[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Powstanie tajnego stowarzyszenia Zakon z Mont


Dodano: 2015-10-21 02:26:53 · Wyświetleń: 3966
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Jak się okazało, Zakon z Mont (z ang. The Mont Order) - przypuszczalnie nowa odsłona kilku dużo starszych i silniejszych tajnych bractw o nazwach takich jak "La Montagne", "Wewnętrzny Zakon" (The Inner Order), czy też po prostu "Zakon" (The Order) - w roku 2014 miał większy wpływ na wydarzenia, niż ktokolwiek by się spodziewał. Moje wcześniejsze artykuły [publikowane na łamach Unexplained Mysteries] udokumentowały niektóre z pierwszych doniesień o istnieniu tej tajemniczej grupy, prowadząc ostatecznie do niniejszego rozwinięcia.

Obecnie najlepszym istniejącym źródłem, stanowiącym kompendium wszystkich zebranych w jedną całość informacji o stowarzyszeniu Zakon z Mont, jest zbiór opracowany przez pisarza Liama Quaida, który udostępniony został na łamach nowej strony internetowej o nazwie The Mont Order Conspiracy Observatory. Aby zwrócić uwagę na tę sprawę, przeprowadzając analizę porównawczą tego eseju opracowałem wyjaśniające nagranie wideo, które dostępne jest tutaj.

Zachęcone ujawnieniem w Internecie i przyklejeniem łatki teorii spiskowej, tajemne i przypuszczalnie stare stowarzyszenie Zakon z Mont ujawniło się już opinii publicznej po raz pierwszy, w sposób mądrze umiarkowany. Czasami przedstawiając się jako grupa uczniów, kiedy indziej zaś jako szeroka koalicja myślicieli i artystów, towarzystwo Mont wywołało spekulacje dotyczące swojego pochodzenia.

W oświadczeniu z czerwca, przypisywanym bądź to "przyjacielowi" bądź "Wielkiemu Mistrzowi" Zakonu z Mont, dzięki osobie znanej jedynie pod pseudonimem L`Ordre otrzymaliśmy wgląd w domniemane prawdziwe pochodzenie grupy:

"Aby uszanować pogląd, najpierw musimy go zrozumieć. Zakon z Mont, który posiada wiele innych nazw, to termin używany do określenia tradycji, w której działacze i filozofowie na przestrzeni dziejów porównywali społeczną i duchową podróż rodzaju ludzkiego do podróży na szczyt góry. W tych czasach, gdy wokół [stowarzyszenia] zebrało się wiele braci uczniowskiej i filozoficznej, Zakon z Mont przyjął szczególny związek z tą metaforą, wykorzystując ją do poprowadzenia naprzód silnego symbolu duchowego wzrostu i wyzwolenia".

L`Ordre utrzymuje, że Zakon z Mont wciąż "stanowi uczczenie przez kilku oddanych uczniów - katalizatorów prawego stylu życia - ostatecznego symbolu tysięcy lat wytrwałej wiary w oświecenie i przemianę". Czerwcowe oświadczenie stwierdza, że Zakon z Mont wciąż posiada reputację tajnego stowarzyszenia, przekonując że Zakon jest tylko klubem uczniów i myślicieli, motywowanych pożądaniem pluralistycznego i harmonijnego stowarzyszenia. Co więcej, prawdopodobnie za pośrednictwem serwisu Twitter dokonano prób ośmieszenia Zakonu i sprawienia, by wyglądał mniej poważnie, jak gdyby walczono z jego bardziej złowieszczą opinią.

Być może odpowiedzialna za wydawanie oświadczeń osoba podpisująca się jako L`Ordre jest członkiem globalnego serwisu religijnego Beliefnet i publikuje za pośrednictwem bloga o tej samej nazwie - L`Ordre. Blog określa Mont jako "tożsamość i mistycyzm", która będzie walczyć z narodowymi tożsamościami i mitami w nadziei na ostateczne zdetronizowanie ich i wsparcie bezpaństwowego utopijnego społeczeństwa. Założony na Beliefnecie blog zawiera również listę publicznych współpracowników Zakonu z Mont.

Skupienie się na likwidacji państw w celu stworzenia utopijnego społeczeństwa nie jest niczym nowym. Był to długofalowy plan wszystkich społeczeństw komunistycznych XX wieku. Jest to również spójne z popieraniem na łamach bloga L`Ordre stworzonego przez Jacque Fresco futurystycznego Projektu Wenus, który podobny jest do utopijnego komunizmu pod względem dążności do wywrócenia norm państwowych i gospodarek monetarnych w celu wprowadzenia globalnej gospodarki opartej na źródłach (resource-based economy, RBE). W artykułach ukazujących się na łamach magazynu najbardziej odpowiedzialnego za przekazywanie światu ideologii i celów Projektu Wenus, często wyrażane jest oddanie się utopijnej idei gospodarki opartej na źródłach.

Trudno określić, w jakim stopniu Projekt Wenus powiązany jest z nazwą L`Ordre i Zakonem z Mont. Istnieją jednakże również dowody w postaci poświęcenia się radykalnej poprawie gatunku ludzkiego oraz planom związanym z kontrolą umysłu, poprzez jego [Fresco] zaangażowanie w ruch transhumanistyczny, w tym w grupę znaną jako WAVE. Sama WAVE jest silnie powiązana z Zakonem z Mont, zajmując szczególne miejsce na publicznej liście organizacji rekomendowanych przez to stowarzyszenie.

Ruch WAVE, założony i kierowany przez człowieka znanego jedynie jako M. Amon Twyman - który na wielu forach internetowych kojarzony jest z oprotestowywanymi planami mikroczipowania ludzi i kontrolowania umysłów - w dniu 4 września 2014 roku zadeklarował "współpracę" z towarzystwem Zakon z Mont. Zaraz po tym powołano do życia organ medialny WAVE, The Wave Chronicle, połączony z Zakonem z Mont, który dodał to prestiżowe towarzystwo do swojej publicznej listy wspierających organizacji - co zresztą spotkało się z takim samym ruchem ze strony Zakonu z Mont, który umieścił go na swojej publicznej liście członków.

Dlaczego grupy tak mocno przywiązane do tajności i zdeterminowane aby ukryć przed światem swoje technokratyczne cele w ogóle czują potrzebę, aby publikować listy członków? Zakon z Mont nie tylko gwarantuje prywatność własnym członkom, ale również "własną prywatność". Prywatność samego Zakonu, plasując bezpieczeństwo i tajność samego Zakonu wyżej niż prawa któregokolwiek z członków. Przynajmniej pod tym względem, ta iteracja sekty Mont Order jest tak samo oddana ubóstwianiu i czczeniu sama siebie jak mityczna grupa pojawiająca się w wielu tekstach modlitewnych "Księgi Zakonu Mont" (The Work of the Mont Order).

Wpływ Zakonu z Mont może sięgać jeszcze głębiej niż domniemane zaangażowanie w wysoce futurystyczne obrzeża liberalnej polityki. Oficjalne konta ruchów Occupy Wall Street oraz Anonymous publikowały oświadczenia Mont Order, głosząc tym samym przekaz Zakonu za pośrednictwem odnoszącego największe sukcesy i najbardziej prominentnego radykalnie lewicowego ruchu w XXI wieku.

Od momentu pierwszego ujawnienia opinii publicznej we współczesnych mediach w 2013 roku, Zakon z Mont przyjął coraz bardziej widoczną postać. Przedstawiający sam siebie jako niefunkcjonującą wcześniej sieć, która próbuje stopniowo odbudować swój status tajnego wpływowego stowarzyszenia, Zakon potwierdził swój wpływ na rosnącą listę osób i instytucji. Można się spodziewać, że ten wzrost znacząco wzmocni wiarygodność Zakonu i jego wpływ, coraz bardziej zbliżając to tajne stowarzyszenie do jego technokratycznej wizji nowego porządku świata.

Arnold Isen, unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium