[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Debaty (nie)kontrolowane
Odcinek: II Debata (nie)kontrolowana: Magowie Bogów cz. 2 (dokończenie)
Wiele sugeruje, że kilka-kilkanaście tysięcy lat temu doszło do kataklizmu, który przerwał nić istnienia "cywilizacji matki" bądź cywilizacji X, na której pniu wyrosła nasza cywilizacja. Co takiego się wtedy wydarzyło?

Kim są tajemniczy "Magowie bogów", których Hancock uczynił bohaterami swojej najnowszej książki?

Gdyby nie katastroficzny scenariusz sprzed kilkunastu tysięcy lat, cywilizacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Na jakim etapie byliby dziś ludzie, gdyby nie zostali wówczas zatrzymani przez naturę?

Czy tradycja magów bogów może żyć nadal w niektórych tajnych stowarzyszeniach?

Która koncepcja wydaje się bardziej przekonywująca? Koncepcja magów bogów czy teoria o nauczycielach-paleoastronautach?

W debacie udział wzięli:
Chris Miekina, Nowa Atlantyda
Arkadiusz Kocik, Warmińsko-Mazurska Grupa Ufologiczna
Piotr Cielebiaś, Nieznany Świat i Portal Infra, współprowadzący debatę
Marek Sęk "Ivellios", Radio Paranormalium, współprowadzący i opiekun techniczny debaty
Pobierz mp3 (152.00 MB)
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 6, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Audioman (2016-05-16 19:51:42) #14867 | RAPORT
  Faktem nr 1. jest; sprawa materiału, z jakiego wykonano Sfinksa, jeżeli nie wiesz, to Ci podpowiem; z macierzystej skały w miejscu gdzie stoi, rzeźba Sfinksa, jest ona monolitem wraz z całym skalnym terenem Gizy, na którym stoją piramidy.
  Jest to bardzo istotny fakt dla mojej teorii. Niezgodność jego osi pionowej z poziomem wyżłobień jest informacją, którą każdy, kto chce się w tym temacie wypowiedzieć, musi brać pod uwagę. W innym przypadku, wypowiedzi są gołosłowne i ukazują człowieka, który w najlepszym przypadku, dopiero dąży drogą do mądrości.
  Faktem nr 2. jest; taka sama oś pionowa Sfinksa i piramid, te wszystkie obiekty nie zmieniły wzajemnego położenia. Jednak wyżłobienia na Sfinksie pokazują zmiany w położeniu całego masywu skalnego. Jest to niezaprzeczalny istniejący fakt a pomijanie go, to objaw braku dobrej woli w kwestii wyjaśnienia tajemnicy czasu budowy obiektów w Gizie.
  Faktem nr 3. jest wysokość n.p.m. wzniesienia, Gizy, która wynosi ponad 90m a Nil płynie ponad 30m niżej, niż stoi Sfinks. Takie położenie Sfinksa, eliminuje możliwość by te wyżłobienia uczyniły wylewy Nilu, lub woda morska. Faktem jest, że one istnieją i kolejnym faktem jest, że uczyniła je woda.
  Teraz należy odpowiedzieć na pytanie, kiedy i jak woda wyżłobiła rzeźbę Sfinksa?
  W czasie ostatnich dwunastu tysięcy lat, nie było takich uwarunkowań terenowych. Jeżeli cofniemy się w czas przed ostatnim potopem, który był dwanaście tysięcy lat wstecz, to nie możemy wykluczyć, odpowiednich możliwości do takiego działania wody na Sfinksa.
  Jednak w takich warunkach, gdzie woda posiada poziom Sfinksa nie można było wykonać rzeźby. Musimy się cofnąć o kolejne dwanaście tysięcy lat, w czas przed poprzedni potop. W tamtym czasie mogły wystąpić odpowiednie warunki do wykonania Sfinksa, ale jest to czas minimum dwudziestu czterech tysięcy lat wstecz.

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2016-05-20 22:35:01) #14898 | RAPORT
  Sprawa dawnej (nieuznawanej przez klasykę nauki) cywilizacji jest jedną z najważniejszych kwestii dla zrozumienia świata w którym żyjemy.
  Jest l o g i c z n e, że taka cywilizacja z zaawansowaną technologią istniała, udowadniają to wspomniane w audycji budowle.
  Jak prześledzimy historię, władza lubiła wszystko co dobre (cywilizowane) zaczynać od siebie, wcześniej to tylko dzikusy... Dlatego po przejęciu władzy palono książki, niszczono posągi, tak było w Chinach (Żółty Cesarz), w Indiach (misjonarze katoliccy palili księgi chrześcijan nestoriańskich ze starożytności) w Meksyku (też katoliccy misjonarze palili zapiski Indian), w Polsce (kościół katolicki prawdopodobnie niszczył stare słowiańskie kroniki). Dziej się to do dziś, choćby sprawa nakazu sądowego USA spalenia książek Wilhelma Reicha z lat 50-siątych XX wieku! i wile innych. Ciężko coś pewnego powiedzieć o przeszłości odległej, gdyż historia to nauka humanistyczna a co za tym idzie nieścisła, powinna opierać się na logice i interpretować źródła, ale z tą logiką różnie bywa, a źródła są skąpe, do tego niszczone.

  Odpowiedz
 • urson (2016-05-21 8:32:19) #14900 | RAPORT
  Kościół nie niszczył kronik slowiańskich, bo ich nie było w wersji pisanej. Były za to w wersji mówionej i skutecznie spacyfikowano tych, którzy jeszcze coś pamiętali.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Arcetron Tron (youtube) (2016-05-24 15:26:26) #14936 | RAPORT
  Stworzyłem pewną hipotezę w jaki sposób budowano piramidy w tak szybkim tempie .
  Potrzebne są dwie maszyny latające i poruszające się z dużą precyzją w układzie XYZ, z tym że układ XYZ to nie pozycja maszyny CNC a współrzędne geograficzne z dokładnością do 2 milimetrów
  Maszyny są wyposażone w urządzenia do otwierania tunelu pod przestrzennego w określonym kierunku coś jak czarna dziura w kosmosie, jedna z maszyn pobiera olbrzymie bloki skalne a druga oddaje w określonej pozycji XYZ,

  Działało by to jak teleportacja tyle że bez rozbierania na molekuły a transportowanie poprzez tunel czasoprzestrzenny

  Tylko pytanie jeśli by się dysponowało taką technologią to poco budować piramidy ?
  Chyba że piramidy miały być przeznaczone dla innych późniejszych cywilizacji w przypadku globalnego kataklizmu a w nich ukryte i informacje (skarbnica całej wiedzy) zapisana w postaci tabliczek z kwarcu, które przetrwają tysiące lat
  Odczytać można za pomocą ultradźwięków podobnie jak sprawdza się powłoki lakiernicze karoserii samochodów za pomocą ultradźwięków, a przypominać to będzie zapis płyty gramofonowej

  Odpowiedz
 • Szarak (2016-05-29 15:07:07) #14997 | RAPORT
  Drogi Chrisie, nie bylibyśmy szympansami, ponieważ jesteśmy potomkami bogów czy tez magów. Byli oni białymi, brodatymi ludźmi. Czy to się komuś podoba, czy nie. Cała współczesna tzw. nauka ma na celu zakłamanie tej prawdy.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 5, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium