Microcement flooring gets popular.

gmcreate.pl/inne.htmlNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Mowa podświadomości


Dodano: 2005-03-08 21:19:38 · Wyświetleń: 26618
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Psychika ludzka jest tak skomplikowanym tworem, że można ją opisywać na wiele różnych sposobów, ale dla potrzeb tego tematu wystarczy jeśli przyjmiemy zupełnie podstawowe założenie, że dzieli się ona na dwie części, które działając na zasadzie sprzężenia zwrotnego tworzą jedność.

Są to dwa niezależne umysły, z których każdy posiada swój ośrodek woli . Jeden z nich, tzw. świadomość, jest tym umysłem, o którym człowiek wie, że go ma. Równolegle z nim funkcjonuje drugi, nieuświadomiony umysł. W literaturze fachowej bywa on określany różnie, najczęściej jako podświadomość - jednak nie o nazwę tu chodzi ale o istotę rzeczy.

Jest to po prostu bardzo obszerny program zarządzający, dla którego pewnego rodzaju nakładką kontrolną jest świadomość. Jest to bardzo ważna nakładka, o czym świadczy fakt, iż każdy z nas identyfikuje się właśnie ze swoją świadomością. Każdy z tych umysłów działa w specyficzny dla siebie sposób, który jest odwzorowaniem zadań jakie są mu przypisane. I tak w gestii podświadomości leży zarządzanie działaniem organizmu na wszystkich poziomach za wyjątkiem tego najbardziej ogólnego, który jest związany z funkcjonowaniem człowieka w środowisku zewnętrznym.

Jest to ten zakres rzeczywistości, który obejmuje wiedzę, zdolność rozumowania, myślenia abstrakcyjnego, planowania i tzw. oceny realizmu sytuacji, która wynika z pojmowania czasoprzestrzeni i zachodzących w niej związków przyczynowo- skutkowych.] Tym poziomem, który nazwałabym blokowym, zarządza świadomość. Na jawie oba umysły działają równolegle wykonując swoje zadania, jednak umysł nieświadomy jest podporządkowany świadomemu. Współpraca polega na tym, że przy pomocy woli jesteśmy w stanie decydować o ruchu całej ręki, możemy mieć wpływ na ruch poszczególnych grup mięśni ale nie jesteśmy zdolni koordynować wszystkich przemian fizycznych , chemicznych i energetycznych , jakie zachodzą podczas tego ruchu .

Tym zajmuje się podświadomość. Bywają jednak sytuacje, np. w momentach zagrożenia, kiedy reagujemy szybciej niż zdążymy zdać sobie z tego sprawę. To podświadomość nie czekała na rozkazy sama podejmując decyzję w kwestii działania, zgodnie ze swoją wiedzą. Dzieje się tak dlatego, że program zatytułowany „podświadomość" jest o wiele szybszy a jego zadaniem jest też ochrona naszego życia i zdrowia, co bywa określane jako instynkt samozachowawczy.

Obecność umysłu nieuświadomionego jest wyraźnie widoczna, kiedy słuchamy jakiegoś opowiadania. Z jednej strony rozumiemy znaczenie słów, a z drugiej strony tworzymy wizualne wyobrażenie postaci i akcji. Właśnie owa wizja reprezentuje sposób, w jaki treść jest rozumiana przez podświadomość. Świadomość jest programem stosunkowo wolno działającym, bardzo energochłonnym a pojemność pola operacyjnego, w którym odbywa się przetwarzanie informacji jest ograniczona.

To pole operacyjne zwane inaczej pamięcią krótkotrwałą opiera się na stosunkowo nietrwałym nośniku, ponieważ wiadomo, że ludzie poddani elektrowstrząsom tracą informacje tam zawarte. Z tych to powodów można się domyślać, że natura, dzieląc psychikę na dwie części kierowała się powodami ekonomicznymi.

Po iluś tam godzinach czuwania świadomość zostaje wyłączona i stan ten nazywamy snem. Podświadomość jednak nie śpi. W dalszym ciągu musi ona nadzorować pracę organizmu a jednocześnie dokonuje porządkowania pamięci. Wszystkie informacje zgromadzone w ciągu dnia - zarówno te, które dotarły do naszej świadomości jak również te, które zatrzymały się na poziomie podświadomości , zostają zakodowane w ruchomym obrazie i przechowywane w pamięci tzw. głębokiej. To, co nazywamy „marzeniem sennym" jest w pewnym sensie monitorowaniem tego procesu przez świadomość, która w ograniczonym zakresie jest w tym czasie uczynniona. Zależność umysłów jest wówczas odwrócona i dominującą rolę pełni umysł nieświadomy. Można powiedzieć, że sen jest mową podświadomości, jest rozmową z samym sobą, ponieważ budując obraz senny pakuje ona informacje w taki sposób, że przekazuje w nim jednocześnie określone treści ogólniejszej natury. Obraz senny tworzony jest na zasadzie wykorzystania związków zachodzących między zapamiętanymi w przeszłości pojęciami z uwzględnieniem ich wszystkich cech. Jest po prostu oparty na indywidualnej siatce pamięci.

Autorka:

Agnieszka Malinowska

agnes@vc.pl

Artykuł pochodzi ze strony www.ufo.dos.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz

 • (2008-08-22 13:05:37) #677
  | 👮 raport

  Moim zdaniem tekst ten jest inteligentny, lecz chcialbym poruszyc pewna kwestie dotyczaca snu. Czasami kiedy mam tzw. "deja vu" lapie sie na tym ze mysle sobie: "kurde to juz mi sie kiedys snilo". I jest to bardzo realistyczne uczucie. Wiem ze moze zabrzmic to zbyt trywialnie ale tak mi sie wlasnie wydaje :P moze z ta podswiadomoscia to nie tak jak napisalas. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ola
  (2009-09-18 19:15:23) #3831
  | 👮 raport

  Ja myślę, że jest w tym artylule duzo prawdy. Kiedy czegos bardzo pragniemy albo sobie cos wmowimy to sni sie nam to nawet jesli sie do tego nie przyznajemy, ze np. to chcemy.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • nefretete
  (2009-10-19 18:17:20) #3943
  | 👮 raport

  Tak to prawda... ja jestem z natruy marzycielką;marzę wszedzie i praktycznie zawsze w pracy, w domu jak jade...badz tez myśle o jakis rzeczach nieistotnych:)
  I kiedys myslałam bardzo bardzo szczegółowo jakby wygladało moje zycie moj wymarzony dom jakbym wyglała w lottka :) śniło mi sie 3 razy że wygralam, w tym raz podene były liczby.

  Ale nie w tym rzecz, chodzi mi bardziej o to jakie mamy sny; moim znajomi maja normalne rzeczywiste normalne sny. MOje dzieją sie na przygodowe horrory, SF i zwyklaki :) ni eogladam żadnych bajek, nie zazywam narkotykow-a snią mi sie takie rzeczy ze masakra np. że bronię z moja drużyna czerwonej kuli strzelam piorsunami z rak, czesto jestem mezczyzna w śnie, jak bylam młodsza caly czas snilo mis ie ze gonil mnie cyklop a jak mialam magiczny niewidzialy powoz i ratrowlam ludzi badz statek.. a oststani moj sen- bylam kanturkiem i to nie bylo zwierze, bylam piłeczką..
  cos ze mna nie tak czy coo?:)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Pwcca
  (2009-11-15 02:16:56) #4146
  | 👮 raport

  Nefretete, sen, to krzywe odbicie w witrynie Twego ducha. Tam wszystko dzieje się naprawdę. W rzeczywistości też musisz być piłeczką... ;P Masz ciekawą osobowość, skoro śnisz o takich rzeczach.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mescomp27@wp.pl
  (2010-01-30 21:59:50) #4511
  | 👮 raport

  witam ja z innej beczki wyskocze:d szukam odpowiedzi moja corka ma 6 lat i czesto podczas snu mowi ale mowi w jezyku ktorego nie znam nie jest to belkot bo sa to pelne wyrazy i wiem jak brzi belkot a tu wiem co slysze czesto chcialem to nagrac ale zanim zdaze odpalic dyktafon w tel to juz jest cicho byl bym wdzieczny za odp moje gg 4947674 moj email tez podalem (kliknij aby napisac)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kai-sama
  (2010-08-29 13:56:37) #5526
  | 👮 raport

  Jeśli chodzi o podświadome wyczuwanie zagrożenia muszę się zgodzić. Mam świadomy sen, potrafię bardzo dobrze śnić na jawie i się "odciąć" od rzeczywitości. Parę razy myślałam jak by to było latać, potem jak byłoby spadać z dużej odległości. Myślę tym że np. wyskkuje z samolot, lub tracę skrzydła. Wtedy automatycznie pojawia się uczucie że spadam i czuję po prostu że zaraz uderzę w ziemię choć siedzę w ławcę lub stoję. To takie nagłe poczucie strachu i wzdrgam się gwałtownie jakby nawiązała bliski kontkt z glebą. Zdarzyło mi się to zaledwie trzy razy.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Mleczarka
  (2011-01-31 17:39:36) #6137
  | 👮 raport

  Moje sny nie bardzo pasowały do mojej osobowości. To było dziwne, bo będąc dziewczynką marzącą o kwiatuszkach, motylkach miałam sny, w których znęcałm się nad innymi min. zakopywałam kolegę żywcem, lub rozgrzanym prętem uderzałm przestraszoną kobietę, itp. a w trakcie tych snów nie odczuwałam tego jako koszmaru. To sie chyba odniosło na mojej psychice, bo teraz jakos lubię patrzeć na ludzkie cierpienia ( nie żebym zabijała, czy coś)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Marzyciel
  (2012-03-05 22:28:15) #7270
  | 📧 email | 👮 raport

  Sama prawda... Lecz cały czas niemoge zrozumieć tego , że sny moje sie spełniły właśnie w takim kontekście jak deja vu ...
  Pare lat temu śniło mi się że jestem z jakąś postacią i dostałem wtedy w morde... w tym roku mi sie to zdarzyło ... wszystko wyglądało tak samo i nie wiem co mam o tym myśleć.... Tą postać ztego snu już znam.... Jeszcze mnie martwi to że widziałem jak umre w miejscu bardzomi znanym... Powiedżcie mi co o tym sądzicie... Z Góry Dziękuje :) Sorra za błędy w pisowni. PoZdRo :]

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Zankel
  (2012-09-28 18:29:53) #7628
  | 📧 email | 👮 raport

  Mowa ciała jest mową podświadomości i wszystkie myśli związane z ciałem: "co na siebie ubiorę?" "Dlaczego to jest takie złe?!"
  Te przykłady wystarczą

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • 40 i 4
  (2014-02-10 21:19:51) #8001
  | 📧 email | 👮 raport

  dawno przestalem bawic sie oobe i dawno przeszlem na wyzszy poziom niz nde i moge powiedziec tyle ze umysl ludzki dzieli sie bardziej na 3 glowne dzialy
  glos dobra glos zla i nasza swiadomosc (dzielaca sie na podswiadomosc i nadswiadomosc) ostatnia odpowiada za nasze wybory ktore podsylaja nam pozostale glosy

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • chomik_pmi
  (2014-12-13 8:08:44) #10625
  | 📧 email | 👮 raport

  jestem osoba ktora w pelni wlada swoja podswiadomoscia nauczylem sie od nowa odczuwac i marzyc a raczej se wyobrazzac korzystajac z sily wlasnego umyslu doszlem do samoregeneracji oraz do panowania nad krarzeniem krwi odechem i przez swoj upor potrafie oduchac oszkrzelowo (polykac powietrze ktorego terotycznie nie ma ) dzieki korzystaniu z percepcji obliczylem nowa teorie o wieloswiecie ktory ma w sobie mega swiata a on sie sklada z wsechswiata wyliczylem nowa "zlota liczbe " wpisujac w kolo figure plaska mam nadzieje o jak najszybszy kontakt .Dzieki mojemu zaparciu i proby uzyskania energia niematerialnej !!! na poczatku patrzac sie w slonce i korzystajac z tego wytworzylem u siebie receptory ktore sa wstanie poprzez skupienie wzroku na jednej pozycji uzyskac energie z innego czlowieka(patrzac mu sie w oczy ) lub z elektrycznosci ( zarowka ) uzyskanie energi z patrznia sie w wlaczona zarowke 100 w !!!!!!!!!!!!! oraz wielle innych zachwan ALPHA

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium