[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

wordpress swarzędz

Najciekawsze oferty na weekend we dwojePraca Rzeszów

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: Debata Ufologiczna Online: Wasze najciekawsze relacje (25 lutego 2018)
Pierwsza z zaplanowanych w tym sezonie audycji specjalnych, podsumowujących najciekawsze relacje, jakie nadesłaliście Państwo do nas od czasu pamiętnej rekordowej audycji z maja 2017 roku. Audycję poprowadzili Piotr Cielebiaś (Nieznany Świat) oraz Marek Sęk "Ivellios" (Radio Paranormalium)... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (260.00 MB) | Premiera: 2018-02-25 | Czas trwania: 04:44:57 | Odtworzone x 3331 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 5, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Sebastian pn
  (2018-02-27 9:48:44) #38083
  | 👮 raport

  Jedna z najbardziej męcząca debata ufologiczna dla ucha, szczególnie rozmowy telefoniczne. Nie wiedziałem że tylu moich rodaków, tak pięknie wysławia się gramatycznie po polsku.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Antares
  (2018-02-28 11:36:40) #38089
  | 👮 raport

  Co do relacji dotyczącej Czerwonaka – jeśli opis zdarzenia jest precyzyjny to ono powinno być widoczne w Poznaniu.

  Czerwonak leży we „wcięciu” Poznania i gdyby nie brak przeprawy mostowej to Czerwonak zapewne już byłby dzielnicą Poznania (stan na rok 2018, a nie 1988 kiedy miało miejsce zdarzenie – oczywiście położenie się nie zmieniło, ale Poznań się rozlazł). Czerwonak wygląda tak, że po przeciwnej stronie Warty jest Poznań, na południe też. Brzeg poznański jest mniej stromy od tego od strony Czerwonaka który jest dość stromy, jakieś 300 metrów od brzegu idzie główna ulica Czerwonaka (ulica Poznańska) a przecinają ja poprzeczne dość wąskie uliczki (te po lewej to po prostu zazwyczaj dojazdy do posesji), prawa strona patrząc od strony Poznania, na północ pnie się jeszcze bardziej w górę, aby osiągnąć najwyższe wzniesienie w okolicach Poznania (Dziewicza Góra, na której jest przeciwpożarowa wieża obserwacyjna, polecam zwiedzenie w wyżową pogodę – widać nawet miejsca odległe o kilkadziesiąt kilometrów). Ogólnie te tereny topograficznie przypominają bardziej Sudety niż Poznań, tym bardziej że jest to już skraj Puszczy Zielonki.

  Tak więc światło powinno być widoczne nie tylko po przeciwnej stronie Warty, ale też w okolicach elektrociepłowni Karolin leżącej administracyjnie w Poznaniu, na południe od Czerwonaka, po tej samej stronie Warty co Czerwonak. Na marginesie - komin elektrociepłowni jest najwyższą budowlą w mieście (200 metrów wysokości, dodatkowo wysokość posadowienia 18 metrów).

  Przyznam, że te okolice znam całkiem nieźle, ale zapytam się znajomego który tam mieszka, może on wie coś więcej.


  Przy okazji chciałbym zapytać co się dzieje z podcastami Radia Paranormalium? Normalnie staram się słuchać wybranych audycji na żywo lub ewentualnie słuchać sobie audycji z archiwum, ale mój laptop ostatnio w dość dramatycznych okolicznościach zmienił właściciela, więc chciałem odsłuchać sobie audycji na smartfonie za pomocą GOM Audio Plus, który obsługuje podcasty (niestety nie wiem z jakiej sieci korzysta). Widzę, że ostatnia Debata Ufologiczna która tam jest ma numer 82 i jest sprzed kwartału, tak jakby w pewnym momencie przestały być aktualizowane.


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • Ivellios
   (2018-02-28 22:18:52) #38090
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Kanały RSS (z których korzystają aplikacje do obsługi podcastów) aktualizowane są na bieżąco. Właściwie to "same się aktualizują" w momencie dodania każdej nowej audycji do archiwum. Prawdopodobnie więc to jest skutek jakiegoś błędu w GOM Audio Plus - powinieneś raczej zgłosić to twórcom tego programu.
  • Antares
   (2018-03-01 9:42:03) #38091
   | 👮 raport

   @Ivellios

   Dziękuję za wyjaśnienia, napisałem w nocy do twórców programu i dziś już są wszystko działa jak należy. Skądinąd dobrze, że twórcy programu są z Korei, dzięki różnicy czasu jest miłe zaskoczenie gdy przez noc wszystko zostało przywrócone do należytego działania :-)
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Antares
  (2020-07-22 11:11:29) #40537
  | 👮 raport

  Szczerze żałuję że nie ukazują się już "Debaty Ufologiczne Online". Byłbym ciekaw opinii prowadzących na temat ostatniego zastanawiającego bicia piany w anglojęzycznych mediach alternatywnych na temat incydentu w Rendlesham Forest. Robią to ostatnio nie tylko Nick Pope (którego wiarygodność od czasu gdy pozytywnie "zweryfikował" półtorakilometrowe UFO nad Kremlem jest mocno wątpliwa), ale ta głupawka zaczęła się już przelewać na drugą stronę Atlantyku. Co ciekawe są tam często ci sami ludzie którzy jeszcze niedawno bili pianę przy okazji "Projektu Disclosure". Właściwie jedynym który dość głośno i wyraźnie oponuje jest Kevin D. Randle argumentując że podobnie do Roswell - mao że nigdy nie było wiadomo w 100% co się stało, a to co się dzieje teraz to zamazywanie obrazu i zadeptywanie śladów.

  I przypuszczam, że motorem tu są nie tyle żadne służby, ile żądza pieniądza "alternaukowców" - po prostu znaleziono żyłę złota do fedrowania po wyczerpaniu innych. Szkoda. Mam nadzieję, że incydent nad Teheranem (z odnogą w Agadirze w Maroku) z 1976 roku, Shag Harbour czy fala trójkątów nad Belgią nie zostaną też tak rozmyte, a nawet wręcz obrzydzone do imentu.

  Generalnie to co się dzieje jakoś mało optymistycznie rokuje na przyszłość. Właśnie złapałem się na tym, że z publikacji książkowych w przeciągu ostatniego roku jedynie Diana Walsh Pasulka mnie pozytywnie zaskoczyła pisząc "American Cosmic" (tu trochę więcej na temat tej publikacji youtu.be/DJILca3RK7Y ). Skądinąd te Studia Religioznawcze na Uniwersytecie Karoliny Północnej muszą być fascynującym miejscem - oprócz Pasulki profesorem był też między innymi David Halperin, jeden z ulubionych rozmówców Whitleya Striebera. Paru innych tamtejszych wykładowców też prezentuje raczej nieortodoksyjne podejście do alternauki. Musi być to jednak bardzo kiepskie miejsce dla wszystkich widzących we wszystkim spiski Watykanu, takiej spiskowej wersji tego co powiedział niegdyś Isaac Bashevis Singer "Im głupszy Żyd, tym bardziej wszędzie się doszukuje antysemityzmu". Przyznam, że takie płycizny umysłowe to jakoś ostatnio specjalność polskiej odnogi alternauk, cokolwiek nie tak - zawsze Watykan. Na początku mnie to śmieszyło, teraz raczej irytuje. A bynajmniej nie jestem księdzem.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 3, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium