angielski skype - Effectiva.pl szybka i tania naukaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Gdy zmarła matka wzywa pomoc. Niezwykła historia Jennifer Groesbeck


Dodano: 2018-09-02 18:08:29 | Wyświetleń: 4368 | 🕑 Odłóż na później
Jennifer Groesbeck (✝ 25 lat) i jej córka Lily stały się bohaterkami chwytającej za serce historii


Była noc z 6 na 7 marca 2015 roku. 25-letnia Jennifer Groesbeck i jej 18-miesięczna córka Lily wracały właśnie do domu z wizyty u dziadków. Ich samochodem był czerwony SUV marki Dodge Caliber. Trasa prowadziła z Salem (stan Utah, USA) do Springfield (stan Illinois, USA). W pewnym momencie, z nieustalonych przyczyn, Jenny straciła kontrolę nad pojazdem. Samochód uderzył w betonową barierę i wpadł do rzeki Spanish Fork, około 50 mil na południe od Salt Lake City. Na miejscu nie pozostały żadne ślady opon ani nic innego, co mogłoby świadczyć o tym, że zdarzył się tutaj jakiś wypadek.

Dokładne przyczyny wypadku nie są znane. Nie stwierdzono również awarii samochodu, która mogłaby spowodować wypadek. Późniejsze doniesienia prasowe wskazywały na znalezienie w pojeździe niewielkich ilości marihuany oraz tramadolu. Również w organizmie Jennifer znaleziono pewne ilości środków odurzających. Podejrzewano, że do wypadku mogły się przyczynić uboczne efekty działania leku przeciwbólowego. Bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety był silny uraz głowy.

Dopiero 14 godzin później, około południa, samochód leżący do góry kołami w rzece zauważyli przebywający nieopodal rybacy. Natychmiast wezwano na miejsce policję. Funkcjonariusze z początku nie zauważyli na miejscu zdarzenia żadnych oznak życia, podjęli więc decyzję, aby zaczekać z wyciągnięciem samochodu z wody. Gdy jednak zbliżyli się do rzeki, stało się coś dziwnego... funkcjonariusze usłyszeli bowiem wyraźnie dobiegający z tamtego kierunku głos wołający o pomoc!

Tyler Beddoes, jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w akcji, twierdził później, że wyraźnie usłyszał głos jakiejś kobiety wołający "Pomocy, jesteśmy tutaj". "Przez dwie noce zastanawiałem się, co to mogło być. Wiem tylko, że ten głos tam był, wszyscy to słyszeliśmy" - mówił Beddoes.

Jeden z jego kolegów, który prawdopodobnie również usłyszał wołanie, natychmiast odpowiedział: "Staramy się dotrzeć na miejsce najszybciej jak to tylko możliwe". Według doniesień prasowych, wołanie o pomoc słyszało również wiele innych przebywających wówczas w tym miejscu ludzi. Jeden z policjantów miał nawet zamienić z owym głosem kilka słów. Natychmiast podjęto decyzję o postawieniu pojazdu z powrotem na koła. Na miejsce wezwano również straż pożarną.

Wewnątrz tkwiącego w lodowatej wodzie SUV-a policjanci znaleźli dwie osoby. Matka z całą pewnością już nie żyła, funkcjonariusze obawiali się również, że to samo spotkało towarzyszące jej dziecko. Okazało się jednak, że mała Lily żyje - i to mimo silnego wyziębienia i pozostawania w pozycji do góry nogami przez kilkanaście godzin. Głowa dziecka pozostawała ponad poziomem wody dzięki solidnie przypiętemu dziecięcemu fotelikowi. Mając na uwadze fakt, że biorący udział w akcji policjanci - rośli mężczyźni - musieli później przejść leczenie z hipotermii w miejscowym szpitalu, przeżycie Lily można uznać za cud. Według Beddoesa, dziewczynka dawała wyraźne znaki życia, poruszając oczami.

Przybyła na miejsce ekipa ratunkowa natychmiast podjęła akcję reanimacyjną, następnie małą Lily przewieziono karetką do szpitala. Początkowo podejrzewano, że silne wychłodzenie organizmu oraz przebywanie przez kilkanaście godzin w pozycji do góry nogami mogły spowodować nieodwracalne zmiany w mózgu. Okazało się jednak, że dziewczynka nie doznała większego uszczerbku na zdrowiu i stosunkowo szybko, po kilku miesiącach, wróciła do pełni zdrowia.

Pojawiło się pytanie, kto wtedy wołał o pomoc? Jedno jest pewne - nie mogła tego zrobić mała Lily, ponieważ wówczas jeszcze nie umiała mówić, a poza tym trudno byłoby usłyszeć jej wołanie z dużej odległości, na dodatek z wnętrza zamkniętego i zatopionego samochodu. Policjanci utrzymują jednak, że wyraźnie słyszeli czyjś głos dobiegający od strony rzeki. Czyżby głos wzywający pomocy należał do... jej zmarłej matki?

Jest to tylko jedna z wielu historii o tym, jak to duch zmarłej osoby interweniował w miejscu jakiegoś tragicznego wydarzenia. Historia Jennifer Groesbeck i jej córki Lily była szeroko komentowana w mediach na całym świecie, w tym - co oczywiste - również tych zajmujących się stricte tematyką paranormalną.

Na podstawie: historicmysteries.com, nydailynews.com, ksl.com, The Daily Mail, ABC News
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Życie po śmierci
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium