Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: ESP
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Problem świadomości
Opublikowano: 2015-12-27 15:28:08
Etymologicznie rzecz ujmując, słowo "świadomość" (po ang. consciousness) wywodzi się od łacińskich słów scire (wiedzieć) oraz con lub cum (z). Świadomość oznacza "wiedzieć". Skoro więc ty, osoba, poznajesz (a więc wiesz lub jesteś świadomy), to kogo w takim razie poznajesz? Czy jest to bardziej związane ze świadomością aniżeli z freudowskim ego i nieświadomością? Fizyk matematyczny Roger Penrose napisał: "Naukowy ś... (czytaj więcej)

Parapsychologia: Wzrost i upadek paranormalnych eksperymentów
Opublikowano: 2015-09-08 18:59:20
Sigmund Freud (z przodu po lewej) i Carl Jung (z przodu po prawej) wraz z kolegami z Clark University na zdjęciu z 1909 roku. Obaj byli członkami Towarzystwa Badań Psychicznych W XIX wieku giganci nauki mieli umysły otwarte na naukowe badanie zjawisk paranormalnych. Co się stało? Gdy wchodzisz na nieco staro wyglądającą oficjalną stronę internetową Towarzystwa Badań Psychicznych, wita cię... (czytaj więcej)

Telepatia bliźniąt. Czy bliźniaki są zdolne do postrzegania pozazmysłowego?
Opublikowano: 2013-05-22 15:10:13
Jedną z magicznych zagadek związanych z wieloraczkami jest to, że posiadają one szczególny związek wykraczający poza zwykłe rodzeństwo. Choć więź między bliźniakami jest szczególnym aspektem ich unikalnego związku, niekiedy jest on powiązany z niezwykłymi nadnaturalnymi zdolnościami. Potwierdza to wiele anegdot. Prawie każde rodzeństwo bliźniaków może opowiedzieć taką historię. Czasami jedno z dzieci doświadcza fizycznego odczucia czegoś,... (czytaj więcej)

Czy telepatia kłóci się z nauką?
Opublikowano: 2012-11-30 20:52:37
Niedawno dziennikarz Steven Volk był zaskoczony, odkrywając, że czołowy psycholog-sceptyk Richard Wiseman przyznał, że dowody na istnienie telepatii są na tyle mocne, że "zgodnie ze standardami każdego innego obszaru nauki, istnienie [telepatii] jest potwierdzone". Pan Volk napisał: "Jak piszę w Fringe-ology, jeszcze trudniejsze do uwierzenia jest to, że inny wiodący sceptyk, Chris French, się z nim zgadza". Pan Volk był nawet jeszcze bardzie... (czytaj więcej)

''Oburzający'' artykuł o postrzeganiu pozazmysłowym w poważanym czasopiśmie psychologicznym
Opublikowano: 2011-02-03 21:48:57
Dr Daryl Bem Jedno z najbardziej poważanych czasopism o tematyce psychologicznej zgodziło się opublikować artykuł przedstawiający coś, co jego autor opisuje jako mocny dowód na istnienie postrzegania pozazmysłowego, czyli zdolności pozwalającej wyczuwać przyszłe zdarzenia. Decyzja ta może ucieszyć wierzących w tak zwane zdarzenia nadprzyrodzone, już teraz jednak martwi ona naukowców. Wczesne kopie artykułu... (czytaj więcej)

Paranormalny umysł
Opublikowano: 2007-05-20 00:58:08
Zjawiska paranormalne wydają się być pełne niemożliwości - na przykład wyszukiwanie informacji bez użycia znanych zmysłów, tak jak ma to miejsce w telepatii lub jasnowidztwie, lub byty niematerialne, takie jak duchy i poltergeisty, manipulujące materią.Jak możemy zracjonalizować takie zdolności? Czy jest jakiś sposób, przy naszym obecnym stanie wiedzy, aby wytłumaczyć działanie tego "mechanizmu"? Czy możliwe jest, aby wszystkie powyższe zdolności zostały połączone w jed... (czytaj więcej)

ESP - poszerzone postrzeganie zmysłowe?
Opublikowano: 2007-05-01 20:04:06
Większość ludzi pojmuje ESP jako postrzeganie pozazmysłowe i definiuje je jako szósty zmysł. Jednakże gdy spojrzysz na kategorie tego obszaru ludzkich zdolności, to ograniczają się one tylko do pięciu zmysłów: przewidywania, wzroku, nasłuchiwania - słuchu, psychometrii, dotyku. Zapach i smak również nie są rozumiane na zachodzie, często jednak słyszymy, jak my sami lub ktoś inny mówi, że sytuacja "źle pachnie", i być może jest tak dosłownie. Głównym punktem jest jednak to, że każdy z tych zmysłów nie jest oddzi... (czytaj więcej)

Jak eksperymentować ze zdalnym postrzeganiem?
Opublikowano: 2007-04-05 22:53:54
Zdalne postrzeganie stanowi kontrolowane użycie ESP (postrzegania pozazmysłowego) przy pomocy określonej metody. Używając zestawu protokołów (reguł technicznych), osoba dostrzegająca może zobaczyć cel - osobę, przedmiot lub zdarzenie - znajdujący się w bardzo dużej odległości. Tym, co odróżnia zdalne postrzeganie od postrzegania pozazmysłowego, jest to, że osoba używa określonych technik, których może się nauczyć od kogoś innego. Dziś także Ty możesz dokonać eksperymentu ze zdalnym ... (czytaj więcej)

Telepatia. Skoro wieloryby tak potrafią, to dlaczego nie ludzie?
Opublikowano: 2007-02-17 19:01:54
Wieloryby posiadają formę komunikacji, która pozwala im wysyłać sygnały do innych wielorybów znajdujących się w odległości setek kilometrów. Niektórzy eksperci mówią, że jest to pewna forma telepatii. A czy istnieje ludzka telepatia? Czy istnieje naukowy dowód potwierdzający istnienie tej formy postrzegania pozazmysłowego?Z całą pewnością jeśli ludzka telepatia naprawdę istnieje, to moglibyśmy wyjaśnić wiele niesamowitych ludzkich doświadczeń. Telepatia wytłumaczyłaby, na przyk... (czytaj więcej)

Informacje i edukacja o zjawiskach paranormalnych mogą pomóc w rozwiązywaniu konfliktów
Opublikowano: 2006-12-27 18:42:00
Czy badanie zjawisk anomalnych, takich jak postrzeganie pozazmysłowe (ESP), życie po śmierci, UFO lub innych, zastosowane jako część oficjalnych lub nieoficjalnych operacji informacyjnych, może pomóc w rozwiązywaniu militarnych i innych konfliktów toczących się na świecie?Operacje informacyjne, operacje perswazyjne i operacje psychologiczne są jednymi z wielu metod używanych do wychowywania i wpływania na ludzi. Choć często powiązane z ukrytą manipulacją, te wys... (czytaj więcej)

Jak zwiększyć swoje zdolności parapsychiczne?
Opublikowano: 2006-07-31 01:00:00
Zawsze, gdy masz uczucie, że za chwilę zadzwoni telefon... on dzwoni. Albo domyślasz się, kim jest osoba dzwoniąca... i masz rację. W Twojej głowie pojawia się melodia, włączasz radio i... leci ten sam utwór. Jesteś przygnębiony, masz uczucie, że bliski przyjaciel lub znajomy ma problemy albo w tej chwili potrzebuje twojej pomocy... wkrótce przekonujesz się, że tak jest w istocie. Czy te przykłady wydarzeń to zwykłe zbiegi okoliczności? Nie są to już tylko pojęcia "Nowej Ery", są to obiekt... (czytaj więcej)

Dyskutując nad prawdziwością postrzegania pozazmysłowego
Opublikowano: 2006-03-30 22:30:00
Patricia Arquette. Cate Blanchett. Whoopi Goldberg. Co je łączy? Wszystkie grały postaci posiadające specjalne psychologiczne umiejętności, często nazywane postrzeganiem pozazmysłowym. Wiele osób miało wrażenia podobne do tych, jakie mieli psychologiczni bohaterowie - wyczuwają coś, czego nie poznaliby w inny sposób, nie potrafią jednak wyjaśnić, jak i dlaczego to znają. Słownik oksfordzki definiuje postrzeganie pozazmysłowe jako "domniemaną zdolność dostr... (czytaj więcej)

Do nieba i z powrotem
Opublikowano: 2005-03-08 20:32:48
Najpierw pojawia się ciemność. Jest przyjazna, niestraszna. Później tunel, na końcu świetlisty, wciągający człowieka w ciepły blask nicości. Powoli otula go błogość i poczucie szczęścia. Świat zostaje z tyłu, znikają troski i strach. Nie chce się wracać. Potrzeba zagłębienia się w krąg światła jest coraz silniejsza. To cudowne uczucie pierwszych sekund po śmierci klinicznej. Zgon pod lupą ... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium