych myslach zanim sami o czyms zdazycie pomyslec to jest wlasnie on. POZDRO

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ

 • (2010-01-24 03:17:22) #4484
  | 👮 raport

  To jest zjawisko fizyczne albo fizjologiczne.Nie wiem co to ma wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi.A to jest chyba portal o takich zjawiskach.Więc radze administratorowi sie opamiętać jesli nie chce wyjśc na glupka!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • hunter22
  (2010-01-24 16:49:09) #4489
  | 👮 raport

  A to ty wyszedłeś na głupka, oobe to wyjście poza ciało, ale ateiści nie rozumieją takich rzeczy bo oni nie uważają ze istnieje duchowość lub eter.
  Poza tym to strona ów administratora i to jego sprawa co on tu zamieszcza.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Do Krzysztofa
  (2010-03-06 19:13:14) #4652
  | 👮 raport

  Drogi Krzysztofie! To o czym ty mówisz nie ma nic wspólnego z OBE. Tobie chodzi o tz.w Wielki Sekret czyli Metodę Przyciągania. Chodzi w niej o to, że odrzucamy negatywne myśli a do Universum wysyłamy tylko te pozytywne myśli. Oczywiście negatywne są bodajże 200 razy słabsze niż pozytywne. ale nei warto ryzykowac. Wtedy to, Universum odpowiada nam. Czesto sami tego nie widzimy, albo nie chcemy tego przyjąć. Wtedy Universum może się nawet obrazić. i w pewnym stopniu nas ignorowac. Nie warto jednak tak myśleć. Metoda ta nie dotyczy OBE. Jest jednak udowodniona. Powstało o niej wiele filmów i książek, w których sławne osobistości i milionerzy wypowiadali się, że włąsnie dzięki Tajemnicy Przyciągania osiągneli swoje majątki i sukcesy.

  Co do tego artykułu uważam, że jest b.dobry. wyjaśnia w 100% na czym polega OBE. Co prawda sam doszedłem tylko do 'wibracji', ale nie poddaje się, mam dopiero 15 lat, a gdzieś czytałem że ćwiczy się to latami....
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • the outsider
  (2010-03-23 02:10:49) #4710
  | 👮 raport

  bywają chwile gdy we snie zdaje sobie sprawę o tym iż snię - próbuję wtedy wszystko kontrolować, lecz cała rzeczywistość snu zaczyna się buntować, kształtowanie wydarzeń i sytuacji staje się bardzo trudne, np. kontynuowanie lotu. słyszałem w radiu ze bardzo łatwą metodą jest pytanie siebie "czy to sen?" za każdym razem przechodzenia przez próg. we śnie teorytycznie powinna paść odpowiedź "tak" ale nigdy nie próbowałem tego - ciagle zapominałem zadawac pytanie podczas przechodzenia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • zaciekawiona
  (2010-03-30 19:46:46) #4741
  | 👮 raport

  Ciekawe czy można nie wrócić do swego ciała. Chyba spróbuję.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • uch
  (2010-04-03 23:39:08) #4766
  | 👮 raport

  polecam zmęczyć się dobrze, czyli wstac wczesnie bedąc dość spiacym pochodzić z godzine dwie na swierzym powietrzu i znowu w kimono probować uśpić ciało, Umysł wyobraznią ma chodzić po pokoju .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Olaf
  (2010-05-02 22:31:26) #4894
  | 👮 raport  Nie chcę was zniechęcać, ale niestety OBEE w większości przypadków to nic innego jak ILUZJA :(
  A już na pewno po godzinnym treningu po przeczytaniu takiego artykułu jak wyżej, w szczególności tego, bo iluzje OBEE to skutek prób opartych na wizualizacji niestety.

  Jeśli mi nie wierzycie, zróbcie prosty test. Poproście kogoś aby w pomieszczeniu obok lub poza waszymi oczami umieścił karty do gry lub jakiś przedmiot itp. Wychodząc z ciała powinniście zobaczyć co to takiego prawda? Oczywiście nic takiego nie będzie miało miejsca.

  OBEE "na zawołanie" to skutek nie wizualizacji ale długiego treningu polegającego na medytacji. Sama umiejętność wejścia w odpowiedni poziom transu wymaga treningu. Ja praktykuje medytację w siadzie Zen, tak mnie nauczono i największym "osiągnięciem" było odcięcie się od ciała na kilkadziesiąt sekund maksymalnie, kiedy to z siadu "na klęczkach" potrafiłem się zwyczajnie przewrócić na bok niczego nie czuć.

  O żadnym "fruwaniu" po pokoju, odwiedzaniu znajomych, innych miejsc i podobnych historii nie ma mowy.
  OBEE istnieje ale "na zawołanie" zdarza się niezwykle rzadko, 99,99% przypadków to iluzja umysłu.
  Zachęcam do prób, ale poprzez medytację. Trzymajcie się jak najdalej od metod opartych o wizualizacje sytuacji bo niemal napewno osiągniecie nic innego jak zakłamany efekt, trick waszego mózgu.  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Olaf
  (2010-05-02 22:34:40) #4896
  | 👮 raport  "A wiec sprobowalem otworzyc oczy. Prawie otworzylem moje prawdziwe oczy a nie we snie. No i jak sie pozniej okazalo to zaczelo wracac moje cialo astralne do ciala."

  Żadne ciało astralne 'wracało do ciała' tylko otworzyleś oczy więc halucynacja zaczęła zanikać. Tak to niestety wygląda.  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Niedowiarek
  (2010-06-07 13:29:07) #5053
  | 👮 raport

  Gratuluję udanego OOBE. Wiele razy próbowałam, ale nic z tego nie wychodzi. Pełne rozluźnienie, muzyka, która uspokaja ciało i myśli. Jednak nie potrafię...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ

 • (2010-06-28 07:36:19) #5181
  | 👮 raport

  chciałbym wiedzieć czy jest jakaś granica odległości na jaką możemy oddalić się od naszego ciała??

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Xenax :)
  (2010-07-26 10:50:07) #5333
  | 👮 raport

  Witam wszystkich,wczoraj w nocy próbowałem osiągnąć stan OOBE kilkoma sposobami,najpierw sposób huśtawki,potem piramidy,potem wir i nie udało mi się zajść w ten stan,lecz gdy otworzyłem oczy nic nie widziałem tylko szare tło,podczas wyobrażania siebie w piramidzie czułem jak coś mi się dzieje z rękoma i klatką piersiową, mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to było? I jeszcze jedno czy jak wyobrażam siebie chodzącego po piramidzie ,bądź huśtającego się na huśtawce to muszę wyobrażać sobie siebie (hmm) tak jakby patrząc tymi samymi oczami (nie wiedziałem jak to wytłumaczyć :) ).Proszę o pilną odpowiedź, Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • bartex
  (2010-07-28 19:29:56) #5352
  | 👮 raport

  Zrobiłem to. Wyszło mi po tygodniu. Nigdy się tak spoko nie czułem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • desu
  (2010-07-29 18:15:54) #5354
    📧 pw | 👮 raport

  Autor artykułu, Paranormal - łowca, Boro oraz inni. Wielkie dzięki za rady. W końcu kiedyś muszę się porządnie do tego zabrać i przestać się lenić.
  No i zrobiono mały błąd ortograficzny. Zapewne to była tylko literówka, bo wątpię, żeby to było specjalnie lub autor nie znał zasad ortografii. Zamiast osoba napisane jest oboba. Tylko już aktualnie z powodu długości nie wiem, w której części.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Arrek
  (2010-08-18 21:00:37) #5461
  | 👮 raport

  Metoda 18 ... ja tak mam dosyc czesto widze jakies obrazy czy jakies dziwne rzeczy chce ich dotknac albo isc w nich kierunku ale nie moge albo odchodza albo sie oddalaja ... potem mam taki wir jakbym był po paru piwach ... i jest mi nie dobrze ... jakbym sie bał. i otwieram oczy ;( ....

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Obywatel Królestwa Niebieskiego
  (2010-08-24 13:08:16) #5488
  | 👮 raport

  Artykuł bardzo ciekawy ale coś wam powiem. Takie praktyki są niebezpieczne. Wydają się całkiem niewinne ale nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie mogą być następstwa. Nie próbowałem tego nigdy i nie zamierzam. Dokoła nas czekają stada demonów i liczą na to aż wykonamy jakiś ruch który otworzy im drzwi do naszego wnętrza. Wchodzenie w takie praktyki, wróżby, czary, seanse spirytystyczne są otworzeniem drzwi. Bóg jeden wie jakie mogą być następstwa. Jedno wiem, jak demon wejdzie to już tak łatwo nie wychodzi. Bez mocy Bożej zapomnijcie. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • john
  (2010-08-26 23:57:35) #5505
  | 👮 raport

  Kiedy piszę z ludźmi,(normalnymi) o tym jak udaje mi się osiągnąć OOBE,i miewam stany wibracji, piszę tym ludziom że wychodze z ciała, Ci (normali) ludzie uznają mnie za (nienormalnego), ciekawe zjawisko co?? czyli że ja jestem nienormalny, ponieważ mam takie stany OOBE w stosunki do innych? kiedyś normą był ogół, a nie mazgines.Polecam lekcje oobe. sam doświadczam i nadal praktykuje, OOBE miałem nawet kiedy nogi są skrzyżowane, niema regóły czy krzyżujemy ręce. czy krzyzujemy nogi kiedy śpimy, niema znacenia w jakim kierunku śpimy, ja nawet miałem oobe o godzinie 18.00 nogami skrzyżowanymi. polecam pisanie do mnie na skype, muj nik to: volpe2010 podpowiem doradze, najprostrza metoda najlepiej skutkuje. dla każdego ciała. ;) janusz.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Amastra
  (2010-10-05 23:26:36) #5661
  | 📧 email | 👮 raport

  Hej, pozdrawiam wszystkich zainteresowanych OBE.
  Czytałam wasze komentarze i mimo, że nie jestem specjalistką w tej dziedzinie ( to udało mi się chyba dwa razy i to przypadkiem), to chciałabym odpowiedzieć na Wasze wątpliwości.
  Gdy wyjdziecie z ciała astralnie, nikt inny nie może do niego wejść, ponieważ ciało fizyczne jest połączone z astralnym tzw. srebrnym sznurem, czyli taką cieniutką srebrną niteczką, która ma możliwość wydłużania się (coś jak pępowina). Sznur ten "trzyma" wasze ciała razem i uniemożliwai innej istocie opętanie Was.
  Druga sprawa to odpowiedź na pytanie, jak długo można przebywać poza ciałem, żeby nic się nie stało?
  Prawdę mówiąc myślę, że nie jest to jakoś obliczone, ponieważ każdy sam wie(podświadomie) kiedy wrócić.
  Jeśli coś lub ktoś zbliży się do Waszego ciała fizycznego, to momentalnie jesteście wciągani z powrotem i złączeni ze swoim ciałem.
  Co jeszcze?
  Ach, podróżować astralnie możecie wszędzie i jeśli chcecie odwiedzić swoich znajomych, a nie wiecie, gdzie oni przebywają, to myślę, że wystarczy sobie ich wyobrazić, a zostaniecie automatycznie ściągnięci do nich.
  Jednak nie łudźcie się, że oni Was zobaczą - to zdarza się tylko nielicznym.
  Czy jeśli widzicie np. swoją mamę, która coś robi, to - jeśli nie jest to sen lub/i nic nieprawdopodobnego - to prawdopodobnie odbywa się to w czasie rzeczywistym dla ciała astralnego, gdyż trudno mi powiedzieć, czy czas "prawdziwy" jest taki sam jak czas astralny.
  To tyle z mojej teoretycznej wiedzy;)
  Pozdrawiam Was serdecznie:)
  PS jeśli ktoś ma pytania, niech pisze na adres email ;)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • micmatus
  (2010-11-17 23:07:33) #5803
  | 👮 raport

  po przeczytaniu tego co napisaliście wydaje mi się, że mialem OOBE, całkowicie nieświadomie.dopiero po przeczytaniu Waszych komentarzy myślę, że to mogło być to. Zdarzało się to kilka razy gdy zasypiałem z moją dziewczyną. Zawsze ruszałem ręką po jej ręce lub barku gdy była przytulona, i w ten sposób przeważnie zasypialiśmy. oczywiście zawsze rozmawialiśmy. wtedy zaczynałem odlatywać i wracać(ręka nie wykonywała ruchów i zaczynała, tak jakbym nie mógł się oderwać)Ona mówiła, ja odpowiadalem,( mój oddech zwalniał) i cisza, po chwili zacząłem się zastanawiać czy zasnęła, a Ona mówi: śpisz już? dlaczego nic nie mówisz? i tak ze 2-3 razy, więc po raz kolejny odpowiadam dodając że chyba Ona śpi że nic nie słyszy, za chwilę zmieniam temat, ale nic. W końcu mnie lekko puknęła ręką, a ja poczułem jakbym wpadł w swoje ciało, i zawsze wtedy łapałem bardzo głęboki oddech, jakbym długi czas nie oddychał i już było ok. Nie wiem jak Wy sądzicie(prosiłbym o jakieś opinie) ale wydaje mi się że jeśli opuszczałem swoje ciało to było nieświadomie i się od niego nie oddalałem. później się z tego śmialiśmy że mam jakieś dziwne loty;), zastanawialem się też że to może bezdech ale czy wtedy bym słyszał moją dziewczynę, mówił do Niej a Ona by nie słyszała. Proszę wypowiedzcie się co o tym myśleć.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kaszunia1
  (2010-12-23 23:39:43) #5935
    📧 pw | 👮 raport

  interesuję się tym od dawna ale kiedy się zdawało, że zaraz wyjde, bo odczuwałam wibracje to z dołu ktoś mnie zawołal ... Ale byłam zła, bo przerwao mi w tak decydującym momencie...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • bloody mary.
  (2011-01-03 16:52:32) #5995
  | 👮 raport

  Ja ostatnio próbowałam osiągnąć oobe. co prawda osiągnęłam tylko trans, ponieważ stosowałam inną metodę. odliczałam od 100 do zera, leżałam na łóżku z zamkniętymi oczami. Tak około 35 poczułam ciepło w rękach, a następnie mrowienie przemieniające się w wibracje.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Dżoana
  (2011-01-28 18:17:13) #6116
  | 👮 raport

  A mam pytanie: jeśli o kimś śnimy to ta osoba również o nas śni?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Taikun
  (2011-02-10 12:56:15) #6175
  | 👮 raport

  Ludziska nie bójta się, do ciała powracacie jeśli sami tego chcecie lub jak ktoś was obudzi/ sami się obudzicie! Ktoś tu rzucił pytanie czy coś może wejść do ciała pod waszą nieobecność... Cóż, tego jeszcze nie rozgryzłem czy to możliwe, ale raczej wierzę, że wtedy można tego kogoś wypędzić z twojego ciała i bum, wracasz z powrotem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • AlexChristophis
  (2011-02-19 16:13:53) #6212
  | 👮 raport

  Ja tego próbowałem. Wyobraziłem sobie że jestem u kolegi w domu a on siedzi przed kompem. Moje ruchy (otwierałem okno) były coraz realistyczniejsze. Moje palce ruszałysię mimo iż tak na prawdę były w spoczynku. Niestety byłem za mało zrelaksowany na to. Ale to jest coś pięknego

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • :>
  (2011-02-28 15:18:47) #6244
  | 👮 raport

  Przeżyłam niedawno oobe. Stało to się tak, że miałam świadomy sen (dość często je miewam). Zaczęłam kucać i wstawać w kółko i nagle wypchnęło mnie z mojego ciała. Niestety zdołałam się tylko unieść do pozycji siedzącej- za bardzo byłam zmęczona. W momencie kiedy opadłam z powrotem do ciała znów byłam w świadomym śnie. Po tym doświadczeniu na pewno wypróbuję powyższe metody ;)). Też nie wierzyłam w oobe, aż momentu kiedy sama to przeżyłam. Polecam, choć wiem, że może to być niebezpieczne.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • czak482181
  (2011-04-29 01:05:06) #6502
  | 👮 raport

  Pare lat temu zainteresowałem się obe i ld. Dopiero po roku codziennych ćwiczeń doświadczyłem pierwszych wyjść. Później jakoś nie mogłem się przełamać i wyjść z ciała. Strach mnie pokonał. Tłumaczyłem sobie, że wystarczy mi krótkotrwały trans i czasem LD. Przynajmniej 3 razy w tygodniu wpadałem w trans. Czasem nawet juz go nie chciałem i przekładałem się z boku na bok żeby tylko nieświadomie zasnąć. Tera po 5 latach przerwy z obe do tego wracam. Mam nadzieje, że tyle nie będe musiał ćwiczyć jak kiedyś. Mam swoją ulubioną metode, którą opracowałem dawno temu a która zawsze działała. Nie wiem jak będzie dzisiaj ale ją wypróbuje. Otóż zmodyfikowałem metode 4+1 na taką która mi pasuje. Ide spać dopiero jak będe senny. Odliczma od 100 do 0. Koncentruje się na oddechu jak Monroe pisał. Kiedy mam hipnagogi i czuje, że wkrótce zasnę poprostu otwieram oczy i myśle o czymś. Jednak uważam, żeby się nie poruszyć. To umysł ma się rozbudzić a nie mięśnie. Zawsze miałem tak, że kiedy juz wiem że nie długo zasne to nie chce mi sie juz ćwiczyć i wpadać w jakieś transe. Zamykam oczy i dalej skupiam się na oddechu wołając w myslach KONTROLA i wyobrażam sobie że robie się cieższy i wtapiam się jakby w łóżko. Po paru minutach robi mi sie niewygodnie. To jest najważniejszy moment wg mnie. Chciałbym się przewrócić na bok ale wtedy normalnie zasnę. Dlatego najważniejsze jest nie ruszać się. I dalej KONTROLA krzycze żeby nie zasnąć. Nie trwa to długo i przychodzą wibracje. I pisk w głowie. Najgorszy dźwięk jaki słyszałem. Po paru sekundach mija ale ten dzwięk był dla mnie największą blokadą. Później jest już stan transu. Brama do obe.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • placki
  (2011-04-29 16:53:46) #6504
  | 👮 raport

  Najłatwiejszy sposób- czytas w necie dużo o oobe i idziesz spać i musisz wmówić sobie czyli mieć sen że jesteś niebieski człowiek i wchodzisz w oobe.zasypiasz, widziesz czarne "coś" i kolorową kropke patrz koło tej kropki skupiasz sie na niej i powieksza sie jeszcze bardziej i jeszcze aż w końcu widzisz pokój w którym śpisz popatrz na swoje ręce masz niebieskie świat robi się jak w fish eye'u UWAGA! JEŚLI PIERWSZY RAZ WCHODZISZ W OOBE MOŻESZ SIĘ PRZESTRASZYĆ SWOJEGO CIAŁA. musisz wstać ale uważaj na innych w domu bo jak dotkniesz kogoś to czują wiatr. musisz wyjść przez dzrzwi domu i robisz na dworze co chcesz.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • eemilkaxd
  (2011-05-29 22:28:35) #6596
  | 👮 raport

  przebudzilam sie godzine po zasnieciu. nade mna była dosc mocno skondensowana para wodna, ktora szybko zaczela unosic sie w gore. nie czulam nic - ani odretwienia, ani paralizu. czy to cos bylo, czy mi sie przewidzialo (mimo iz jestem pewna, ze tak nie bylo)?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Klaudia.B ;d
  (2011-08-16 18:37:47) #6878
  | 👮 raport

  Do kooooza : Słuchaj nie wiem gdzie , ale gdzieś czytałam żeby ostraszyś te złe duchy (żeby Ci ciała nie zabrałyxd) to trzeba położyć wode święconą , sól i mąke to odstasza demony . Ale dziś z agatą (kumpelą) próbowałyśmy wejść w OOBE i nam się razcej udało i chciałyśmy się zamienić ciałami ale mnie sms obudził xd

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Al390
  (2011-08-19 22:19:22) #6885
  | 👮 raport

  Klaudia, przepraszam, ale odradzam dzieciakom "zamieniać się ciałami", zapewne i tak ci to nie wyjdzie, a nie wiadomo jakie pociągnie to konsekwencję. Jak nie chcesz razem z koleżanką resztę egzystencji spędzić w szpitalu bez duszy, to nie baw się, jeżeli nie jesteś nawet pewna czy jesteś w OOBE czy nie to poćwicz, zanim takie fanaberię zaczniesz odprawiać. Nawet nie mam pewności, czy jeżeli uda wam się zamiana ciał to czy będziesz w stanie powrócić. Do swojego ciała zapewne przyzwyczajałaś się naście lat, możliwe, że nie dasz rady wejść w OOBE znowu, dopóki nie przyzwyczaisz się do ciała drugiej osoby (co też może zająć kilka lat, a ciekawe jak wytłumaczysz to rodzicom/opiekunom, o szkole nie wspominając).

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • pawel2264
  (2011-09-04 23:41:52) #6941
  | 👮 raport

  witam, ja robilem oobe metoda 21 i poczułem lekki bol głowy i piszczenie w uszach to jest normalna reakcja ?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • 123
  (2011-11-03 20:07:48) #7032
  | 👮 raport

  Nikt nic nie wspomnial o powrocie....

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • MoniaXXX
  (2011-12-31 02:17:11) #7131
  | 👮 raport

  W ogóle bardzo dziękuję za wstawienie tak świetnego artykułu. Jest tu wiele metod, których jeszcze nie znałam. Też wielokrotnie próbowałam i ciągle nic. Tylko raz, jak byłam dzieckiem chyba niechcący udało mi się to osiągnąć, ale tego nie jestem pewna. Będę próbowała dalej :>

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Narkoman
  (2012-03-12 18:23:14) #7288
  | 👮 raport

  Ja kiedy wypije albo zapale czy nawet zmieszam i mocno zamkne oczy, to mam wlaśnie uczucie "wciskania w ciało".

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Lampard3
  (2012-03-16 08:22:14) #7308
  | 👮 raport

  Boje się to trochę zrobić, nie wiem co się ze mną stanie(dodam że mam 12/13 lat i boje się cholernie Horrorów) czy te Horrory w czymś mi będą przeszkadzać. Co się ze mną stanie, przeżyję to wogóle? Czy jest coś w tym dobrego, czy złego?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium