System reklamy Test



Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Józef Stalin i UFO


Dodano: 2005-03-08 19:41:03 · Zakładka Dodaj do zakładek · Wyślij raport · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Opublikowano w dziale UFO - nieznane obiekty latające

W lipcu 1947 roku, w atmosferze zimnowojennej rywalizacji, Sergiej P. Korolow, czołowy radziecki uczony w dziedzinie rakiet, został zaproszony do Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego w Moskwie z inicjatywy Józefa Stalina. Korolow miał za zadanie zbadanie doniesień o latających spodkach, w tym słynnego incydentu w Roswell. Po intensywnych konsultacjach z zespołem tłumaczy, przedstawił swoje wnioski Stalinowi, stwierdzając, że obiekty te nie stanowią zagrożenia, a ich istnienie jest rzeczywiste. Spotkanie to rzuca nowe światło na radzieckie zainteresowanie zjawiskami UFO w tamtych czasach.

W lipcu 1947 roku Sergiej P. Korolow, jeden z ówczesnych najwybitniejszych uczonych radzieckich w dziedzinie techniki rakietowej, został zaproszony do Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego (MGB, później Komitet Bezpieczeństwa Państwowego - KGB) w Moskwie, gdzie szef tej instytucji poinformował go, że inicjatorem zaproszenia był Józef Stalin.

Korolowa zakwaterowano w specjalnym apartamencie, gdzie otrzymał wiele zagranicznych opracowań na temat latających spodków (podobno były wśród nich także opisy słynnego incydentu w Roswell w Nowym Meksyku), poza tym otrzymał do dyspozycji zespół tłumaczy. Powiedziano mu, że ma trzy dni na wyrobienie sobie opinii w tej sprawie.

Po trzech dniach został przewieziony na spotkanie ze Stalinem, który zapytał, czy te tajemnicze obiekty stanowią zagrożenie dla państwa. Korolow odpowiedział, że nie wydaje mu się, aby NOL-e były rodzajem broni potencjalnego wroga, jednakże zjawiska te są rzeczywiste. Według niego, Stalin konsultował się także z innymi wybitnymi uczonymi, którzy doszli do takich samych wniosków.

Timothy Good

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Nie przegap żadnych nowości! Już dziś zapisz się na nasz newsletter emailowy lub włącz powiadomienia w przeglądarce, aby być na bieżąco z najnowszymi artykułami i audycjami.
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:



Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.