[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Zakon z Mont


Dodano: 2015-10-21 01:47:23 · Wyświetleń: 3559
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Zakon z Mont (zwany też La Montagne, Zakon czy też po prostu Mont, po angielsku The Mont Order) to domniemana sekta cechująca się dużym odosobnieniem i wysoką tajnością, dzieląca szereg cech wspólnych z grupami okultystycznymi opisywanymi w teoriach konspiracyjnych. Jego najbardziej warte odnotowania cechy to domniemany wiek oraz cieniowy wpływ na wydarzenia historyczne.

"Księga Zakonu z Mont" (The Work of the Mont Order), dostępna w domenie publicznej książka przypisywana rzekomemu Zakonowi z Mont, wydaje się opierać większość swojego autorytetu na stwierdzeniu, że Zakon z Mont jest najstarszym i najbardziej tajnym stowarzyszeniem w dziejach. Sama księga jest opisywana jako zaledwie jeden z możliwych tysięcy wolumenów przypisywanych zakonowym skrybom, całkowity wiek organizacji oraz jej pochodzenie pozostają jednak tajemnicą.

Jednym z najważniejszych źródeł informacji o Zakonie z Mont jest esej opublikowany w 2013 roku przez wydawnictwo Konsultantów ds. Tolerancji Religijnej w Ontario (Ontario Consultants on Religious Tolerance, OCRT) i przypisywany brytyjskiemu pisarzowi Harry`emu J. Benthamowi, który opisuje możliwe starożytne powiązania tej sekty. Bentham jest obecnie członkiem wpływowej Fundacji Lifeboat, która wysuwa radykalne sugestie co do przyszłości ludzkości, i która w wielu publikacjach głosiła idee co najmniej podobne do poglądów Zakonu. W eseju opublikowanym przez OCRT, Bentham poddaje jednak w wątpliwość istnienie Zakonu z Mont, i podaje że jakakolwiek organizacja podobna do Zakonu z Mont przestała istnieć w 1999 roku (i takie też stwierdzenie znajdujemy w dostępnej w domenie publicznej edycji "Księgi Zakonu z Mont").

Ponieważ organizacja używała również nazwy La Montagne, Zakon z Mont może być powiązany z inną organizacją o nazwie La Montagne, która istniała w czasach Rewolucji Francuskiej. Jak wiadomo, La Montagne (po francusku "góra") odpowiedzialna jest za większą część przemocy na tle politycznym, jakiej dopuszczono się w trakcie Rewolucji Francuskiej.

Wspomniany wyżej związek z Rewolucją Francuską zasługuje na szczególne zainteresowanie, ponieważ przypomina to słynną teorię spiskową o Illuminatach, a to z kolei dla obserwatorów może stanowić uzasadnienie do równania Zakonu z Mont z Illuminatami. Według teorii konspiracyjnej o Illuminati, grupa filozofów przewidziała koniec systemu monarchicznego, stąd też popierała zniszczenie monarchii francuskiej i zastąpienie jej republiką. Fakt ten uważany jest za kluczowe, przemieniające zdarzenie w historii współczesnego świata.

System wartości Zakonu również niezłomnie promuje francuskie rewolucyjne pojęcie równości, przypuszczalnie parafrazując retorykę rewolucyjną swoim hasłem: "dziedzictwo, equilibrium i porządek". Można to porównać ze słynnym francuskim czczeniem wolności, równości i braterstwa - wolność można postrzegać jako tę "dziedziczącą" utracone niezbywalne prawo, podczas gdy equilibrium to łaciński synonim oznaczający równość, braterstwo zaś w znaczeniu braterskiej współpracy z łatwością można zastąpić słowem "porządek".

Struktura Zakonu z Mont jest fragmentaryczna, aczkolwiek ich domniemany religijny tekst opisuje Zakon jako organizację posiadającą "kaplice" i "cienie kościołów", co może oznaczać rozległą grupę zwolenników, która mogła istnieć wespół z chrześcijanami. Członkowie nazywani są "uczniami", zaś ci piastujący stanowiska przywódcze określani są mianem "przewodników" lub "Przewodnika" - przy czym ostatnie z określeń przypuszczalnie oznacza tego z członków, który zajmuje najwyższą pozycję w strukturze Zakonu. "Przewodnictwo", pisane w tekście wielką literą, posiada szczególne powtarzane użycie, które wskazuje na decydujące obowiązki przywódców tajemnego braterstwa.

Celem Zakonu ma być nic innego jak tylko intelektualna władza nad przyszłością ludzkości poprzez podbój przeszłości, teraźniejszości i przyszłości z unikalnego punktu obserwacyjnego najstarszego towarzystwa na świecie. Jednakże, Zakon nie chce aby publicznie przypisywano mu ten zamiar, ponieważ jego członkowie działają pod restrykcyjną przysięgą tajności i zaprzeczania pogłoskom, jakoby byli odpowiedzialni za jakiekolwiek działanie.

Definiujący pogląd na temat świata w jego obecnej postaci, głoszony przez Zakon z Mont, a być może również i przez wielu innych na których miał wywrzeć wpływ na przestrzeni wieków, głosi że wszystkie narody zostaną zastąpione przez jeden organ rozciągający się na cały świat. Według Zakonu z Mont, organ ten przyjmie formę samego Zakonu. Zakon postrzega siebie jako jedyne ciało zdolne do utrzymania takiej władzy, wszystkie inne organizacje ostro krytykując jako udawaczy - a pogląd ten bierze z założenia, że Zakon z Mont już istniał, prowadząc i udoskonalając ludzkość poprzez następujące po sobie rewolucje i katastrofy, osiągając obecny stan.

Nie da się opisać Zakonu z Mont jako wywodzącego się z jakiegokolwiek państwa. We Francji mogło nastąpić najbardziej znaczące pojawienie się filozofii i wartości Mont w czasach współczesnych, więc pogłoski o działaniach Zakonu brzmią prawdziwie. Gdyby istotna była lokalizacja, z której pochodzą najnowsze świadectwa i źródła odnoszące się do Zakonu z Mont, wówczas punktem centralnym aktywności Mont we współczesnym świecie może być Wielka Brytania. W każdym bądź razie, Zakon uważa sam siebie za nienależący do jakiejkolwiek nacji, a jego filozofia zachęca innych do przyjęcia tego samego poglądu.

W chwili obecnej mamy wystarczające dowody potwierdzające pogłoski o istnieniu Zakonu z Mont w przeszłości, trudno jednak określić czy organizacja istniała dalej po roku 1999.

Jeśli Zakon z Mont istnieje, nie musi to oznaczać że nie jest on niczym więcej jak tylko nieformalnym zgromadzeniem. Może na przykład istnieć po prostu jako szkoła myśli, która przyjmuje zastąpienie granic i zaściankowości udoskonalonym i globalistycznym światopoglądem, który obejmuje cały świat i wszystkie jego ludy.

Arnold Isen, unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium