Fotkom - ramki drewniane do zdjęć



Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Co jest prawdziwe? Co rozumiemy przez "prawdziwe"?


Dodano: 2018-10-01 20:31:46 · Wyświetleń: 4401
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Thomas Campbell w Krakowie. Zdjęcie za: mbt-polska.pl


W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, publikujemy kolejny spośród wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella, w wersji tekstowej.

Tom Campbell to fizyk i badacz zagadnień związanych ze świadomością i wirtualną rzeczywistością. Ma na koncie współpracę między innymi z NASA, jest też współautorem wielu dużych projektów, takich jak system obrony przeciwrakietowej Gwiezdne Wojny (Star Wars). Współpracował z Robertem Monroe (jest nawet wspomniany w książkach Monroe jako "fizyk T. C."), a obecnie współpracuje z The Monroe Institute.

Thomas Campbell: Miałem kilka pytań, które zadano mi w trakcie przerwy, właściwie to podczas kilku przerw, to jest moje miejsce do wykładów, a tutaj siedzę podczas sesji pytań i odpowiedzi, ekipa chciała abym omówił te pytania przed szerszą publicznością.

Jedno z tych pytań dotyczyło kwestii, którą poruszyłem wcześniej: co jest prawdziwe? Gdy mówimy o czymś, że jest "prawdziwe", to co przez to rozumiemy? A co nie jest prawdziwe?

Ogólnie rzecz ujmując, informacja jest prawdziwa. Informacja jest tak prawdziwa, jak to tylko możliwe. Jak już mówiłem, zdobywamy informacje z trzech źródeł: z większego systemu świadomości, od innych Indywidualnych Jednostek Świadomości (zarówno w ramach jak i poza tą wirtualną rzeczywistością), oraz od samych siebie. To są owe trzy źródła informacji. Wszystkie one mogą dać ci coś wartościowego. One również mogą dać ci coś, co nie przedstawia żadnej wartości. To ty musisz ocenić ich wartość. Nie próbuj oceniać ich prawdziwości - każda informacja jest w równym stopniu prawdziwa!

Rzeczywistość twojego snu jest równie prawdziwa, jak ta rzeczywistość. To po prostu inna wirtualna rzeczywistość z innym zestawem reguł. W zestawie reguł obowiązujących we śnie, możemy latać, teleportować się, możemy robić wszystko. Tutaj nie możesz tego zrobić, ale to jest inna wirtualna rzeczywistość, inny zestaw reguł, rzeczywistość w której dokonujesz wyborów i poprzez te wybory rozwijasz się. Zupełnie jak w tej rzeczywistości - tak samo prawdziwe, tak samo ważne, tak samo funkcjonalne, tylko inne.

To samo dotyczy twojej wyobraźni. Dane pochodzące z twojej wyobraźni są tak samo prawdziwe, jak te pochodzące z tej rzeczywistości lub z rzeczywistości snu. Użyteczne pytanie wcale nie brzmi: czy to jest prawdziwe?, ale: czy to jest użyteczne?

Powiedzmy, że chcesz porozmawiać z bytem niefizycznym, wchodzisz więc w zmieniony stan świadomości, i mówisz: "hej, chciałby ktoś pogadać?", albo "chciałbym się czegoś dowiedzieć o tym i owym", bądź "chciałbym się zaprzyjaźnić z kimś niefizycznym", itd. - i coś otrzymujesz, w rodzaju: "Cześć, porozmawiam z tobą". Pierwszą rzeczą, o jakiej myślisz, jest: czy ja to sobie wymyśliłem, czy to jest prawdziwe? ZŁE PYTANIE! Nie zadawaj go!

Jesteśmy przyzwyczajeni do weryfikowania źródła, na zasadzie: "to źródło jest rzetelne i wierzę mu, a tamto jest nierzetelne więc mu nie ufam". Tu nie chodzi o przekonanie! Przecież pozbywamy się przekonań. Istotne jest to, czy to źródło jest wartościowe.

Jeśli ustanowimy takie połączenie z kimś niefizycznym, zamiast pytać "czy to prawdziwe?" - co natychmiast przenosi rozmowę z poziomu bytu, gdzie się przywitałeś a ta druga osoba odpowiada, na poziom intelektu, co powoduje natychmiastowe zakończenie gry i sytuacja znika i nie możesz z nią już pracować - po prostu kontynuuj konwersację. Pozbądź się tej idei "czy to jest prawdziwe", przeprowadź rozmowę, i następną, na zasadzie "hej, czy możemy kontynuować tę rozmowę jutro? Jestem teraz zajęty, muszę coś zrobić, ale możemy pozostać w kontakcie", i twój rozmówca powie "Pewnie, po prostu o mnie pomyśl, a będę tutaj". Więc robisz to, i po powiedzmy dziesiątej rozmowie z tą istotą musisz ocenić, czy to jest użyteczne, pomocne, czy czegoś się z tego uczysz. Jeśli odpowiedź brzmi: "tak, uczę się na tym, zdobywam informacje, to daje mi nowe spojrzenie na sprawy", to bez względu na to, czy pochodzi to od większego systemu świadomości, czy od Indywidualnej Jednostki Świadomości, czy od twojej wyobraźni, jeśli się z tego uczysz i rozwijasz, to nie ma żadnej różnicy, skąd te dane pochodzą. Z drugiej strony, jeśli niczego się z tego nie uczysz, jeśli jest to zupełnie bezużyteczne, to bez względu na to z jakiego źródła te dane pochodzą, jedyną naprawdę ważną kwestią jest to, czy te dane są użyteczne. Użyteczne w sensie: czy to pomaga mi się rozwinąć? Czy rozwijam swoją uważność, poznaję większy obraz? Czy rozwijam swoje zdolności poprzez medytację? Czy poznaję lepiej całą świadomość? Czy uczę się lepiej pracować z poziomu bytu? Takie właśnie pytania musisz sobie zadawać.

W naszej kulturze, nauczono nas, że ta fizyczna rzeczywistość jest prawdziwa, a wszystko inne - nie. Wszystko inne jest iluzją, halucynacją. Sny stanowią tylko nasz wymysł, nie są prawdziwe.

Tworzymy je. Są prawdziwe. Czy możesz uczyć się od swojej wyobraźni? Oczywiście, że możesz! Jeśli czeka się stanięcie przed kilkuset ludźmi i trochę się wstydzisz, to jak się na to przygotujesz? W SWOJEJ WYOBRAŹNI. Wygłosisz prelekcję dwadzieścia lub trzydzieści razy W SWOJEJ WYOBRAŹNI, przed wyobrażoną widownią. I gdy to powtórzysz wiele razy, nie będziesz już się obawiał, ponieważ owa prelekcja stanie się częścią ciebie. Po dwudziestu razach będziesz pewien, że wiesz, że dobrze ci pójdzie.

TO JEST UŻYTECZNE! A skoro jest użyteczne, to jest to wszystko, co musisz wiedzieć.

Nie jest więc ważne, czy to jest prawdziwe. Nie powinniśmy w coś wierzyć lub nie wierzyć - do wszystkiego powinniśmy podchodzić sceptycznie, powinniśmy jednak na wszystko mieć otwarty umysł.

Jest to problem dla większości ludzi, gdy po raz pierwszy robią OOBE. Odwracają się i gdy po raz pierwszy widzą swoje ciało leżące w łóżku, pytają: czy to jest prawdziwe? Czy to naprawdę ja? Czy naprawdę to robię? - i w tym momencie wsysa ich z powrotem do ciała i kończy się zabawa, i nie potrafią już zrobić OOBE. To koniec. To dlatego, że zaczynają od poziomu bytu, potem przechodzą na poziom intelektu - i to niszczy wszystko.

Po prostu bądź tym. Angażuj się we wszystko. Gdy praktykujesz takie rzeczy, jedna z zasad mówi: angażuj się we wszystko. Gdy chcesz wyjść z ciała, albo zrobić coś innego, gdy siedzisz w stanie medytacji i w czasie medytacji widzisz małego różowego króliczka skaczącego tuż przed tobą... i pomyślisz "To głupie! Skąd to się tu wzięło!" - bo przecież chciałeś wyjść z ciała, albo wykonać zdalne postrzeganie, a tu napatoczył się jakiś głupi różowy królik - wówczas popełniasz wielki błąd. Zaangażuj się w królika!

W jaki sposób możesz się zaangażować? Możesz na przykład powiedzieć coś do niego, możesz się w niego zanurzyć, możesz stać się królikiem - stać się jednością z królikiem! Zaangażuj się we wszystko. Jeśli widzisz gdzieś jakiś punkt światła, zaangażuj się w niego. To portal - wejdź się przez niego w ramy innej rzeczywistości! Poczuj, co to znaczy być punktem światła. Jak to jest być światłem? Jak to jest być purpurowym światłem, czy to odczucie inne od czerwonego?

Zaangażuj się, dowiedz się, zaangażuj się we wszystko. Nie oceniaj! Twój intelekt ocenia tego króliczka jako bezużytecznego, ponieważ to nie jest to czego chcesz, nie spełnia on twoich oczekiwań - twoje oczekiwanie jest przekonaniem. Teraz więc twoje przekonania stają ci na drodze! Nie miej żadnych oczekiwań. Angażuj się w dźwięki, obiekty, kolory, wszystko.

Wówczas będziesz zaskoczony, ponieważ do tej pory odrzucałeś wszystko to, co nie miało sensu. Odkryjesz, że gdy zaangażujesz się w to wszystko, te rzeczy zabiorą cię w inne miejsce. Zaangażuj się w to miejsce! A już wkrótce znajdziesz się poza ciałem i będziesz tam, gdzie tylko zechcesz. Będziesz robił zdalne postrzeganie, będziesz się teleportował w inne miejsce.

Trudno Ci rozpocząć, ponieważ pozornie nie ma sposobu na to, żeby wyjść z ciała. System chciał ci pomóc i wysłał ci małego różowego króliczka. Jeśli jesteś gotowy, zaangażujesz się w niego. Jeśli zaś siedzisz i rozmyślasz o tym króliczku, to znaczy że jeszcze nie jesteś gotów.

To pewna wskazówka dotycząca rzeczywistości. Nie odrzucaj niczego jako nieużyteczne czy nierealne bądź nieistotne. Wszystko jest potencjalnie ważne - na tym polega posiadanie otwartego umysłu! Zaangażuj się w to, dowiedz się! Zarazem jednak będziesz musiał zachować sceptycyzm i zadać pytanie: czy to jest użyteczne?

Moim zdaniem, odpowiedź na pytanie "czy to jest prawdziwe?" brzmi: to pytanie nie jest właściwe. Pytanie o prawdziwość nie jest tym, które musisz sobie zadać.

Niewłaściwe pytanie nie prowadzi do żadnego użytecznego miejsca. Co rozumiesz przez "prawdziwe"? Informacja jest prawdziwa - informacja sama w sobie nie może być bardziej prawdziwa.

To była jedna z tych rzeczy, o które ludzie prosili by je omówić: czy to jest prawdziwe? NIEWŁAŚCIWE PYTANIE.

Tłumaczenie i opracowanie: Marek Sęk "Ivellios"

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
  • Dunny
    (2018-10-14 0:48:51)
    | 👮 raport

    Bardzo dobra i mądra rada. Czy to jest użyteczne?


    ^ do góry ^ | Odpowiedz



Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:



Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium