[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Debaty (nie)kontrolowane
Odcinek: I Debata (nie)kontrolowana: Magowie Bogów cz. 1
Czy podręczniki do historii prawidłowo opisują genezę i dzieje cywilizacji na Ziemi, czy może bardziej prawdopodobna jest historia alternatywna? Najnowsza książka "Magowie bogów" autorstwa Grahama Hancocka przenosi nas w bardzo dawne czasy - jeszcze przed początkami "naszej" cywilizacji. Nim przejdziemy do samych "boskich magów", pytanie: czy waszym zdaniem przed naszą cywilizacją istniała na Z... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (176.00 MB) | Premiera: 2016-05-08 | Czas trwania: 03:12:33 | Odtworzone x 7366 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 14, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • ufo
  (2016-05-09 20:18:23) #14828
  | 👮 raport

  nieważne że coś jest stare czy nowe, ważne żeby było interesujące. Debaty są ciekawe.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fajfel
  (2016-05-09 23:33:20) #14831
  | 👮 raport

  Też nie zgadzam się z Krisem. Za dużo kombinatoryki w takich poszukiwaniach przeszkadza. Była cywilizacja, tak wielka, że jej nie widać? Cielebiaś ujmuje to tak, że byłbym w stanie to zaakceptować, nawet jako scjentysta i w wielu sprawach sceptyk.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • chrismiekina
   (2016-05-10 4:51:07) #14835
   | 👮 raport

   Jaka niewidzialna cywilizacja??? Przecież jej widzialne i imponujące ślady można dostrzec do dziś! Mówiłem o niewidzialnej infrastrukturze i to niewidzialnej z tego powodu, że do tej pory nie udało się odnaleźć niczego: ani sprzętu, narzędzi czy miejsc, które produkowałyby maszyny, podzespoły czy elementy potrzebne do stworzenia gigantycznego megalitu. Dzisiejszy plac budowy to zmasowana koncentracja sprzętu, który pozwala połączyć ze sobą rozmaite elementy o rożnym stopniu komplikacji wyprodukowane w setkach a może tysiącach miejsc - czasami bardzo odległych od siebie, przez odpowiednio wykwalifikowanych ludzi. Przyglądając się Zaginionej Cywilizacji nie potrafimy wskazac gdzie kryła się ta infrastruktura, ktora pozwalala zbudować doskonałą w swojej formie Wielką Piramidę. Chyba że... taka infastruktura wcale nie byla potrzebna bo tamta cywilizacja miala pomoc wlaśnie z innego wymiaru... Brzmi to fantastycznie? Popatrzcie na CERN. Co wam przypomina? Kamienne kręgi uporczywie budowane przez starożytnych. A po co były im te kręgi? Po to samo po co jest dziś CERN: aby przedrzeć się przez czasoprzestrzeń w ktorej jesteśmy uwięzieni, dotrzeć do innego wymiaru i.... napotkać żyjące tam istoty... (!!!!) A z ich pomocą można dokonać bardzo wiele...
   Podałem ten ryzykowny przyklad po to, aby uzmysłowić wam, że cywilizacja niekoniecznie oznacza technologię, ktorą my dziś jesteśmy tak opętani. Upraszczając i trywializując: popatrzcie na Darta Vadera. Jest najgroźniejszą postacią w Gwiezdnych Wojnach a wcale nie używa laserów i innych bajerów. Bo ma moc... I o moc wlaśnie chodzi...a nie o zabawki. Pozdro! I dzięki za odsluchanie nowej serii RP!
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kink_kąk
  (2016-05-09 9:20:19) #14822
  | 👮 raport

  Wyjątkowo nie zgadzam się z Chrisem. Skoro istniała mega hiper cywilizacja, to po co używać szóstego czy siódmego zmysłu, by ją dostrzec. Powinna być widoczna całkiem gołym okiem...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • logos
  (2016-05-09 9:40:18) #14823
  | 👮 raport

  Można by powiedzieć/napisać; -szukajcie a znajdziecie... Starożytne budowle/struktury/konstrukcje, są z pewnością czymś więcej, niż fascynującą tajemnicą lub tym czym nam się wydaje...


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2016-05-10 3:16:14) #14833
    📧 pw | 👮 raport

  I mam pytanie do Kyóregoś z "panelistów":
  - Co znajduje sie po drugiej stronie (naprzeciwko) Globu Ziemskiego na wskroś Göbekli Tepe ?
  Pzdr ...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cool72
  (2016-05-19 17:08:41) #14891
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Wiele ciekawych materiałów znalazłem na kanale newearthna YT.Materiały tam zamieszczone są w j.angielskim.
  Dużo nieznanych artefaktów,miejsc i innych
  ciekawostek dot.starożytnych kultur.
  Polecam!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Our World Order (youtube)
  (2016-05-24 15:25:22) #14935
  | 👮 raport

  Nasza cywilizacja, w tym nauka, jest kontrolowana przez garstkę psychopatów. Monstra te eksploatują i ogłupiają populację. Celem ich jest kompletne zniewolenie, NWO, a nie rozwój i rozkwit ludzkości. Przecież jakbyśmy znali prawdziwą przeszłość, możliwości człowieka, potencjał techniki i rozwoju, zrzucilibyśmy ich jarzmo. Staliby oni się niepotrzebni.
  Naszą jedyną szansą jest dzielenie się informacjami poza skorumpowanym głównym nurtem, przebudzemie, tworzenie lepszego systemu. Jest to możliwe i konieczne.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Judgement1
  (2016-05-24 19:42:36) #14937
  | 📧 email | 👮 raport

  Istnienie artefaktów sprzecznych z oficjalnym datowaniem o niczym nie przesądza. Sam Graham Hancock w swojej własnej książce "Podwodne miasta" opisał spotkanie z jednym z aktualnych świętych w Indiach i nie był to ten święty na eksport tylko taki, którego sami Hindusi uważają za świetego. Ta osoba w naszym zachodnim rozumieniu to kliniczny wariat, a mimo to ci ludzie uważali go za nauczyciela i wypełniali jego polecenia. Tego typu osoby nie odróżniają snu od jawy i mogą mieć jakiegoś rodzaju wizje z przeszłości lub z przyszłości po których albo własnoręcznie albo rękami swoich podopiecznych mógą tworzyć artefakty sprzeczne z epoką. Podobną sytuację opisał Carlos Castaneda, mianowicie nagual Elias, nauczyciel naguala Juliana, który był nauczycielem naguala Don Juana, miał warsztat w północnym Meksyku, w którym po swoich magicznych podróżach odtwarzał przedmioty ze światów (o ile to tak można nazwać) które odwiedzał. Więc naukowcy wcale nie muszą się mylić, rozwój cywilizacji może być liniowy pomimo przedmiotów temu przeczących, tylko trzeba uznać, że nie ma gigantycznej zmowy w świecie akademickim.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Judgement1
  (2016-05-24 21:15:17) #14938
  | 📧 email | 👮 raport

  I tak samo nie ma żadnego spisku wsród egiptologów. Oficjalna wersja, że piramidy były grobowcami jest prawdziwa. Z tym, że trzeba rozumieć co egipcjanie mają na myśli używając słowa grobowiec. Jest to urządzenie w którym jeśli się umieści ciało to to ciało pomimo opuszczenia energi życiowej nie rozkłada się tak jak to się dzieje z ciałem poza tym urządzeniem. Te piramidy to prymitywne jonizatory zabijające stworzenia, które rozkładają ciało po jego śmierci. Z tym, że jeśli by przebywała tam osoba "nieczysta" to nastąpiłoby zwyczajne śmiertelne zatrucie organizmu z powodu niewydolności systemu wydalniczego. Taki faraon tak samo jak w przypadku wyroczni greckich z ich podziemnymi grotami mógł obcować z drugą stroną (zmarłymi? drugą częścią człowieka zgodnie z koncepcją dipolarnej grawitacji dr Jana Pająka?) zachowując fizyczne ciało. Fizyka w przypadku jednych jak i drugich jest identyczna, bo w mózgu człowieku tam przebywającego (a co za tym idzie w całym ciele) wytwarza się fala stojąca (samo zresztą słowo piramida to dosłownie fire lub flame in the mind) łamiąca bariery prędkości światła a co za tym idzie ograniczenia nakładane przez czasoprzestrzeń.
  Swego czasu w ramach Lektur Paranormalium był czytany fragment "Podróży poza ciałem" Roberta Monroe'a, w której to książce Monroe'owi jego przewodnik (inspek) powiedział, że przyczyną jego stanu wychodzenia z ciała był dach w domu w którym nieszkał (wykonany z miedzi o kształcie piramidy).
  Tak samo nie ma żadnej tajemnicy czym jest Gobekli Tepe (dosłownie wnętrzności góry). Każda architektura zgodnie z klasyczną nauką to zamrożona muzyka. Z tym, że tak jak swego czasu była moda budowania katedr romańskich czy gotyckich lub kamiennych kręgów tak, widocznie wcześniej identyczne struktury zasypywano ziemią, być może w celu zapobiegnięciu dewastacji. Działanie to samo tylko, że z zewnątrz wygląda to na kopiec. Równie dobrze można by rozkopać kopiec Kościuszki i udowadniać, że Polska, a nie Turcja jest kolebką ludzkości.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2018-07-12 0:18:32) #38533
    📧 pw | 👮 raport

  Historia na 100% nie jest Nauką (chyba,że nauka tożsamą "genderyzmowi" - z którego już można się doktoryzować i habilitować - nie wiem czy mamy w Pl profesora "Prezydenckiego" z dziedziny Gender - Genderyzmu?). Historia jest im tożsama.

  Archeologii już nieco bliżej do Nauki, ale też jest celowo, z premedytacją modyfikowana - vide wykopaliska wokół 3 dużych piramid interpretowane według potrzeb np przez dr Zahi Hawass`a. A wiec jet to dziedzina "nauki" conajwyzej poprzez małe "n"!

  Najbliżej prawdziwej Nauki jest wyłącznie Geologia, gdzie się dba, by pobierać małe przekrojowo próbki z głębi ziemi obok stanowiska badawczego nie rujnując go na obszarze dziesiątek czy setek hektarów powierzchni.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2019-12-31 12:33:54) #40198
    📧 pw | 👮 raport

  Jak z Metrem, tak podobnie z Systemem Dziesiętnym Najbardziej nie dajaccy się posługiwać system do zjawisk "niematerialnych". Weźmy system Dwunastkowy. W systemie 12-stkowym nie ma żadnych problemów z Liczbami Pierwszymi a w systemie 10-tnym Liczby Pierwsze spędzają sen najlepszym matematykom, dochodzą do ściany i dalej wymyślają pseudo matematykę, która aby zastosować trzeba znać Kod jak wiedza Tajemna kabalistyka a nie System /Dziedzina wiedzy = MATEMATYKA = służąca do dokładnych obliczeń.

  Wszystkie Cywilizacje starożytne zadziwiające nas swą wiedzą i to w wielu dziedzinach naraz nie posługiwał się Sys. Dziesiętnym...

  Także Obcy ?Kosmici dziwią się jak my chcemy opanować prawdziwe prawa rządzące wszechświatową - Kosmiczną Fizyką, jak stosujemy jak oni to mówią jakąś Protezy liczące w miejsce np Matematycznego Systemu 12-wego czy 16-wego ???

  Odpowiedzi nie znam ale temat /zagadnienie warte przeanalizowania porównania jakie efekty matematyczne uzyskamy próbując obliczyć to samo zagmatwane /skomplikowane zagadnienie innymi systemami.

  Mamy 12-wy; 15wy; 60wy; owe trzy zbliżone ale mamy tez system 16-wy, który jest ciekawym systemem....

  Bez perfekcyjnej Matematyki nie ma

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 13, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium