Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
> <
Powrót buddyjskiego lamy
(dodano: 2008-05-01 02:18:01)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Chambo Lama Dasza-Dorżo Itigiełow (1852-1927) był buriackim lamą buddyjskim, który zasłynął z tego, że jego ciało w 80 lat po śmierci wciąż znajduje się w idealnym, wręcz nienaruszonym stanie. Co więcej, objawia ono pewne funkcje życiowe!
Lama umarł niedaleko rosyjskiego miasta Ułan-Ude. Na łożu śmierci lama Itigiełow prosił, by jego sarkofag otworzyć w jakiś czas później, by sprawdzić, w jakim stanie znajduje się jego ciało.
Od tamtego momentu trumnę z ciałem lamy odkopywano trzy razy, w 1955, 1973 i 2002 roku. Mnisi z Dacanu Iwołgińskiego mówili, że za każdym razem ciało lamy było nietknięte, a oni nie stwierdzili żadnych oznak rozkładu. Ciało sprawiało wrażenie, jak gdyby lama umarł niedawno.

Czytaj więcej

Czy można przeszczepić ludzką duszę?
(dodano: 2008-05-01 02:11:19)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Rozwój medycyny przez ostatnie 30 lat był tak szybki, że to, co wczoraj uważano za cuda, jutro będzie powszechnie stosowaną procedurą. Zapewne jednym z takich cudów jest sugestia, że pacjenci mogą nabywać od dawcy nie tylko organy, ale także i wspomnienia - a być może nawet i duszę. Czy tak jest w istocie? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. W tym artykule także opowiemy o przypadkach ludzi żyjących z przeszczepionymi wspomnieniami.

Czytaj więcej

Zagadkowe obiekty nad Phoenix
(dodano: 2008-04-26 00:51:17)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Dziwne światła zaobserwowano nad Phoenix 22 kwietnia 2008 wieczorem. Pojawiły się na niebie, tworząc różne formacje. Świadkowie donieśli, że światła uformowały pionową linię, następnie ułożyły się w kształt diamentu, który poprzedził kształt litery u. Według świadków, światła poruszały się raz w jedną raz w drugą stronę i w górę zanim zniknęły jedno za drugim.

Czytaj więcej

Gdy za badanie OOBE zabierają się naukowcy
(dodano: 2008-04-10 22:36:41)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

O OOBE słyszał zapewne każdy z nas. Większość zapewne wie również, z jakim dystansem do tego zjawiska odnoszą się naukowcy. W świetle nauki opuszczenie ciała przez świadomość jest nierealne i niemożliwe, zaś doświadczenia tego typu to tylko i wyłącznie złudzenie. Często entuzjaści OOBE, słysząc podobne teorie, oburzają się, twierdząc, iż naukowcy odrzucają możliwość istnienia takiego zjawiska, choć nie zbadali go. Czy tak jest w istocie? Okazuje się, że nie. Wykonano bowiem wiele eksperymentów naukowych mających (przynajmniej teoretycznie) potwierdzić lub nie istnienie OOBE.
Czy jednak te eksperymenty cokolwiek udowodniły?

Czytaj więcej

Titanic. Przepowiednia, klątwa, czy może zbieg okoliczności?
(dodano: 2008-04-06 01:39:57)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

14 kwietnia 1912 roku luksusowy liniowiec pasażerski, Titanic, po zderzeniu z górą lodową podczas swojego dziewiczego rejsu poszedł na dno. W 1898 roku Morgan Robertson napisał nowelę "Futility" (próżnia), w której podobny statek spotkał podobny los. Zaledwie na kilka lat przed katastrofą dziennikarz W. T. Stead ostrzegał przed nadciągającą tragedią spowodowaną brakiem łodzi ratunkowych.
Być może własciciele Titanica popełnili wielki błąd, mówiąc o nim, iż jest niezatapialny. Dlaczego? Czyżby tym stwierdzeniem ściągnęli na Titanica klątwę?

Czytaj więcej

Nowa Biologia: Umysł ponad genami
(dodano: 2008-03-23 21:28:38)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Bruce Lipton: Do niedawna sądzono, że geny same się aktualizowały... że mogły się "same włączać i wyłączać". Takie zachowanie jest wymagane, żeby geny mogły kontrolować biologię. Choć w aktualnych kursach biologicznych i podręcznikach nadal podkreślana jest władza genów, w wiodącej gałęzi nauki o komórkach pojawiło się radykalnie nowe rozumowanie. Teraz powszechnie się uznaje, że to środowisko, a w szczególności nasza percepcja (interpretacja) środowiska, bezpośrednio kontroluje działalność naszych genów. Działalność genów jest kontrolowana przez środowisko za pomocą procesu zwanego kontrolą epigenetyczną.

Czytaj więcej

Wszystkich newsów w bazie: 1079, obecna strona 167, ilość stron 180
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium