System reklamy Test



Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Obce wielkie koty - czym są?


Dodano: 2006-03-29 22:00:00 · Zakładka Dodaj do zakładek · Wyślij raport · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Opublikowano w dziale Inne

Obce wielkie koty, znane również jako Alien Big Cats, to duże drapieżne koty, które pojawiają się w miejscach, gdzie nie powinny występować. Te tajemnicze zwierzęta, od rysiów po czarne pantery, są obserwowane w krajach, w których nie są rodzimymi mieszkańcami. W ostatnich latach liczba doniesień o ich obecności, szczególnie w Wielkiej Brytanii, wzrosła, co budzi wiele pytań. W kontekście brytyjskiej ustawy o niebezpiecznych dzikich zwierzętach z 1976 roku, która nakazuje właścicielom wypuszczenie takich kotów na wolność, eksperci zastanawiają się, czy to nie sprzyja rozprzestrzenieniu się tych drapieżników.

PanteraObce wielkie koty - zwane po angielsku Alien Big Cats - są w zasadzie dużymi drapieżnymi kotami znalezionymi w miejscach, w których nie powinno ich być. W tym kontekście przymiotnik "obcy" odnosi się do zwierząt spotkanych w krajach innych, niż ich rodzinne strony. Takie drapieżniki obejmują od rysiów i pum, aż do czarnych panter, zaś w ostatnich latach ilość obserwacji tych zwierząt wydaje się wzrastać. Istnieje bardzo wiele dowodów potwierdzających istnienie takich zwierząt np w Wielkiej Brytanii, zaś niemożliwe jest zakwestionowanie ich obecności w tamtych stronach.

Brytyjska ustawa o niebezpiecznych dzikich zwierzętach z 1976 roku nakazuje właścicielom dużych kotów wypuszczenie ich na łono przyrody w chwili, gdy nie otrzymają stosownego zezwolenia, pozwalającego na trzymanie ich w domu. Istnieje teoria, iż owa ustawa przyczyniła się do zwiększonej ilości obserwacji "obcych wielkich kotów". Jednakże niedawny wzrost ilości obserwacji (przy fakcie, że zwierzęta kotowate żyją około 20 lat) wskazuje, że albo teoria jest mylna, albo też zwierzęta przebywające na wolności rozmnożyły się.

Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Nie przegap żadnych nowości! Już dziś zapisz się na nasz newsletter emailowy lub włącz powiadomienia w przeglądarce, aby być na bieżąco z najnowszymi artykułami i audycjami.
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:



Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.