księgarnia ezoteryczna Warszawa

studzieniceNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Ruiny 7000-letniego miasta odkryto w egipskiej oazie


Dodano: 2008-02-14 22:16:26 · Wyświetleń: 24929
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Wykopaliska


Zespół Amerykańskich archeologów odkrył ruiny miasta wybudowanego w czasach pierwszych rolników, 7,000 lat temu w Egipskiej oazie Fayyum, podała we wtorek 29 stycznia egipska Najwyższa Rada Starożytności.
"Badania elektromagnetyczne wykazały istnienie w regionie Karanisk sieci murów i dróg podobnych do tych konstruowanych w okresie grecko-romańskim", powiedział przewodniczący rady, Zahi Hawwas.
Pozostałości miasta są "wciąż przykryte piaskiem, więc szczegóły tego odkrycia zostaną ujawnione w najbliższym czasie", powiedział Hawwas.
"Artefakty składają się z resztek murów i domów oprawionych w wapień i wyłożonych terakotą, ale także z dużej ilości wyrobów garncarskich, pieców i sklepów zbożowych", dodał.
Szczątki datowane są na okres neolitu pomiędzy 5200 a 4500 r. p.n.e.
Lokalny dyrektor ds znalezisk sztuki antycznej, Ahmed Abdel Alim, powiedział, że teren ten położony jest siedem kilometrów od jeziora Fayyum i miasto prawdopodobnie leżało przy samym brzegu tego zbiornika wodnego, gdy było zamieszkane.

Źródło: Yahoo! News (za: AFP Kair)
Tłumaczenie: Voozie

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Parapsycholog
  (2008-06-24 23:26:10) #337
  | 👮 raport

  Zobaczcie , przez 7000 lat ludzkość tak szybko ewoluowała, aż się boję co będzie za kolejne 7000 lat, gdy jeszcze wszechświat by istniał, co jest oczywiście niemożliwe - wielki wybuch jest wprost proporcjonalny do wielkiego zapadu materii.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Obserwator
  (2008-10-12 18:22:18) #1111
  | 👮 raport

  50 lat temu co było, i co jest teraz, a co będzie za 50 lat, 100 lat itp, nasza ewolucja i cywilizacja rozwija się, a co za tym idzie? zanieczyszczanie naszej Planety, ciekawe co będzie pierwsze ? zapad materii?, zatrucie się na naszej Planecie? czy poziom naszej ewolucji pozwalający zamieszkać na innej Planecie, wystarczy rozejrzeć się dookoła, więcej Ludzi nie interesuje ochrona naszego środowiska, zanieczyszczanie idzie szybciej niż technika.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Parapsychol
  (2009-01-27 15:49:18) #2116
  | 👮 raport

  ja powiem jedno... to nie UFO, zapad materii, zatrucie się na naszej Planecie i nic takiego nie spowoduje naszego zniknięcia my się sami wybijemy przez technologię, robotykę (coś jak w Terminatorze) i bomby atomowe. Czym człowiek jest bardziej cywilizowany tym chce więcej i więcej a człowiek w przeciwieństwie do układu słonecznego(teraz ma ok 500000000 lat) pożyje może z 20000 lat zanim zginie zabity przez samego siebie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Marych
  (2009-04-09 20:08:15) #2746
  | 👮 raport

  Zgadzam się z Parapsycholem
  Wątpie żebyśmy zgineli od jakiegoś meteorytu, inwazji obcych albo coś w tym stylu. Przez naszą głupote zabijamy się codziennie nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Do naszego upadku tylko i wyłącznie przyczyni się nasza głupota!!!!! Po kiego "grzyba" potrzebne są nam wojny ?????? kase władowaną w zbrojenia można by przeznaczyć na badania które pozwolą nam jak najmniej ingerować w naszą planete. Chcemy być coraz wyżej i wyżej, a zapominamy że upadek z dużej wysokości boli najbardziej.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • greg
  (2012-12-10 00:38:47) #7676
  | 👮 raport

  to wszystko wina Szarych. Oni robia wszystko aby przejac wladze nad planeta, dlatego wladze sprzedaly sie jak tanie dziw*i. to co sie dzieje na naszych oczach to jedna wielka mistyfikacja rzeczywistosci. Szaraki sa sprytni a ludzie ogluszeni tv i otumanieni GMO. Coraz mniej w nich empati, wspolczucia, uczuc i emocji! Stajemy sie prawie jak roboty. Praca ktora nas doluje, zycie na kredycie. Ciagle zabiegani. Bez przemyslen, medytacji...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium