Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Egipt
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Niesamowite doniesienie o katastrofie UFO z 1865 roku
Opublikowano: 2016-07-14 18:36:59
Przełęcz Cadotte ok. 1860 r. 9 kwietnia 1865 roku generał Robert E. Lee przekazał generałowi Ulyssesowi S. Grantowi dowództwo nad Armią Północnej Virginii. W tym samym roku w zachodnich Stanach Zjednoczonych zgłoszono pierwszą katastrofę niezidentyfikowanego obiektu latającego (UFO). Zeznanie naocznego świadka, dostarczone przez trapera o nazwisku James Lumley z obecnego stanu Montana, było naówczas szero... (czytaj więcej)

"Biały Prorok", czy starożytny kosmita?
Opublikowano: 2016-04-05 02:57:44
Okładka książki "The Search for the Pale Prophet in Ancient America" Biały Prorok, który nawiedził obie Ameryki w pierwszym wieku naszej ery, z pewnością wiedział, jak zrobić wejście, którego ludzie nigdy nie zapomną. Cała ta historia została opisana w nowej książce, którą ja jako autor uważam za ekscytującą - "The Search for the Pale Prophet in Ancient America" (W Poszukiwaniu Białego Proroka w ... (czytaj więcej)

Archeologiczne przykrywki: "Policja Umysłów" i "Wielkie Kłamstwo"
Opublikowano: 2010-12-18 21:39:25
Piramida Cheopsa Za każdym razem, gdy utrzymujesz, że spiski istnieją, szczególnie na polu zajmowanym przez naukę, zaczynasz stąpać po cienkim lodzie. Mamy zwyczaj być bardzo sceptycznymi w stosunku do teorii spiskowych - o ile nie dotyczą mafii albo islamskich radykałów. Jednakowoż dowody są przytłaczające i ironiczne jest to, że wiele z nich jest doskonale widocznych. Dobrą wiadomością jest to, że jej u... (czytaj więcej)

Plagi egipskie - czyżby zagadka wyjaśniona?
Opublikowano: 2010-04-07 00:45:06
Naukowcy twierdzą, że biblijne plagi, które w Starym Testamencie zniszczyły starożytny Egipt, były wynikiem globalnego ocieplenia i erupcji wulkanicznej. Badacze twierdzą, że znaleźli dowód potwierdzający, że dziesięć plag egipskich, które w Księdze Wyjścia doprowadziły do uwolnienia Izraelitów przez Mojżesza spod władzy Egiptu, było wywołane prawdziwymi katastrofami naturalnymi. Zamiast jednak tłumaczyć je jako akt gniewu mściwego Boga, naukowcy twierdz... (czytaj więcej)

Ruiny 7000-letniego miasta odkryto w egipskiej oazie
Opublikowano: 2008-02-14 22:16:26
Zespół Amerykańskich archeologów odkrył ruiny miasta wybudowanego w czasach pierwszych rolników, 7,000 lat temu w Egipskiej oazie Fayyum, podała we wtorek 29 stycznia egipska Najwyższa Rada Starożytności. "Badania elektromagnetyczne wykazały istnienie w regionie Karanisk sieci murów i dróg podobnych do tych konstruowanych w okresie grecko-romańskim", powiedział przewodniczący rady, Zahi Hawwas. Pozostałości miasta są "wciąż przykryte piaskiem, więc szczeg... (czytaj więcej)

W Egipcie odkryto starożytny kompleks przemysłowy
Opublikowano: 2008-01-26 01:03:10
Zrekonstruowany piec szklarski w Amarna w Egipcie Starożytni Egipcjanie byli dużo bardziej pomysłowi i produktywni, niż się uczonym wydawało, co sugerują nowe odkrycia, które ukazują bardzo zaawansowane umiejętności szklarskie budowniczych piramid. Rejon, w którym dokonano odkryć, znajduje się w Amarnie, mieście położonym na brzegu Nilu, miasta, które powstało w okresie panowania f... (czytaj więcej)

UFO i święte miejsca. Mistyczne przeżycia z udziałem Obcych
Opublikowano: 2006-09-05 15:00:00
Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku liczne grupy metafizyczne zaczęły urządzać pielgrzymki do starożytnych świętych miejsce na całym świecie. Wkrótce powstały biura podróży specjalizujące się oferowaniu wyjazdów mających na celu przyciągnięcie osób poszukujących duchowego oświecenia, zamiast egzotycznych miejsc, trwających dwa tygodnie. Wielu z tych duchowych pielgrzymów wróciło, by opisać dramatyczne obserwacje UFO unoszącyc... (czytaj więcej)

Brytyjski archeolog poddaje w wątpliwość teorię o piramidzie w Bośni
Opublikowano: 2006-06-15 21:30:00
Visoćica Brytyjski archeolog odrzucił w piątek 9 czerwca twierdzenie, jakoby wzgórze w Środkowej Bośni miało być strukturą stworzoną przez człowieka, co do której wielu tutejszych mieszkańców upierało się, że jest ono piramidą. Profesor Anthony Harding, który jest przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Archeologów, odwiedził wzgórze Visoćica i stwierdził, że jest to formacja naturalna. N... (czytaj więcej)

Krzyż Ankh
Opublikowano: 2005-12-05 10:07:39
Ankh to krzyż mający w górnej części pętlę (czasami nazwa zapisywana jest jako Anhk). Ankh, nazywany po łacinie Ansata sedna ("uchwytny krzyż"), jest egipskim hieroglificznym symbolem oznaczającym "życie". Fizyczne pojawienie sie Ankh sugeruje, że być może jego pierwotnym znaczeniem był rzemień sandała, chociaż pierwotnie był ukazywany jako magiczna pętla. ... (czytaj więcej)

W poszukiwaniu mitycznej Atlantydy. Cel: Sahara
Opublikowano: 2006-03-23 19:00:00
Naukowcy przypuszczają, że legendarna Atlantyda nie została zatopiona przez Ocean Atlantycki. "Leży pod piaskiem Sahary" - uważa brytyjska archeolog dr Carla Sage. O odkryciu poinformował "World Weekly News". Zdaniem dr Sage Atlantyda była północnoafrykańskim imperium. "Ze starożytnych źródeł wynika, że Mykeńczycy, Kreteńczycy i Egipcjanie utrzymywali kontakty handlowe z Atlantydą" - mówi, dodając, że położenie Atlantydy pozwalałoby na prowadzenie handlu także z Troją i innymi... (czytaj więcej)

Ziemia Obiecana
Opublikowano: 2005-03-08 21:26:56
Srinagar leży w Kotlinie Kaszmirskiej nad rzeką Jhelum, dopływem jeziora Wular. Nie bez powodu mówi się o tej kotlinie, że jest "niebem na ziemi". Leży ona na 34 stopniu szerokości północnej, tak jak Gibraltar, Damaszek. Średnia temperatura lata wynosi około 30 stopni, zimą spada jedynie do 3 - 4 stopni. Ludność zamieszkująca te tereny zdumiewa swoim podobieństwem do ludzi typu izraelskiego. Są oni tego samego wzrostu, mają takie same same migdałowe oczy, podobne nosy. Chłopcy tak samo jak u Izraelitów są obrzezani. Podobnie jak w dawnym Izraelu zmarli chowani są w kierunku wsch... (czytaj więcej)

Arka Przymierza
Opublikowano: 2005-03-08 21:09:39
Najświętsza relikwia dwóch religii, judaizmu i chrześcijaństwa, Arka Przymierza, zniknęła 2,5 tysiąca lat temu. Ukryte w złotej skrzyni spisane ręką Stwórcy prawa być może znajdują się w Etiopii, Jerozolimie lub... Szkocji. Arkę Przymierza mistrzowie izraelscy pod kierunkiem Mojżesza na górze Synaj wykonali według dokładnych instrukcji Jahwe. Zrobili skrzynię z drewna akacjowego o wymiarach 2,5x1,5x1,5 łokcia egipskiego, czyli ok. 134x80x80 cm, gdy przyjmiemy długość łokcia egipskiego jako 53,5 cm. Od środka i od zewnątrz pokryli ją czystym złotem. Skrzynia od góry była p... (czytaj więcej)

Mumia z Wyoming
Opublikowano: 2005-03-08 20:56:42
Najmniejszą mumią na świecie, a zarazem jedną z największych zagadek archeologicznych jest mumia człowieka, który miał zaledwie 35 cm wzrostu - tak stara, że nie znaleziono dotąd żadnej innej z podobnie odległej epoki. Uczeni z różnych krajów świata oglądali tę mumię i zdumiewali się. Nie przypomina ona niczego,co widziano do tej pory. Stoi na półce w Casper w stanie Wyoming i nasuwa przypuszczenie, że nauka mogła przeoczyć cały gatunek istot człekokształtnych. W październiku 1932 roku dwóch poszukiwaczy złota pracowało w wąwozie u stóp gór Pedro, około 100 km na ... (czytaj więcej)

Mitologia perska
Opublikowano: 2005-03-08 18:41:42
Bogowie Abudad - bóg o postaci drzewa. Abraxas - w mitologii irańskiej bóstwo identyfikowane z Mitra, pośredniczy miedzy Arymanem a Ormuzdem; według gnostyków Istota Najwyższa rządząca 365 duchami albo emanacjami przynależnymi poszczególnym dniom roku; Bóstwo przedstawiane jako istota fantastyczna półczłowiek - pól zwierze; Słowo kabalistyczne ryte na metalach i kamieniach szlachetnych noszonych jako talizmany. Ahura-Mazda, Armazd, Ormuzd - "Mądry Pan"; najwyższe bóstwo Persów, reprezentujący niebo, "Pan Wszechwiedzący". Bóg dobrych zaklęć, jasności, d... (czytaj więcej)

Powstanie świata według różnych mitologii
Opublikowano: 2005-03-08 18:26:46
Ameryka Środkowa- Aztekowie Na początku Ometecuhtli zrodziła czterech bogów stworzycieli: Tezcatlipokę, bóstwo nadrzędne, Xipe Toteca, Huitzilopochtlego i Quetzalcoatla. Do nich dołączył bóg deszczu Tlaloc wraz z małżonką, boginią Chalchiuhtlicue. Wszystkie te bóstwa uczestniczyły w kosmicznych zmaganiach polegających na kolejnym tworzeniu i niszczeniu pięciu "Słońc" czyli epok świata. Tezcatlipoca rządził pierwszym Słońcem, które trwało przez 676 lat. Quetzalcoatl obalił Tezcatlipokę i świat został pożarty przez jaguary. Powstało drugie Słońce, rządzone przez Quetzalcoatla, który z... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium