Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: science-fiction
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
"Biały Prorok", czy starożytny kosmita?
Opublikowano: 2016-04-05 02:57:44
Okładka książki "The Search for the Pale Prophet in Ancient America" Biały Prorok, który nawiedził obie Ameryki w pierwszym wieku naszej ery, z pewnością wiedział, jak zrobić wejście, którego ludzie nigdy nie zapomną. Cała ta historia została opisana w nowej książce, którą ja jako autor uważam za ekscytującą - "The Search for the Pale Prophet in Ancient America" (W Poszukiwaniu Białego Proroka w ... (czytaj więcej)

Zabójcza mgła
Opublikowano: 2015-10-18 02:04:41
Zabójcza mgła w Londynie w 1952 r.Wizja artystki Jacqueline Morreau Mgła odegrała główną rolę w niezliczonych horrorach i filmach science fiction. Zapewnia ponurą atmosferę lub też grubą mglistą kurtynę, spośród której może się wyłonić skradający się wampir, zgraja zombie, potwór z pazurami, czy też grupa kosmitów. Mgła zakrywa nieznane. Potrafi też zabijać. Zmniejszonej widoczności po... (czytaj więcej)

Spodkowa pomyłka
Opublikowano: 2015-02-02 16:19:34
Dr Josef Allen Hynek Ufolodzy od czasu do czasu wyrażają przekonanie, że NOL-e po prostu nie mogą być mitem. Spójrz na nie. Ten kształt. Jak wyjaśnić, skąd one pochodzą? Przecież pojazdami w podróżach kosmicznych miały być rakiety, nie te dyskokształtne dziwadła. Całe to zjawisko jest, powiedzmy, tak bardzo obce w porównaniu z tym, czego byś oczekiwał. Josef Allen Hynek, jeden z najważ... (czytaj więcej)

Bliskie spotkanie z poczęstunkiem. Zdarzenie z Eagle River (1961)
Opublikowano: 2014-01-04 02:04:14
Rysunek wykonany w oparciu o szkic sporządzony przez świadka (FSR) Oto najdziwniejsze bliskie spotkanie trzeciego stopnia w stanie Wisconsin w USA, podczas którego Joe Simonton otrzymał trzy naleśniki od "wyglądających na Włochów" kosmitów. Bliskie spotkanie trzeciego stopnia to rzeczywiste zetknięcie się ludzi z istotami pozaziemskimi, a w stanie Wisconsin najbardziej znany jest przypadek Sim... (czytaj więcej)

Odrzutowiec chińskich sił powietrznych ściga UFO w kształcie grzyba
Opublikowano: 2013-12-30 17:14:27
W poniedziałek 19 października 1998 roku cztery stacje radarowe w chińskiej prowincji Hubei przekazały informację o zaobserwowaniu niezidentyfikowanego obiektu unoszącego się nad szkołą lotniczą w Changzhou. Gdy tylko ustalono, że intruz nie był obiektem wojskowym lub cywilnym, komandor bazy, pułkownik Li, rozkazał wysłać odrzutowiec Jianjiao 6 w celu przechwycenia UFO. Z ziemi obiekt obserwowało ponad 140 osób. Według obserwatorów znajdujących się w bazie, obiekt początkowo wyglądał jak "mała gwiazda", następnie coraz bardziej się powiększał, przypuszczalnie w tym czasie się zniżając. Według ... (czytaj więcej)

Wzięcie Betty i Barneya Hillów
Opublikowano: 2013-06-18 16:45:34
Betty i Barney Hillowie New Hampshire jest zdumiewającym i tajemniczym miejscem. W południowej części stanu leży North Salem, obok którego znajduje się Tajemnicza Góra, "Amerykańskie Stonehenge", czyli grupa struktur kamiennych nieznanego pochodzenia. Również na południu, niedaleko krótkiej linii brzegowej New Hampshire, znajduje się Exeter, miejsce największej liczby obserwacji UFO w 1965 roku.... (czytaj więcej)

Debata Bóg kontra kosmici
Opublikowano: 2012-10-07 02:10:47
W 1968 roku uwagę świata zwróciła intrygująca teoria. Przy okazji rozwinęły się dwie adaptacje nowej hipotezy, która rozważała możliwość, że zaawansowane istoty pozaziemskie odwiedzały Ziemię w odległej przeszłości, inicjując w ten sposób powstanie religii. Szwajcarski pisarz Erich von Daeniken niekiedy jest nazywany "ojcem teorii o starożytnych astronautach". Jego książka "Rydwany bogów" spopularyzowała argument mówiący, że starożytni kosmici współdziałali z prymity... (czytaj więcej)

Zdalne postrzeganie a rzeczywistość kwantowa
Opublikowano: 2011-03-13 17:48:23
Osiemnasto- i dziewiętnastowieczna nauka o fizyce skompletowała i przyozdobiła "złotą erę mechanistycznych i deterministycznych modeli wszechświata", gdzie wszechświat i jego części składowe rządzone są przez sztywne wzajemnie oddziałujące siły, które da się zmierzyć, oraz zjawiska, które można przewidzieć przy użyciu narzędzi matematycznych, i gdzie wszechświat lub którykolwiek działający wewnątrz niego system składa się z sumy własnych części. Uważano, że ś... (czytaj więcej)

W poszukiwaniu mongolskiego robaka śmierci
Opublikowano: 2009-10-15 11:37:58
Brnąc ostrożnie przez suche piaski pustyni Gobi, czeski podróżnik Ivan Mackerle uważnie stawia każdy krok, bo wie, że może on być jego ostatnim. Przeszukuje ląd i przemieszczające się doliny, szukając jakichkolwiek oznak ruchu pod piaskiem, zawsze gotów na niespodziewany, gwałtowny ruch obcej istoty, o której mówi się, że zabija jednym szybkim plunięciem kwaśnego jadu w twarz. Stworzenie to - mongolski robak śmierci - tak tajemnicze, że nie ma jakichkolwiek ... (czytaj więcej)

Hitler i tajny kult satanistyczny w samym sercu nazistowskich Niemiec. Historia Towarzystwa Vril
Opublikowano: 2009-08-19 02:31:36
Adolf Hitler i Heinrich Himmler Na pierwszy rzut oka duży okrągły pokój w piwnicy zamku Wewelsburg wygląda dość niewinnie. Podłoga wyłożona jest gładkimi, starannie wyciętymi kamieniami. Lśniące, kamienne, łukowate ściany majestatycznie sięgają wysokiego sufitu. Na samym środku pokoju leży zapadnięty kamienny ołtarz z wypastowanymi stopniami prowadzącymi wzdłuż wypalonego i popękanego kamienia. St... (czytaj więcej)

Brytyjskie ministerstwo obrony badało zjawiska paranormalne w celu użycia ich w wojnie z terroryzmem
Opublikowano: 2008-10-12 00:48:58
Ujawnione niedawno tajne dokumenty pokazały, że brytyjskie ministerstwo obrony badało paranormalne i inne nieznane nauce zjawiska w celu użycia ich w wojnie z terroryzmem. Dokumenty ukazują, że tuż po 11 września 2001 roku ministerstwo obrony narodowej prowadziło projekt badań zdolności psychicznych - z możliwością wykorzystywania ich w celu lokalizowania terrorystów. Kilka nocy temu telewizja brytyjska wyemitowała program "Fringe" (po angielsku "obrzeże"), który wziął swój tytuł od... (czytaj więcej)

Historyk kosmosu: Przyszłość należy do cyborgów
Opublikowano: 2007-02-19 19:42:38
Pięćdziesiąt lat po świcie ery kosmicznej w przestrzeń udały się setki ludzi. Tuzin z nich zostawiło odciski swoich butów na powierzchni księżyca, obecnie zaś kilka krajów planuje wysłać na księżyc kolejnych astronautów. Kto by kiedykolwiek pomyślał, że stawką będzie podbój kosmosu.Jednak pojęcie, jakoby ludzcy odkrywcy mieli się stać gatunkiem międzygwiezdnym, jest dalekie od pewnej kwestii, o którą zaniepokojony jest Roger Launius."Bardziej prawdopodobne jest, że ludzie i urządzenia, których uż... (czytaj więcej)

Próbując wydłużyć życie
Opublikowano: 2006-12-28 01:00:00
Oto tajemnica starsza, niż sam Matuzalem: dlaczego się rodzimy, by umrzeć po osiągnięciu trzycyfrowego wieku?Niedawno naukowcy odkryli, w jaki sposób genetyczne uszkodzenie komórek oraz ich zdolność do regeneracji decydują o tym, jak długo będziemy żyć. Badanie może doprowadzić do opracowania nowych sposobów leczenia przerażających chorób, które powodują, że małe dzieci przedwcześnie się starzeją i umierają; pierwsze próby leczenia takich chorób planowane... (czytaj więcej)

Informacje i edukacja o zjawiskach paranormalnych mogą pomóc w rozwiązywaniu konfliktów
Opublikowano: 2006-12-27 18:42:00
Czy badanie zjawisk anomalnych, takich jak postrzeganie pozazmysłowe (ESP), życie po śmierci, UFO lub innych, zastosowane jako część oficjalnych lub nieoficjalnych operacji informacyjnych, może pomóc w rozwiązywaniu militarnych i innych konfliktów toczących się na świecie?Operacje informacyjne, operacje perswazyjne i operacje psychologiczne są jednymi z wielu metod używanych do wychowywania i wpływania na ludzi. Choć często powiązane z ukrytą manipulacją, te wys... (czytaj więcej)

Chimery - kontrowersyjne krzyżówki ludzi i zwierząt
Opublikowano: 2006-12-24 01:50:00
Co się stanie, gdy skrzyżujemy człowieka i mysz? Brzmi to jak początek kiepskiego żartu, jednak faktycznie istnieje poważny eksperyment techniczny prowadzony przez zespół badawczy na czele z biologiem molekularnym, Irvingiem Weissmanem, który ma miejsce w Instytucie Raka na wydziale Biologii i Medycyny Komórkowej na Uniwersytecie w Stanford (Wielka Brytania). Naukowcy wstrzyknęli ludzkie komórki mózgowe do płodu myszy, tworząc pewien rodzaj myszy, która w około 1% będzie człowiekiem. Doktor Weissman... (czytaj więcej)

Powstał płaszcz ukrywający przed mikrofalami
Opublikowano: 2006-10-22 21:25:00
Amerykańsko-brytyjski zespół naukowców pomyślnie przetestował w laboratorium płaszcz zapewniający niewidzialność. Urządzenie podczas testów w Duke University w Północnej Karolinie (USA) najczęściej ukrywało przed mikrofalami mały miedziany krążek. Działa to na zasadzie odbijania mikrofali dookoła przedmiotu i kierowanie ich w inną stronę, jak gdyby przechodziły przez pustą przestrzeń. Jednakże ukrywanie przedmiotu przed wzrokiem nadal leży w sferze marzeń autorów scie... (czytaj więcej)

Obserwacje UFO... w celach edukacyjnych
Opublikowano: 2006-10-06 01:36:00
UFO i pozaziemskie formy życia nie są już tylko tematami książek fantasy i filmów science-fiction. Wielu mieszkańców amerykańskiego stanu Indiana pragnie zobaczyć je na własne oczy. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu, uniwersytet Indiana University-Purdue University Fort Wayne’s Division of Continuing Studies otwarł niedawno pierwszą klasę zajmującą się badaniem niezidentyfikowanych obiektów latających. Klasa, nazwana "UFO - Postrzeganie, Rzeczywistość i Obserwacje w Indianie", będzie zbierać doniesi... (czytaj więcej)

Brytyjski naukowiec prowadzi badania nad podróżowaniem w czasie
Opublikowano: 2006-09-09 01:00:00
Uniwersytet w Aberdeen w Szkocji prowadzi eksperymenty mające na celu poznanie sekretów podróży w czasie. Badacze badają strukturę czasu i przestrzeni i jak autorzy science-fiction odwołują się do czwartego wymiaru. Doktor Charles Wang będzie badał mikroskopijny ruch atomów, który może być spowodowany przez ruch obrotowy Ziemi. "Jest to bardzo interesująca możliwość, która nie może być całkowicie rządzona prawami fizyki", powiedział dr Wang. Telewizyjne film... (czytaj więcej)

Gwiezdna galareta: biologiczny szlam z przestrzeni kosmicznej
Opublikowano: 2006-08-09 15:00:00
Wkrótce będziemy wypatrywać w przestrzeni kosmicznej biologicznego szlamu! Za niespełna dwa tygodnie będzie mozna zaobserwować mający miejsce co roku deszcz meteorytów - perseidów, który zdobi nocne niebo 12 sierpnia. Jeśli jednak wyjdziesz z domu, by je obserwować, możesz się rankiem spodziewać kropelek pozaziemskiej mazi rozrzuconych po ziemi. Niektórzy nazywają to "gwiezdną galaretą". Wiele wieków temu Walijczycy nadali temu zjawisku nazwę "pwdre ser", co oznacza dosłownie "gnijąc... (czytaj więcej)

Zaufaj mi, jestem robotem
Opublikowano: 2006-07-14 22:00:00
Mamy już roboty grające w piłkę... W 1981 roku Kenji Urada, trzydziestosiedmioletni japoński pracownik fabryczny, przechodził przez ogrodzenie zabezpieczające w plantacji w Kawasaki, by przeprowadzić remont robota. W pośpiechu nie zdołał go we właściwy sposób wyłączyć. Niezdolna do czucia, potężna hydrauliczna ręka robota zaczęła pracować i przypadkowo wepchnęła inżyniera do szlifierki. Jego śmierć uczyniła z Urady p... (czytaj więcej)

Obce formy życia mogą znajdować się wewnątrz skorupy ziemskiej
Opublikowano: 2006-07-09 20:00:00
Obce formy życia mogą znajdować się wewnątrz Ziemi Według czołowego badacza, naukowcy mogą nie zdawać sobie sprawy z istnienia dowodów na zamieszkiwanie Ziemi przez obce formy życia. Doktor Tom Gold, honorowy profesor na Uniwersytecie w Cornell w USA, sądzi, że organizmy bazujące na krzemie - całkowicie niezwiązanym ze wszystkimi opartymi na węglu formami życia, znanymi dotychczas człowiekowi - mogą żyć na dużych głębokościach. W swojej wydanej w 1998 roku książce sugeruj... (czytaj więcej)

Eksplodujące ropuchy
Opublikowano: 2005-12-22 23:37:30
Martwe ropuchy z Altony Rzadko słyszymy o zjawiskach, w których czynnikami lub ofiarami są zwierzęta. Ostatnio jednak docierają relacje o pewnym niepokojącym zjawisku, nad którym nie można przejść do porządku dziennego. Eksplozje zwierząt to zjawisko, które jeszcze do niedawna zaliczano do sfery science-fiction. Było tak do 26 kwietnia 2005 roku, kiedy to agencje informacyjne doniosły o eksplodujących ropuchach z Hamburga. Onet.pl:... (czytaj więcej)

Naukowcy usuwają określone wspomnienia z mózgów myszy
Opublikowano: 2008-11-18 00:28:45
To brzmi jak science-fiction, ale naukowcy twierdzą, że pewnego dnia możliwe będzie wybiórcze i bezpieczne usuwanie z mózgu niepożądanych wspomnień. Amerykańscy i chińscy badacze twierdzą, że przy użyciu modyfikacji genetycznych udało im się przeprowadzić taki zabieg u myszy, daleko jednak jeszcze do przeprowadzenia podobnego zabiegu u ludzi. Współautor badania, Joe Z. Tsien, wicedyrektor Brain & Behavior Discovery Institute w College'u Medycznym stanu Geo... (czytaj więcej)

Życie we wszechświecie. Wykład profesora Stephena Hawkinga
Opublikowano: 2010-08-07 15:58:32
W trakcie tej rozmowy chciałbym trochę pospekulować na temat rozwoju życia we wszechświecie, w szczególności zaś - rozwoju inteligentnego życia. Włączę do tego również rodzaj ludzki, nawet mimo tego, że większość jego zachowań w całej historii było dość głupich i bynajmniej nieobliczonych na przetrwanie gatunków. Chciałbym omówić dwa pytania, pierwsze to, “Jaka jest możliwość, że gdzieś jeszcze we wszechświecie istnieje życie?", drugie zaś brzmi "Jak życie może się rozwinąć w przyszłości?". Często zdarza się, że rzeczy, wraz z upływem czasu, stają się coraz bardziej nieuporzą... (czytaj więcej)

Tabliczka Ouija: Czy naprawdę jest taka zła? Dlaczego grupy poszukiwaczy duchów nie używają jej do kontaktu z duchami?
Opublikowano: 2010-06-06 02:33:20
Tabliczka Ouija z roku 1871 Wystarczy, że wspomnisz paranormalnej grupie badawczej o użyciu tabliczki Ouija, a otrzymasz mnóstwo kiwnięć głową i stwierdzeń o "otwieraniu portali" i "demonicznych bytach". Wspomnij o tym religijnym fundamentalistom, a zobaczysz, jak wzdrygają się ze strachu i cofają się na drżących nogach, jak gdyby tabliczka została stworzona przez samego szatana celem zniewolenia ludzkich dusz.... (czytaj więcej)

Tajemnica Atlantyku
Opublikowano: 2006-03-11 21:40:00
Możliwość istnienia podmorskich cywilizacji od dawna podniecała wyobraźnię pisarzy science-fiction. Nietrudno zrozumieć dlaczego. Dno ziemskich oceanów jest w dużym stopniu nie zbadane i można łatwo wyobrazić sobie nieznane człowiekowi podwodne miasta zbudowane przez wysoko rozwinięte istoty żyjące pod wodą. Choć opowieści wykorzystujące takie teorie są wciąż popularne w literaturze fantastycznej, wiele wypadków, które wydarzyły się w ciągu tego wieku wskazuje, że dno morskie może rzec... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium