[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: terroryzm
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
COVID-19 i kwarantanna: Globalny eksperyment na żywym organizmie ludzkości
Opublikowano: 2020-05-03 15:32:04
Bez względu na pochodzenie COVID-19, reakcja na tego wirusa doprowadziła do serii drastycznych i bezprecedensowych zmian na poziomie globalnym. Dystopijna przyszłość dzieje się teraz. Oto jak pandemia przyczyniła się do uruchomienia największego eksperymentu w historii ludzkości. Reakcja na COVID-19 doprowadziła do uruchomienia największego eksperymentu na ludzkości w historii świata. W czasie pisania tych słów [oryginał tego artykułu powstał po... (czytaj więcej)

Wielkie tajemnice Wielkiego Jeziora Słonego
Opublikowano: 2015-03-23 16:06:25
Wielkie Jezioro Słone Pośród surowej dziczy stanu Utah leży lśniące niczym miraż pośrodku wyludnionej zarośniętej okolicy, jedno z największych i najbardziej niezwykłych jezior Północnej Ameryki: Wielkie Jezioro Słone. Ze swoimi pozbawionymi ryb, lśniącymi w gorącym słońcu słonymi wodami oraz w większości niezamieszkałymi szczytami górskimi przy północnym i południowym brzegu oraz nagimi słonymi... (czytaj więcej)

Czy Nostradamus przepowiedział III wojnę światową?
Opublikowano: 2014-08-31 19:26:21
Nostradamus nie jest znany z powodu wesołych proroctw. Większość interpretatorów dzieł XVI-wiecznego fizyka, astronoma i proroka twierdzi, że przewidział on dokładnie dwie wojny światowe, narodziny dwóch antychrystów (Napoleona i Hitlera), czy nawet zabójstwo Johna F. Kennedy`ego. Podczas gdy sceptycy szybko wskazują, że spisane przez Nostradamusa kwatrieny (czteroliniowe wersy, w których spisywał swoje przepowiednie) są tak tajemnicze, że można... (czytaj więcej)

Wilkołak z Bedburga
Opublikowano: 2012-07-15 03:29:17
Drzeworyt z 1589 roku autorstwa Lukasa Mayera, ukazujący poszczególne etapy egzekucji Petera Stubbe oraz "ostrzeżenie dla czcicieli szatana", jakie władze Bedburga wystawiły po jego śmierci Prawdziwa historia potwora, który przez lata terroryzował niemiecką wioskę, dokonując niewysłowienie okrutnych przestępstw i morderstw. Pod koniec XVI wieku miasteczko Bedburg ... (czytaj więcej)

Katastrofy samolotów-widmo
Opublikowano: 2012-03-28 19:53:50
Katastrofy samolotów-widmo są stosunkowo nowym zjawiskiem, istnieje jednak kilka doniesień o takich przypadkach. Scenariusz zwykle wygląda następująco: świadkowie widzą zniżający się samolot, często w płomieniach. Słyszą uderzenie i czują drżenie gruntu, gdy samolot rozbija się. Czasami widoczne są dym i płomienie, świadkowie zaś czują zapach rozlanego paliwa. W trakcie dochodzenia okazuje się jednak, że po wypadku nie m śladu. Nie tylko nie ma wraku, ale ró... (czytaj więcej)

Reptilianie - "gadzi kosmici" w kulturze masowej
Opublikowano: 2010-08-31 19:01:49
W ciągu ostatnich lat w coraz szerszym zakresie programy telewizyjne dla dzieci, reklamy, filmy oraz pokazy edukacyjne wprowadziły w opinie publiczną wizerunek gadów. Z ponownego zainteresowania gadami, od dinozaurów do obcych reptilian ze Strak Treka, różnorodność tych wizerunków stała się widoczna we wszystkich amerykańskich mediach. Ponadto, ponieważ w USA dominuje przemysł rozrywkowy, obraz ten, niczym dziki ogień rozprzestrzenia się do wszystkich zakątków Ziemi, gdzie jest telewizja satelitarna, kablowa, kino lub książki dla dzieci. Ze wszystkich tych znaczeń, całkowity efekt g... (czytaj więcej)

Rok 2013 - czyli co robić, gdy apokalipsy nie będzie
Opublikowano: 2009-11-21 18:10:36
Wiara w nadchodzący koniec świata takiego, jaki znamy, może się wydać zrozumiała dla ludzi żyjących w pierwszej dekadzie XXI wieku, gdy jednak spojrzymy w przeszłość, przekonamy się, że była ona od zawsze elementem psychologii Zachodu. Jezus Chrystus, będący centralną postacią zachodniej religii, powiedział swoim uczniom, że koniec czasów jest bliski, zaś większość spośród tych, którzy akceptowali Jezusa, wierzyło, że kosmiczna katastrofa nastąpi za ich życia. Jezus działał jednak ... (czytaj więcej)

Twarze, twarze, wszędzie twarze! Czyli o tym, dlaczego widujemy twarze lub "duchy" tam, gdzie ich nie ma
Opublikowano: 2009-08-24 23:03:45
Ponad 10 lat temu Diana Duyser z Hollywood w stanie Floryda w USA otrzymała przesłanie religijne za pośrednictwem nietypowego medium: grillowanego serowego sandwicza, którego sama przyrządziła. Gdy przyjrzała się brązowym śladom na powierzchni chleba, oczom jej ukazało się skądinąd znajome oblicze. "Ujrzałam spoglądającą na mnie twarz, to była Matka Boska", powiedziała reporterom w 2004 roku. "Byłam zaszokowana".... (czytaj więcej)

Gary McKinnon odwołuje się od wyroku ekstradycji
Opublikowano: 2009-07-20 18:38:57
Brytyjski haker Gary McKinnon rozpocznie wkrótce przed Sądem Najwyższym w Londynie walkę przeciwko jego ekstradycji do USA. McKinnon w 2001 roku włamał się do tajnych amerykańskich sieci komputerowych, w tym do systemów NASA i Pentagonu. Przypadek ten został natychmiast okrzyknięty największym naruszeniem tajnych informacji w historii USA, zaś McKinnon stanął przed perspektywą ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Po włamaniu się do systemów w 2001 roku i po aresztowaniu w 2002 McKin... (czytaj więcej)

Rozwój duchowy, czy rozwój świadomości?
Opublikowano: 2009-05-17 16:30:40
Świadomość człowieka rozwija się od momentu urodzenia. Wpływają na nią rodzice, nauczyciele, całe środowisko, w jakim dojrzewa człowiek. Gdy młody człowiek dorośnie ma szansę, że sam zaczyna kształtować swoją świadomość. Jest to jednak zależne czy podejmie trud samodzielnego myślenia, czy zda się na treści głoszone przez autorytety i wpadnie w tryb automatyzmu ludzkiego życia. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez wskazań autorytetu. Dlatego też ich świadomość prze... (czytaj więcej)

Brytyjskie ministerstwo obrony badało zjawiska paranormalne w celu użycia ich w wojnie z terroryzmem
Opublikowano: 2008-10-12 00:48:58
Ujawnione niedawno tajne dokumenty pokazały, że brytyjskie ministerstwo obrony badało paranormalne i inne nieznane nauce zjawiska w celu użycia ich w wojnie z terroryzmem. Dokumenty ukazują, że tuż po 11 września 2001 roku ministerstwo obrony narodowej prowadziło projekt badań zdolności psychicznych - z możliwością wykorzystywania ich w celu lokalizowania terrorystów. Kilka nocy temu telewizja brytyjska wyemitowała program "Fringe" (po angielsku "obrzeże"), który wziął swój tytuł od... (czytaj więcej)

Łowcy duchów i najnowsze technologie
Opublikowano: 2007-08-04 17:01:21
Pracując w polu, Sharon Leong pakuje cyfrowy aparat fotograficzny, termometr i miernik pola elektromagnetycznego. Nie jest ona prywatnym detektywem ani elektrykiem. Leong, za dnia prawniczka, nocą przeobraża się w gorliwą poszukiwaczkę duchów.Z tymi i wieloma innymi rzeczami przydatnymi przy polowaniu, Leong podróżuje do rzekomo nawiedzonych domów, na pola bitew, do barów i hoteli, zbierając to, co uznaje za dowody na istnienie świata pozaziemskiego.Poszukiwanie upiorny... (czytaj więcej)

Zagadkowe zniknięcie Jima Thompsona
Opublikowano: 2007-05-09 01:04:51
Wielu gości odwiedzających malezyjską wyżynę Cameron uwielbia spacery po jednym z wielu leśnych szlaków, ciesząc się scenerią i świeżym, chłodnym, górskim powietrzem. Wielu powraca tutaj, aby odpocząć od upału w jednym z kilku kurortów znajdujących się w byłym kolonialnym posterunku, popularnym niegdyś wśród zmęczonych upałem kolonizatorów, którzy zapuszczali się w malezyjskie wyżyny, aby poczuć ulgę od gorąca i wilgoci panujących na nizinach.Zdarza się, że niektórzy piechurzy nie wracają. Najb... (czytaj więcej)

Informacje i edukacja o zjawiskach paranormalnych mogą pomóc w rozwiązywaniu konfliktów
Opublikowano: 2006-12-27 18:42:00
Czy badanie zjawisk anomalnych, takich jak postrzeganie pozazmysłowe (ESP), życie po śmierci, UFO lub innych, zastosowane jako część oficjalnych lub nieoficjalnych operacji informacyjnych, może pomóc w rozwiązywaniu militarnych i innych konfliktów toczących się na świecie?Operacje informacyjne, operacje perswazyjne i operacje psychologiczne są jednymi z wielu metod używanych do wychowywania i wpływania na ludzi. Choć często powiązane z ukrytą manipulacją, te wys... (czytaj więcej)

Czerwona rtęć - czyżby nowe zagrożenie?
Opublikowano: 2006-07-28 09:50:00
Trzej mężczyźni oczyszczeni zostali z zarzutu próby zdobycia składników do budowy "brudnej bomby", której stworzenie mogłoby doprowadzić do zniszczenia brytyjskiego miasta, jeżeliby taka bomba znalazła się w rękach terrorystów. Tajemnica jednak otacza materiał znajdujący się w samym centrum intrygi. Czym tak naprawdę jest czerwona rtęć? Najdziwniejszym aspektem próby Abdurahmana Kanyara i dwóch innych oskarżonych był fakt, że nikt w sądzie nie był pewny, czy ta napędzająca strachu substancj... (czytaj więcej)

Zgoda na ekstradycję hackera Gary'ego McKinnona
Opublikowano: 2006-07-09 11:00:00
Prośba Stanów Zjednoczonych o ekstradycję brytyjskiego hakera oskarżonego o "największe wojskowe włamanie sieciowe" została pozytywnie rozpatrzona przez Ministra Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii, Johna Reida. Gary McKinnon, który jest oskarżony o włamania do amerykańskich rządowych sieci komputerowych, walczy o ekstradycję od momentu aresztowania w listopadzie 2002 roku. Jego rodzina mówi, że ma on 14 dni na odwołanie się od decyzji o ekstradycji. McKi... (czytaj więcej)

Tajemniczy telefon od pracownika Strefy 51
Opublikowano: 2006-06-14 12:30:00
Arthur "Art" Bell to autor programu radiowego "Coast-to-Coast AM" - "nocnych rozmów", które to nadawane są z Pahrump, Nevada, małego miasteczka blisko obszaru Strefy 51. Program, a w zasadzie fragment transmisji, o której chcę tu powiedzieć nadawany był ze studio w Pahrump do kwater sieciowych przez satelitę GE-1. Około 1 nad ranem, w piątek, 12 września 1997 roku. Autor programu pr... (czytaj więcej)

(DONIESIENIE) Tajemniczy pawian zabity w Sierra Leone
Opublikowano: 0000-00-00 00:00:00
Gazeta "Awareness Times" poinformowała o groźnie wyglądającej małpie podobnej do pawiana, terroryzującej do niedawna dzielnice Pujehun w Sierra Leone (Afryka), zabitym 29 stycznia 2006 r. podczas wspólnej akcji policji i miejscowej młodzieży. Informacje o tajemniczym zwierzęciu pojawiały się już kilka tygodni wcześniej. Zwierzę siało zamęt i popłoch w Kpanga Kabonde, dzielnicy Pujehun. Zgodnie ze źródłami policyjnymi, pawianopodobny zwierz terroryzował przede wszystkim kobiety i dzieci, zdarzały się także ataki, których ofiarami była najczęściej miejscowa mło... (czytaj więcej)

Jasnowidz przewiduje kataklizmy
Opublikowano: 2005-09-17 14:36:25
Jasnowidz czy genialny wizjoner - jedna po drugiej sprawdzają się przerażające przepowiednie Jamesa L. Witta, byłego Szefa Amerykańskiej Federalnej Agencji Kryzysowej (FEMA). W 2000 roku prognozował on, że Amerykę zaatakują terroryści z Al-Kaidy. Jako ewentualny cel wskazał wieże WTC w Nowym Jorku. Przewidział także zalanie Nowego Orleanu. Czyżby teraz kolej na mordercze trzęsienie ziemi w San Francisco? Bo taki właśnie był kolejny punkt raportu Witta... Jak dotąd życie rea... (czytaj więcej)

Nieznane koty
Opublikowano: 2005-03-09 14:25:31
Czarne pantery-nieznany gatunek pantery występujący w amerykańskim stanie Nevada. Sierść koloru czarnego, odmienna niż u kuguarów i rysiów. Zwierzę jest bardzo podobne do kuguara. Lew grzywiasty-zwierzę sporadycznie widywane na wschodnich krańcach Stanów Zjednoczonych. Podobieństwo do Panthera atrox. Być może jest to mutant kuguara. Santer-wielki kot terroryzujący na początku XX wieku kilka okręgów stanu Północna Karolina (USA). Prawdopodobnie Panthera atrox lub nowy gatunek. Czarny wyjec-zwierzę występujące w górach Ozark w północnej Nevadzie (US... (czytaj więcej)

World Trade Center i UFO
Opublikowano: 2005-03-08 19:26:57
11 września 2001... któż z nas nie zna tej daty. Tragedia rozgrywająca się na oczach telewidzów, podczas której w mgnieniu oka giną setki, tysiące niewinnych ludzi. Data 11.09 zapoczątkowała masę ważnych wydarzeń na świecie... politycznych, ekonomicznych ale co ważne poruszyła coś o wiele ważniejszego... Nas. W obliczu wielkiej znieczulicy, obojętności na zło dzisiejszego świata tragedia WTC była przyczyną potoku czysto ludzkich odruchów, żalu, smutku, współczucia, jedności... jak efekt domin... (czytaj więcej)

Pytania bez odpowiedzi
Opublikowano: 2005-03-08 19:23:43
Ataki z 11 września stały się przysłowiową puszką Pandory, z której na świat wyleciało zło. Nagle świat zdał sobie sprawę, że nawet najsilniejsze mocarstwo świata może zostać zaatakowane w samo serce. Jeśli udało się w USA, może udać się wszędzie. Nagle wrogiem numer jeden stał się muzułmanin, od tej pory utożsamiany z religijnym szaleńcem, pragnącym postawić cały świat w ogniu rewolucji. Jednocześnie okazało się, jak przy okazji zaistniałego kryzysu można wykorzystać wzburzenie opinii publiczn... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium