Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
> <
Tajemnicze dźwięki niewiadomego pochodzenia rejestrowane są w rejonie Oceanu Spokojnego
(dodano: 2008-06-16 19:38:49)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Ivellios: Dwa lata temu mieliście okazję przeczytać na Paranormalium o tajemniczych dźwiękach o nieustalonym źródle, zwanych Taos Hum. Dziś chciałbym wam nieco przybliżyć sprawę innego, podobnego zjawiska. Chodzi mianowicie o nieznanego pochodzenia dźwięki o niskiej częstotliwości, rejestrowane na obszarze Oceanu Spokojnego. Dźwięki te zostały zarejestrowane w ramach Projektu Monitoringu Akustycznego Programu VENTS, który prowadzony jest od sierpnia 1991 roku. Zaprezentowane w tym artykule nagrania to tylko pojedyncze przykłady dziwnych dźwięków o nieustalonym pochodzeniu, rejestrowanych w ramach tego projektu badawczego. Naukowcy wciąż próbują ustalić ich źródło, jak dotąd bezskutecznie.

Czytaj więcej

Technoanimizm
(dodano: 2008-06-12 02:30:11)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Anthony North: Niewielu z was nie widziało "Matrixa" lub nie słyszało o tym filmie. Jest to film mieszający ostateczne ideały czasoprzestrzeni z religijnym i mitologicznym wyobrażeniem, które postrzegane jest jako czysta fikcja. Fikcja ma jednak zwyczaj przeradzać się w rzeczywistość.
Wielu śmiałoby się z takiego pomysłu. Religijne pomyje nie mają żadnego miejsca w nowoczesnym, technicznym świecie. Skłoniłbym się jednak ku stwierdzeniu, że nasza wrodzona duchowość powróci w każdym społeczeństwie i kulturze - nawet najbardziej ateistycznej, materialistycznej i technologicznej.

Czytaj więcej

Mistyczne doświadczenie szamanizmu
(dodano: 2008-06-11 01:39:47)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Susan Mokelke: Dla doświadczonych lekarzy szamańskich szamanizm nie jest kwestią wiary. Nie wierzysz bardziej w istnienie duchów niż w to, że słońce wschodzi od wschodu. Znasz te duchy, ponieważ widzisz je, rozmawiasz z nimi i wzajemnie z nimi oddziałujesz, zarówno podczas podróży, jak i w codziennym życiu - ponieważ duchy, pomagając tobie, pomagają także innym. Gdy podróżujesz do królestw życzliwych duchów, odkrywasz, że w tej całości światów współczucie i jedność są normami. To ekstatyczne doświadczenie zmienia cię i stajesz się czymś więcej, niż sobie wyobrażałeś - i zaczynasz rozumieć, że ten świat również jest czymś więcej, niż sobie wyobrażaliśmy.

Czytaj więcej

Ningen - humanoid z Oceanu Spokojnego
(dodano: 2008-06-10 21:25:35)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Japońscy kryptozoolodzy donoszą o obserwacjach w wodach Oceanu Spokojnego w pobliżu Antarktydy niezwykłego stworzenia, nazywanego Ningen. Nazwa ta oznacza po japońsku "człowieka", bowiem wielkie stworzenie przypomina skrzyżowanie wieloryba z istotą ludzką. Stworzenie wielokrotnie widują również japońscy rybacy. Według opisów, Ningen jest biały, ma około 20 do 30 metrów długości, nibyludzką twarz i humanoidalną formę, tyle że przystosowaną do życia w wodzie. Ningena kilkakrotnie sfilmowano oraz sfotografowano, zaś na podstawie opisów sporządzony został jego portret pamięciowy.

Czytaj więcej

Książki w Paranormalium
(dodano: 2008-06-07 20:14:07)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Dziś w Paranormalium pojawił się katalog książek o tematyce paranormalnej. Pojawiły się już w nim pierwsze opisy książek, użytkownicy mają tez możliwość dodawania nowych książek do bazy. Przy każdej książce znajduje się też informacja, gdzie daną książkę można dostać (informacja szczególnie przydatna w przypadku książek bardzo starych). Zapraszamy do korzystania z katalogu, mamy nadzieję, że jego zawartość przyda się bibliotekowym szperaczom :-)

Niezwykły wynalazek doktora Grebiennikowa
(dodano: 2008-06-01 00:25:25)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Od wielu lat największym marzeniem fizyków jest odkrycie tajemnicy antygrawitacji. Jak się okazuje, natura sekret ten doskonale zna - ale zdradziła go tylko... jednemu gatunkowi owadów. I jednemu człowiekowi, rosyjskiemu entomologowi Wiktorowi Grebiennikowi, który skonstruował platformę lewitacyjną (nazwaną przezeń "latadłem"), której działanie opierało się na fragmentach pszczelich gniazd i wytwarzanym przez nie tzw efekcie struktury jamy.

Czytaj więcej

Wszystkich newsów w bazie: 1094, obecna strona 168, ilość stron 183
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium