[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Tkanina SukienkowaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Eksperyment Philadelphia


Dodano: 0000-00-00 00:00:00 · Wyświetleń: 22270
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Zjawiska paranormalne


PROJEKT "TĘCZA"

Eksperyment Philadelphia, znany także jako Projekt Tęcza, był tematem długich debat i kontrowersji. Miał on na celu stworzenie przez Marynarkę Wojenną statku niewidzialnego dla min magnetycznych oraz radarów. Jednakże, jego skutki bywały różne i dużo bardziej niebezpieczne, niż mogłaby tego się spodziewać Marynarka Wojenna. Choć sama historia wydaje się byś zbyt dziwaczna, aby była prawdziwa, zbyt wiele zbiegów okoliczności wskazuje, że jest oparta choćby na jocie prawdy. Dane techniczne, które były również tematem niezależnych dyskusji, są zbyt wiarygodne, by mogły zostać zignorowane. Temu niesławnemu eksperymentowi towarzyszy wiele różnych historii: szepty ludzi "zamarzających" przez miesiące, historie ludzi podróżujących w czasie czy też historie przerażonych ludzi uwięzionych na statku w przegrodach lub nawet na posadzkach. Naturalnie, pierwsze pytania, jakie się nasuwają, dotyczą tego, co, kiedy, gdzie i jak.

Historia

Na początku lat trzydziestych XX wieku Uniwersytet Chicago zbadał możliwość uniewidoczniania obiektów przy użyciu elektryczności. Projekt został następnie przeniesiony do Instytutu Zaawansowanych Badań w Princeton (Princeton's Institute of Advanced Studies). Badania zostały utajnione i kontynuowane były do lat czterdziestych. Statek, który został użyty do tego eksperymentu, Elridge USS, został przekazany w stacji rozrządowej Marynarki Wojennej w Nowym Jorku w dniu 27 sierpnia 1943 roku (przez Departament Marynarki Wojennej). Według Ala Bieleka, człowieka, który twierdził, iż był członkiem załogi, pierwsze próby przeprowadzono w lipcu 1943 roku, koniec prób nastąpił 12 sierpnia 1943 roku. Inni jednakże twierdzą, że eksperyment miał miejsce 28 października 1948 roku. Istnieją materiały potwierdzające dokładnie październikową datę.
Marynarka opuściła pokład Elridge, zaś w pamiętnikach z czasów wojny nie ma wzmianki o [zacumowaniu] Elridge w Filadelfii. Zapisy mogły zostać jednak zmienione. W wojennym dzienniku Elridge znajdujemy zapis: Elridge pozostał w Nowym Jorku przy Long Island Sound do 16 września, gdy wypłynął na Bermudy. Od 18 września do 15 października był testowany i wypróbowywany na pełnym morzu. 18 października statek powrócił do Nowego Jorku i 3 listopada pozostawiony został w konwoju dla Cassablanki. Elridge przybył do Cassablanki 22 listopada i pozostawał tam do 29 listopada, kiedy to znów został skierowany został z innym konwojem Nowego Jorku. Elridge przybył do Nowego Jorku 17 grudnia. Od 17 do 31 grudnia podróżował do Norfolk wraz z czterema innymi statkami (należącymi do Marynarki Wojennej). Choć nie jest to cały okres wojny, jest to dziennik statku prowadzony prawdopodobnie w czasie całego eksperymentu (zawiera się w nim data 28 października).

Wydawałoby się, że Marynarka nigdy nie przeprowadzała eksperymentów na Elridge, jednak rząd zdecydował, by utajnić je wcześniej z powodu bezpieczeństwa narodowego. Przykładem takiej sytuacji może być projekt Manhattan. Ten tajny projekt nie miał na celu zbudowania bomby atomowej, nigdy również nie powiedziano wprost, co było oczywiste, o tym że posiadamy bombę atomową. Marynarka Wojenna, szukając wiarygodnej odpowiedzi, zasugerowała, że projekt Philadelphia został pomylony z eksperymentami mającymi na celu wywołanie niewidoczności dla min magnetycznych. Proces ten znany był jako rozmagnesowanie. Marynarka Wojenna definiuje rozmagnesowanie jako:
"...proces, w którym system elektrycznych kabli jest zainstalowany dookoła obwodu kadłuba statku, biegnących od ugięcia do rufy po obu stronach statku. Wysokie napięcie elektryczne jest przekazywane przez te kable, by odbijać pole magnetyczne od statku. Rozmagnesowanie wyposażenia zostało zainstalowane w kadłubie statku Marynarki Wojennej i może zostać zastosowane w każdym miejscu, w rejonie którego mogłyby się znajdować miny magnetyczne..." (-Departament Marynarki Wojennej)

Marynarka Wojenna przeprowadziła inny eksperyment na USS Timmerman w latach pięćdziesiątych z użyciem generatora. Eksperyment miał na celu otrzymanie z generatora 1,000 Hz zamiast standardowych 400 Hz. Wywołało to emisję dużej ilości światła. Te rozładowania mogły być obserwowane przez Carlosa Miguela Allende i mogły go skłonić do rozpoczęcia pisania listów do wybitnych przedstawicieli świata nauki. Marynarka utrzymuje, że Allende pomylił eksperyment na USS Timmerman'ie z eksperymentem Philadelphia.

Oryginał, a także więcej informacji, znaleźć można na stronie http://www.qsl.net/w5www/philly.html
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • ciekawski
  (2010-01-26 14:38:14) #4496
  | 👮 raport

  i jak zwykle wszystko potem utajnią i aby nikt im nie podskoczył to go bęc..jakby tak każdy mógł sobie przechodzić przez ściany i skakać po czasie to nie byłoby kim żądzić i swinie przy korycie musiały by się wziąc do roboty.i straciłyby władzę..bo wszystkim chodzi o koryto ..czyli władzę bo wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre równiejsze..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium