[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Bigfoot
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Zagadkowe zniknięcia w Trójkącie Benningtońskim
Opublikowano: 2018-01-24 16:48:40
Od czasu do czasu mamy do czynienia z nagłymi, niewytłumaczalnymi zniknięciami ludzi, którzy pozornie zniknęli z powierzchni Ziemi. Z nieznanych powodów, wydawało się że ludzie ci zostali niemalże wymazani, jak gdyby wchłonął ich sam wszechświat. I choć takie dziwne zdarzenia mają miejsce w różnych punktach na całym świecie, czasami zdarzają się obszary, w których do takich zniknięć dochodzi niepokojąco często. Wydaje się, jak gdyby owe miejsca znajdowały się w czarnych dziu... (czytaj więcej)

Może gdzieś tam istnieje życie. W poszukiwaniu ET w mitach i legendach
Opublikowano: 2016-11-27 01:12:54
Dla większości z nas szansa, że zaatakuje nas rekin, wynosi około 1 do 11,5 miliona. Gdybyś jednak wybierał się popływać w oceanie codziennie przez trzy godziny, twoje szanse na spotkanie z rekinem wzrosłyby dramatycznie - wystarczająco, aby ostatecznie zaryzykować zostanie pogryzionym. Kasyna w teorii wykorzystują podobną zasadę, jeśli idzie o gry hazardowe. Powiedzmy, że spędzasz wielką noc przy stole, mając zaś na uwadze twoje wygrane (bądź wyda... (czytaj więcej)

Dziwne opowieści z londyńskiego metra
Opublikowano: 2016-07-14 23:11:27
Słynny angielski system kolei podziemnej londyńskiego metra służy Wielkiemu Londynowi oraz częściom hrabstw Essex, Hertfordshire oraz Buckinghamshire. Jest to również najstarsza na świecie sieć podziemna tego typu: pozpoczęła pracę 10 stycznia 1863 roku w Metropolitan Railway. Dziś londyńskie metro posiada co najmniej 268 stacji i około 250 mil torów, co czyni je najdłuższą koleją podziemną na świecie. W 2007 roku zarejestrowano ponad miliard pasażer... (czytaj więcej)

Paranormalne ssaki naczelne
Opublikowano: 2016-03-12 15:00:39
Rok 2014 to czas, w którym udało się wreszcie odnaleźć pierwsze okaleczone ramię Sasquatcha! Z nieoczekiwanego miejsca w hrabstwie Liberty nieopodal Tallahassee na Florydzie pochodzą fotografie owłosionej, na poły rozłożonej ręki. To musiało być to. Niedługo potem jednak klawiatury w dziesiątkach pokoi zaczęły wystukiwać: nawet natchnieni zwolennicy istnienia Bigfoota byli jednomyślni. To była tylko łapa niedźwiedzia. Kwestia dowodu wskazującego n... (czytaj więcej)

Ludzie w Czerni - zdemaskowani
Opublikowano: 2015-10-02 18:24:06
Gdy słyszymy o "Ludziach w Czerni", większość z nas prawdopodobnie myśli o serii filmowych hitów z Willem Smithem i Tommy Lee Jonesem. Wielu ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy, że inspiracją dla tych filmów były prawdziwe spotkania z "Ludźmi w Czerni". Na przestrzeni lat pojawiło się wiele paranormalnych, anomalnych i nadnaturalnych doniesień, a wraz z nimi nadeszły spotkania z przerażającymi ludźmi w czarnych garniturach, co do których uważano że należą do tajnej organizacj... (czytaj więcej)

Czerwonooki Człowiek-Ćma czy czarnooki kosmita?
Opublikowano: 2015-03-21 00:03:29
Jednym z najbardziej fascynujących aspektów zjawiska UFO - szczególnie tych skupiających się na kontrowersjach wokół "wzięć przez obcych" - jest ten powodujący powstanie związku pomiędzy spotkaniami z nieziemskimi istotami i sowami. Istnieje wiele doniesień, z których wynika że ludzie podczas doświadczeń z UFO obserwowali anomalne sowy. Poprzez "anomalne" rozumiem takie, które: (A) manifestują się bezpośrednio przed lub po spotkaniu w... (czytaj więcej)

Potwór z jeziora Worth. Człowiek-kozioł z wyspy Greer
Opublikowano: 2014-10-05 19:47:03
Jedyna znana fotografia przedstawiająca stworzenie z wyspy Greer Coś potwornego czai się pomiędzy śpiewającymi cykadami i szumiącymi trzcinami u brzegu zachodniego dorzecza rzeki Trinity. Zaobserwowana po raz pierwszy w lipcu 1969 roku istota znana jest z rzucania oponami i straszenia nastolatków. Prawdziwe lub zmyślone, stworzenie według zeznań świadków przypominało "częściowo człowieka, częściowo kozła" z rogami i długimi pazurami. Latem 1969 r... (czytaj więcej)

Wielki himalajski yeti
Opublikowano: 2014-06-23 02:59:14
Artystyczna wizja wyglądu yeti Przypominające małpę stworzenie prawdzie wciągnęło do strumienia młodą szerpkę, Lakhpę Domini. Małpa z wielkimi oczami oraz czarną i brązową sierścią. Dziewczynka doglądała jaków nieopodal strumienia w pobliżu wioski Machherma, gdy to coś chwyciło ją. Dopiero gdy krzyknęła, bestia uciekła. Następnie zainteresowała się jej jakami. Zaalarmowano policję. Stwierdzono, że śla... (czytaj więcej)

Czaszka Gwiezdnego Dziecka. Wykład Lloyda Pye cz. 1
Opublikowano: 2012-04-17 18:25:58
Niniejszy artykuł stanowi tłumaczenie wykładu Lloyda Pye nagranego przez projekt New Paradigm Films. W naszym dziale z filmami dostępny jest zapis tego wykładu: część I, część II. Zachęcamy również do lektury książki Lloyda Pye "Najbardziej Zagadkowa Czaszka", wydanej na polski rynek przez wydawnictwo Cień Kształtu. Artystyczna wizja... (czytaj więcej)

Odtworzono jądrowe DNA z czaszki gwiezdnego dziecka
Opublikowano: 2010-04-22 23:14:54
W poprzedni weekend (tj. 12 do 14 marca 2010 - przyp. Ivellios) spotkałem się z genetykiem pracującym nad kodem DNA gwiezdnego dziecka. Wyjaśnił mi on, w jaki sposób udowodnił, że gwiezdne dziecko nie jest w całości ludzkie, o czym byliśmy przekonani przez wiele lat. Teraz pytanie nie brzmi już "czy", ale "kiedy" i "jak" rozpowszechnimy tą zdumiewającą nową wiedzę poza sferę list mailingowych. W roku 2003 przeprowadziliśmy analizę DNA, w której użyliśmy wyłącznie ludzkich primerów (primer to RNA starterowy - polinukleotydowy fragment RNA - przyp. Ivellios) w celu odtworzenia mitocho... (czytaj więcej)

Czy mityczne stworzenia mogą istnieć?
Opublikowano: 2008-08-24 03:33:55
Czy mityczne stworzenia istnieją? Pokaż mi ciało - rzekome obserwacje Bigfoota, Nessie czy Ogopogo rozpalają naszą wyobraźnię. Ale same anegdoty nie tworzą nauki. Świat stracił w ostatnim czasie autorów dwóch największych biożartów: Douglasa Herricka, ojca niewątpliwie zabawnego szakalopa (oryginalna pisownia "jackalope", pół-zając, pół-jeleń), oraz Raya Wallace'a, patrona i obrońcę mniej absurdalnego Bigfoota. Szakalop wywołuje śmiech z powodu takich dziwactw, ... (czytaj więcej)

Polskie kryptydy!
Opublikowano: 2008-01-04 21:31:23
Na pewno większość z nas zna relacje o chupacabrze z Portoryko, Yeti z Himalajów, Sasquatchu z Ameryki Północnej czy o szwajcarskim Tatzelwurmie. Wielu często zadaje sobie również pytanie - a czy w Polsce także żyją bądź żyły jakieś kryptydy? Odpowiedź brzmi: TAK! O tych właśnie kryptydach przeczytasz w niniejszym artykule. W pierwszej części opiszę obserwacje, które zostały jako tako dobrze udokumentowane. W drugiej części artykułu podam wszelkie inne szczątkowe wzmianki, jakimi dysponuję. W artykule znajdziecie tylko relacje dotyczące bezpośrednio Polski. ... (czytaj więcej)

Pięć zagadek, których być może nigdy nie rozwiążemy
Opublikowano: 2007-03-02 01:23:21
Badamy wiele paranormalnych zjawisk i nierozwikłanych tajemnic. Wiele z nich intryguje nas wszystkich. Jednakże badając je, możemy pewnego dnia zrozumieć wiele z nich. Możliwe, że pojmiemy, jak działają telepatia i prekognicja. W przyszłym roku ktoś może schwytać Bigfoota. Możemy nawet znaleźć wytłumaczenie dla duchów i innych natrętnych zjawisk. Są jednak tajemnice, na które możemy nigdy nie poznać odpowiedzi...Jak zbudowano piramidy?Zadziwiające piramidy stoją w... (czytaj więcej)

Kryptozoologiczne podsumowanie roku 2006
Opublikowano: 2007-01-30 01:21:54
KryptoZoo - jedyna obecnie działająca polska strona kryptozoologicznaChciałbym podsumować rok 2006, omawiając wazniejsze zdarzenia, które miały miejsce w kryptozoologii, zoologii i w Portalu Kryptozoologicznym KryptoZoo. Nie będe się bawił w żadne kalendarium, będe mówił to, co było najważniejsze i rzecz jasna to, co pamiętam, bo było tego dużo.Ten rok jak ... (czytaj więcej)

Kryptosemantyka kryptozoologii
Opublikowano: 2006-12-10 22:50:00
... (czytaj więcej)

Czy olbrzymy naprawdę istniały?
Opublikowano: 2006-10-07 23:20:00
Patagony Autobiografia tybetańskiego lamy Chagdud Tulku zawiera fascynującą wzmiankę tybetańskim olbrzymie górskim oraz o tym, jak poszukiwacz mistycznych relikwii mógł natknąć się na jego szczątki. W drodze do klasztoru Chudo Gompa w górach, gdzie miał oglądać tańce i ceremonialne widowisko, lama i jego świta natknęli się na stupę w miejscu, gdzie miał być pochowany legendarny bohater Gesar, olbrzym zabity setki lat wcześ... (czytaj więcej)

Siedem największych ludzkich zagadek
Opublikowano: 2006-09-16 23:10:00
Większość dzieci uwielbia w każdą niedzielę przeglądać zabawne kolorowe gazetki. W dzieciństwie moją ulubioną gazetą była "Ripley's Believe It or Not". Zawsze były w niej prezentowane jakieś niezwykłe fakty czy zbiegi okoliczności. Często można było poczytać o ludziach mających niezwykłe zdolności, cechy lub warunki: człowiek ze znamieniem w kształcie serca na klatce piersiowej, kobieta o głowie w kształcie wazy z czasów dynastii Ming, bliźniaki o sześciu uszach. Coś w tym guście. Była to interesująca lektura, oczywiście, nadal jestem zafascynowany takimi zdumiewającymi opowieściami... (czytaj więcej)

W Cannock (Wlk. Brytania) pojawiło się nowe, niezidentyfikowane stworzenie
Opublikowano: 2006-07-05 00:00:00
W Cannock pojawiło się nowe, niezidentyfikowane stworzenie. W środę rano 28 czerwca kierowcy na skrzyżowaniu 10A na zatłoczonej autostradzie M6 w pobliżu Cannock (Wielka Brytania) donosili o "podobnym do wilka stworzeniu" przebiegającym między pasami ruchu. Kierowcy patrzyli z niedowierzaniem, jak zwierzę o wzroście niespełna metra, opisywane jako "szarawo-czarne", biegało między pasami ruchu, uciekając przed zdziwionymi kierowcami i skacz... (czytaj więcej)

Czy istniał polski odpowiednik yeti?
Opublikowano: 2006-06-21 16:00:00
Bigfoot - kadr z filmu R. Pattersona. Czy podobne zwierzę mogło żyć w Polsce? Poniższa relacja pochodzi z forum serwisu cryptozoology.com: Rozmawiałem dziś rano z moją babcią*, powtórzyła mi ona historię, którą opowiedzieli jej rodzice, gdy była małym dzieckiem, o dzikich ludziach mieszkających w lesie. W końcu zapytałem ją, co jej rodzice mieli na myśli, czy byli to rzeczywiście niespokojni i złośl... (czytaj więcej)

W poszukiwaniu Bigfoot'a udaj się do... Wielkiej Brytanii
Opublikowano: 2006-02-26 00:00:00
Brytyjskie magazyny poświęcone zjawiskom paranormalnym badają doniesienia - jako pierwszy dokonał tego "The Post" - o zwierzęciu podobnym do "Wielkiej Stopy" włóczącym się po gęstym lesie w rejonie Cannock. Ludzie z redakcji uzyskali kilka relacji od naocznych świadków, które nadają wagę twierdzeniom, że Sasquatch - tak tą żywą istotę nazwali czerwonoskórzy Indianie - żyje, a więc... mieszka blisko Ciebie. Szanowany reporter-badacz, Nick Redfern, sprawdzał doniesienia od Castle Ring... (czytaj więcej)

(DONIESIENIE) Nieznane zwierzę człekokształtne w parku narodowym w Malezji
Opublikowano: 0000-00-00 00:00:00
Władze Parku Narodowego w Johor (Malezja) chcą nawiązać współpracę z osobą gotową do przeprowadzenia badań w celu zweryfikowania istnienia w parku "Bigfoot'a". Jego dyrektor, Hashim Yusoff, powiedział dzisiaj, że istnieje potrzeba przeprowadzenia badań naukowych by ustalić, czy takie stworzenie faktycznie zamieszkało w parku w Johor. Bez lekceważenia doniesień o spotkaniach z "Bigfoot'em", oświadczył, że jego sz... (czytaj więcej)

Uciekinierzy z mitów
Opublikowano: 2006-01-10 14:13:33
Cyklopi, ludzie-kozły, ludzie-psy... te i podobne stworzenia są nam doskonale znane z mitologii różnych zakątków świata. Nie zawsze są to jednak stworzenia fikcyjne - istnieją relacje opowiadające o spotkaniach z tego typu lub podobnymi stworzeniami. Co ciekawe, do wielu spotkań dochodziło także i w XX wieku, a nawet w czasach dzisiejszych. Niestety, rzadko spotykamy dowody w postaci np fotografii, potwierdzające istnienie takich zwierząt. Częściej są to pisemne zeznania, a nawet... dokumenty policyjne! Centaur w Ameryce Takimi aktami dysponu... (czytaj więcej)

Sfilmowano domniemane dziecko Bigfoot'a!
Opublikowano: 2005-12-03 00:00:00
25 listopada 2005 - Gazeta Times Herald-Record ogłosiła, że jest w posiadaniu ośmioletniej kasety wideo, ukazującej parę młodych, owłosionych hominodów wspinających się na drzewo niedaleko Jeziora Lambo w pobliżu Trasy 44/45 w stanie Nowy Jork (USA). Nagranie domniemanego dziecka Bigfoot'a dokonane zostało przypadkowo w 1997 roku przez obozowicza zidentyfikowanego jako Doug Pridgen, który filmował przyjaciela pływającego w jeziorze. Gdy zapis z kasety konwertowano kilka lat temu do komputera, dziewczyna Pridgena zauważyła dwie małpie postaci, jedną mniejszą i drug... (czytaj więcej)

Wywiad z Lorenem Colemanem, światowym pionierem kryptozoologii
Opublikowano: 2005-05-02 10:07:19
Wywiad z Lorenem Colemanem przeprowadzony przez Stacy McArdle Stacy: Słyszałam o Pańskim muzeum w Portland w stanie Maine, które ma zostać wkrótce otwarte. Czy może nam Pan zdradzić coś na temat tego projektu? Loren: Aktualnie ukończenie prac nad muzeum planuję na rok 2001 lub 2002, wszystko zależy od zezwolenia, środków finansowych i innych spraw. Będzie ono zawierało wyniki czterdziestu lat badań w terenie, pamiątki kryptozoologiczne i inne interesujące obiekty z dziedziny kryptozoologii. Na gości będą czekać odlewy stóp, szkielety kryptyd i inne niespodzianki. Planuję ... (czytaj więcej)

Niezwykłe spotkanie z Bigfootem w czasie drugiej wojny światowej
Opublikowano: 2011-03-13 17:52:32
Jeśli chodzi o kontrowersje otaczające niezidentyfikowane owłosione małpoludy, wiele osób przyjmuje - błędnie - że tylko dwa takie stworzenia, czyli północnoamerykański Bigfoot i himalajski Yeti, pasują do tej konkretnej kategorii. W rzeczywistości jednak o stworzeniach podobnych do tych dwóch donoszono z niezliczonych części świata, włączając w to Amerykę Południową, Chiny i Australię. W tym roku mija siedemdziesiąta rocznica naprawdę fascynującego spotkania z hominidem w jeszcze innym miejscu. ... (czytaj więcej)

Mawas
Opublikowano: 2005-03-11 22:23:13
Mawas jest olbrzymim występującym w Indonezji zwierzęciem podobnym do orangutana. Osiąga wzrost przekraczający 2,4 metra. Posiada długą sierść koloru czarnego lub brązowego.Informacje o tym zwierzęciu zawdzięczamy przede wszystkim reporterowi malezyjskiej gazety Deseret News. Oto fragment jego artykułu.KUALA LUMPUR - Podczas poszukiwań długowłosej kryptydy o nazwie Bigfoot w ostatni wtorek, malezyjscy badacze natrafili na świeże ślady stóp dużych rozmiarów. (...) Oddziały wojska i policji, eksperci i znawcy r... (czytaj więcej)

Bigfoot
Opublikowano: 2005-03-11 22:02:29
Big Foot, lub też jak nazywają go Indianie - Sasquatch, wydaje się być bardzo blisko spokrewnionym, lub być nawet tym samym gatunkiem, co azjatycki yeti. Podobnie jak on, według świadków, jest ogromną, pozbawioną ogona, dwunożną małpą, całą pokrytą gęstym, ciemnobrązowym lub szarym futrem. Najczęstszym dowodem istnienia tego zwierzęcia są odnajdowane ślady, które cechują się uderzającym podobieństwem do ludzkich odcisków stóp, poza ogromnymi rozmiarami tropów (stąd angielska nazwa zwierzęcia). Bardzo rzadko u... (czytaj więcej)

O kryptozoologii co nieco
Opublikowano: 2005-03-09 14:29:02
Kryptozoolodzy nie lubią być przyrównywani do np. ufologów i nie chcą być wrzucani z nimi do wspólnego worka. Po prostu twierdzą, że to ich dziedzina nowopowstałej i samozwańczej nauki ma bardziej rzetelne i mocne podstawy naukowe niż np. ufologia i parapsychologia. Nie zawsze jest to prawdą, ale należy obiektywnie stwierdzić, że to dzięki wysiłkom kryptozoologów udało się doprowadzić do odkrycia kilku nowych gatunków zwierząt, takich jak np. wietnamski wół Vu Quang. Podobnymi sukcesami póki co nie mogą pochwalić się przedstawiciele pozostałych ,,nauk". Po raz pierwszy kryptozoologi... (czytaj więcej)

Spis kryptyd by BCSCC
Opublikowano: 2005-03-08 21:32:02
Oto spis prawie wszystkich odkrytych w XX wieku zwierząt, sporządzony przez British Columbia Scientific Cryptozoology Club. Uwaga, podane zostało anglojęzyczne nazwy zwierząt. Tekst pochodzi ze strony http://www.cryptosafari.com/bcscc/cryptidlist.htm Mammals (ssaki) - 212 ADJULE (DOG, N. AFR) AHOOL (BAT S.E. ASIA) AHUITZOTL (OTTER, MEX.) ALULA WHALE (IND. OC.) ANDEAN WOLF (ARG.) ANOMALOUS JAGUAR (S.AMER.) ARCTIC KILLER WHALE ANTARCTIC LONG-FINNED WHALE ARIZONA JAGUAR (USA) ATLAS BEAR (N. AFR.) AULI (SIRENIAN, E. & C. AFR.... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium