[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

jaki hosting wordpress

kolonie dla dzieci w górach

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: XVI Debata Ufologiczna Online: Anunnaki i Giganci - opowieść o zaginionym kontakcie?
Dziś rozmawiamy o kontrowersyjnym temacie - teorii dotyczącej pobytu na Ziemi obcej cywilizacji, która mogła dać początek rasie ludzkiej, a jej dzieje zostały utrwalone w mitach i legendach. Czy to prawda, że u zarania dziejów po Ziemi stąpali bogowie? Czy zawdzięczamy nasze powstanie obcym? A może w tym rozumowaniu są jakieś luki? Teoria Zecharii Sitchina zakłada, że kilkaset tysięcy lat temu ... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (206.00 MB) | Premiera: 2015-02-22 | Czas trwania: 03:45:28 | Odtworzone x 5144 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 14, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Mateusz-Cieszyn
  (2015-02-23 10:34:13) #11512
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Od tych mp trójek można się uzależnić...w samochodzie, na rowerze, wszędzie tylko debat słucham ;) Dobra robota panowie i oby tak dalej!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • morfi
  (2015-02-23 13:29:07) #11513
  | 👮 raport

  Swietny material .Panowie czy moglibyscie sie zajac tematyka WingMakers.Ciekawy jestem waszego zdania ta ten temat.pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Szatan
  (2015-02-23 15:15:14) #11514
  | 👮 raport

  Bardzo ciekawa audycja, jak zwykle. Mam tylko prośbę - nie wpuszczajcie na antenę osób spowolnionych intelektualnie, bo robi się Radio Maryja, tam tez opóźnieni słuchacze dzwonią i chcą zaistnieć.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • wojtek
  (2015-02-23 15:33:35) #11515
  | 👮 raport

  debaty te: to dla mnie jazda obowiązkowa. bardzo się ciesze, ze umiecie Panowie tak szeroko widzieć to zagadnienie. Duzo przemysleń intuicyjnie mialem takich samych: choć brakuje mi faktów (nie jestem badaczem) i konkretnych przekladów z zycia wziętych tak więc te rozmowy to dla mnie super uzupelnienie.

  2 razy w audycjach skrytykowaliście Igora Witkowskiego: a mysle ze byloby OWOCNIEJ go zaprosić i porozmawiać na antenie, rozwiać pewne wątpliwości.
  Tak bedzie lepiej bo mam wrażenie, ze redukujecie jego tezy bardzo mocno, a ja mialem okazje wymieniać z Igorem korespondencję i jego widzenie zagadnienia jest duzo szersze.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2015-02-23 17:25:13) #11517
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Witkowski nie zostanie przez nas zaproszony. Dlaczego? W zasadzie on sam na własne życzenie wykluczył się z naszej ekipy, a co za tym idzie, ze wszelkich spotkań online przez nas organizowanych. Jak to się stało, zaraz opiszę.

  Jak zapewne nie wszyscy wiedzą, Witkowski aktywnie współpracuje z niejakim Marcinem Mizerą, szefem "projektu badawczego" NPN. Mizera niestety opowiada na nasz temat takie niestworzone historie, że włos się na głowie jeży - że niby go okradliśmy (KIEDY??? Z CZEGO???), że oszukaliśmy, wykorzystaliśmy (KIEDY??? JAK??? W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH???), regularnie nas oczernia, nazywając nas "gnojami" i "wypierdkami", oskarża o to i owo, nie podając jednak żadnych konkretów (bo prawda jest taka, że takowych po prostu nie posiada). Tymczasem to właśnie Mizera między innymi splagiatował całą serię artykułów z Infry i Paranormalium, znane są też historie z licznymi przekrętami finansowymi. Nie będę się tutaj wdawał w szczegóły, powiem tylko że sam wykryłem kilka plagiatów, przeglądając kiedyś archiwalne numery "Czwartego Wymiaru" - opublikował tam pod swoim nazwiskiem kilka artykułów, które koledzy z Infry zdjęli ze strony (po prostu stwierdzili, że z takiego czy innego powodu są słabe), zerżnął też bezczelnie kilka tekstów z Paranormalium, podmieniając słowa na synonimy.

  Nie bez powodu wspomniałem tutaj o Mizerze, z którym jak już mówiłem Igor Witkowski współpracuje (wywiady, patronaty medialne nad spotkaniami, itd). Koledzy z Infry próbowali kiedyś zaprosić Witkowskiego do spotkania online na czacie głosowym na Spikerii, ten jednak zaproszenie odrzucił. I nie byłoby żadnego problemu, gdyby w odpowiedzi nie dopisał że "z takimi ludźmi jak wy to ja się nie zadaję!".

  Najprawdopodobniej więc Witkowski nasłuchał się z palca wyssanych bajeczek opowiadanych na nasz temat przez Mizerę i w nie uwierzył. Czyniąc tak, na własne życzenie wyeliminował się z jakichkolwiek eventów online organizowanych przez Infrę i Radio Paranormalium. Poza tym, w jego ostatnich publikacjach jest więcej słodkiego niuejdżowsko-ezoterycznego bełkotu niż konkretów, więc tym bardziej nie widzimy powodów do zapraszania tego pana do naszych audycji.

  Jest to tym bardziej przykre, gdyż na pierwszy rzut oka Witkowski wydaje się dość inteligentnym człowiekiem. Cóż, może kiedyś przejrzy na oczy i zastanowi się nad tym, czy współpraca z kimś takim jak Mizera i ufanie takim ludziom ma w ogóle sens.

  Przepraszam za ton tego komentarza, ale mając na uwadze opisane wyżej okoliczności nie planujemy w ogóle zapraszać Witkowskiego do udziału w debatach.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • komes
  (2015-02-23 20:01:07) #11521
  | 👮 raport

  Wielka szkoda, bo Igora Witkowskiego chętnie bym widział w Waszym gronie.
  Szczególnie debata o hitlerowskich UFO z jego udziałem to by była mocna rzecz.
  No nic... komu będzie brakować obecności tego badacza, temu polecam archiwum Teorii Chaosu - wypowiada się on tam na temat tajnych projektów III Rzeszy.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2015-02-23 20:05:07) #11522
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Wybrał współpracę z człowiekiem pozbawionym kręgosłupa moralnego. Trudno, jego wybór. Nie wiem jak inni, ale ja po nim płakać nie zamierzam. Kiedyś na tej współpracy się jednak mocno przejedzie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • krepson
  (2015-02-24 18:46:45) #11526
  | 👮 raport

  Poczytajcie uważnie książki Witkowskiego, o UFO itp. a wyjdzie z niego a) totalny brak wiedzy na ten temat (w kontekście chociazby tych debat) oraz b. naciąganie faktów. Nie lubie książek, które niczego nie wnoszą.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Neolog
  (2015-02-24 8:52:17) #11523
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Ja bym nie ufał Ivelliosowi. Podobno ma bliskie spotkania z Conchitą Wurst :D
  A tak poważnie - jeśli gdzieś wali New Age'm, ja również reaguję jak kot na wannę. Jednak w alterspołeczności też trzeba uważać na wiele zaburzeń. A szkoda.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • wojtek
  (2015-02-25 11:16:04) #11531
  | 👮 raport

  dzieki Ivelios za wyjaśnienia odnośnie Witkowskiego. to coś wnosi.

  jednak: zagadnienie ufo jest tak szerokie, nieograniczone (o czym sami mówicie), że nie sposób aby kazdy badacz tu i ówdzie sie nie przejechał, nie zawędrował w ślepą uliczkę. Lub raczej: nie sposób, aby każdy dochodził do tych samych lub podobnych wniosków. Byloby to wrecz dziwne i niespójne.

  Łatwo nakleja się też drugiemu łatki typu "new age"- to jest proste i wydaje się wtedy, ze "jesteśmy bliżej prawdy", bo "my wiemy a oni błądzą" ale skoro zjawisko to jest nieograniczone: to jednak takie szatkowanie rzeczywistości niewiele wnosi.

  Każdy z nas ma inne doświadczenia życiowe i skupia uwagę troche na innym aspekcie rzeczywistości. Tych aspektów rzeczywistości jest tyle ile jest ludzi. Tak więc: sama różnorodność opinii na jeden temat to jeszcze nie jest problem, ale problem jest wtedy jeśli ktoś twierdzi, że "moja prawda jest prawdziwsza".

  Jeśli Witkowski odrzucił zaproszenie- to oczywiscie jest to jego błąd (moze wynikający z niewiedzy) jednak w kwestii merytorycznej
  to z pewnością taka rozmowa bylaby 10 razy owocniejsza (dla wszystkich) i uważam, ze należy podejmować dyplomatyczne kroki, aby roznice zasypywać, dązyć do wspolpracy a nie definitywnie skreślać kogoś.
  To błąd.

  reasumując: tworząc w temacie ufo zamknięty krąg ludzi myślących w podobny sposob (a odrzucających myslących inaczej) stąpacie po cienkiej linii i nieświadomie możecie budowac swoiste "sekciarskie myslenie". Coprawda bardzo szerokie myślenie i myslenie inteligentne ale jesli coś wyklucza no to jednak niepełne i w pewien sposob nieprawdziwe.

  ale i tak: duże plusy za audycje.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • żentyc
  (2015-02-25 18:52:14) #11533
  | 👮 raport

  No jeśli ktoś kocha Witkowskiego, to niech do niego zadzwoni. Dla mnie ten człowiek nie wnosił nigdy do tematu UFO i podobnych zjawisk niczego nowego. Jego książki wszystkie sprzedałem do antykwariatu, bo było odtwórcze. Ponadto w kwestii hitlerowskiego UFO naściemniał tyle, że straciłem szacunek. Powiem wam tak, sam zacząłem zgłębiać temat i próbować docierać do tych materiałów, ponieważ biegle posługuje się niemieckim. Miałem nawet w planach odwiedzenie paru miejsc, poszukiwanie śladów itp. Może nawet napisanie czegoś. Skończyło się na muchołapce i dotarciu do tabloidów powojennych, które Witkowski wziął za źródło wiedzy. I na tym moja fascynacja się skończyła, bo dużej części tego o czym pisał w ogóle nie sposób zweryfikować, co wie ten kto zrobił konfrontację tematu Witkowskiego i Nazi UFO choćby z programami Wołoszańskiego.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2015-03-01 2:00:19) #11551
    📧 pw | 👮 raport

  Witam Gospodarza, sympatyków oraz słuchaczy Radia Paranormalium. :)

  1. Tak lekko za tematem debaty - inne spojrzenie na "dzieje" Ziemi, Kosmosu, bogów i Bogów oraz Człowieka - >> muki.salon24.pl/633557,kandelabr-andow-pra-poczatek-biblii-1

  W ogóle ciekawy blog blogera a szczególnie pierwsze kilkanaście początkowych wpisów wraz z dyskusjami, opiniami czy sprzeciwami w komentarzach.

  Blog "trudny"!; ale dlatego ciekawy tym bardziej, ze wiele spraw z tzw obszaru /ów paranormalnych jest przedstawione w jednostkowy dotąd nigdzie nie przedstawiany sposób.

  2. W ostatniej audycji z udziałem K. Jackowskiego na TagenTv jasnowidz wyraził opinię /pogląd, iz wraz z latami doświadczeń corazbardziej jest przekonany, ze nasza Ludzka droga poprzez życie jest zdeterminowana, gdzieś zapisana czyli, ze w ostateczności nie mamy wpływu na to co się zdarzyło, zdarza czy zdarzy tym bardziej, ze również coraz bardziej jest przekonany o jednej "substancji" "czasoprzestrzenności" - istnieje Tylko "tu i Teraz" - CIEKAWE [PARADOKS??!!] = MATRIX

  Tutaj Link > tagen.tv/vod/2015/02/michal-ksiazek-i-krzysztof-jackowski-projekt-jutro-plyta/

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Judgement1
  (2015-03-05 14:30:24) #11600
  | 👮 raport

  1. języki symboliczne typu hebrajski jak sama nazwa wskazuje są symboliczne, co oznacza że mają wiele poziomów znaczeń gdzie każdy poziom jest prawdziwy.

  2. słowo przetłumaczone przez Sitchina jako rakieta (pyraphi) można przetłumaczyć jako "fire in the mind" - czyli stan po zażyciu "białego proszku ormus" jednego z metali z grupy platynowców. W takim znaczeniu niebo jest wyższym stanem percepcji.

  3. gigantyzm czysto biologicznie jest spowodowany przerostem przysadki mózgowej, a karlizm jej niedorozwojem. Więc osoby będące 24 godziny na dobę na haju, były w stanie zrobić ze zwykłych ludzi niewolników. Chociażby wykorzystując ich jako pożywienie. Dzisiaj np. w zaburzeniach tarczycy spożywa się ekstrakt ze świnskiej tarczycy, więc kto wie czy kiedyś "bogowie" po prostu nie robili tego co my dzisiaj robimy, ze zwierzętami.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • jojo
  (2015-05-22 20:17:34) #12228
  | 👮 raport

  Temat UFO jest tak szeroki, że wszyscy mogą mieć rację lub wszyscy się mylą.
  Obstawianie, że ktoś ma racje, a inny nie - nie ma sensu, dlatego szanujcie się nawzajem panowie, każdy na prawo do własnego poglądu.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 14, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium