[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Yeti
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Wielki himalajski yeti
Opublikowano: 2014-06-23 02:59:14
Artystyczna wizja wyglądu yeti Przypominające małpę stworzenie prawdzie wciągnęło do strumienia młodą szerpkę, Lakhpę Domini. Małpa z wielkimi oczami oraz czarną i brązową sierścią. Dziewczynka doglądała jaków nieopodal strumienia w pobliżu wioski Machherma, gdy to coś chwyciło ją. Dopiero gdy krzyknęła, bestia uciekła. Następnie zainteresowała się jej jakami. Zaalarmowano policję. Stwierdzono, że śla... (czytaj więcej)

Odtworzono jądrowe DNA z czaszki gwiezdnego dziecka
Opublikowano: 2010-04-22 23:14:54
W poprzedni weekend (tj. 12 do 14 marca 2010 - przyp. Ivellios) spotkałem się z genetykiem pracującym nad kodem DNA gwiezdnego dziecka. Wyjaśnił mi on, w jaki sposób udowodnił, że gwiezdne dziecko nie jest w całości ludzkie, o czym byliśmy przekonani przez wiele lat. Teraz pytanie nie brzmi już "czy", ale "kiedy" i "jak" rozpowszechnimy tą zdumiewającą nową wiedzę poza sferę list mailingowych. W roku 2003 przeprowadziliśmy analizę DNA, w której użyliśmy wyłącznie ludzkich primerów (primer to RNA starterowy - polinukleotydowy fragment RNA - przyp. Ivellios) w celu odtworzenia mitocho... (czytaj więcej)

Czy mityczne stworzenia mogą istnieć?
Opublikowano: 2008-08-24 03:33:55
Czy mityczne stworzenia istnieją? Pokaż mi ciało - rzekome obserwacje Bigfoota, Nessie czy Ogopogo rozpalają naszą wyobraźnię. Ale same anegdoty nie tworzą nauki. Świat stracił w ostatnim czasie autorów dwóch największych biożartów: Douglasa Herricka, ojca niewątpliwie zabawnego szakalopa (oryginalna pisownia "jackalope", pół-zając, pół-jeleń), oraz Raya Wallace'a, patrona i obrońcę mniej absurdalnego Bigfoota. Szakalop wywołuje śmiech z powodu takich dziwactw, ... (czytaj więcej)

Polskie kryptydy!
Opublikowano: 2008-01-04 21:31:23
Na pewno większość z nas zna relacje o chupacabrze z Portoryko, Yeti z Himalajów, Sasquatchu z Ameryki Północnej czy o szwajcarskim Tatzelwurmie. Wielu często zadaje sobie również pytanie - a czy w Polsce także żyją bądź żyły jakieś kryptydy? Odpowiedź brzmi: TAK! O tych właśnie kryptydach przeczytasz w niniejszym artykule. W pierwszej części opiszę obserwacje, które zostały jako tako dobrze udokumentowane. W drugiej części artykułu podam wszelkie inne szczątkowe wzmianki, jakimi dysponuję. W artykule znajdziecie tylko relacje dotyczące bezpośrednio Polski. ... (czytaj więcej)

Kryptozoologiczne podsumowanie roku 2006
Opublikowano: 2007-01-30 01:21:54
KryptoZoo - jedyna obecnie działająca polska strona kryptozoologicznaChciałbym podsumować rok 2006, omawiając wazniejsze zdarzenia, które miały miejsce w kryptozoologii, zoologii i w Portalu Kryptozoologicznym KryptoZoo. Nie będe się bawił w żadne kalendarium, będe mówił to, co było najważniejsze i rzecz jasna to, co pamiętam, bo było tego dużo.Ten rok jak ... (czytaj więcej)

Czy olbrzymy naprawdę istniały?
Opublikowano: 2006-10-07 23:20:00
Patagony Autobiografia tybetańskiego lamy Chagdud Tulku zawiera fascynującą wzmiankę tybetańskim olbrzymie górskim oraz o tym, jak poszukiwacz mistycznych relikwii mógł natknąć się na jego szczątki. W drodze do klasztoru Chudo Gompa w górach, gdzie miał oglądać tańce i ceremonialne widowisko, lama i jego świta natknęli się na stupę w miejscu, gdzie miał być pochowany legendarny bohater Gesar, olbrzym zabity setki lat wcześ... (czytaj więcej)

Czy istniał polski odpowiednik yeti?
Opublikowano: 2006-06-21 16:00:00
Bigfoot - kadr z filmu R. Pattersona. Czy podobne zwierzę mogło żyć w Polsce? Poniższa relacja pochodzi z forum serwisu cryptozoology.com: Rozmawiałem dziś rano z moją babcią*, powtórzyła mi ona historię, którą opowiedzieli jej rodzice, gdy była małym dzieckiem, o dzikich ludziach mieszkających w lesie. W końcu zapytałem ją, co jej rodzice mieli na myśli, czy byli to rzeczywiście niespokojni i złośl... (czytaj więcej)

Elfy - czy istniały?
Opublikowano: 2005-11-29 17:45:26
Wielu twierdzi, że elfy żyją tylko w legendach średniowiecznych i w wyobraźni Tolkiena albo w dziecięcych marzeniach, jako mali pomocnicy Świętego Mikołaja. Ale czy te magiczne stworzenia mają jakieś odpowiedniki w świecie rzeczywistym? Legendy o karłach, elfach i zaczarowanych krainach zna cały świat. Istnieją kanony folkloru skandynawskiego, w ustnej tradycji irlandzkiej dominują karzełki i inne psotne elfy, które żyją w literaturze, jednak obecnie na światło dzienne wycho... (czytaj więcej)

Wywiad z kryptozoologiem Richardem Freemanem
Opublikowano: 0000-00-00 00:00:00
Wywiad z podróżnikiem Richardem Freemanem Jeśli znajdziemy nieznane zwierzę i jeśli będzie ono małe, przewieziemy je do Wielkiej Brytanii Rozmawia Frida Svensson Frida: Kto i po co ufundował Centrum Badań Kryptozoologicznych? Richard Freeman: Centrum Badań Kryptozoologicznych zostało ufundowane przez Jonathana Downes'a jako pełnoczasowa grupa poszukiwawcza, działająca w "opozycji" do hobbystów. Centrum nie współpracuje z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Kryp... (czytaj więcej)

Wywiad z Michaelem Cremo
Opublikowano: 2005-08-01 15:27:22
Michael Cremo jest (wraz z dr Richardem Thompsonem) autorem słynnej już publikacji pt. The Hidden History of the Human Race  (polskie skrócone wydanie nosi tytuł "Zakazana archeologia"). To monumentalne dzieło z zakresu historii archeologii jest imponującym archiwum odkryć archeologicznych i paleontologicznych dokonanych w ciągu ostatnich stu kilkudziesięciu lat, które zostały pominięte, zapomniane lub zafałszowane przez dominujących w nauce darwinowskich ewolucjonistów. Syn amerykańskiego oficera, krytyczny wobec wojny w Wietnamie, sympatyzował z pokoleniem 68... (czytaj więcej)

Yeti, Yeti, pokaż nogi
Opublikowano: 2005-05-22 13:39:02
Na owłosionego, rudego "człowieka śmiegu" natknęło się w ostatnich stu latach około 2000 osób. Ale czy przypadkiem rudy nie jest fałszywy?Yeti musi chyba lubić „spotkania na szczycie", bo pokazuje się głównie w wyższych partiach gór (Himalaje, Pamir, Kaukaz). Jednak protokołu dyplomatycznego nie przestrzega: straszy ludzi, pogwizduje, kradnie jaki (zwierzęta podobne do kóz) i znika. Przedtem zostawia swoje ślady. Kiedyś porywał kobiety, ale to było dawno i zdążył się ... (czytaj więcej)

Muzeum kryptozoologiczne Lorena Colemana
Opublikowano: 2005-04-28 21:14:02
Loren Coleman całe życie tropił nieznane nauce zwierzęta. Zbierał odlewy odcisków stóp, próbki sierści, nawet tajemnicze zwierzęce łajno. Teraz otworzył pierwsze w świecie prywatne Muzeum Kryptozoologiczne. Placówka mieści się w jego domu w Portland, w stanie Maine (USA), a Loren ma nadzieję, że z czasem stanie się ona światowym centrum kryptozoologii. Wśród eksponatów prezentowanych w muzeum znalazły się naturalnej ... (czytaj więcej)

Alma
Opublikowano: 2005-03-11 23:07:44
Almę można uznać za mongolski odpowiednik Yeti'ego, ale na pewno małpolud ten nie należy do tego samego gatunku. Pierwsze wzmianki o tym stworzeniu, które dotarły do świata zachodniego pochodzą z 1430 roku, kiedy to pisał o Almie bawarski podróżnik, Hans Schiltberger. Podczas jednej z wojen został on uwięziony przez Turków, a następnie podarowany mongolskiemu księciu, Egidowi. W swoim pamiętniku opisuje stworzenia, z którymi spotkał się w górach Tien - szan: ,,W górach żyją dzicy ludzie, zupełnie różni od nas. Ich ciała pokryte są sierścią, tylko dłonie i twarze pozbawione tych włosów. Istoty ... (czytaj więcej)

Niezwykłe spotkanie z Bigfootem w czasie drugiej wojny światowej
Opublikowano: 2011-03-13 17:52:32
Jeśli chodzi o kontrowersje otaczające niezidentyfikowane owłosione małpoludy, wiele osób przyjmuje - błędnie - że tylko dwa takie stworzenia, czyli północnoamerykański Bigfoot i himalajski Yeti, pasują do tej konkretnej kategorii. W rzeczywistości jednak o stworzeniach podobnych do tych dwóch donoszono z niezliczonych części świata, włączając w to Amerykę Południową, Chiny i Australię. W tym roku mija siedemdziesiąta rocznica naprawdę fascynującego spotkania z hominidem w jeszcze innym miejscu. ... (czytaj więcej)

Bigfoot
Opublikowano: 2005-03-11 22:02:29
Big Foot, lub też jak nazywają go Indianie - Sasquatch, wydaje się być bardzo blisko spokrewnionym, lub być nawet tym samym gatunkiem, co azjatycki yeti. Podobnie jak on, według świadków, jest ogromną, pozbawioną ogona, dwunożną małpą, całą pokrytą gęstym, ciemnobrązowym lub szarym futrem. Najczęstszym dowodem istnienia tego zwierzęcia są odnajdowane ślady, które cechują się uderzającym podobieństwem do ludzkich odcisków stóp, poza ogromnymi rozmiarami tropów (stąd angielska nazwa zwierzęcia). Bardzo rzadko u... (czytaj więcej)

Yeti
Opublikowano: 2004-01-05 18:52:23
"Człowiek śniegu" po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w 1889 roku. Wtedy właśnie angielski pułkownik Wandell podczas misji w Sikkimie na północy Indii zobaczył nagle na śniegu kilka "stworów o olbrzymich nagich stopach", wysokości około 5 metrów. Wypytywani o dziwne zwierzę tubylcy określili je nazwą YETI. Miała to być tez istota człekokształtna, pokryta rdzawym futrem, o wzroście od 1,4 m do ponad dwóch metrów. Jak dotąd, jedynymi dowodami jego istnien... (czytaj więcej)

O kryptozoologii co nieco
Opublikowano: 2005-03-09 14:29:02
Kryptozoolodzy nie lubią być przyrównywani do np. ufologów i nie chcą być wrzucani z nimi do wspólnego worka. Po prostu twierdzą, że to ich dziedzina nowopowstałej i samozwańczej nauki ma bardziej rzetelne i mocne podstawy naukowe niż np. ufologia i parapsychologia. Nie zawsze jest to prawdą, ale należy obiektywnie stwierdzić, że to dzięki wysiłkom kryptozoologów udało się doprowadzić do odkrycia kilku nowych gatunków zwierząt, takich jak np. wietnamski wół Vu Quang. Podobnymi sukcesami póki co nie mogą pochwalić się przedstawiciele pozostałych ,,nauk". Po raz pierwszy kryptozoologi... (czytaj więcej)

Spis kryptyd by BCSCC
Opublikowano: 2005-03-08 21:32:02
Oto spis prawie wszystkich odkrytych w XX wieku zwierząt, sporządzony przez British Columbia Scientific Cryptozoology Club. Uwaga, podane zostało anglojęzyczne nazwy zwierząt. Tekst pochodzi ze strony http://www.cryptosafari.com/bcscc/cryptidlist.htm Mammals (ssaki) - 212 ADJULE (DOG, N. AFR) AHOOL (BAT S.E. ASIA) AHUITZOTL (OTTER, MEX.) ALULA WHALE (IND. OC.) ANDEAN WOLF (ARG.) ANOMALOUS JAGUAR (S.AMER.) ARCTIC KILLER WHALE ANTARCTIC LONG-FINNED WHALE ARIZONA JAGUAR (USA) ATLAS BEAR (N. AFR.) AULI (SIRENIAN, E. & C. AFR.... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium