[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

http://na-zakupy.eu/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Załogi kutrów rybackich obserwują wielki stożkowaty obiekt wiszący nad wodą


Dodano: 2014-01-04 02:20:59 · Wyświetleń: 3381
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
UFO, Maarup
Rekonstrukcja wyglądu obiektu, opracowana przez Shane Johnsona z APRO


Kuter Moguer 5 wypłynął z portu w Ayamonte w hiszpańskiej prowincji huelva i wyruszył w morze. Prócz niego, w małej rybackiej flocie było jeszcze sześć innych kutrów. Moguer 5 znajdował się 400 metrów od wybrzeża, gdy 100 metrów dalej zauważono stożkowaty obiekt wiszący nad powierzchnią morza. Świadkowie obserwowali go przez 20 minut, jak obracał się tuż nad wodą, po czym uniósł się pionowo w górę i zniknął na niebie.

Załogi kutrów obserwują obiekt

Rysunki oraz poniższy raport dotyczą przypadku zbadanego i nadesłanego przez Grupo Espanol de Investigacion del Fenomeno Ovni (GEIFO) z Cadiz w Hiszpanii. Mamy dług wdzięczności wobec sekretarza GEIFO, Inmaculato Rodrigueza, za ten wspaniały raport, oraz wobec artysty pracującego dla APRO, Shane Johnsona, za jego ilustrację (opartą na oryginalnym rysunku dostarczonym przez GEIFO). Angielskie jednostki miar przeliczył oraz tłumaczenie z języka hiszpańskiego wykonał pan Lorenzen.

Bez żadnych upiększeń, następujące szczegóły opisują bardzo unikalny przypadek:

25 marca 1981 roku o godzinie 19:00 czasu miejscowego kuter Moguer 5 wypłynął z portu w Ayamonte w hiszpańskiej prowincji Huelva i wyruszył w morze. Prócz niego, w małej rybackiej flocie było jeszcze sześć innych kutrów. Moguer 5 znajdował się 400 metrów od wybrzeża, gdy 100 metrów dalej zauważono stożkowaty obiekt wiszący nad powierzchnią morza.

Obiekt jako pierwszy zauważył Eugenio Burgo Gomez, który zwrócił na niego uwagę swojej załogi, a później również członków załóg pozostałych sześciu łodzi. Oto opis najbliższego otoczenia:

Obszar, na którym dokonano obserwacji

Rejon Ayamonte stale zamieszkuje populacja około 8000 ludzi, a lokalny przemysł obejmuje rybołówstwo oraz wydobycie soli morskiej. W ciągu lata populacja rośnie do około 100 000 ludzi z uwagi na kwitnącą turystykę.

W okolicy znajdują się rzeki Guadiana, Odiel, Tinto, Piedras, Lagunas del Portil, Lagunas de los Barreros, Prima de Palos oraz Laguna de las Madres. Okolica jest popularnie nazywana "strefą bagien". W tym rejonie znajduje się również rezerwat przyrody Donana Park. Blisko tego obszaru zlokalizowane są bazy wojskowe w Rota i Cadiz oraz Baza Sił Powietrznych La Parra, dużo działań wykonują też pojazdy powietrzne, w tym helikoptery, oraz okręty wojenne. W czasie obserwacji świadkowie nie zauważyli jednak żadnego z nich.

Warunki fizyczne i pogodowe były następujące:

Na wybrzeżu, w pobliżu którego dokonano obserwacji, znajduje się pole kempingowe El Rompido, które w większości było puste z powodu "martwego sezonu". Głębokość morza wynosiła 5 metrów, pogoda zaś była ładna, nie było chmur, była dobra widoczność. Kuter Moguer 5 jest wyposażony w silnik o mocy 130 koni mechanicznych, a także w sondę, kompas magnetyczny oraz radio - żadne z tych urządzeń nie wykazywało wpływu spowodowanego przez obecność obiektu. Położenie statku wynosiło 000, prędkość 5 węzłów. Na morzu występowały niewielkie fale.

Szczegóły obserwacji

Stożkowaty szary obiekt znajdował się około metr nad powierzchnią morza i obracał się wokół własnej osi zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na obiekcie znajdowały się dwa rzędy żółtawych świateł, jeden w pobliżu czubka stożka, drugi niedaleko dolnej krawędzi. W miejscu, w którym znajdował się obiekt, głębokość wody wynosi 5 metrów, zgodnie z mapami żeglarskimi.

Obiekt nie wydawał żadnych dźwięków, nie wydzielał żadnej pary lub dymu, wydawało się jednak, że powodował falowanie wody tuż pod sobą. Świadkowie ocenili jego wymiary na 50 metrów średnicy u podstawy oraz 60 metrów wysokości.

Świadkowie obserwowali stożek przez 20 minut, jak obracał się tuż nad powierzchnią morza, po czym wzniósł się pionowo do góry i zniknął na niebie.

Źródło: APRO Bulletin, vol. 29 nr 11
Przedruk: ufoevidence.org
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium