Kurs wizażuNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Nostradamus i jego proroctwa


Dodano: 2005-03-09 14:10:40 | Wyświetleń: 10074 | 🕑 Odłóż na później


Przepowiednie francuskiego jasnowidza z Saint-Rémy, zwanego Michelem de Notredame lub Nostradamusem, ukazują się drukiem od 500 lat, i liczbą wydań ustępują tylko Biblii. Ci, którzy dają wiarę proroctwom są przekonani, że już w XVI wieku Nostradamus przepowiedział wiele znaczących wydarzeń w dziejach Europy i świata, w tym napaść Hitlera na Polskę, Wielki Pożar Londynu i wojnę domową w Jugosławii. Sceptycy natomiast uważają, że "trafność" proroctw to wynik ich tłumaczenia i interpretacji, dokonywanych po fakcie.

Podstawowy problem polega na tym, że Nostradamus, chcąc uniknąć oskarżeń o czary, celowo ukrył prawdziwy sens przepowiedni pod warstwą niejasności. Na jego księgę składa się 965 czterowierszy, napisanych przez jasnowidza językiem, w którym splata się łacina, greka, francuski i jego rodzinny prowansalski.

Nieuchronnie więc przekłady i wykładnie znaczenia tekstu bardzo się różnią. Interpretatorzy odnoszą dany czterowiersz do wielu różnych, całkowicie odrębnych wydarzeń. Nawet najbardziej zrozumiałe proroctwo o spustoszeniu Londynu przez kule ogniste tłumaczy się rozmaicie - jako wizję spalenia męczenników przez królową Marię I Krwawą, Wielkiego Pożaru Londynu lub ofensywy powietrznej Niemiec w 1940 r. Według Nostradamusa, za naszych czasów nie zabraknie nam atrakcji. Jasnowidz przepowiedział podobno trzecią wojnę światową (zakończoną klęską Europy) i straszliwą zarazę, która zdziesiątkuje ludność naszego kontynentu. Czy to wnikliwe proroctwo, czy arcydzieło natchnionej interpretacji? Wkrótce się przekonamy.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Anna (2010-08-12 14:44:18) #5425   ❗❗❗
  Jest to dobry artykuł, który obrazuje potrzebny na świat. Kazdy wie kim jest Nostradamus i wie, że jego proroctwa spełniły się. Przecież nikt z nas nie przypuszczał tego co bedzie za kilka, kilkanascie lat. To smutne co nas czeka jeżel wogule to sie spełni. Myśle że kazdy powinien zastanowić sie juz teraz na spełnienie swoich marzeń bo potem bedzie za pózno.


  Odpowiedz
 • Domin15krk (2010-08-21 01:27:16) #5470   ❗❗❗
  nigdy nie jest za późno by spełnić marzenia tylko brakuje czasu na ich realizację a co do 3 wojny światowej to ona się już dzieje od 2001 roku jest to tak zwana cicha wojna która nabiera rozpędu i przeradzać się w prawdziwą wojnę która niedługo nastąpi którą już widać w Azji

  Odpowiedz
 • euronecik (2018-08-07 8:04:41) #38588   ❗❗❗
  Ludzie od zawsze chcieli poznać przyszłość, a proroctwa są tego namiastką. Co więcej, znając przepowiednie podświadomie dążymy do jej spełnienia. Tak działa np. voodoo :). wszystko jest w naszej głowie i nie możemy wyjść poza nią.

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Ciekawostki
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium