Biżuteria srebrna Pranashop.pl

Nasze kwiaciarnie na terenie Polski

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Nieznane koty


Dodano: 2005-03-09 14:25:31 | Wyświetleń: 12851 | 🕑 Odłóż na później
Czarne pantery-nieznany gatunek pantery występujący w amerykańskim stanie Nevada. Sierść koloru czarnego, odmienna niż u kuguarów i rysiów. Zwierzę jest bardzo podobne do kuguara.

Lew grzywiasty-zwierzę sporadycznie widywane na wschodnich krańcach Stanów Zjednoczonych. Podobieństwo do Panthera atrox. Być może jest to mutant kuguara.

Santer-wielki kot terroryzujący na początku XX wieku kilka okręgów stanu Północna Karolina (USA). Prawdopodobnie Panthera atrox lub nowy gatunek.

Czarny wyjec-zwierzę występujące w górach Ozark w północnej Nevadzie (USA). Miejscowy folklor pełen jest takich stworzeń, jest jednak bardzo prawdopodobne, że czarny wyjec istnieje (lub istniał) naprawdę. Zwierzę posiada gęste, czarne futro. Jest rozmiarów bobcata (gatunek rysia-dość duży). Ma wielkie uszy z pęczkami na czubkach-czasem są one brane za rogi.

Żbik ogoniasty-występuje w stanie Pennsylvania w USA. Bardzo podobny do europejskiego żbika Felis silvestris.Onza


Onza-(Meksyk)nowy gatunek kuguara. Jest bardziej muskularny, ma większe uszy, dłuższe nogi i inaczej ukształtowaną czaszkę. Genetycznie od kuguara niczym się nie różni.

Gigantyczna czarna pantera-(Peru, Ameryka Południowa) prawdopodobnie gigantyczny mutant kuguara, lub nowy gatunek.Thylacoleo carnifex


Tygrys cętkowany-zamieszkuje peruwiańskie lasy deszczowe. Wielki kot z drobno usianymi, czarnymi cętkami. Prawdopodobnie nieznany gatunek pantery.

Tygrys pasiasty-(Peru, Ameryka Południowa) wielka, pasiasta pantera. Być może jest to nowy gatunek pantery.

Jaguar nakrapiany-sporadycznie widywany w peruwiańskich lasach deszczowych kot z plamami podobnymi do tych, które występują u leoparda.

Lew dżunglowy-(Peru, Ameryka Południowa) brak bliższych informacji na temat tego zwierzęcia.

Żbik dżunglowy lub Tygrys Warracabba-(Peru, Gujana, Ameryka Południowa) dwa gatunki zwierząt, widywane w Peru i Gujanie. Być może jest to ten sam gatunek lub dwa blisko ze sobą spokrewnione.

Shiashia-yawa-(Ekwador) podobny do jaguara kot. Sierść koloru białego, z gęsto usianymi czarnymi plamami. Jest o wiele mniejszy od jaguara. Prawdopodobnie jest to albinos.Porównanie wielkości-Panthera leo (biały) i Panthera leo atrox (czarny)


Tygrys tapirowy-(Ekwador) przez tubylców nazywany jest Pama-yawa. Jest to tygrys rozmiarów tapira. Jedyne zwierzę polujące na tapiry. Długość wynosi 7 stóp. Sierść koloru szarego. Prawdopodobnie nieznany gatunek pantery.

Tygrys tęczowy-(Ekwador) tygrys o białej sierści w różnokolorowe pasy. Spotykano już tygrysy o pasach czarnych, czerwonych i żółtych. Co ciekawe, żyje na drzewach i skacze z gałęzi na gałąĄ, z tego też powodu jest uważany za najniebezpieczniejszego przedstawiciela tygrysiego rodu. Raczej wątpliwe, by należał on do rodziny panter, raczej jest to nieznany gatunek, powiązany z panterą.

Pantera szablozębna-(Ekwador, Kolumbia) wielkie zwierzę, prawdopodobnie spokrewnione z tygrysem szablozębnym.

Anomalne lwy-co najmniej podejrzane, występują na obszarze całej Afryki, kolor grzywy od czerwonego po zielony...

Marozi-(Kamerun, Republika Środkowej Afryki, Uganda, Rwanda, Kenia, Etiopia) mały lew o szarym ubarwieniu, którego sierść jest pokryta plamami. Żyje w lasach, jest widywany bardzo rzadko. Być może jest to hybryda lwa i leoparda, lub nowy gatunek lwa.Kanadyjski "Rilla tiger"


Ikimizi i inne-(Republika Środkowej Afryki) prawdopodobnie gatunek bardzo małego lwa lub nieznany gatunek pantery.

Hadjel-(Republika Środkowej Afryki) wielki kot zamieszkujący górzyste tereny środkowej Afryki .

Morou n'gou-(Demokratyczna Republika Konga) zwierzę zwane "wodną panterą", bardzo podobne do tygrysa szablozębnego. Długi, gruby ogon, krótkie nogi. Atakuje hipopotamy. Prawdopodobnie jest to nowy gatunek lub odmiana pantery.

Lew malgaski-(Madagaskar) nieznany gatunek lwa widywany sporadycznie na Madagaskarze. Brak bliższego opisu.

Lew torbacz-(Queensland, Australia) wielki, niebezpieczny drapieżnik. Charakterystyczna "torba" na brzuchu. Prawdopodobnie jest to nowy gatunek z rodziny Thylacoleo.Pantera z Emmaville


Tygrys queenslandzki-(Queensland, Australia) bardzo podobny do wilka workowatego. Może to być miejscowy wariant lwa-torbacza, lub też nowy gatunek.

Lew nowozelandzki-(Nowa Zelandia) wielki kot widywany sporadycznie w górach Nowej Zelandii. Największy ssak zanotowany na tej wyspie, prawdopodobnie nowa odmiana kuguara.

Czarny tygrys-(Indie, Bangladesz, Birma) czysty czarny tygrys, niepodobny do jaguara czy leoparda. Rzadko spotykane. Niestety, przeważnie znajdowane są martwe okazy.

Rosyjska pantera orelska-(prowincja Orel w Rosji) niezidentyfikowany wielki kot odpowiedzialny za śmierć kilku mieszkańców rosyjskiej prowincji Orel. Brak bliższego opisu zwierzęcia.

Kot hongkoński-(Honk Kong) nieznane zwierzę terroryzujące Hong Kong w 1989 roku. Również i tutaj brak bliższego opisu zwierzęcia.


Opracowanie:Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Ivellios (2009-03-15 02:02:29) #2571   PW   ❗❗❗
  Dagmaran, napisz do mnie na emaila (jest podany w dziale "Kontakt")

  Odpowiedz
 • Dagamaran (2009-03-14 21:54:18) #2591   ❗❗❗
  Szukam informacji o olbrzymim czarnym kocie typu pantera . . . widziałam tą bestie kilka razy , byłam przerażona . . . jest niesamowicie szypki , a jego rozmiary są naprawde niewiarygodne . . . prosze o pomoc . . . czekam na odpowiec

  Odpowiedz
 • Kryptozoolog (2009-11-08 12:08:14) #4059   ❗❗❗
  Lew w USA?
  Istniały kiedyś, podobnie jak wielbłądy i inne stworzenia, tylko że tubylcy je wybili. Czy to możliwe że przeżyły?
  Ja stawiam na to że ktoś próbował odnowić ich populację tam, lub po prostu znowu jakieś jaguary lub kuguary się zmieniają i powstają kolejne gatunki.

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium