Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 39530 do audycji:
Bibliotekarium - odc. 63
(wróć do audycji)
 • Jaro (2019-05-23 21:06:31) | RAPORT
  No nareszcie :)
  Książka jest rewelacyjna pod każdym wzgledem. Co do sugestii Panów że ta historia wpisuje sie w obecne czasy cóż 80% ksiażek właśnie tak ma :)
  Autorowi po premierze dostało się trochę krytyki za rzekomą antypolskość jak jednak widzę to zupełnie inaczej mianowicie bohaterowie są takimi samymi Polakami jak reszta społeczeństwa. Tacy są ludzie wszędzie na całym świecie, są ludzie prawi i są kanalie.
  Jestem po lekturze Królestwa książka równie dobra. Mniej sensacyjna lecz lepiej napisana literacko, Panu Wiktorowi się spodoba :)
  Moja przygoda z Twardochem zaczęła sie od książki Morfina ktora jest zdecydowanie najlepsza w całej twórczości autora, choć może obiektywny nie jestem z racji tego że jestem $lązakiem a to specyficzna nacja ;) Życzę Panom dalszych sukcesów związanych z prowadzeniem tych audycji i promowaniem czytelnictwa.

  • Marek 79 (2019-05-27 7:45:01) | RAPORT
   Cóż, ja wolę prozę Pani Joanny Jax. Te same przedwojenne czasy, okupacja i historia powojenna. Jednak klimat zdecydowanie lepszy, mniej marudzenia, narzekania, mniej pretensji do wszystkich tylko nie do samego siebie - chyba wiesz o co mi chodzi. Pani Joanna pisze o życiu takim jakim jest. Takim jakm każdy normalny człowiek, je odbiera z miłością, chorobami, problemami itd itd a jednak potrzebą bycia z drugim człowiekiem, niesienia mu pomocy, poczucia winy i różnie pojętego obowiązku.
  • Jaro (2019-05-27 17:24:49) | RAPORT
   Powiem szczerze że do tej pory nie miałem okazji czytać Pani Joanny więc nie będe polemizował. Nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po jej książki dziekuje :)
   Dawno temu czytałem Tyrmanda i książkę Zły która też bardzo mi się podobała :) do tego Piasecki oczywiście :)
   Gdybym mógł po raz kolejny podpowiedzieć Panom w studio czego bym oczekiwał powiem Kosiński!!!
   Myśląc Kosiński nasuwa sie tytuł Malowany Ptak oczywiście, lecz ja polecę Grę oraz Cockipit.
   Życzę kolejnych wspaniałych audycji :)


  • Marek 79 (2019-05-28 18:12:07) | RAPORT
   Któryś odcinek Bibliotekarium był poświęcony prozie Pani Joanny Jax - i tak to właśnie wpadłem.
  • SkrzydlatyZmij (2019-06-02 20:59:45) | PW | RAPORT
   @Jaro czytałem, świetna książka, ale nastrój po niej siada, bo bardzo brutalna. A te zarzutu wobec niej, że niehistoryczna... to stek bzdur... niech ci krytykanci wnikną głębiej w historię. Tak jak z tymi przekleństwami, których jak najbardziej używano w środowiskach opisanych w powieści, natomiast mniej było ich, w tamtych latach niż obecnie, w życiu oficjalnym, np. w gazetach, książkach. Co do ulicznych bijatyk polsko-żydowskich, też jest wiele dokumentów, jak to wyglądało, nie tylko w Warszawie, ale i w Lublinie, w Białymstoku, gdzie Żydów przed wojną trudno nazwać mniejszością (ok. 40 %, a pozostałe 60 % to nie sami Polacy, bo byli i Białorusini i Ukraińcy, którzy też mieli konflikty i z Polakami, i Żydami).
  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium