księgarnia ezoteryczna Warszawa

Prawnik - Rybnik ul. Rynek 15Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Chimery - kontrowersyjne krzyżówki ludzi i zwierząt


Dodano: 2006-12-24 01:50:00 · Wyświetleń: 90949
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
ZapytajnikCo się stanie, gdy skrzyżujemy człowieka i mysz? Brzmi to jak początek kiepskiego żartu, jednak faktycznie istnieje poważny eksperyment techniczny prowadzony przez zespół badawczy na czele z biologiem molekularnym, Irvingiem Weissmanem, który ma miejsce w Instytucie Raka na wydziale Biologii i Medycyny Komórkowej na Uniwersytecie w Stanford (Wielka Brytania). Naukowcy wstrzyknęli ludzkie komórki mózgowe do płodu myszy, tworząc pewien rodzaj myszy, która w około 1% będzie człowiekiem. Doktor Weissman aktywnie bierze udział w eksperymencie, który może wytworzyć mysz ze stuprocentowym ludzkim mózgiem.

Co by się stało, gdyby myszy uciekły z laboratorium i zaczęły się mnożyć w zewnętrznym środowisku? Jakie byłyby ekologiczne skutki wypuszczenia na wolność myszy myślących jak ludzie? Dr Weiss mówi, że będzie trzymał myszy pod czujnym okiem i że zabije je, jeśli zaczną wykazywać jakiekolwiek oznaki uczłowieczenia. Mało uspokajające.

W świecie, w którym dziwadła stały się zbyt powszechne, niewiele rzeczy stanowi szok dla ludzkiej psychiki. Ale eksperymenty takie jak ten na Uniwersytecie w Stanford, w których powstają częściowo shumanizowane myszy, rozciągają granice ludzkiego majsterkowania przy naturze do granic patologii.

Nowe pole badań przy jednoczesnej rewolucji biotechnologicznej nazywane jest eksperymentami na chimerach. Badacze na całym świecie łączą komórki ludzkie ze zwierzęcymi i tworzą w ten sposób chimeryczne stworzenia będące częściowo ludźmi, a częściowo zwierzętami, niczym mieszańce ludzi i zwierząt występujące w greckich mitach.

Geep
Geep - szkocka owcokoza
Pierwszy taki eksperyment miał miejsce wiele lat temu w Edynburgu w Szkocji, gdzie połączono embriony owcy i kozy - dwóch zupełnie nie powiązanych ze sobą zwierząt niezdolnych do godów i nie mogących się krzyżować w naturze. Powstałe w ten sposób stworzenie, nazwane Geep, urodziło się z głową kozy i ciałem owcy.

Obecnie naukowcy próbują rozbić ostatnie tabu w naturalnym krzyżowaniu ludzi i zwierząt, aby stworzyć nowe ludzko-zwierzęce mieszańce każdej rasy i gatunku. Prócz shumanizowanej myszy naukowcy stworzyli również świnie z ludzką krwią płynącą w ich żyłach i owce z ludzkimi wątrobami lub sercami.

Eksperymenty są zaprojektowane w taki sposób, aby popchnąć naprzód badania medyczne. Coraz więcej inżynierów argumentuje, że ludzko-zwierzęce mieszańce zapoczątkują złotą erę medycyny. Badacze mówią, że mogąc prowadzić badania nad coraz bardziej shumanizowanymi zwierzętami, będą mogli lepiej umodelować postęp ludzkich chorób, a także testować nowe leki i pobierać tkanki i organy do transplantacji dla ludzi. Nie wspominają jednak o tym, że dla tych dziwacznych eksperymentów istnieją inne tak samo obiecujące i mniej inwazyjne alternatywy, na przykład metody komputerowe pozwalające na modelowanie i badanie chorób oraz testowanie skuteczności i toksyczności leków, a także kultury tkanek in vitro, nanotechnologia i sztuczne protezy stanowiące zamienniki dla ludzkich tkanek i organów. Gdy dochodzi do eksperymentów z chimerami, wówczas rodzi się pytanie, jaka jest ich cena?

Niektórzy badacze zastanawiają się nad stworzeniem chimer człowieka i szympansa. "Humansy" byłyby idealnymi zwierzętami do badań laboratoryjnych, ponieważ szympansy są bardzo blisko spokrewnione z ludźmi. Szympansy mają w 98 procentach genotyp identyczny z ludzkim i dojrzały szympans posiada takie same zdolności umysłowe i świadomość, jak czteroletnie ludzkie dziecko. Połączenie embrionów człowieka i szympansa - które według naukowców jest możliwe - mogłoby wydać stworzenie tak samo ludzkie, jak pytania dotyczące jego stanu moralnego i prtawnego, które spowodowałyby powstanie etycznego chaosu.

Czy takie stworzenia cieszą się ludzkimi prawami i ochroną prawną? Na przykład, czy jest możliwe, aby takie stworzenie mogło się krzyżować z innymi ludźmi bądź z przedstawicielami innego gatunku? Czy społeczeństwo pozwoliłoby na jego pogrzeb? Czy humans musiałby przejść jakiś rodzaj "testu na człowieczeństwo", aby wygrać swoją wolność? Czy byłby zmuszany do służenia lub byłby używany do wykonywania niebezpiecznych zadań?

Mysz
Powstała w wyniku manipulacji
genetycznej mysz laboratoryjna
z ludzkim uchem
Przerażających możliwości jest niewyobrażalnie wiele. Na przykłąd, co by było, gdyby szczep 200 typów pierwotnych ludzkich komórek zostałoby wstrzykniętych do zwierzęcego embriona i rozniosłyby się po całym ciele zwierzęcia i występowałyby później w każdym organie? Niektóre komórki mogłyby się przenieść do jąder i jajników, gdzie mogłyby się przekształcić w ludzką spermę i komórki jajowe. Gdyby dwie myszy-chimery skrzyżowały się, teoretycznie mógłby powstać ludzki embrion. Gdyby zaś powstały w ten sposób ludzki embrion usunięto i wszczepiono kobiecie, to biologiczni rodzice ludzkiego dziecka byliby myszami.

Zrozum, że nie jest to żadne science-fiction. Amerykańska Narodowa Akademia Nauk, najdostojniejsze ciało naukowe w USA, wydała 25 kwietnia 2006 roku wskazówki dotyczące badań nad chimerami, uprzedzając nawał nowych eksperymentów w rozrastającym się polu eksperymentów z ludzko-zwierzęcymi chimerami. Jakie byłyby konsekwencje stworzenia setek, a nawet tysięcy nowych form życia będących częściowo ludźmi, a częściowo zwierzętami? Czy byłyby to stworzenia mogące się kojarzyć, rozmnażać i ponownie zaludnić Ziemię?

Bioetycy już oczyszczają moralną ścieżkę dla eksperymentów z ludzko-zwierzęcymi chimerami, argumentując, że choć raz społeczeństwo czuje odrazę, to perspektywa nowych, częściowo ludzkich stworzeń ma dużo do zaoferowania rodzajowi ludzkiemu. I oczywiście jest to dokładnie taki rodzaj rozumowania, które zostało wyrażone wielokrotnie, aby usprawiedliwić coś, co szybko staje się makabryczną podróżą do ohydnego Nowego Wspaniałego Świata, w którym cała natura może być bezlitośnie manipulowana i przestawiana, aby sprostać chwilowym potrzebom czy nawet kaprysom tylko jednego gatunku, Homo sapiens. Teraz jednak, z ludzko-zwierzęcymi chimerami, ryzykujemy nawet podkopywanie integralności biologicznej naszego własnego gatunku w imię postępu ludzkiego.

Z technologią chimeryczną naukowcy mają teraz możliwość przepisania ewolucyjnej sagi - zlać część gatunku Homo sapiens z resztą zwierzęcego królestwa, jak również przyłączenia cząstki innego gatunku do naszych własnych genów, a nawet stworzenia nowego ludzkiego podgatunku i supergatunku. Czy znajdujemy się na ostrzu krzywej biologicznego renesansu, jak twierdzą niektórzy, czy może siejemy ziarno naszego własnego zniszczenia? Być może jest to czas, aby zadać pytanie, co rozumiemy przez słowo "postęp".

Jeremy Rifkin, beliefnet.com
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Smoczasta
  (2008-07-11 17:35:49) #498
  | 👮 raport

  Jeżeli tak dalej pójdzie naukowcy stworzą syrenę, centaura, a nawet po połączeniu kilku gatunków smoka...zniszczymy ami siebie przez te ekspermenty...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Krzysztof
  (2008-08-27 12:11:21) #734
  | 👮 raport

  Nie ma co grzebac w genach i ich krzyżować to bardzo nie bezpieczne dla środowiska. Niech taka jakaś krzyżówka np. szczora z uchem ludzkim wybiegnie na śwaitło dzienne i zazcyna sie rozmnażać to by była z tego katastrofa.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Patrycja Lubańska
  (2008-09-13 04:33:43) #863
  | 👮 raport

  To dobrze, że naukowcy krzyżują gatunki. Moim zdaniem byłoby cudownie gdyby stworzono syrenę, krzyżując człowieka i rybę, albo człowieka i konia tworząc centaura. Nawet elfa po skrzyżowaniu motyla i człowieka.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ

 • (2008-09-22 13:07:04) #955
  | 👮 raport

  obrzydliwe i odrażajaće że ludzie takie cos robią dla mnie to głupota eksperymenty i te wszyscy naukowcy mają kuku mamuniu tylko przez takich świrów ludzkośc wyginie lub powstana mamuty i jakies obrzydliwe stworzenia

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Śmiecik
  (2008-10-04 16:39:16) #1037
  | 👮 raport

  Moim zdaniem to nieetyczne. W artykule poruszono sprawę praw tych stworzeń. Gdyby człowiek stworzył sobie istotę zdolną do pracy fizycznej, znoszącą najgorszy ból itp. wykorzystywał by ją nie zważając na to co ona czuje i na konsekwencje swojego postępowania. Człowiek nie potrafi otoczyć opieką zwierząt, a co byłoby z istotami bardziej inteligentnymi, doskonalszymi fizycznie ? Człowiek jest zachłanny, potrafi tylko brać. Wszystkim entuzjastom takich eksperymentów polecam cykl książek Nancy Kress pt."Żebracy", choć to science fiction w obliczu tych wszystkich badań wydaje się doskonale obrazować ich efekt.
  Pozdrawiam, bardzo dobry artykuł.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • darkan666
  (2008-10-25 22:54:51) #1193
  | 👮 raport

  z motyla i człowieka to by był mothman a nie elf moja droga Patrycjo :P

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ktoś tam
  (2008-12-13 13:32:41) #1629
  | 👮 raport

  Patrycja
  Nie pomyślałaś jak by się czuł ten "wytwór".Przecież to przerażające krzyżować dwa gatunki,rozumiem robić coś ze zwierzętami ale z ludzmi?
  Ciekawe jak ty byś sie czuła z rogami i dwoma parami nóg.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2008-12-14 01:42:51) #1628
    📧 pw | 👮 raport


  "Ktoś tam" napisał:

  Nie pomyślałaś jak by się czuł ten "wytwór"

  ...a może czułby się normalnie? (w swoim indywidualnym znaczeniu tego słowa)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cateleon
  (2008-12-23 11:42:20) #1552
  | 👮 raport

  Czy to ich bawi? Czy to taki sposób na zabicie wolnego czasu, wykorzystując swoja wiedzę? Bo ja tu nie widzę nic, co by miało pomóc w rozwoju ludzkości...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Konrad P.
  (2008-12-28 16:31:23) #1765
  | 👮 raport

  Patrycja ale powiedzialas..... mozna krzyzowac gatunki podobne do siebie ale nie takie jak czlowiek i motyl meidzy sobą. to niemozliwe... za duzo bajek sie naogladalas. kropka

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • sceptyk
  (2009-04-19 22:12:58) #2846
  | 👮 raport

  ja wam mówie, żę takie eksperymetowanie sie źle skończy..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Butterfly of extinction
  (2009-04-20 20:27:48) #2826
  | 👮 raport


  rozumiem robić coś ze zwierzętami ale z ludźmi?

  A skąd u Ciebie to uwielbienie, przekonanie o wyższości ludzkiego gatunku nad zwierzętami? Czy rzeczywiście jesteśmy tacy wspaniali?

  A chimery... chimery są fascynujące. Może niekoniecznie ta mysz z ludzkim uchem na grzbiecie, bo takie eksperymenty są akurat jedynie zbędnym okaleczaniem. Ale chociażby te zwierzęta z ludzkim umysłem... Przecież one mogłyby żyć, byle nie szykanowane i wykorzystywane, na własnych prawach.


  Dr Weiss mówi, że będzie trzymał myszy pod czujnym okiem i że zabije je, jeśli zaczną wykazywać jakiekolwiek oznaki uczłowieczenia.

  Jeżeli będą ludzkie, to to będzie prawie jakby zabił drugiego człowieka... Po co je tworzy skoro chce od razu zgładzić?

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Patrycja 2
   (2017-08-19 23:25:36) #37038
   | 👮 raport

   Dokładnie! To jest nieetyczne moim zdaniem!!
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Max Without
  (2009-05-01 17:21:16) #2912
  | 👮 raport

  Może i... ale nigdy Cię nie korciło żeby znaleźć się w świecie z książek? Z jednej strony zabawa w Boga, z drugiej... Gdyby Bóg tego nie chciał, to by nie dawał takiej możliwości. A możliwość jest.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Yuko
  (2009-05-25 20:58:52) #3027
  | 👮 raport

  To ludzie przywłaszczyli sobie tą możliwość. Czemu chcemy upodobnić jakieś stworzenia do nas? A jeśli one wolą swoje - zwane przez nas często prymitywnym - życie? Poza tym, na każdym kroku spotykamy wrednych cyników i wyzyskiwaczy. To niemożliwe, aby ludzie zaakceptowali chimery.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Naaghin
  (2009-11-24 13:31:11) #4194
  | 👮 raport

  Patrycja Lubańska:
  zastanów się co piszesz,zanim by doszli do okazu który mógłby poprawie sam funkcjonować pewnie ze 100 takich twoich elfów kalek by zrobili,z czego każdy byłby psychicznie człowiekiem i jak człowiek cierpiał,ogólnie skąd pomysł człowiek+motyl=elf?za dużo fantasy się naczytałaś,przyjrzyj się całemu motylowi a nie tylko ładnym skrzydełkom,na pewno nie wyszedłby człowieczek ze spiczastymi uszkami albo mała wróżka z piotrusia pana.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Flora
  (2010-02-13 11:12:26) #4565
  | 👮 raport

  A wyobraźcie sobie taką bardzo dorobioną krzyżówkę żeńską Tygrysa i Człowieka ;D

  To by było coś :]

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sebastos
  (2010-04-18 02:54:07) #4819
  | 👮 raport

  Jeśli tak dalej pójdzie to się okaże ,że nowe istoty "ludzkie" będą walczyły o swoje prawa w życiu codziennym świata...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Tomash
  (2010-06-24 20:28:15) #5162
  | 👮 raport

  Przecież jeżeli stworzymy chimery o umyśle człowieka, sile byka , szybkości geparda i one zaczną się buntować to ludzkość nie ma szans z taką krzyżówką.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Visib
  (2010-08-13 13:51:28) #5429
  | 👮 raport

  Dobrze by było stworzyć niewolnika głupszego od człowieka, który by był jednak na tyle mądry żeby wykonywać bezwzględnie jego rozkazy, mógł by być zabezpieczony chipem w mózgu, który by go zniszczył w razie czego i wykastrowany

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • lęku
  (2010-08-30 20:17:15) #5533
  | 👮 raport

  skoro ta mysz POWINNA myslec jak czlowiek to jaki sens jest ja zabijac jesli bedzie okazywac cechy czlowieczenstwa? albo cos tworza i cos z tym robia albo tego nie robia. to jest idiotyzm. w dodatku - skoro bedzie mialo ludzki mozg to bedzie mialo uczucia... jakbyscie sie czuli jako "krolik" (a moze raczej mysz) doswiadczalna? wedlug mnie ci naukowcy co na to wpadli to ogolone krzyzowki małp z osłami...

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Himera
   (2017-01-09 13:27:56) #35292
   | 👮 raport

   Nawet jeśli nie ma ludzkiego mózgu to ma uczucia.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Arek
  (2010-10-11 16:18:17) #5689
  | 👮 raport

  0 etyki, przecież te zmutowane zwierzęta też posiadają uczucia jak my ludzie :/

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Doktorek
  (2010-12-17 19:33:23) #5906
  | 👮 raport

  ja sądze że był by to dobry pomysł gdyby wiadomo było co dokłądnie się stanie z naszym obiektem doświadczalnym np. ta mysz z uchem jest przerażająca ale ludzie ze skrzelami, możliwoś przeżycia nawet półroku bez jedzenia (krokodyle potrafią tak robic) czy wreszcie biomechanika ale równie dobrze możemy stworzyc coś okropnego co wybije nas jakieś inteligętniejsze humanoidalne istoty

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Shadows Hunter
  (2010-12-17 20:26:19) #5911
  | 👮 raport

  Widzisz, droga Patrycjo... Jakby stworzyli syrenę może i byłoby fajnie, ale jakbyś sprzątała sobie załóżmy strych, a z sufitu spoglądałby na ciebie pająk z ludzką główką? :P Chyba nie byłoby tak bajkowo? A przecież nie da się kontrolować w 100% kto i jakie chmiery wytwarza. Zawsze istnieją jakieś czarne strefy eksperymentów. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Aranelka
  (2011-01-03 21:28:53) #6002
  | 👮 raport

  a później okaże się, że ktoś skrzyżował swoją własną żonę czy córkę z psem, bo potrzebował czegoś nowego do zdobycia nagrody. Czegoś w stylu 'gadającej chimery'. Albo chimery skrzyżowane z psami - wierne jak one, ginące w obronie ludzi, nie potrafiące zwalczyć swojego instynktu. Lub ludzie - węże, zabijani przez innych, za to, że nie są do końca ludźmi. Wykorzystywane byłyby do walki, jako doskonali żołnierze, nie mogąc się wypowiedzieć w sprawie swojej wolności, bo przecież nie są do końca ludźmi. To zbyt okrutne. Jeśli zaczną krzyżować człowieka z innymi stworzeniami, mamy 100% pewności, że świat upadnie...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sadness Soul
  (2011-01-11 18:22:13) #6050
  | 👮 raport

  Hmm , a jak oni dążą do ideału to już w ogóle żal mi ich ... :D Wytłumaczyć to można tym że ludzka ciekawość nie zna granic , a do tego pieniądze robią swoje ;] Co ja o tym sądzę ? No cóż , zwisa mi to .. Jak zrobią chimery , które będą ograniczone to cóż .. zabiją nas wszystkich ;]

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Adi
  (2011-01-12 17:09:15) #6051
  | 👮 raport

  a moze zrobimy krzyzowke naukowca z slimakiem
  by zobaczyli jak one sie czuja

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ellebrienne
  (2011-07-01 22:07:18) #6710
  | 📧 email | 👮 raport

  Uwazam, ze takie grzebanie w genach jest okropne i moze przyniesc wiecej szkody, niz pozytku... Jestem zdecydowanie przeciwna tego typu ingerencji czlowieka w prawa natury...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Oj tam, oj tam
  (2011-07-27 16:35:11) #6803
  | 👮 raport


  "Butterfly of extinction" napisał:

  Jeżeli będą ludzkie, to to będzie prawie jakby zabił drugiego człowieka... Po co je tworzy skoro chce od razu zgładzić?


  Bo niestety kretynizm ludzki nie zna granic.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • JJ14
  (2011-12-11 17:32:18) #7091
  | 👮 raport

  To okropne co ludzie robią?
  Naprawdę wam nie szkoda tych istot?
  Zastanówcie się zanim coś napiszecie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ktoś
  (2011-12-12 12:12:49) #7090
  | 👮 raport

  hodowanie zwierząt-nośników z ludzkimi częściami ciała i operacyjne ich usuwanie to jedno i pewnie to tylko faza przejściowa do samoistnego hodowania np. organów bez żywego (świadomego) nośnika (oby ten okres był jak najkrótszy) ale bawienie się genetyką to już absolutne zło, czy wy którzy się na to zgadzacie nie rozumiecie ze to jeden z miliona sposób na zagładę?! a niech stworzą pająki wielkości auta, ożywią dinozaury, stworzą harpie/smoki/bazyliszki albo nawet wirus który spowoduje apokalipse zombie! no tak lepiej się z tym zgadzać nie? niech przez przypadek stworzą gigantycznego robala z tak potężnym pancerzem ze jedynie nuki go zabiją i niech zwieje...
  dodajcie do tego biotechnologie i genetycznie wyhodowane części mechaniczne a potem wyobraźcie sobie biomechy albo wilki z działem plazmowym na plecach, sorka za taki długi komentarz ale widzę ze wiele z tutaj komentujących są nieświadomi skali zagrożenia ze strony genetyki

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ktoś
  (2012-07-31 13:07:53) #7575
  | 👮 raport

  Jeżeli te stworzenia byłyby połączeniem człowieka i zwierzęcia, to po części byłyby także człowiekiem...Gdyby osiągnęły wysoki poziom rozwoju intelektualnego to mielibyśmy coś w rodzaju narnii... To byłoby dość ciekawe doświadczenie...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Michał
  (2013-02-07 11:36:24) #7687
  | 👮 raport

  Jezu! A co się stanie, gdy zrobią mysz, która w 50% jest człowiekiem (albo odwrotnie)? Czy ci naukowcy mają uczucia? Co takie coś może myśleć? Inaczej: jak to w ogóle myśli Czy takie coś ma duszę? A gdyby taki eksperyment zrobią na dzieciach tego naukowcy. Serdecznie mu tego życzę.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Incognito
  (2013-07-22 16:06:10) #7866
  | 👮 raport

  Aranelka czytałaś Fullmetal Alchemik?
  Ale do rzeczy:)
  Ale z was chimerofoby :P. Badania będą trwać i trwają czy to wam się podoba czy nie, jawnie czy w ukryciu, ponieważ ciekawość jest nieodłączną cechą ludzi. A Ci nie mają problemu z takimi głupimi pytaniami (prawo/etyka/moralność). Bo pragną postępu który wyswobodzi ich z ich ludzkich słabości, a głodu na ciekawość pewnie i tak nie uspokoją. A bogów nie ma i to każdy inteligentny wie. Dlatego biorą sprawy w swoje ręce i to oni co myśleli/badali będą się cieszyć z swoich owoców pracy, w przeciwieństwie do tych co tylko "wierzyli" a tylko im przeszkadzali w badaniach.Wiem że to co piszę jest niewiarygodne i teraz śmieszne, latanie też był od niedawna tylko marzeniem(mówię o epokach wcześniejszych).Ja tylko nie popełniam błędu wielu którzy uważają że człowiek dziś już nic nowego nie odkryje/wymyśli....
  Ps. My tego nie dożyjemy więc bez spiny.;)
  Pozdro. Viva la Transhumanizm!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kurzoczek
  (2014-12-17 12:53:30) #10683
  | 👮 raport

  My tu gadu gadu a to i tak się dzieje. Miejmy nadzieję, że bedzie to tylko służyło wzmocnieniu naszego gatunku.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • chój cie to
  (2016-01-26 12:46:19) #13928
  | 📧 email | 👮 raport

  Nikogo nie obchodzi to co czują te zwierzęta, boją się żyć normalnie jak każde normalne zwierzątko. Czują się jak jakieś ''potwory'' Nie wierze że dla badań bawicie się życiem innych zwierząt!!
  Jak jesteście tacy mądrzy to może zrobicie mieszankę z jednym z was?!!
  Właśnie więc się ku*wa ogarnijcie i nie niszczcie życia innym, zwierzęta są kochane, stworzone do tulenia i miłości!!
  OGARNĄĆ SIĘ KU*WAAA MAĆ!!!!!! >.
  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium