[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Zgoda na ekstradycję hackera Gary'ego McKinnona


Dodano: 2006-07-09 11:00:00 · Wyświetleń: 7845
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Gary McKinnonProśba Stanów Zjednoczonych o ekstradycję brytyjskiego hakera oskarżonego o "największe wojskowe włamanie sieciowe" została pozytywnie rozpatrzona przez Ministra Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii, Johna Reida.

Gary McKinnon, który jest oskarżony o włamania do amerykańskich rządowych sieci komputerowych, walczy o ekstradycję od momentu aresztowania w listopadzie 2002 roku.

Jego rodzina mówi, że ma on 14 dni na odwołanie się od decyzji o ekstradycji.

McKinnon powiedział BBC, że był "bardzo zaniepokojony i czuł się bardzo napastowany przez rząd jego kraju".

W maju sędzia rejonowy, zasiadający w sądzie przy Bow Street w Londynie, zalecił ekstradycje McKinnona - końcowa decyzja spoczywała już jednak u jego domowej sekretarki.

"Rozkaz podpisu"

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział: "4 lipca sekretarz stanu podpisał rozkaz ekstradycji pana McKinnona do Stanów Zjednoczonych, ponieważ oskarżenia dotyczyły hakerstwa komputerowego".

"Pan McKinnon wykorzystał swoje prawo do złożenia zażalenia przeciwko powrotowi, jednak sekretarz stanu nie wziął pod uwagę, że zagadnienia dotyczyły pomocy panu McKinnonowi".

"Pan McKinnon ma 14 dni na odwołanie się od decyzji sędziego rejonowego / sekretarza stanu".

McKinnon został zatrzymany w 2002 roku przez brytyjską Jednostkę Zajmującą się Przestępczością Komputerową, specjalizującą się w sprawach włamań do sieci komputerowych używanych przez armię USA, Marynarkę Wojenną, Siły Powietrzne i Departament Obrony.

Stany Zjednoczone, w przypadku ekstradycji, postawią McKinnonowi zarzut spowodowania strat w wysokości ponad 700 000 dolarów, które wynikły z uszkodzeń, jakich dokonał, penetrując sieci komputerowe różnych amerykańskich instytucji.

Zarzuty dotyczą między innymi włamania do Marynarskiej Stacji Broni w Earle, które miało miejsce wkrótce po wydarzeniach z 11 września 2001 roku i spowodowało niemożność użycia krytycznych systemów.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych podał, że minął miesiąc, nim sprowadzono systemy pracujące wskutek tego ataku.

McKinnon, urodzony w Glasgow, przyznał, że spędził prawie dwa lata na penetrowaniu tych sieci, dodał jednak, że był umotywowany do szukania czegoś, co nazwał "ukrytą technologią".

Jego prawnicy wskazali, że mógłby zostać osadzony w więzieniu w Zatoce Guantanamo na Kubie jako osoba podejrzana o terroryzm.

BBC, 6 lipca 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium