taxi bagażowe kraków

księgarnia ezoteryczna WarszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania

Głosy duchów - rzecz o rozmowach z bytami duchowymi


Dodano: 2005-10-12 15:42:50 · Wyświetleń: 25805
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Radiomagnetofon


Proces nagrywania głosów duchów na taśmę wiąże się z EVP, czyli Electronic Voice Phenomena (elektroniczne zjawisko głosowe). Ta metoda została wynaleziona kilka lat temu.

Sposób przeprowadzenia EVP: udaj się do miejsca, w którym mogą znajdować się byty duchowe (np. na cmentarz) i rozpocznij dosłowną rozmowę z duchem. Zadaj pytanie, odczekaj kilka sekund, po czym zadaj kolejne pytanie.
Nie ma znaczenia, czy usłyszysz odpowiedź udzieloną przez ducha. Jeśli usłyszysz słowną odpowiedź, to tak, jakbyś znalazł złoto! Gdy zakończysz zadawanie pytań, wróć do domu i przewiń taśmę. Przesłuchaj uważnie całość od początku do końca i staraj się wychwycić wszystko, co w nagraniu normalnie nie powinno sie znaleźć.
Od tego zależy ilość wychwyconych odpowiedzi ducha na zadane przez ciebie pytania. Usłyszane odpowiedzi nie zawsze mogą być wyraźne, mogą również zostać udzielone w innym niż twój języku.

Wielu ludzi z powodzeniem stosuje tą metodę, często jednak napotykają na poważne problemy, które trzeba szybko rozwiązać. Jeden z charakterystycznych, występujących przy EVP, wiąże się z procesem odsłuchiwania nagrania. Taśmy mogą być przesłuchiwane i przeglądane tylko kilkanaście razy. Problem występuje wówczas, gdy słuchamy nagrania tyle razy, ile jesteśmy w stanie wychwycić szczegółów nagrania. Możemy na przykład słyszeć szumy lub dźwięki takie, jak warkot samochodu, szczekanie psów, wiatr i inne. Taka jest właśnie naturalna siła sugestii. Możemy przekazać taśmę innemu, godnemu zaufania i bezstronnemu słuchaczowi.

Łowcy duchów mają tendencję do słyszenia na taśmie tego, co chcą usłyszeć. Wiedzą, jakie pytanie zadali, i słyszą taką odpowiedź, jakiej oczekują. Jednakże technika sprawdzania autentyczności nagrania jest niezależna od taśmy, nieważne co zostało na niej nagrane. Krytyka jest na miejscu, gdy okazuje się, że nagranie w istocie zawiera naturalne szumy lub jest zwykłą mistyfikacją..

Rady przydatne przy nagrywaniu rozmów z duchami:

· Użyj dużego sprzętu nagrywającego, nie używaj małego dyktafonu. Mały sprzęt jest dobry do przeprowadzania wywiadów ze świadkami, a nie do rozmów z duchami.

· Używaj zewnętrznego, wolnostojącego mikrofonu.

· Zawsze używaj nowej, wysokojakościowej taśmy. Nigdy nie nagrywaj na starych taśmach. Może się zdarzyć, że stare i nowe nagranie nałożą się na siebie i w efekcie usłyszysz coś, czego w nagraniu być nie powinno.

· Nie uderzaj w mikrofon i, jeśli to możliwe, zanotuj głosowo na taśmie wiadomość [o tym, co się w danej chwili wydarzyło wokół ciebie]. Możesz zarejestrować naturalne odgłosy, jak wiejący wiatr czy skrzypiące drzwi.

· Nagrywaj 20-30-minutowe sesje. Możesz nagrywć dłuższe, ale wtedy pozostanie więcej materiału do przesłuchania. Jeśli dokonasz nagrania dwugodzinnego, będziesz musiał odsłuchiwać dwie godziny [lub więcej]. Może się to okazać tylko stratą czasu.

· Zadawaj konkretne i precyzyjne pytania.

· Nie mów szeptem podczas nagrywania. Przecież nie chcesz spłoszyć duchowych bytów...

· Po zadaniu pytania odczekaj 10 do 15 sekund, zanim zadasz następne. Nie będzie dobrze, jeśli nie pozwolisz bytowi duchowemu na dokończenie odpowiedzi.

Cmentarz

Istina
Tłumaczenie z jęz. angielskiego: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Maximus
  (2011-05-20 23:44:28) #6568
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam serdecznie niestety do nagrywania głosów duchów są potrzebne mikrofony operujące w paśmie poniżej 300herców są dostępne ale nie na naszym rynku i nie są tanie wiem to od amerykańskich ekip zawodowych tzw , łowców duchów, w polsce jest już specjalista od EVP licencja USA .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • łowca duchów
  (2011-08-02 17:00:44) #6823
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam i pozdrawiam.
  Zgodzę się z kolegą Maximus to jest prawda.
  Dzieciaki nie powinny zajmować się tak poważnymi rzeczami gdyż wprowadzają wszystkich w błąd prezentując przestarzałe technologie z lat 80''nie wspomnę już o wiedzy czy certyfikatach, dyplomach wydanych przez międzynarodowe organizacje potwierdzających wiedzę tego Ivellusa skąd ten dzieciak czerpie wiedzę ? Tutaj czas się zatrzymał w latach 80'' nie nadążają z wiedzą i ze sprzętem bo nic nowego tutaj nie ma od lat same starocie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Maximus
  (2011-08-02 21:42:41) #6828
  | 👮 raport

  Ej co wy tu pokazujecie!!!? nie nie Panowie do EVP potrzebne są mikrofony nagrywające poniżej 300herców , siejecie brednie i nie tą wiedzę! Pogadajcie z grupami TAPS z USA i się douczcie to jest żałosne!!! Zero wiedzy, laik ma taką wiedzę .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • vika
  (2013-06-17 18:38:25) #7835
  | 👮 raport

  moja koleżanka dzisiaj zadzwoniła pod 9 jedynek . i gadała ze swoją zmarłą babcią która powiedziała jej że ma 103 lata . więc


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ~ghoust hunters
  (2013-08-09 14:38:53) #7874
  | 📧 email | 👮 raport


  UWAGA : Wróżbiarstwo, spirytyzm, okultyzm , wszelkie amulety , to .. świetna manipulacja, której ulegają naiwniacy wodzeni przez SZATANA.
  A duchy , które Was przypuszczalnie odwiedzają , to DEMONY... które potrafia naśladować zmarłych.
  Przecież diabłu chodzi o to, by zwieść człowieka , żeby go omamić... rozwiń całość i wciągnąć w okultyzm ,spirytyzm , a szczególnie niebezpieczne jest różnego rodzaju komunikowanie się z duchami ,myślicie że kontaktujecie się z duszą zmarłego krewnego a to w rzeczywistości SZATAN.
  Przez takie kontaktowanie otwieracie puszkę pandory ,sprowadzjąc na siebie ...niewidzialne zło.
  Zajmowanie się wywoływaniem duchów i wszelkiego rodzju komunikacja z bytami niewidzialnymi może prowadzić do dręczenia diabelskiego i OPĘTAŃ!
  Radzę uważać bo to diabelnie niebezpieczne ...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Pedros
  (2014-07-22 15:57:36) #8061
  | 📧 email | 👮 raport

  Evp jest malo efektywne.. nudne. Proszę Proponuję zobaczyć że obecnie zamiast tego uzywa się tzw spirit box. Pozwala to na prowadzenie rozmowy w czasie rzeczywistym ...nie polecam dyskusji z demonami..które są dostępne także przy wykorzystaniu tego urządzenia. Polecam SPRAWDZIC NA YOUTUBE SPIRIT COMMUNICATION TEST. SPIRIT BOX SESSION ORAZ TOTALL PROOF OF THE SPIRIT COMMUNICATION Pozdrawiam Piotr Zalewski Birmingham UK

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • GWIEZDNA SIOSTRA
  (2015-05-21 13:53:35) #12221
  | 👮 raport

  Nie bawcie się w to, potem nie chcą odejśc.Mi dobierają sie do syna ma 8 lat i nagrywają się bezczelnie chodz ich nie chce w swoim życiu.Odbierają siły witalne wiele bytów jesli się szuka z nimi kontaktu przychodzi i zostaje ale nie są przyjazne.Może to złe duchy albo istoty żyjące w innym wymiarze niewiem ale wpływają na ludzi żle i ich zachowanie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium