Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
PARANORMALIUM UNPLUGGED
Poniższe artykuły i newsy pochodzą z różnych wydań Głosu robotniczego z 1928 roku. Zachowana została oryginalna pisownia i składnia tekstów. Dziękujemy Mango za wyszperanie i udostępnienie materiałów ;-)Maszyna do odczytywania myśli. Wynalazek moskiewskiego uczonego

Profesor fizyki i członek rosyjskiej akademji nauk, Łazariew, zakomunikował wydziałowi przyrodniczemu akademji, iż udało mu się skonstruować aparat elektryczny, służący do odczytywania cudzych myśli. Dotychczasowe eksperymenty wynalazcy dawały wynik dodatni tylko w tych przypadkach, gdy osoba, poddawana próbie, usilnie koncentrowała swe myśli.
Na najbliższem posiedzeniu wydziału profes. Łazariew obiecuje zademonstrować i objaśnić swój wynalazek.Czarne chwile przepowiadają naszej ziemi

Niewesołe chwile w najbliższej przyszłości zapowiada nam geolog niemiecki, Bolsche. W serji odczytów, wygłoszonych niedawno w Halli, uczony ten oświadcza, że jesteśmy w przededniu wielkich kataklizmów geologicznych.
Wnioski swe opiera Bolsche na mnogości i niezwykłym charakterze wybuchów wulkanicznych i seismicznych, których widownią jest obecnie powierzchnia ziemi, tudzież na pewnych zjawiskach astronomicznych, tyczących się zwłaszcza naszej planety i Jowisza.
I nie należy - powiada - przypuszczać, że przewidywane zmiany nastąpią stopniowo, w olbrzymich przerwach czasu. Oczekiwać należy raczej katastrof bliskich i nagłych. Wszystko, co się dzieje obecnie na oceanie Spokojnym (trzęsienie ziemi w Japonji, wybuchy wulkanu Krakatao, zalew wysp Polinezji i wybrzeży amerykańskich przez olbrzymie fale) zapowiada napewno wyłonienie się z głębin oceanu nowych lądów i grzbietów górskich.
Niekoniecznie nastąpi przytem zanik form życia obecnego, albo też nowy okres lodowy.
Geolog niemiecki sądzi nawet, że kroczymy raczej w kierunku zupełnego zlikwidowania czwartorzędowego okresu lodowego i znajdujemy się blisko okresu ciepła, w którym nastanie na ziemi klimat prawdziwie rajski, nadzwyczaj pomyślny dla rozwoju ludzkości.
Snycerz włoski, Rafael Bendani, zajmujący się również zagadnieniami geologicznemi, a którego przepowiednie okazały się często bardzo trafne, zapowiada także w najbliższej przyszłości katastrofalne trzęsienie ziemi w Alasce, Meksyku, Afryce, na Dalekim Wschodzie i w Jugosławji.
Mamy więc temat odpowiedni do nieprzyjemnych wzruszeń.W przekonaniu, że listy otrzymuje od duchów, popełnił samobójstwo. Zabobon XX wieku

Budapesztański agient giełdowy Tomasz Urban popełnił niedawno samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Otoczenie samobójcy nie mogło pojąć, co spowodowało podobny krok, Urban bowiem był człowiekiem statecznym i zamożnym. Sprawą tą zajęła się wreszcie policja i natrafiła na ślady tajemnicy samobójstwa. Przed 20-tu laty odbył się pojedynek amerykański między Urbanem a pewnym nauczycielem gimnazjalnym na warunkach, iż wyciągający czarną gałkę popełni samobójstwo dopiero po 20 latach.
Czarna gałka, śmierć zwiastująca, przypadła w udziale nieszczęsnemu Urbanowi. Odtąd, z roku na rok, punktualnie w rocznicę pojedynku Urban otrzymywał od swego przeciwnika list, przypominający mu, iż termin wykonania umowy zbliża się, i że życie jego skróciło się o rok. Tak trwało lat 15. Urbana czekały jeszcze 4 "napomnienia" o śmierci, gdy pewnego dnia spotkał przypadkowo autora owych listów. Nauczyciel zbladł na widok swej ofiary, odwrócił się i począł uciekać. - Po kilku dniach Urban dowiedział się, iż przeciwnik jego popełnił samobójstwo z niewiadomej przyczyny.
Przerażenie jego nie miało granic, gdy w rocznicę pojedynku otrzymał ponownie napomnienie - napisane ręką nauczyciela. Gdy podobneż listy doszły do niego w ciągu następnych kilku lat, Urban nie wątpił już, że pochodzą one z zaświata i że duch zmarłego przeciwnika czuwa nad dotrzymaniem umowy. Zdenerwowanie biednego Urbana rosło z roku na rok, nie sypiał on całemi nocami, umysł jego pochłonięty był całkowicie myślą o prześladującym go duchu, aż wreszcie rzucił się pod pociąg - i zginął.
Władze policyjne przypuszczają, iż nauczyciel przed swą śmiercią pozostawił któremukolwiek ze swoich przyjaciół kilka gotowych listów do Urbana, które następnie wysyłane były przez wykonawcę woli zmarłego w rocznych odstępach. Obecnie policja budapesztańska poszukuje owego "przyjaciela".Widzialne promienie "aury" ludzkiej. Sensacyjny wynalazek w dziedzinie fotografji

Wiedza, t. zw. teozoficzna przypisywała wiele niewytłómaczonych zjawisk pośrednictwu promieniowania ciała astralnego, będącego według jej pojęć jednym z promotorów życiowych organizmów ludzkich, zwierzęcych i roślinnych. Stwarzała ona w ten sposób pewne podłoże "sui generis", teorji descendencji, przyjmowanej przez naukę oficjalną.
Obecnie prasa codzienna notuje ciekawy w tym względzie wynalazek znanego hiszpańskiego fizyka, Pedra Ferraris, przebywającego od dłuższego czasu w Anglji. Zdołał on podobno skonstruować tak wrażliwą kliszę, że przy jej pomocy widzialne są promienie, wydzielane przez organizm ludzki. Klisza ta chwyta tedy t. zw. ludzką aurę, jak ją nazywają teozofowie.
Ludzką aurę badali znany wiedeński uczony Reichenbach i Anglik Kilner.
Kilner twierdził nawet, że wykrył metodę, umożliwiającą uwidocznienie tych promieni, rozbłyskujących z organizmu ludzkiego. Następnie jednak badacze odrzucili metodę Kilnera, uznając, iż rzekome jej sukcesy opierały się na złudzeniu zmysłowem.
Ferraris swój aparat do fotografowania aury ma zademonstrować w najbliższym czasie na posiedzeniu londyńskiego tow. dla badań psychicznych.
W tej formie pierwotna intuicja umysłów metodycznie niewyszkolonych, okazałaby się dostępna metodycznym badanniom nauki i stała podstawą praktycznego zastosowania dla dobra wiedzy i ludzkości.

Ten utwór utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.
Serwis Paranormalium.pl jest licencjonowany na warunkach Creative Commons. Możesz wykorzystywać wszelkie materiały pod warunkiem podania ich autora i źródła jako serwisu www.paranormalium.pl
 
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium