Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Ilustracja do newsa

Technoanimizm
(dodano: 2008-06-12 02:30:11)

Anthony North: Niewielu z was nie widziało "Matrixa" lub nie słyszało o tym filmie. Jest to film mieszający ostateczne ideały czasoprzestrzeni z religijnym i mitologicznym wyobrażeniem, które postrzegane jest jako czysta fikcja. Fikcja ma jednak zwyczaj przeradzać się w rzeczywistość.
Wielu śmiałoby się z takiego pomysłu. Religijne pomyje nie mają żadnego miejsca w nowoczesnym, technicznym świecie. Skłoniłbym się jednak ku stwierdzeniu, że nasza wrodzona duchowość powróci w każdym społeczeństwie i kulturze - nawet najbardziej ateistycznej, materialistycznej i technologicznej.

Czytaj więcej

Ilustracja do newsa

Mistyczne doświadczenie szamanizmu
(dodano: 2008-06-11 01:39:47)

Susan Mokelke: Dla doświadczonych lekarzy szamańskich szamanizm nie jest kwestią wiary. Nie wierzysz bardziej w istnienie duchów niż w to, że słońce wschodzi od wschodu. Znasz te duchy, ponieważ widzisz je, rozmawiasz z nimi i wzajemnie z nimi oddziałujesz, zarówno podczas podróży, jak i w codziennym życiu - ponieważ duchy, pomagając tobie, pomagają także innym. Gdy podróżujesz do królestw życzliwych duchów, odkrywasz, że w tej całości światów współczucie i jedność są normami. To ekstatyczne doświadczenie zmienia cię i stajesz się czymś więcej, niż sobie wyobrażałeś - i zaczynasz rozumieć, że ten świat również jest czymś więcej, niż sobie wyobrażaliśmy.

Czytaj więcej

Ilustracja do newsa

Ningen - humanoid z Oceanu Spokojnego
(dodano: 2008-06-10 21:25:35)

Japońscy kryptozoolodzy donoszą o obserwacjach w wodach Oceanu Spokojnego w pobliżu Antarktydy niezwykłego stworzenia, nazywanego Ningen. Nazwa ta oznacza po japońsku "człowieka", bowiem wielkie stworzenie przypomina skrzyżowanie wieloryba z istotą ludzką. Stworzenie wielokrotnie widują również japońscy rybacy. Według opisów, Ningen jest biały, ma około 20 do 30 metrów długości, nibyludzką twarz i humanoidalną formę, tyle że przystosowaną do życia w wodzie. Ningena kilkakrotnie sfilmowano oraz sfotografowano, zaś na podstawie opisów sporządzony został jego portret pamięciowy.

Czytaj więcej

Nie przegap żadnych nowości! Już dziś zapisz się na nasz newsletter emailowy lub włącz powiadomienia w przeglądarce, aby być na bieżąco z najnowszymi artykułami i audycjami.
Wszystkich newsów: 1434, liczba stron: 478
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii