[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Eksplodujące ropuchy


Dodano: 2005-12-22 23:37:30 · Wyświetleń: 9963
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Martwe ropuchy z Altony
Martwe ropuchy z Altony


Rzadko słyszymy o zjawiskach, w których czynnikami lub ofiarami są zwierzęta. Ostatnio jednak docierają relacje o pewnym niepokojącym zjawisku, nad którym nie można przejść do porządku dziennego.

Eksplozje zwierząt to zjawisko, które jeszcze do niedawna zaliczano do sfery science-fiction. Było tak do 26 kwietnia 2005 roku, kiedy to agencje informacyjne doniosły o eksplodujących ropuchach z Hamburga.

Onet.pl: W Hamburgu z tajemniczych powodów zginęło tysiąc ropuch, które napęczniały i eksplodowały. Zaobserwowali to spacerowicze nad jeziorkiem Altona. Według nich, ropuchy puchły, zwiększając objętość swpjego ciała trzykrotnie, i głośno eksplodowały. Ich szczątki były odrzucane nawet na metr.

Jedna z teorii próbujących wyjaśnić to zjawisko mówi, że są to odruchy obronne ropuch atakowanych przez wrony. Na wszelki wypadek mieszkańców Hamburga poproszono o trzymanie się z dala od stawu Altona. Jak się okazało, niemieckie laboratoria wykluczyły pojawienie się jakiegokolwiek wirusowego, bakteryjnego lub grzybicznego czynnika chorobowego w wodzie stawku.

Co więcej, podobne zjawiska miały miejsce w Danii, konkretnie w Laasby (środkowa Jutlandia).

W obu przypadkach ropuchy eksplodowały po wyjściu na brzeg. Inaczej niż w Niemczech, wydarzenia w Danii miały miejsce między godziną 1 a 3 w nocy. Również i tutaj nie stwierdzono obecności wirusów czy pestycydów.

Martwa ropuchaJak widać na zdjęciach pokazanych przez telewizję amerykańską, widok jest makabryczny - ropuchy mają powyrywane wszystkie wnętrzności oprócz serca. Ekolodzy i inni specjaliści wykazali jedynie bezradność i zakłopotanie wobec zaistniałego zjawiska. Mew i wron za "masakrę" w Danii nie można było obarczyć, ponieważ nie widziano ich tamtej nocy.

Pewien związek z eksplodującymi żabami może mieć inne dziwne zjawisko, zaobserwowane tym razem we Włoszech. W styczniu 2005 roku w pewnej hurtowni aptecznej z nieznanych dotąd powodów wybuchło ponad 2000 termometrów rtęciowych, niedługo potem w Aoscie odmówiły działania wszelkiego rodzaju piloty - począwszy od telewizyjnych, poprzed radiowe, na garażowych skończywszy. Wspomniane termometry wskazywały temperaturę między 38 a 40* Celsjusza. Wkrótce potem Internauci z Rzymu donieśli o nagłym wzroście temperatury. Zauważono na przykład, że jeden z termometrów wskazywał na początku 39,6*C, po chwili zaś temperatura spadła do zaledwie 18*C.

Również i tutaj pojawiły się różnego typu teorie. Jedna z nich głosi, że wybuch termometrów mógł być spowodowany bardzo silnym oddziaływaniem pola elektromagnetycznego, zaś za strajk pilotów mógł być odpowiedzialny sygnał o bardzo niskiej częstotliwości. Skąd pochodził? Nie wiadomo - badaniem sprawy zajęli się naukowcy. Ustalono, że nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia - ta wiadomość uspokoiła poruszonych mieszkańców Aosty.

W przypadku Włoch całe zjawisko możnaby wytłumaczyć uderzeniem wiązki fal elektromagnetycznych w zakresie EHF w Rzymie, lub VLF w Aoscie. W przypadku żab czynnikiem destrukcyjnym mogłyby być ultra- lub infradźwięki lub też strumień fal elektromagnetycznych.

Omawiane zjawisko, niewątpliwie mające zgubny wpływ na przyrodę, może być swoistą demonstracją siły. Kto jest demonstratorem? Wydaje się, że może to być efekt testowania nowych rodzajów broni działających z wysokości orbity wokółziemskiej; lub też efekt uboczny funkcjonowania systemów HAARP czy niezwykle tajemniczego rosyjskiego ELIPTONU. Sprawa jest bardzo niepokojąca - wczoraj termometry, dzisiaj żaby, a jutro... ?

Opracował: Ivellios
Na podstawie: Nieznany Świat, BBC

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium