Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Czy Nostradamus przepowiedział III wojnę światową?


Dodano: 2014-08-31 19:26:21 · Wyświetleń: 12796
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Nostradamus, Michel De Notre Dame


Nostradamus nie jest znany z powodu wesołych proroctw. Większość interpretatorów dzieł XVI-wiecznego fizyka, astronoma i proroka twierdzi, że przewidział on dokładnie dwie wojny światowe, narodziny dwóch antychrystów (Napoleona i Hitlera), czy nawet zabójstwo Johna F. Kennedy`ego.

Podczas gdy sceptycy szybko wskazują, że spisane przez Nostradamusa kwatrieny (czteroliniowe wersy, w których spisywał swoje przepowiednie) są tak tajemnicze, że można je interpretować na dowolną ilość sposobów, uczeni którzy drobiazgowo zbadali jego dzieło, doszli do wniosku, że Nostradamus był niesamowity jeśli idzie o przepowiednie niektórych spośród najbardziej dramatycznych zdarzeń XX i wcześniejszych stuleci.

Ale co z XXI wiekiem? Co, jeśli cokolwiek, ma do powiedzenia Nostradamus na temat wydarzeń obecnego stulecia, nowego millennium? Wielu obawia się, że jego proroctwa sięgają zdarzenia, którego większość świata obawia się od końca II wojny światowej i wprowadzenia broni jądrowej: III wojny światowej... dnia Sądu Ostatecznego... Armageddonu. Niektórzy mówią, że jest tuż za progiem, a wraz ze zdarzeniani z 11 września wciąż nawiedzającymi naszą psyche, oraz ciągłymi napięciami na Środkowym Wschodzie, nowa wojna o globalnym zasięgu nietrudna jest do wyobrażenia.

Początek III wojny światowej

Kilka lat temu pisarz David S. Montaigne w swojej jednoznacznie zatytułowanej książce "Nostradamus: World War III 2002" przewidywał, że następna wojna światowa rozpocznie się w 2002 roku. Choć Nostradamus nigdy nie wskazał dokładnie, w którym roku III wojna światowa się rozpocznie, Montaigne cytuje ten kwatrien:

Od cegły po marmur ściany w gruzach legną,
Pięćdziesiąt siedem lat pełnych pokoju:
Radość dla ludzkości, wzniesiony akwedukt,
Zdrowie, owoc obfity, szczęśliwość i czas miodem płynący


- Kwatrien 10:89

Choć można się spierać co do tego, czy 57 lat przed rokiem 2002 było pełnych pokoju i radości dla rodzaju ludzkiego, Montaigne zinterpretował ten kwatrien jako oznaczający "wzrost przez pięćdziesiąt siedem lat między II a III wojną światową". A ponieważ II wojna światowa zakończyła się w 1945 roku, 57 lat sprowadziło nam rok 2002.

Kto rozpoczął wojnę i w jaki sposób? Montaigne wskazał palcem na Usamę Ibn Ladina, który - jak mówi - kontynuował pobudzanie antyamerykańskich nastrojów wśród narodów muzułmańskich i nadzorował swoje ataki na Zachód z tureckiego Istambułu (Bizancjum):

Nad Morzem Czarnym i u wrót Tartaru,
Nadchodzi król, który ujrzy Gaula,
Przebije się przez Alanię i Armenię,
W samym Bizancjum zostawi krwawą włócznię.


Czy Montaigne się mylił? Niektórzy argumentowali, że 11 września i następująca po nim nasza "Wojna z Terroryzmem" mogła oznaczać pierwsze bitwy w konflikcie, który ostatecznie rozwinąłby się do postaci III wojny światowej.

Od tego momentu, oczywiście, sprawy idą coraz gorzej. Montaigne sugeruje, że wojska muzułmańskie swoje pierwsze wielkie zwycięstwo odniosą nad Hiszpanią. Wkrótce potem Rzym zostanie zniszczony przy użyciu broni jądrowej, co zmusi papieża do przeprowadzki:

Siedem dni wielka gwiazda płonąć będzie,
Zza chmury wyjrzą dwa słońca:
Wielki brytan* wyć będzie noc całą
Gdy wielki arcykapłan przemieni kraj.


* rasa psa - przyp. Ivellios

III wojna światowa, world war III


Zgodnie z interpretacją Montaigne, Nostradamus mówi, że nawet Izrael zostanie obroniony w tej wojnie prowadzonej przez Ibn Ladina i Saddama Husejna, przy czym obydwaj, według Montaigne, są Antychrystami (oczywiście, wymieniając ich nazwiska pomylił się, gdyż obydwaj już nie żyją. Ale co z ich zwolennikami i następcami?). Wojna toczy się na korzyść sił Wschodu (Muzułmanów, Chin i Polski) przez jakiś czas, do momentu aż do Zachodnich aliantów dołączy Rosja, z którymi ostatecznie odnosi zwycięstwo w roku 2012.

Gdy ci spod bieguna połączą swe siły,
Na Wschodzie wielki lęk panować będzie:
Nowo wybrany, wesprze drżących w strachu,
Rodezja i Bizancjum barbarzyńską krwią zalane.


No cóż, rok 2012 nadszedł i przeszedł bez wojny, czyżby więc czasomierz się zatrzymał? I czy wszystko będzie dobrze aż do samego końca? Jeśli wierzyć tym interpretacjom proroctw Nostradamusa, stanie się tak po wielkim umieraniu i cierpieniu, które w dużej mierze spowodowane będzie użyciem broni nuklearnej przez obie strony konfliktu. Montaigne nie jest osamotniony w swoim sposobie odczytywania proroctw Nostradamusa (a w niniejszym artykule zawarty jest tylko krótki fragment jego tezy).

Strona internetowa zatytułowana "Prophecies of Nostradamus and Beyond", przypuszczalnie prowadzona przez osobę o nazwisku Santanu Acharya, rysuje dokładnie taki sam obraz. Nawet John Hogue, autor publikacji "Nostradamus: The Complete Prophecies", uznawany również za jeden z największych na świecie autorytetów w sprawie Nostradamusa, zgadza się co do tego, że pisma proroka wskazują na wybuch kolejnej wojny światowej w ciągu najbliższej dekady.

Nie każdy oczywiście traktuje Nostradamusa poważnie. Dla przykładu, James Randi uważa, że proroctwa Nostradamusa nie są warte lustra, w którym prorok ujrzał swoje wizje. W swojej książce "The Mask of Nostradamus" Randi, magik walczący z pseudonauką, stwierdza, że Nostradamus wcale nie był prorokiem, ale raczej bystrym pisarzem, który celowo używał niejednoznacznego i tajemniczego języka tak, aby jego kwatrieny można było wykorzystywać w odniesieniu do zdarzeń, które miały już miejsce.

III wojna światowa, world war III


Także częściej niż rzadziej "proroctwa" Nostradamusa przegląda się po tragicznym wydarzeniu, celem sprawdzenia, czy któreś z proroctw czasem do niego nie pasuje. Świetnym tego przykładem są wydarzenia z 11 września. Przed tą datą, nikt nie twierdził, że proroctwa Nostradamusa ostrzegają przed atakami na Światowe Centrum Handlu (World Trade Center) i Pentagon - dopiero po fakcie ktoś stwierdził, że kilka kwatrienów dokładnie opisuje tę tragedię (niektórzy fałszerze nawet całkowicie sfabrykowali jeden lub dwa kwatrieny, sporządzając je w charakterystycznym dla Nostradamusa stylu językowym).

Ci jednak, którzy twierdzą, że Nostradamus przewidział III wojnę światową, być może w nieodległej przyszłości, dają naszemu światu nieco czasu. Jeśli jasnowidz się mylił, pokaże to czas, a my będziemy wdzięczni. Jeśli jednak miał rację, to czy cywilizacja będzie w stanie przetrwać zrealizowanie się najstraszniejszej spośród jego przepowiedni?

Stephen Wagner, paranormal.about.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • tikitaki
  (2014-11-16 19:43:29) #10307
  | 📧 email | 👮 raport

  "Od cegły po marmur ściany w gruzach legną,
  Pięćdziesiąt siedem lat pełnych pokoju:
  Radość dla ludzkości, wzniesiony akwedukt,
  Zdrowie, owoc obfity, szczęśliwość i czas miodem płynący"
  A jaki jest oryginalny zapis, może to nie chodzi o 57 ale o 75 lat od poprzedniej wojny, czyli o rok 2020 ???

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jacek
  (2015-01-10 18:28:06) #11066
  | 📧 email | 👮 raport

  Nie ufam Ciemnym proroctwom - bo uważam, że Ciemne siły usiłują nas
  wmanewrować w cierpienie i eksterminację ! A my te ciemności powinniśmy
  przekształcić naszą miłością i działaniem w światłość - w dobrobyt i w
  szczęście i w POKÓJ.
  Są to wszystko plany sił Ciemności. My mamy te plany udaremnić - aby POKÓJ już nastał !
  A to, że za tymi planami sił Ciemności stoją elity światowe to też jest smutny fakt !
  to wszystko jest zaprogramowane przez
  Okupantów Rasy Ludzkiej - Imperium Oriona - i my jesteśmy tu po to żeby
  wojnom zapobiec ! moja książka jest taką próbą powstrzymania wojen !

  Przy okazji zapraszam do ściągania pliku projektu mojej książki z
  Chomika chomikuj.pl/mjacek2013/Do...
  [aktualną wersję załączam zawsze na chomiku] oraz do odwiedzenia
  na fb grupy Walka Światłości z Ciemnością na Końcu Czasów.
  Książka jest dopiero poddawana redakcji przez profesjonalne
  wydawnictwo - ale schemat i treść książki już zamieszczam. Po
  zalogowaniu się do chomika można pobierać do 50MB na tydzień za
  darmo.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Isabella
  (2017-01-23 20:09:39) #35450
  | 📧 email | 👮 raport

  Dzien dobry

  3 wojna swiatowa jest przewidziana na rok 2019/2020,

  serdecznie pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium