Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: ZSRR
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Rosyjscy kosmonauci i ich obserwacje UFO i innych dziwnych zjawisk
Opublikowano: 2016-07-08 20:51:07
Obserwacje na niskiej orbicie okołoziemskiej Radzieccy i później rosyjscy kosmonauci, przebywając w przestrzeni kosmicznej, obserwowali interesujące, nietypowe i często niemożliwe do wyjaśnienia zjawiska. Niektórzy z nich opowiadali o swoich doświadczeniach, choć czynienie tego nie jest zalecane przez ich program kosmiczny. Kosmonauta to osoba szkolona przez program załogowych lotów kosmicznych do pełnienia funkcji dowódcy, pilota, bądź też słu... (czytaj więcej)

UFO na wodach Związku Radzieckiego
Opublikowano: 2016-02-29 22:10:18
Rosyjskie Centrum Badań Ufologicznych posiada zbiór obserwacji z "aspektem hydrologicznym". Tajne akta radzieckiej marynarki wojennej zawierają wiele wartościowych informacji o obserwacjach UFO. Sowieccy śledczy wojskowi byli dość dokładni. Akta w dużej części są nieosiągalne, nawet po upadku ZSRR. Udało mi się jednak zdobyć pewne interesujące informacje. Łodzie podwodne [Walentin] Krapiwa [badacz UFO pochodzący z Ukrainy - przyp. Iv... (czytaj więcej)

Były major niemieckiej armii spotyka UFO i jego pasażerów
Opublikowano: 2015-12-14 02:43:36
Rekonstrukcja obserwacji (wizja artysty) Prezentujemy interesujące doniesienie prasowe z 1952 roku: Oficerowie wywiadu z Berlina Zachodniego rozpoczęli śledztwo w sprawie najbardziej nietypowej historii z "latającym spodkiem", po tym jak odebrali złożone pod przysięgą zeznanie naocznego świadka Oskara Linke, 48-letniego byłego majora z Gleimershausen. Według jego zeznań, na polanie po stronie Str... (czytaj więcej)

Sztuczna inteligencja i koniec epoki człowieka
Opublikowano: 2015-12-08 16:17:34
"Sukces w tworzeniu sztucznej inteligencji (AI) byłby największym wydarzeniem w historii ludzkości. Mógłby być również ostatnim", napisali Stephen Hawking i inni w artykule dla The Independent w maju 2014 roku. W sierpniu 2014 Elon Musk zatweetował: "Mam nadzieję, że nie jesteśmy tylko biologicznym bootloaderem dla cyfrowej nadinteligencji. Niestety, jest to coraz bardziej prawdopodobne". Bootloader to program komputero... (czytaj więcej)

UFO nad Koreą Północną. Również do "socjalistycznego raju" zaglądają obcy
Opublikowano: 2015-10-28 22:40:40
Na światowej mapie obserwacji UFO widnieje kilka białych plam, z których jakiekolwiek relacje dochodzą bardzo rzadko, a niekiedy nawet wcale. Jednym z takich miejsc jest najbardziej zamknięte i odizolowane państwo świata, czyli Korea Północna. Do napisania niniejszego artykułu zabieram się już od ponad roku i choć zdążyłem przetłumaczyć wszystkie relacje, jakie pojawią się w dalszej jego części, to jednak złożenie tego w całość ciągle prze... (czytaj więcej)

1989: UFO wisi nad rosyjską bazą wojskową nieopodal poligonu testowego w Kapustin Jarze
Opublikowano: 2015-10-23 15:18:45
Szkic wykonany przez kapitana Wołoszyna Przez długi czas bardzo niewiele wiadomo było o badaniach nad UFO w ZSRR. W Kraju Rad organy medialne Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych nazywały cały fenomen UFO "kapitalistyczną propagandą". Co prawda dokumentowaniem spotkań z NLO (Nieopoznannyj Lietajuszczij Obiekt) zajmowało się kilkoro naukowców, jak choćby pr... (czytaj więcej)

Z tajnych akt KGB: Katastrofa UFO w Rosji w 1969 roku
Opublikowano: 2014-12-18 03:18:42
Miejsce upadku obiektu z Bierezowska. Kadr z filmu zaprezentowanego w programie "Tajne Akta KGB" Jest to jeden z najgoręcej dyskutowanych przypadków katastrof niezidentyfikowanych obiektów latających. Od momentu opublikowania po raz pierwszy materiałów filmowych i fotograficznych oraz dokumentów mających odnosić się do całej sprawy, nie milkną dyskusje na temat tego, czy te mater... (czytaj więcej)

Wielki himalajski yeti
Opublikowano: 2014-06-23 02:59:14
Artystyczna wizja wyglądu yeti Przypominające małpę stworzenie prawdzie wciągnęło do strumienia młodą szerpkę, Lakhpę Domini. Małpa z wielkimi oczami oraz czarną i brązową sierścią. Dziewczynka doglądała jaków nieopodal strumienia w pobliżu wioski Machherma, gdy to coś chwyciło ją. Dopiero gdy krzyknęła, bestia uciekła. Następnie zainteresowała się jej jakami. Zaalarmowano policję. Stwierdzono, że śla... (czytaj więcej)

Sowiecka ufologia
Opublikowano: 2013-08-23 15:16:16
Autor artykułu, dr Władymir Rubcow (1948 - 2013) Jaki jest obecny stan światowej ufologii? Będąc zaangażowanym w badania ufologiczne przez około 40 lat i mocno wierząc, że są one bardzo ważne dla nauki jak i dla przyszłości gatunku ludzkiego, czuję, że mam pewne prawo wydać opinię. Dzisiejsza ufologia stanowi heterogeniczną miksturę poważnego badania z rozrywką, pop-religią i histerią. W wielu krajach istnieje wybitny krą... (czytaj więcej)

UFO nad Pietrozawodskiem. Zdarzenie, po którym pozostała masa dziur w szybach i asfalcie
Opublikowano: 2013-01-18 15:02:36
Fotografia obiektu UFO nad Pietrozawodskiem, nad jeziorem Onega, wykonana w godzinach porannych 20 września 1977 roku, opublikowana w gazecie "Prawda" W 1978 roku sowiecka gazeta partyjna "Prawda" ogłosiła bez cienia wątpliwości: "Intensywnie promieniująca "gwiazda" wyglądająca jak świecąca meduza stała nad Pietrozawodskiem. Przemieszczała się powoli w kierunku Pietrozawodska, rzucając na ... (czytaj więcej)

Incydent podczas misji kosmicznej. Co sfotografowała sonda Fobos 2?
Opublikowano: 2012-12-21 02:38:23
Zagadkowy cień nad powierzchnią Marsa Program Fobos był misją kosmiczną, w skład której wchodziły dwie sondy kosmiczne wystrzelone przez Związek Radziecki w celu zbadania Marsa i jego księżyców, Fobosa i Deimosa. Sonda Fobos 2 zaczęła orbitować wokół Marsa i zwróciła 38 zdjęć o rozdzielczości sięgającej do 20 metrów. Obydwie sondy dręczyły krytyczne problemy. Fobos 1 i 2 zos... (czytaj więcej)

Roswell sowieckim spiskiem?
Opublikowano: 2011-09-29 15:50:31
Autorka Annie Jacobson i jej książka "Strefa 51" Fani science fiction od lat wierzą, że na pustyni w Nowym Meksyku rozbił się pojazd obcych oraz w to, że Amerykański rząd zatuszował sprawę odnalezienia zwłok nieznanych istot. Tak zwany ‘incydent w Roswell’ z 1947 zrodził masę teorii spiskowych. Jednak teraz pewna nowo wydana książka oferuje bardziej real... (czytaj więcej)

Zdalne postrzeganie: eksperyment, który zbyt dobrze się powiódł
Opublikowano: 2009-08-31 01:05:27
Od lewej: Pat Price, Hal Putoff (zdjęcie z 1974 roku) Wiele już napisano na temat prowadzonych przez wywiad USA eksperymentów dotyczących "zdalnego postrzegania" (uznawalne współczesne określenie jasnowidztwa), konkretne fakty wciąż jednak były ukryte. Opisany szczegółowo przypadek takiego eksperymentu, prowadzonego w 1974 roku przez doktorów Hala Puthoffa i Russella Targa z Instyt... (czytaj więcej)

UFO sfilmowane nad Ukrainą przez członków ukraińskiego Centrum Badań Zjawisk Anomalnych
Opublikowano: 2009-05-17 02:35:29
Do tego artykułu dołączony jest materiał filmowy. Jeśli chcesz go obejrzeć, kliknij tutaj Zdumiewająca historia z UFO nadeszła z terytorium Ukrainy. Dokładnie pochodzi ona od zdezorientowanego sytuacją mieszkańca miejscowości Sienelnikowo. Mieszkańcy miasta donoszą od tygodni o obserwacjach dziwnych obiektów i nie potrafią wyjaśnić swoich obserwacji. Pogłoski i plotki o kontrolowanych przez obcych pojazdach UFO oraz doniesienia o lądowisku UFO w pobliżu Morza Czarnego pojawiają się od dziesięcioleci.... (czytaj więcej)

UFO: Incydent z Kecksburga
Opublikowano: 2008-06-25 02:23:46
Rekonstrukcja wyglądu obiektu z Kecksburga Jednym z mniej znanych incydentów z UFO w roli głównej jest zdarzenie, które miało miejsce w Kecksburgu w amerykańskim stanie Pensylvania 9 grudnia 1965 roku. Tego dnia wieczorem zaobserwowano wielką ognistą kulę przelatującą po niebie nad sześcioma stanami w USA oraz nad Ontario w Kanadzie. Obiekt pozostawił za sobą długą smugę, a niedługo później mieszkańcy stanu Pennsy... (czytaj więcej)

Tajemnicze dźwięki niewiadomego pochodzenia rejestrowane są w rejonie Oceanu Spokojnego
Opublikowano: 2008-06-16 19:26:59
Ocean Spokojny - zdjęcie satelitarne Dwa lata temu mieliście okazję przeczytać na Paranormalium o tajemniczych dźwiękach o nieustalonym źródle, zwanych Taos Hum: "Taos Hum" to niskie dźwięki słyszalne w licznych miejscach na całym świecie, szczególnie w USA, Wielkiej Brytanii i na obszarze północnej Europy. Są słyszane zazwyczaj tylko w cichych rejonach. Ciche brzęczenie - o częstotliwości od 30 do 80 Hz - o... (czytaj więcej)

Ralph Ring i Otis Carr - konstruktorzy "ziemskiego UFO"
Opublikowano: 2007-08-02 23:19:33
Ralph Ring jest wspaniałym nowatorskim technikiem, który jako młody człowiek pod koniec lat pięćdziesiątych blisko współpracował z Otisem Carrem. Carr był uczniem wielkiego wynalazcy, Nikoli Tesli. On i jego zespół z powodzeniem zbudowali kilka latających dysków. W 1955 roku wcielono w życie przedsięwzięcie OTC Enterprises. Byli na samym początku technologii budowy latających spodków, gdy rząd USA wymusił na nich zamknięcie projektu. Podczas dramatycznego ... (czytaj więcej)

Pięć zagadek, których być może nigdy nie rozwiążemy
Opublikowano: 2007-03-02 01:23:21
Badamy wiele paranormalnych zjawisk i nierozwikłanych tajemnic. Wiele z nich intryguje nas wszystkich. Jednakże badając je, możemy pewnego dnia zrozumieć wiele z nich. Możliwe, że pojmiemy, jak działają telepatia i prekognicja. W przyszłym roku ktoś może schwytać Bigfoota. Możemy nawet znaleźć wytłumaczenie dla duchów i innych natrętnych zjawisk. Są jednak tajemnice, na które możemy nigdy nie poznać odpowiedzi...Jak zbudowano piramidy?Zadziwiające piramidy stoją w... (czytaj więcej)

Dziesięć największych ziemskich zagadek
Opublikowano: 2006-08-26 19:20:00
Ziemia jest tajemniczym miejscem. Wielu zjawisk mających tu miejsce w ciągu dnia nie udaje się wyjaśnić. Dla wielu pojmujących współczesną technologię i naukę istnieją zdarzenia mniej lub bardziej regularne, dla których (obecnie) nie istnieją żadne wyjaśnienia. Oto lista dziesięciu najbardziej zadziwiających zjawisk, od lat wprawiających badaczy w zakłopotanie - w wielu przypadkach, od dekad i jeszcze dłużej. ... (czytaj więcej)

Czerwona rtęć - czyżby nowe zagrożenie?
Opublikowano: 2006-07-28 09:50:00
Trzej mężczyźni oczyszczeni zostali z zarzutu próby zdobycia składników do budowy "brudnej bomby", której stworzenie mogłoby doprowadzić do zniszczenia brytyjskiego miasta, jeżeliby taka bomba znalazła się w rękach terrorystów. Tajemnica jednak otacza materiał znajdujący się w samym centrum intrygi. Czym tak naprawdę jest czerwona rtęć? Najdziwniejszym aspektem próby Abdurahmana Kanyara i dwóch innych oskarżonych był fakt, że nikt w sądzie nie był pewny, czy ta napędzająca strachu substancj... (czytaj więcej)

Prawdziwi X-Meni - ludzie o niezwykłych zdolnościach
Opublikowano: 2006-06-11 02:00:00
Oni posiadają moce i umiejętności dużo większe, niż śmiertelni mężczyźni czy kobiety. W odróżnieniu jednak od bohaterów komiksów, ci niezwykli ludzie istnieli naprawdę. Filmowa wersja X-Mena była po premierze najpopularniejszym filmem. Oparty na ogromnie popularnym komiksie, X-Men zawiera w sobie zbiór ludzkich mutantów - wszyscy dobrzy i źli - którzy urodzili się z niezwykłymi i czasem dziwacznymi umiejętnościami. Z takimi imionami, jak Rosomak, Burza, Cyklop, Induktor i Tajemnica, potrafią sprawić, że ostrza wyskakują ze swoich kastetów, wyczarować huragany z nieba... (czytaj więcej)

El Yage - una planta misteriosa
Opublikowano: 2006-02-28 17:11:16
El Yage - una Planta Misteriosa - roślina pnąca o długości dochodzącej do 3 metrów, która rośnie bujnie w dżunglach nad Amazonką, zawiera prawdopodobnie psychodeliczny narkotyk, który działa tak, jakby przenosił człowieka w inny punkt czasoprzestrzeni. Po zażyciu go człowiek może widzieć to, czego nigdy nie widział i być w miejscach, w których nigdy nie był. Zainteresowanie yage było do tej pory ograniczone do dwóch lub w najlepszym razie trzech kategorii ludzi: pierwsza z ... (czytaj więcej)

KGB zarządzało tajnymi laboratoriami badającymi cywilizacje pozaziemskie
Opublikowano: 2006-02-23 00:00:00
Rosyjskie stacje telewizyjne wyemitowały ostatnio dwa filmy dokumentalne na temat UFO, będące nie lada gratką dla rosyjskich ufologów, wspólnoty entuzjastów badających niezidentyfikowane obiekty latające. Filmy zwróciły szczególną uwagę na opisy UFO znalezione w przeszukiwanych aktach radzieckiej i rosyjskiej marynarki wojennej i oficerów sił powietrznych. Informacje dotyczące UFO były w Związku Radzieckim ściśle tajne... (czytaj więcej)

To ludzka energia tworzy Poltergeista!
Opublikowano: 2005-12-18 23:23:46
Wszyscy znamy opowieści o domach, gdzie zachodzą niewytłumaczalne zjawiska – przedmioty same zmieniają miejsce, słychać dziwne odgłosy, co i rusz same otwierają się i zamykają drzwi, wybuchają pożary. Hipotez próbujących wyjaśnić ten fenomen jest sporo. Są ludzie, którzy wierzą, iż w miejscach nawiedzonych przez poltergeista są „drzwi do piątego wymiaru”. Są też głosy mówiące, że w ten sposób dają o sobie znać przybysze z innych planet. Tam, gdzie nauka jest bezradna na ogół szukamy irracjonalnego, mistycznego wyjaśnienia. Andriej Li, z wykształcenia lekarz ... (czytaj więcej)

Czy Apollo 11 spotkał Nol-e na Księżycu?
Opublikowano: 0000-00-00 00:00:00
Według nieoficjalnie potwierdzonych meldunków, Neil Armstrong i Edwin "Buzz" Aldrin zobaczyli NOL-e tuż po historycznym lądowaniu na Księżycu w kapsule Apollo 11- 21 lipca 1969 roku. Pamiętam, że podczas transmisji telewizyjnej na żywo (oglądałem ją w Chicago) usłyszałem, jak jeden z astronautów mówił o "świetle" w pobliżu krateru lub w jego obrębie. Z Centrum Kontroli Lotów w Houston nadeszło pytanie o dalsze informacje. Potem nic już nie było słychać. W 1979 roku Maurice Chatelain, niegdyś specjalista od łączności w NASA, potwierdził, że Armstrong rzeczywiście meldował o spostrzeżeniu dwóch ... (czytaj więcej)

UFO nad ZSRR
Opublikowano: 2005-11-05 20:50:07
Artykuł pochodzi z 6 numeru kwartalnika UFO (kwiecień-czerwiec 1991) Kwartalnik „UFO” Skrytka pocztowa 41 15-959 Białystok–2 http://www.ufo.com.pl. Copyright © 1998 by Agencja NOLPRESS s.c.... (czytaj więcej)

Raport Walerego Uwarowa
Opublikowano: 2005-09-17 13:59:40
Część I. Miejscowość, o której będzie mowa, można scharakteryzować jako trudnodostępne błota porośnięte niemalże niedostępną tajgą na obszarze niemalże 100 000 km2 - vide ryc. 1. Krążą o tym terenie ciekawe opowieści o rozmieszczonych na nim metalicznych obiektach nieznanego pochodzenia. A zatem w celu rzucenia światła na to, co się tam dzieje, postanowiliśmy przybliżyć Czytelnikom dawne legendy, jakie opowiada się o tej krainie. Poza tym udało się ustalić pewne elementy m... (czytaj więcej)

Relacje historyczne cz. 3
Opublikowano: 2005-06-24 00:46:48
Statek zakotwiczony o... kościół I wreszcie ostatnia już średniowieczna wieść „nie z tego świata". Uległa jeszcze większym chyba dewiacjom (zarówno jeśli chodzi o miejsce, jak i o datę), a mimo to cenna dla nas niezwykle, bowiem być może dotycząca właśnie zagadkowych Istot powietrznych tak niefortunnie ingerujących w życie Ziemian w czasach Karola Wielkiego. Tak więc w najwyższej (czyli najpóźniejszej!) warstwie naszej średniowiecznej &bdqu... (czytaj więcej)

Relacje historyczne
Opublikowano: 2005-06-23 22:59:24
Nowa tajna broń radziecka Skoro jednak raz wreszcie udało nam się-skończyć z jednym mitem, „z marszu" zaatakujmy także i następny. Bo niewiele zaiste ludzi zdaje sobie sprawę z tego, ze fenomen Nieznanych Obiektów Latających jest powszechny nie tylko w przestrzeni, ale i... w czasie! Spróbujmy tylko zdjąć ze sterty historii naszej cywilizacji kartkę po kartce na tyle ostrożnie, by wśród tak „epokowych" zdarzeń, jak wytępienie dziesiątków narodów, znis... (czytaj więcej)

Zagadki katastrof morskich
Opublikowano: 2005-05-08 01:17:51
Złowróżbny dzwon "Lutine" Niewielu zapewne ze zwiedzających budynek centrali Lloyda w Londynie wie, dlaczego w głównej jego sali na eksponowanym miejscu wisi dzwon okrętowy. Owszem, wiadomo powszechnie, ze Lloyd jest chyba największą firmą ubezpieczeniową świata biorącą odpowiedzialność - między innymi - również za statki, ale do czego może służyć ten autentyczny dzwon okrętowy w instytucji tak bardzo stojącej nogami na ziemi jak firma ubezpieczeniowa? Ale oczywiście chodzi tu o tradycję. Dzwon pochodzi z angielskiej fregaty „Lutine", która jako j... (czytaj więcej)

Niezwykłe spotkanie z Bigfootem w czasie drugiej wojny światowej
Opublikowano: 2011-03-13 17:52:32
Jeśli chodzi o kontrowersje otaczające niezidentyfikowane owłosione małpoludy, wiele osób przyjmuje - błędnie - że tylko dwa takie stworzenia, czyli północnoamerykański Bigfoot i himalajski Yeti, pasują do tej konkretnej kategorii. W rzeczywistości jednak o stworzeniach podobnych do tych dwóch donoszono z niezliczonych części świata, włączając w to Amerykę Południową, Chiny i Australię. W tym roku mija siedemdziesiąta rocznica naprawdę fascynującego spotkania z hominidem w jeszcze innym miejscu. ... (czytaj więcej)

Niezidentyfikowane obiekty podwodne
Opublikowano: 2005-03-08 20:45:06
Zacznijmy naszą podróż od Europy Północnej, gdzie w ostatnich latach odnotowano pojawienie się tajemniczych obiektów podwodnych w okolicach Grenlandii, Islandii, Norwegii, a zwłaszcza Szwecji. W kwietniu 1988 roku Bengt Gustafsson, główny dowódca armii szwedzkiej. podał do publicznej wiadomości, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odnotowano aż trzydzieści przypadków wykrycia nie zidentyfikowanych obiektów podwodnych (USO) na wodach szwedzkich. Ponieważ raporty z obszaru Skandynawii prawie na pewno dotyczą statków cywilizacji ziemskiej, czasem są wytworami wyobraĄni pobu... (czytaj więcej)

UFO nad Rosją
Opublikowano: 2005-03-08 19:48:06
W 1989 roku prasa radziecka zaczęła zamieszczać informacje na temat obserwacji NOLi dokonanych na terytorium ZSRR. Oczywiście w latach wcześniejszych pojawiały się od czasu do czasu artykuły o "dziwnych obiektach widywanych na niebie", ale były one traktowane w sposób humorystyczny lub natychmiast "wyjaśniane" jako balony, meteoryty etc. Pisałem już o tym i napomykam jedynie gwoli przypomnienia. Znamy wiele obserwacji sprzed roku 1989, problem jednak tkwi w tym, iż nie dysponujemy na ich temat żadnymi fachowymi raportami, a jedynie relacjami prasowymi. Z tego też względu nie możemy być w 100 p... (czytaj więcej)

UFO w Niemczech
Opublikowano: 2005-03-08 19:46:34
Wywiad Stanów Zjednoczonych od dawna interesował się zjawiskiem NOL-i, Po uchwaleniu Ustawy o swobodnym dostępie do informacji ujawniono liczne meldunki i informacje z całego świata, przy czym najstarsze z nich sięgały aż roku 1940. Wiele z nich pochodziło z tak zwanych jawnych źródeł, jak na przykład zagraniczne gazety, periodyki (wywiad literacki - LITINT) lub audycji radiowych. Poniższa relacja, przetłumaczona z greckiej gazety na użytek CIA, opisuje lądowanie NOL-a w RFN, czego świadkami byli w lipcu 1952 roku Oskar Linke i jego córka, zamieszkali w pobliżu Hasselbach. Odebrawszy od Oskara... (czytaj więcej)

UFO nad Babią Górą
Opublikowano: 2005-03-08 19:45:08
Jedyną prawdziwą obsesją były podziemne prądy. Hitler uznawał teorię pustej w środku ziemi... Hohlweltlehre... Hitler doszedł do wniosku, że to on jest władcą świata, a nazistowski sztab generalny to nieznani zwierzchnicy... Oczarowanie Hitlera okultyzmem i wiedzą tajemną na pewno nie pchnęło go do drążenia skał i budowania podziemnych schronów w Karkonoszach, górach Sowich i m.in. także w Beskidach. Tajemnica broni V-7 której poświęciliśmy godzinę programu a także prac nad hitlerowską bombą A,H czy D ma swój ciąg dalszy w kompleksie zasypanych po 1945 bunkrów wybudowanych przez Niemców, Włoch... (czytaj więcej)

Pennsylvania - rozbity pojazd Obcych
Opublikowano: 2005-03-08 19:42:48
Clark McCIelland były dyrektor 3 Zespołu NICAP-u z Florydy powiadomił mnie 5 października 1979 roku pracował wówczas w Centrum Lotów Kosmicznych im, Kennedy'egojako członek programu Apollo o przypuszczalnej katastrofie NOLa. Doszło do niej rzekomo 9 grudnia 1965 roku w pobliżu Kecksburga w stanie Pensylwania. McCIelland zebrał i porównał stare oraz nowe dane związane z tym zdarzeniem, które zawarł w poniższym opracowaniu przeznaczonym do tego raportu. Krótko przed zachodem słońca 9 grudnia 1965 roku zaobserwowano na niebie ognisty obiekt. Widziały go tysiące mieszkańców stanów Michigan, Indian... (czytaj więcej)

Josif Stalin i UFO
Opublikowano: 2005-03-08 19:41:03
W lipcu 1947 roku Sergiej P. Korolow, jeden z ówczesnych najwybitniejszych uczonych radzieckich w dziedzinie techniki rakietowej, został zaproszony do Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego (MGB, później Komitet Bezpieczeństwa Państwowego - KGB) w Moskwie, gdzie szef tej instytucji poinformował go, że inicjatorem zaproszenia był Józef Stalin. Korolowa zakwaterowano w specjalnym apartamencie, gdzie otrzymał wiele zagranicznych opracowań na temat latających spodków (podobno były wśród nich także opisy słynnego incydentu w Roswell w Nowym Meksyku), poza tym otrzymał do ... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium