[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

sterownik schładzarki do mlekaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

(DONIESIENIE) Nieznane zwierzę człekokształtne w parku narodowym w Malezji


Dodano: 0000-00-00 00:00:00 · Wyświetleń: 32104
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Park Narodowy Endau-Rompin w Malezji


Władze Parku Narodowego w Johor (Malezja) chcą nawiązać współpracę z osobą gotową do przeprowadzenia badań w celu zweryfikowania istnienia w parku "Bigfoot'a".

Jego dyrektor, Hashim Yusoff, powiedział dzisiaj, że istnieje potrzeba przeprowadzenia badań naukowych by ustalić, czy takie stworzenie faktycznie zamieszkało w parku w Johor.

Bez lekceważenia doniesień o spotkaniach z "Bigfoot'em", oświadczył, że jego sztab nie znalazł żadnego fizycznego dowodu na obecność "Bigfoot'a" także w Parku Narodowym Endau-Rompin lub w Parku Narodowym Tamjung Piai.

Do spotkań z owłosionymi stworzeniami opisywanymi jako mające około trzech metrów wzrostu dochodziło na przestrzeni wielu lat, najczęściej w rejonie lasu łączącego Endau Rompin, Kota Tinggi i Tanjung Piai.

W czasie ostatniego [znanego] spotkania, badacz ryb z johorskiego oddziału Malaysian Nature Society, jak twierdził, zauważył odciski stopy "Bigfoot'a" w bagnie niedaleko Sungai Sedili w rejonie Kampung Mawai w Kota Tinggi.

Doradca MNS, Vincent Chow, powiedział ponadto, iż często dochodzi do spotkań "Bigfoot'a" z wieśniakami, którzy opisują to stworzenie jako "hantu jarang gigi" (duch o hakowatych zębach).

Wieśniacy twierdzili, że widywali go podczas monsunu i owocnych sezonów, czasami atakował sady, nikogo jednak nie krzywdził.

Chow utrzymywał, że jako dziecko dołączył do wyprawy swojego ojca, poszukującej stworzenia opisywanego w relacjach.

DOWÓD: Odcisk stopy należący rzekomo do "Bigfoot'a" w bagnie w Kampung Mawai w pobliżu Kota Tinggi.

"Te stworzenia mogły zostać uwięzionee w przedziale czasu i nie wyewoluowały, jak inne zwierzęta", powiedział Chow. "Zmuszony, by rozmnażac się między sobą, nie zmieniłyby się znacząco przez wieki, a ich populacja znacznie zmniejszyłaby się".

Chow powiedział, że było ogólnoświatowe zainteresowanie fenomenem "Wielkiej Stopy" i wiele badań prowadzonych było w Australii i Ameryce, nigdy zas w Malezji.

Oswiadczył ponadto, że śledztwa MNS w Johorze dowiodły, że doniesienia mówią o stworzeniach tego samego wzrostu, ich zwyczajach i kształtach oraz wielkościach odcisków ich stóp.

Powiedział również, że doniesienia o spotkaniach ze stworzeniami docierały z Tanjung Piai od ubiegłego roku, a z Kahang, niedaleko Kluang, od pięciu miesięcy, w tych trzech miejscach znajdowano też podobne odciski stóp.

W roku 1995 władze organizowały liczne poszukiwania w miejscach wskazywanych przez wieśniaków, niczego jednak nie znaleziono.

Mimo, iż znaleziono świeże odciski stóp z wyróżniającymi się czterema palcami, sam "Bigfoot" pozostaje nadal nieuchwytny.

W 2001 roku, na obszarze 40,197ha Parku Narodowego Endau-Rompin, kilkoro pracowników Instytutu Leśnictwa, członkowie RELA i obozowicze donieśli o obserwacji stworzenia.

Jednej z obserwacji dokonano przy Sungai Kincin, dopływie rzeki Endau. Znaleziono tam porozrzucane rybie ości, prawdopodobnie rodzina trzech "Bigfoot'ów" urządziła sobie w tym miejscu posiłek.

Tłumaczenie: Ivellios
Oryginał na www.nst.com.my

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Lowkey
  (2008-10-07 10:49:44) #1062
  | 👮 raport

  Z artykułu wynika ze nie boją się ludzi, lecz nie zanotowano obecności owych stworzeń w aglomeracjach miejskich. za pewne mają one dobrze rozwinięty umysł, lecz tyle lat wieków nawet odnotowuje się ich istnienia i ciągle wyglądają i zachowują się podobnie/mieszkając w lasach z dala od cywilizacji. czy brak ewolucji jest możliwy w ich przypadku...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Wolfi
  (2009-07-16 19:23:56) #3434
  | 👮 raport

  Przecież widać że to przyklejone zdjęcie do 2 zdjęcia... Fake !

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Isilven
  (2009-08-20 19:46:42) #3699
  | 👮 raport

  Wolfi...
  To NIE JEST fotografia owej istoty... Zrozum...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Shadows Hunter
  (2010-12-17 21:05:37) #5913
  | 👮 raport

  To bardzo ciekawe, ponieważ rzeczywiście realcje o podobnych istotach docierają z całego świata. Wiecie może czy podobne istoty widywano w Polsce? Sam nie słyszałem o 'Bigfoot'ach' w naszym kraju, jednak może coś pominąłem? Z góry dziękuję za info, a obrazek MASTERPIECE... xD W pierwszej sekundzie, gdy tylko otworzyłem artykuł dałem się złapać, a potem się śmiałem. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2010-12-18 02:02:23) #5916
    📧 pw | 👮 raport

  Shadow Hunter, na kryptozoologia.pl jest kilka artykułów o polskich kryptydach, w tym i o Bigfoot'cie. Na forum KryptoZoo jeden z użytkowników wkleił też relacje spisane przez O. H. Kolberga o nieznanych zwierzętach widywanych w Polsce.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • :(
  (2011-07-09 19:44:14) #6741
  | 📧 email | 👮 raport

  taa...nieznane zwierzęta to tak jakiedys dziecko w sklepie sie pytało swojej mamy co to za roślina a ona nie umiała odp. dopiero musiałam im uświdomic że to zwykły koper!!!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Joannita
  (2011-08-22 19:25:17) #6900
  | 📧 email | 👮 raport

  Dziwi mnie jedno że nie znaleziono zwłok ani nic co do nich należy a poza tym czemu by nie miały ewoluować? Już to użytkownik Lowkey zauważ a poza tym skoro nie ewoluowały to nie wierze że mają na tyle dobrze rozwinięty umysł aby unikać ludzi albo się przed nimi chować. Dla mnie to są farmazony chociaż chciałbym aby to się okazało prawdą.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium