[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

https://numeropedia.pl/

Salon kosmetyczny Warszawataxi bagażowe kraków

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Cover
Każdy ma swoją ścieżkę. Między duchem a materią
Marek Rymuszko

Rok wydania: 2021
Wydawnictwo: Nieznany Świat
Kategoria: Inne

Gdzie można nabyć książkę: nieznany.pl
Publikacje nawiązujące do tej książki:
- Nieznany Świat przedstawia: Zmowa (audycja)
- Bibliotekarium: Odc. 126 (audycja)
Całkiem niedawno ukazała się książka "Każdy ma swoją ścieżkę. Między duchem a materią", której autorem jest nieżyjący już świętej pamięci Marek Rymuszko, twórca czasopisma "Nieznany Świat". Książka jest zrobiona według prostej metody, mianowicie zebrano felietony otwierające każdy numer, z okresu 30 lat ukazywania się tego czasopisma. Dokonano oczywiście selekcji i 111 z tych felietonów wybrano do zaprezentowania w książce. Są one podzielone na kilka działów.

Książka "Każdy ma swoją ścieżkę" daje możliwość spotkania się z wielkim piórem i wielkim umysłem. Marek Rymuszko, człowiek o niebanalnym myśleniu, był też czasami zaskakujący dla swoich rozmówców, i to na tyle mocno, że można było stracić wątek lub pewność siebie. Był też człowiekiem znanym z cyzelowania nie tylko swoich, ale też cudzych tekstów. Mistrz słowa i purysta językowy, dbał o to, aby teksty były nie tylko ciekawe, ale też i dobrze napisane.

Marek Rymuszko był też współautorem scenariusza do filmu zatytułowanego "Wielka Majówka". Świadczy to też o jego wszechstronności. Film jest oparty o jeden z wielu reportaży opublikowanych autorstwa Rymuszki. Pisał również książki. Swoje myśli potrafił w naprawdę mistrzowski sposób przelać na papier.

Podtytuł zbioru felietonów to "Między duchem a materią" i to chyba najlepiej oddaje to, jak Marek Rymuszko myślał o świecie. Dobrze się stało, że w drugą rocznicę jego śmierci ta książka zawitała na rynek księgarski. Książka, uprzedzamy, bardzo, bardzo gruba!

Mimo że książkę gorąco polecamy, to jednak musimy dodać do tego opisu łyżkę dziegciu. Zabrakło bowiem w tej niezwykle ciekawej pozycji literackiej pewnej osoby, o której musimy wspomnieć. Mimo masy serca, energii i po prostu takiego życiowego przywiązania do Marka Rymuszki, w książce nie ma nic o Wojciechu Chudzińskim, jednym z zastępców redaktora naczelnego "Nieznanego Świata". Szkoda tym bardziej, że on również włożył w tę książkę swój rozum, doświadczenie redaktorskie i w ogóle wszystkie walory, które w sobie ma. Wojciech i Marek byli przyjaciółmi, i to takimi, którzy byli ze sobą na dobre i na złe. Wiele świadczyło o głębokości tej niezwykłej przyjaźni.

W najbliższym czasie, prawdopodobnie jesienią 2021 roku, któryś z odcinków audycji "Bibliotekarium" poświęcimy zbiorowi felietonów "Każdy ma swoją ścieżkę". Polecamy Państwu te pozycję nawet mimo tego, iż nie jesteśmy do tego w żaden sposób przez nikogo zobowiązani i nie mamy podpisanej żadnej "umowy patronackiej", jak to zażyczył sobie niedawno od nas jeden z etatowych pracowników "Nieznanego Świata".
Recenzje czytelników
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
 • F. M. K.
  (2021-08-17 14:21:01) #41357
  | 📧 email | 👮 raport

  O co chodzi z tymi "umowami patronackimi"? Z ciekawości pytam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Tagi
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium