[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Bibliotekarium
Odcinek: Odc. 50
Punktem wyjścia do dyskusji w dzisiejszym - jubileuszowym - wydaniu "Bibliotekarium" stał się zbiór esejów autorstwa Isaaca Asimowa, a cała dyskusja intensywnie kręciła się wokół tematu niezwykle niepokojącego zjawiska. Chodzi mianowicie o cenzurowanie wydanych już książek - najczęściej nieżyjących już autorów - poprzez zmienianie ich treści tak, aby odpowiadała wymaganiom współczesnej chorobliwej... (rozwiń opis)
Począwszy od stycznia 2021 roku w Internecie nadaje radio z audycjami o tematyce literackiej, założone przez Bibliotekarium: Book Radio. Zapraszamy do odwiedzania strony radia i słuchania!
POBIERZ MP3 (179.00 MB) | Premiera: 2018-11-30 | Czas trwania: 03:15:55 | Odtworzone x 766 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 6, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • SkrzydlatyŻmij
  (2018-12-03 21:19:58) #38924
  | 👮 raport

  Œwietna audycja!

  Oto fragment ksišżki James'a DeMeo "Podręcznik akumulatora orgonu", ukazujšcy prawdziwš twarz administracji i sšdownictwa USA:

  "FDA uzyskało pomoc od Sšdu Federalnego, który ogłosił werdykt wykluczajšcy istnienie energii orgonowej.
  Sšd ogłosił wewnštrz-stanowy zakaz wwozu ksišżek, w których występuje słowo “orgon". Dotyczyło to również ksišżek, które słowo “orgon" zawierało tylko we wstępie lub przypisach. Co więcej wszystkie naukowe wydania, w których dyskutowany był problem energii orgonowej w szczegółach zostały zniszczone, a urzšdzenia używajšce tej energii rozebrane lub zniszczone. (Wyrok #1056, 19 marzec 1954 US District Court, Portland Maine, sędzia John D. Clifford, Jr).

  W latach 50-tych i na poczštku 60-tych ksišżki Reicha i jego raporty badawcze były okresowo œledzone przez agentów FDA i Federalnych komendantów, i palone w piecach do œmieci w Maine, i Nowym Yorku. Żadna z naukowych czy profesjonalnych organizacji, dziennikarzy, czy stowarzyszeń pisarzy nie sprzeciwiła się paleniu ksišżek i nie zaoferowała pomocy Reichowi, którego laboratorium zostało najechane przez agentów FDA niszczšcych aparaturę siekierami. W dodatku do powyższych działań sšd nakazał Reichowi ograniczenie “rozpowszechniania informacji" na temat energii orgonowej skutecznie cenzurujšc jego pisma mówišce na ten temat. Kilka lat póŸniej został oskarżony za obrazę sšdu w momencie gdy jego asystent złamał sšdowy zakaz, w czasie, gdy Reich był ponad tysišc kilometrów dalej, zaangażowany w prace dotyczšce orgonu na otwartej przestrzeni na pustyni Arizona. Pomimo, że odwoływał się wszystkimi dostępnymi metodami do Sšdu Najwyższego, sprawę przegrał i został wtršcony do Federalnego Więzienia Penitencjarnego w Lewisburgu, gdzie zmarł w 1957. Jego œmierć nastšpiła na dwa tygodnie przed warunkowym zwolnieniem, w czasie, gdy z radoœciš oczekiwał wyjœcia na wolnoœć. Planował wraz ze swojš nowš żonš osiedlenie się na stałe w Szwajcarii."

  “Cóż możemy powiedzieć o wiodšcych filozofach, którym tysišckrotnie oferowałem mojš chęć i zaangażowanie do ukazania moich odkryć, którzy to z uporem leniwego węża najedzonego do syta nigdy nie raczyli nawet spojrzeć na planety, księżyc, czy teleskop? Dla takich ludzi filozofia jest pewnym rodzajem ksišżki... gdzie prawda jest odkrywana nie we Wszechœwiecie czy też Naturze lecz (używam ich własnych sformułowań) poprzez zestawienie tekstu. " – wypowiedŸ Galileo Galilei, włoskiego astronoma w 1600 roku, który udowodnił, że Ziemia przemieszcza się po nieboskłonie, na krótko przed oskarżeniem i torturowaniem przez Koœciół Katolicki.

  “...energia orgonu nie istnieje. " – Sędzia John D. Clifford, z 1954 roku Sšd Stanów Zjednoczonych, w orzeczeniu którego wszystkie biuletyny i ksišżki Doktora Reich'a zostały zniszczone przez spalenie w komorze; Reich zgodnie z wyrokiem został wysłany do Więzienia Federalnego, gdzie wkrótce zmarł.


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • SkrzydlatyŻmij
   (2018-12-04 20:41:45) #38926
   | 👮 raport

   Wielce
   Szanowny Ivelliosie,
   skąd te literówki?

   Łączę wyrazy szacunku!


   Skrzydlaty Żmij

  • Ivellios
   (2019-05-05 16:43:30) #39475
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Prawdopodobnie winne było kodowanie znaków nieprzeciętnie skopane i skaleczone przez przeglądarkę.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jaro
  (2018-12-04 20:17:56) #38925
  | 👮 raport

  A Twardocha dalej nie ma.......


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • sane_man
  (2018-12-06 16:12:55) #38930
  | 👮 raport

  Fenomenalna, aczkolwiek głęboko niepokojąca audycja..zwłaszcza druga część.

  P.S. panowie, czy macie w planach omówienie "Diuny" Herberta?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2019-05-05 15:25:05) #39474
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Oczywiście youtube-owe ContentID znowu postanowiło przypuścić szturm na nasz kanał i poprzyczepiać się do muzyki na końcu, dlatego na yt muszę podmienić nagranie na wersję bez utworu. Ponieważ jednak zdarzają się nd odcinkami komentarze słuchaczy z yt, postanowiłem że przed usunięciem i reuploadem będę je kopiował i wrzucał w archiwum mp3 pod poszczególnymi odcinkami audycji

  - - - - -

  Yolijka
  Yolijka
  Gratulacje z okazji 50tki! Bardzo dobra audycja. Dziękuję ♥♥♥
  5 miesięcy temu

  Fuzzy Logic
  Fuzzy Logic
  Najlepszego z okazji 50! Ramantyka, dobre dobre xD świetna audycja
  5 miesięcy temu

  Obi Wan
  Obi Wan
  To co, czekamy teraz na Józefine Conrad i Waginę Ciemności. Poza tym ciekawe jak by tu zamienić "kutasy" z utworów Mickiewicza (dawne określenie frędzli ;)
  5 miesięcy temu

  Ula Ols
  Ula Ols
  👏😊
  5 miesięcy temu

  Walt Kowalski
  Walt Kowalski
  chyba najlepsza seria na tym kanale
  5 miesięcy temu

  Kring
  Kring
  👍
  5 miesięcy temu

  UFO-RYSZARD.
  UFO-RYSZARD.
  Proszę mię nie obrażać bo wiem ile jest 1+1=2
  A w USA 🇺🇸 jest tak że specjalnie uposledzaja społeczeństwo by nie myśleli tylko elita jest na wyższym poziomie.
  5 miesięcy temu

  Walt Kowalski
  Walt Kowalski
  tak jest wszędzie
  5 miesięcy temu

  Reginalt Koralewski
  Reginalt Koralewski
  Dyskusje na temat literatury sf o tak popieram program wszystkim miłośniką literatury sf mocno polecam!-jak chodzi o literaturę tzw fantastykę przygodową- to dopełnieniem wszystkiego (ok 650 powieści sf,fantasy ) przeczytałem i nadal czytam to aby wydano 15 tytułów Tarzana nie tłumaczonych na język polski -to jest stara literatura-fantastyczna o! -Solaris wyda 13 tom -Tarzan we wnętrzu ziemi -cykl "Pellucidar" -to jeszcze 14 tytułów min-Tarzan i złote miasto, Triumf Tarzana, itd Rengi !
  4 miesiące temu

  Reginalt Koralewski
  Reginalt Koralewski
  Tak się napisałem i. nie drukowane jest na co 15 min straciłem moje przemyślenia dotyczące audycji-Bibliotekarnium co to jest -cenzura czy co? -napisa£em ,że polecam tyt Przez ocean czasu -Korewickiego zapomniana powieść. fantastyczną wydaną przez wyd Solaris ,kiedyś rarytas nie do zdobycia lub za grube pieniądze ale już jest brawo p .Sedeńko !
  4 miesiące temu

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 4, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium