[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Właśnie nadajemy premierę podcastu! Gorąco zachęcamy do słuchania
TAGI :: Szukasz tagu: metafizyka
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?
Opublikowano: 2016-12-14 20:53:48
Składamy się z bioplazmy, formy widocznej materii. Fizycy odkryli niewidzialną ciemną plazmę, formę ciemnej materii, która występuje obficie w całym wszechświecie. W rzeczywistości, ciemnej materii jest około sześciu razy więcej, niż tej widocznej. Wiemy, że istnieje bioplazma, czy jednak istnieje również ciemna bioplazma? Czy istnieją ciemne biosfery równoległe do naszej? Czy istnieje Inteligencja odwiedzająca nas z Ciemnej Ziemi? Czy stanowi ona miej... (czytaj więcej)

Zgłębiamy mit Ludzi w Czerni
Opublikowano: 2016-02-23 03:21:12
Niniejszy artykuł ma na celu zgłębienie mitu MiB (Men in Black). W głównej mierze oparty jest o badanie MiB po incydentach z 1976, które miały miejsce na terenie Anglii. Część I: Powstanie mitu Przypuszczalnie wiele osób sądzi, że to oddziały Sił Powietrznych USA stworzyły mit o MiB, być może jednak jest to pogląd daleki od prawdy. Istnieje mocny dowód sugerujący, że MiB współistnieli razem z nami odkąd pamiętamy, a to rodzi pytanie, dlacz... (czytaj więcej)

Agenci Ciemności
Opublikowano: 2016-02-19 01:53:00
Groźby ze strony tajemniczych Ludzi w Czerni, następujące po bliskim spotkaniu, rzadko - jeśli w ogóle - dochodzą do skutku. Jaki więc cel może kryć się za ich wizytami? We wrześniu 1976 roku dr Herbert Hopkins, 58-letni lekarz i hipnoterapeuta, pracował jako konsultant w śledztwie dotyczącym przypadku domniemanej teleportacji UFO w amerykańskim stanie Maine. Pewnego wieczoru, gdy jego żona i dzieci wyszli z domu, zadzwonił telefon - mężczyzna... (czytaj więcej)

Ludzie w Czerni - zdemaskowani
Opublikowano: 2015-10-02 18:24:06
Gdy słyszymy o "Ludziach w Czerni", większość z nas prawdopodobnie myśli o serii filmowych hitów z Willem Smithem i Tommy Lee Jonesem. Wielu ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy, że inspiracją dla tych filmów były prawdziwe spotkania z "Ludźmi w Czerni". Na przestrzeni lat pojawiło się wiele paranormalnych, anomalnych i nadnaturalnych doniesień, a wraz z nimi nadeszły spotkania z przerażającymi ludźmi w czarnych garniturach, co do których uważano że należą do tajnej organizacj... (czytaj więcej)

Synchroniczność i sekret współtwórcy
Opublikowano: 2015-09-27 15:52:51
Synchroniczność to doświadczenie dwóch lub więcej zdarzeń, które pozornie nie są ze sobą powiązane, a które następują jednocześnie w sposób znaczący [dla obserwatora]. Aby można było zaliczyć je jako przypadek synchroniczności, nie może istnieć prawdopodobieństwo aby obydwa zdarzenia nastąpiły w tym samym czasie. Jeśli uważasz synchroniczność za zwykły zbieg okoliczności, to znaczy że nie przeczytałeś żadnej pracy czołowych ekspertów na tym polu bada... (czytaj więcej)

Nowi agnostycy
Opublikowano: 2014-03-20 18:35:16
"Jeśli chodzi o działanie, Bóg, miast władcy, zaczyna przypominać ostatni znikający uśmiech kosmicznego Kota z Cheshire" - Sir Julian Huxley. To okres świąteczny przywiódł Cię tego wieczoru do kościoła. Wszechotaczające świece i złote ozdoby oraz wypolerowana płyta chodnikowa dodają poczucia powagi. Żaden z tych obowiązujących folklorów nie jest jednak dla Ciebie. Robi się późno. Zapalasz jedną z tych świec w akcie szacunku i wkrótce opuszczasz kościół, gotów na domową wygodę. ... (czytaj więcej)

Czy telepatia kłóci się z nauką?
Opublikowano: 2012-11-30 20:52:37
Niedawno dziennikarz Steven Volk był zaskoczony, odkrywając, że czołowy psycholog-sceptyk Richard Wiseman przyznał, że dowody na istnienie telepatii są na tyle mocne, że "zgodnie ze standardami każdego innego obszaru nauki, istnienie [telepatii] jest potwierdzone". Pan Volk napisał: "Jak piszę w Fringe-ology, jeszcze trudniejsze do uwierzenia jest to, że inny wiodący sceptyk, Chris French, się z nim zgadza". Pan Volk był nawet jeszcze bardzie... (czytaj więcej)

Wirtualny wszechświat
Opublikowano: 2012-10-30 02:20:04
Wszystkie elementy, w tym czasoprzestrzeń, wydają się dyskretne i ograniczone przez skalę Plancka. Gdy zbliżamy się do "ekranu" rzeczywistości, obraz staje się pikselowaty - każdy piksel jest nie większy niż skala Plancka wynosząca 10^33 cm. To tak jak gdyby rzeczywistość była wyświetlana z kosmicznego projektora LCD. Na uniwersalnym ekranie widzimy galaktyki, gwiazdy, planety, rośliny, zwierzęta oraz siebie. Czy skala Plancka jest "rozdz... (czytaj więcej)

Ile waży Twoja dusza?
Opublikowano: 2012-08-01 11:13:18
Państwo Rhine na fotografii z 1969 roku Od co najmniej stu lat coraz dziwniejsze gałęzie nauki próbowały znaleźć odpowiedź na tę metafizyczną łamigłówkę: Ile waży ludzka dusza? W 1907 roku lekarz z amerykańskiego stanu Massachussetts, Duncan MacDougall, określił tę masę jako 21 gramów - jest to średnia utrata wagi przez sześciu umierających na gruźlicę pacjentów ważonych w momencie śmierci. D... (czytaj więcej)

Krew a cukier i żelazo czyli polemika z artykułem "O wampiryzmie Sang słów kilka"
Opublikowano: 2010-11-15 00:48:11
Na wstępie tego artykułu pragnę zaznaczyć, że spożywanie krwi zwierzęcej i ludzkiej nie jest karalne i jest całkowicie dozwolone prawnie, pod warunkiem nieznęcania się nad żywymi zwierzętami lub naruszania wolności osobistej innego człowieka. Artykuł ten jest poświecony wampiryzmowi sangwinicznemu, czyli wampiryzmowi opartemu o spożywanie krwi. Konkretnie skupię się tutaj na składnikach krwi. Pragnę wejśc w polemikę z panem Nepheshem, autorem artykułu "O wampiryz... (czytaj więcej)

Rok 2013 - czyli co robić, gdy apokalipsy nie będzie
Opublikowano: 2009-11-21 18:10:36
Wiara w nadchodzący koniec świata takiego, jaki znamy, może się wydać zrozumiała dla ludzi żyjących w pierwszej dekadzie XXI wieku, gdy jednak spojrzymy w przeszłość, przekonamy się, że była ona od zawsze elementem psychologii Zachodu. Jezus Chrystus, będący centralną postacią zachodniej religii, powiedział swoim uczniom, że koniec czasów jest bliski, zaś większość spośród tych, którzy akceptowali Jezusa, wierzyło, że kosmiczna katastrofa nastąpi za ich życia. Jezus działał jednak ... (czytaj więcej)

Aura i zorza polarna
Opublikowano: 2007-06-23 23:53:05
Aurora borealisAury galaktykNaukowcy zaobserwowali, że galaktyki są otoczone przez masywne aureole ciemnej materii. Co ciekawe, podobnej obserwacji dokonał pół wieku temu pewien hinduski mistyk. Widział również aureole wokół galaktyk - były one jednak albo ciemne, albo niewidoczne. Mistyk Paramahansa Jogananda w 1946 roku mówił: "Boskie rozproszone promienie lały się z wiecznego Źródła, oświetlając galaktyki... (czytaj więcej)

Czy żyjemy wewnątrz wielkiego mózgu?
Opublikowano: 2007-05-23 00:06:48
Metafizycy identyfikują zapisy odbite w Polu Punktu Zerowego jako "Kronikę Akaszy". Jest to forma "pamięci" uniwersalnego mózgo-umysłu lub komputera. Według metafizyka Charlesa Leadbeatera, jeśli obserwator nie skupia się na nich, to wtedy zapisy tworzą tło dla wszystkiego, co się dzieje. W tej sytuacji one zaledwie odbijają działalność umysłową większej świadomości znajdującej się na dalece wyższym, dostępnym również dla nas planie istnienia. W pewnym sensie żyjemy wewnątrz ogromnego mózgu. Sugeruje to, iż wszyscy ludzie (a także inne formy życia) mogą i dzielą się (przetwarzając informacje) ... (czytaj więcej)

Doppelgangery i bilokacja - gdy widzisz swojego sobowtóra...
Opublikowano: 2006-10-24 20:00:00
Oto niewiarygodne, prawdziwe przypadki sobowtórów, którzy ukazują się często jako zwiastuny śmierci lub katastrofy, i nadzwyczajne historie ludzi potrafiących znajdować się w dwóch miejscach jednocześnie. Czy masz gdzieś na świecie swojego sobowtóra? Czy jedna osoba może znajdować się jednocześnie w dwóch miejscach? Istnieje wiele intrygujących historii ludzi, którzy twierdzą, że doświadczyli pojawienia się samych siebie - swoich "doppelgangerów" - bądź też doświadczyli bilokacji, czyli by... (czytaj więcej)

UFO i święte miejsca. Mistyczne przeżycia z udziałem Obcych
Opublikowano: 2006-09-05 15:00:00
Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku liczne grupy metafizyczne zaczęły urządzać pielgrzymki do starożytnych świętych miejsce na całym świecie. Wkrótce powstały biura podróży specjalizujące się oferowaniu wyjazdów mających na celu przyciągnięcie osób poszukujących duchowego oświecenia, zamiast egzotycznych miejsc, trwających dwa tygodnie. Wielu z tych duchowych pielgrzymów wróciło, by opisać dramatyczne obserwacje UFO unoszącyc... (czytaj więcej)

Spoglądając w przeszłe życie
Opublikowano: 2006-04-21 23:20:00
Pisarz Jack London wierzył, że odrodził się w "nieobliczalnych czasach". Mahatma Gandhi opisał możliwości. Generał George Patton napisał: Przez szkło i ciemność widzę konflikty starego wieku. Gdzie walczyłem w wielu przebraniach, pod wieloma imionami, jednak zawsze byłem to ja. Carol McGlinchey (na zdjęciu) także wierzy w reinkarnację. McGlinchey (54 lata) jest terapeutką stosującą regresję, która praktykuje w Housatonic w hrabstwie Berkshire w USA od 1998 ... (czytaj więcej)

Raelianie
Opublikowano: 2005-03-08 21:11:24
"Przybyliśmy z innego układu słonecznego i stworzyliśmy wszelkie formy życia na Ziemi, włącznie z człowiekiem, na nasz obraz. Braliście nas za bogów ... Teraz, gdy jesteście zdolni zrozumieć kim jesteśmy, chcielibyśmy nawiązać z wami kontakt w oficjalnej ambasadzie." Słowa Elohim do całej ludzkości, 13 grudnia 1973 roku. Było już wielu proroków i wielu bogów na Ziemi. Historia ludzkości to historia religii, wierzeń i kultów, historia objawień. Przez tysiąclecia staraliśmy się nadać pewien sens naszemu istnieniu, poszukując odpowiedzi najbardziej racjonalnych w swej irracjonal... (czytaj więcej)

Znaczenie imion męskich
Opublikowano: 2005-03-08 19:31:04
- A - Adam - obowiązkowy, odpowiedzialny, humorzasty, wesoły, towarzyski, rodzinny, religijny, czasem skryty, pracowity - ale ma inklinacje do wygodnego życia, nie znosi krytyki, ciężko u niego z porządkami domowymi, godny zaufania Adolf – uparty, dąży do celu, wie czego chce, impulsywny, ma zdolności aktorskie, nadpobudliwy Alan – sentymentalny, dzielny, z werwą, ma liczne romanse, choć często pozostaje kawalerem, wesoły, szybki, ma silny charakter Alfred – silna osobowość, indywidualista, ma powodzenie u kobiet, wesoły, atrakcyjny, towarzyski,rozsąd... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium