[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Saga o Planecie X - kilka naukowych faktów w pigułceSzukasz formularza do napisania nowego komentarza? Został on przeniesiony na sam dół strony.
Komentarze do artykułu
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 15, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
  • OMG
   (2011-04-28 23:26:06) #6500
   | 👮 raport

   Kolego kto cie do słowa tu dopuścił niewiesz co piszesz i poważnie ludzią mieszasz w głowie. Jestem amatorem i mogę ci powiedzieć szczeże ubaw miałem po pachy zabieraj sie za rzeczy które potrafisz ogarnać swoim zapewne świetnym umysłem. A teraz tak na rozgrzewkę absurdy które żeś wypisał.
   1. Planety i ich księżyce my nieuważamy ich za planety niewiesz jak to przyjmowali wtedy kosmici niedożeczne byłoby to że mieliby idealne poglądy jak my. Skoro twierdzisz że takiej wiedzy niedostali i nieposiadali teleskopów to skąd w azji znaleziono kompletną budowę układu słonecznego wraz z księżycami inna liczba jaka my znamy ale pokaźnie pokrywająca się (jeszcze wszystkich niedostrzegliśmy a są bo coraz więcej znajdujemy).
   Egipcjanie wiedza na temat oriona i znowu ich księżyce... Nawet gdyby orion byłby widoczny gołym okiem księżycy by tam niepoliczyli. Niewiemy jak interpretowali księżyc i ziemię nawet gdybyś miał rację to układ mógłby być kopią tego co im pokazano dlatego niemasz ich stylowego słońca. Pozatym układ planetarny pokrywa się z naszym więc co to miałoby by być??? (Atomy?)
   2. Jest dowód i był niepodważalny ogłoszono to nawet w telewizji bodajże w 2003 roku niechce w błąd wprowadzić potem nasza mapka układu słonecznego straciła pluton. Już tłumacze nasa i astromonowie odkryli prawdopodobnie nową planetę za plutonem przez 2 miesiące zastanawiali się czy ją przyłączyć do układu słonecznego na naszych mapach i z nikąd wpadli na pomysł by odjąć nam pluton i zapomnieć o tamtym inaczej mówiąc ukręcili sprawie łeb aby ludzie sie tym nieinterere bo no właśnie może leci akurat inną trasa jak inne w strone słońca. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Info z wiadomości w TV. Efekt jej grawitacji 120 tornad w przeciągu 1-2 dni w jednym stanie USA 150% więcej trzęsień w skali światowej w jednym miesiącu TSUNAMI erupcje uspanych wulkanów natężenie biopól planety dalej położone od nas które są bliżej tego czegoś właśnie przeszły bądź przechodzą niespotykane anomalie na sobie super huragany itp to jest informacjaa ogólnie dostępna i potwiedzona przez nasa i pare innych instytucji które to bada. Słońce zaczyna wariować. Ty gadasz że niema żadnych znaków powiedz mi jak sie ludzie ogólnie czują są osłabieni fizycznie i psychicznie tu mowa o całej populacji stres itp biopola magnetyczne już oddziałują na nią. W obrębie miesiąca masz 2 kataklizmy na olbrzymią skalę USA i Japonia.
   A zobaczymy co powiesz pod koniec tego roku i w kwietniu przyszłego niewiem kogo 1 przeprosisz. ;]


   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Kubel
   (2011-04-28 23:27:59) #6501
   | 👮 raport

   Autor jakieś bzdury wypisuje spójżcie sobie co sie dzieje na świecie z pogodą i niby anomaliami a tak w głebi serca niemacie jakieś dziwnego wrażenia że to prawda tego nikt nieoszuka.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • LOL
   (2011-04-30 11:59:38) #6507
   | 👮 raport

   Według mnie autor ma rację , a jeżeli już chcecie jakoś wyjaśniać anomalie pogodowe to jest na to całe mnóstwo bardziej sensownych teorii. Choćby taki projekt HAARP , albo po prostu nasze stare poczciwe słońce szaleje. Co do Plutona to nie został zdegradowany do rangi planety karłowatej bez powodu , powodem było odkrycie paru innych obiektów w pasie Kuipera. Niektóre z tych obiektów mają masę większą od Plutona ale ich orbity są tak eliptyczne że ciężko je uznać za planety. Takim to sposobem i Pluton został zdegradowany. Według mnie autor podał dużo istotnych i przede wszystkim popartych solidnymi badaniami informacji dlatego oceniam ten artykuł bardzo wysoko. Natomiast innym którzy już są zaspawani w swoich przekonaniach radze aby oczytali tez inne teorie odnośnie anomalii jakie obecnie występują na naszej planecie. Człowiek powinien mieć otwarty umysł i czerpać wiedzę z wielu różnych źródeł , zarówno tych oficjalnych jak i nieoficjalnych ale wszystko traktować z przymrużeniem oka. Szczególnie polecam zapoznanie się z informacjami na temat wspomnianego już projektu HAARP. Z innych wypadałoby wymienić teorię elektrycznego wszechświata , rosnącej ziemi , i oczywiście teorię o aktywności słonecznej. Ta ostatnia jest chyba jedyną teorią która w sposób bezpośredni neguje globalne ocieplenie co daje dużo do myślenia na temat wiarygodności jej twórców( w pozytywnym znaczeniu oczywiście- w końcu Global Warming to ściema). Moim zdaniem pomysł jakoby to planeta X była przyczynom tych wszystkich zmian jest jednym z najbardziej poronionych pomysłów i niema racji bytu - przynajmniej bazując na naszej obecnej wiedzy ,a na niepewnych informacjach nie opłaca się opierać.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Admirał A.
   (2011-04-30 14:10:19) #6511
   | 👮 raport

   A może ten artykuł ma nas uspokoić i powstrzymać zamieszki.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Ivellios
   (2011-04-30 14:21:13) #6506
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Tak, tak, tak, doklejajcie dalej te teorie spiskowe. Jeszcze chwila i dowiemy się, że sami jesteśmy agentami jakichś tajnych służb specjalnych. Szkoda słów na was po prostu.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • LOL
   (2011-04-30 15:06:26) #6508
   | 👮 raport

   Pewnie , bo zgraja nastolatków (z których jak mniemam w większości składają się użytkownicy tej strony) byłaby w stanie wywołać zamieszki -- ... jasne :D

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Spooky Fox
   (2011-04-30 16:41:36) #6509
     📧 pw | 👮 raport

   Kolego OMG - sugeruję wziąć słownik i dokształcić się w rejonach języka polskiego. Bo póki co, jesteś zbyt mało inteligentny i nie potrafisz pisać po polsku, żeby w ogóle zaczynać z Tobą dyskusję. Więc poproś rodziców o odłączenie internetu i weź się za książki.

   A tak w ogóle, to autorem jest Phil Plait, a ja tylko tłumaczem. Więc jeśli masz jakieś ale, to pisz do niego. Tylko najpierw naucz się pisać.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Al390
   (2011-04-30 16:58:48) #6510
   | 👮 raport

   Pomyślcie- ale zdajcie się na logikę, nie na jakąś niewiadomego pochodzenia wiedzę- czemu przez miliardy lat istnienia naszej planety to właśnie teraz miałby być koniec świata? Czy prawdopodobieństwo wskazuje na to, że akurat teraz ma być taki "kosmiczny" koniec świata? Bez sensu jest pisanie takich teorii spiskowych, nudzi wam się szkoła lub praca? Potrzebujecie dodatkowej motywacji, bo życie jest zbyt mało kolorowe? Więc dam wam motywacje- pracujcie, uczcie się, bo jak nie to jutro przyjeżdżam do każdego delikwenta razem z Trójcą Świętą i wywołuję wam w domu apokalipsę- prawdopodobieństwo, że mam taką moc jest nawet większa niż prawdopodobieństwo istnienia waszej planety! W końcu tylu już było świętych, mesjaszów i innych tego typu ludzi (czy raczej istot) a jakoś dziwnym trafem, przez te miliardy lat jeszcze ani jedna planeta nie zniszczyła Ziemi. A tak po za tym, co po części było opisane w artykule, istnieje takie prawo jak grawitacja- tak, to właśnie ona trzyma wasze rozmarzone tyłki na krześle przed komputerem. A wiecie dlaczego jesteśmy częścią "Układu Słonecznego"? Ponieważ to słoneczko, co tak fajnie świeci, trzyma planety naszego układu na miejscu (to znaczy na jednym okręgu, nie żebym wykluczał krążenie po okręgu i własnej osi) i nie pozwala, byśmy sobie dryfowali po galaktyce. A co jeżeli Planeta X faktycznie istnieje?
   A- Słońce powstrzyma je swoją grawitacją
   B- przyciągnie wszystkie ciała niebieskie tak jak Słońce robi to teraz
   A czy Słońce "wciąga" nas w swoje pole rażenia?
   Odpowiedzcie sobie sami, panie i panowie, "wielcy astrologowie" z Bożej łaski... Artykuł jak najbardziej na +, 6/6
   I, drogi Ivellios'ie, mylisz się. Tak naprawdę to jesteśmy potomkami kosmitów, którzy dali "starożytnym", rodzimym mieszkańcom Ziemi wiedzę o Planecie X.
   Pozdrawiam

   Ps. Mi się zdaje czy ludziom to się naprawdę popieprzyło, za przeproszeniem, ot tych majo-podobnych przepowiedni? Z resztą, co was obchodzi kiedy zginiemy, ciężko zrozumieć że wszyscy kiedyś opuścimy ten świat? Może obchodzi to ateistów, którzy nie wierzą w życie po śmierci, ale ja wierzę w koniec świata, zwany czasami Apokalipsą lub Sądem Ostatecznym. A nie jakąś bzdurę o wymyślonej przez chorych na punkcie teorii spiskowych doktorków. Szanuję naukę, ale nie pseudonaukę.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Al390
   (2011-04-30 20:55:09) #6513
   | 👮 raport

   A, zapomniałbym- największym nieporozumieniem jest to, że koniec świata nastąpi wielokrotnie- w końcu na tyle teorii, każda ma swoje "dowody" i w każdą powinniśmy uwierzyć- nie ma to jak zmielić Ziemię w pył parę razy, w końcu każda teoria ,według jej twórcy, jest prawdziwa. OMG, na pewno taka organizacja jak NASA od tak przyjmuje lub odejmuje od naszego układu planety- jesteś śmieszny, ale dalsza część twojego komentarza nawet żałosna. Po pierwsze- jeżeli NASA zauważyłaby Planetę X to na pewno nie zrobiłaby czegoś takiego jak zmiana w składzie naszego układu słonecznego- no jasne, nikt nie miałby podejrzeń na ten temat, w końcu przynajmniej raz w tygodniu zmienia się liczba planet naszego układu. Po drugie- że niby ludzie są osłabieni? Jak mam masę znajomych, nikt nie narzeka na osłabienie, zapytaj swojej autosugestii czy oby nie robi cię w konia. Po trzecie- rozumiem, zmiany w mózgu Hitlera, wskutek których napisał "Main Kampf" i która to była podstawą do wybuchu II wojny światowej, wręcz na tle rasistowskim- to wszystko wina takich krążących po wszechświecie planet. Wiesz, równie dobrze autorzy tej teorii mogli zostać porwani przez kosmitów (przecież nie zaprzeczasz ich istnieniu) i wpisano w ich mózg wizję jakiejś planety niszczącej Ziemie. A tak na serio, to że dzisiaj wstałem później niż zazwyczaj to efekt wpływu grawitacji "iksa" na mnie? Na każde z twych "dowodów" można znaleźć bardziej przyziemne powody, jak ktoś chce bawić się w fantastyka to niech napisze powieść, a nie wygłasza takich bzdur. Bo dowody- jeżeli już są jakieś sensowne- są wręcz wyssane z palca, na takie dowody jak trzęsienia ziemi czy tornada można znaleźć wiele lepszych powodów, jak już LOL wspominał nawet Słońce może być przyczyną takich katastrof- chyba że przekonasz mnie, że Planeta X ma większy wpływ na Ziemię niż Słońce. Z resztą "niedożeczne" jest to, że kontrargumentuje twoje argumenty, skoro i tak nic za pewne nie przekona cię do zmiany toku myślenia, gdyby tak było teoria taka jak Planeta X już by nie istniała. Pozdrawiam

   Ps. W poprzednim komentarzu miałem literówkę, w postscriptum, zamiast "ot" miało być "od", już tak z przyzwyczajenia piszę, przepraszam jeżeli komuś coś pomyliłem.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Admirał A.
   (2011-05-02 22:39:41) #6526
     📧 pw | 👮 raport

   Właśnie słuchajcie Ivelliosa we łbie wam się kiełbie za przeproszeniem wymyślacie niestworzone historie, a może by tak poczekać to zobaczymy czy będzie koniec świata za te kilka lat.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • piotpasz
   (2011-06-16 19:38:55) #6626
     📧 pw | 👮 raport

   No tak - ktoś wreszcie napisze coś mądrego, a wy zawzięcie dopatrujecie się w tym jakiegoś spisku. Moim zdaniem autor ma rację.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Profesor zw. dr hab.Natalia V. Z.
   (2011-06-22 11:32:47) #6670
   | 👮 raport

   Witam, jestem profesorem akademickim z 30 letnim stażem. Nie podam niestety nazwiska, dlatego, że jestem dyskryminowana w kręgu akademickim za swoje poglądy. Przechodząc do rzeczy- autor mydli Wam oczy. Jego domniemany dowód na nieistnienie Planety X można bardzo łatwo obalić. Jak wiemy litera X występuje w matematyce i oznacza niewiadomą. Jak więc szanowny Panie Autorze mamy znaleźć naukowe dowody na istnienie Planety, która ma być przed nami ukryta?? Pisząc ostatnio moją książkę o Astronomii odkryłam także prawdę o ORIONIE. Słowo ORION jak wiemy, wywodzi się z języka staroegipskiego. W oryginale miało 6 znaków, w tym 3 te same, które odpowiadają polskiemu M. Teraz proszę podłożyć pod M cyfrę 6. Tak... wychodzi 666. Jest to dowód na to, że w przyszłym roku możemy obawiać się straszliwej zemsty Oriona na ludziach, szczególnie katolików. Ale pamiętajcie, nikt nie może czuć się bezpiecznie. Polecam budowanie schronów typu ECO HOBBIT.
   Pozdrawiam i polecam.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Rotfl
   (2011-07-01 10:13:48) #6702
   | 👮 raport

   Już myślałem, że po poście OMG-a większych głupot tu nie przeczytam ale po komentarzu Profesor zw. dr hab.Natalia V. Z. wiem, że się myliłem. Błagam piszcie dalej bo jest to lepsze niż oglądanie kabaretu w telewizji. :)

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • beny
   (2011-07-04 03:01:35) #6700
   | 👮 raport

   szkoda stary że takie braki wiedzy i nieznajomosci faktow

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Donna
   (2011-07-21 14:14:32) #6766
   | 👮 raport

   Ech... Za mojej kadencji miało (i ma być) kilka końców świata. Np.
   1. W latach 90. (nie pamiętam dokładnie roku) - z jakiego powodu - nie mam zielonego pojęcia, ale pamiętam, że koniec świata miał być o godz. 17:00.
   2. 2000 - wiadomo.
   3. 2007 - miała uderzyć w Ziemię asteroida.
   4. 2011 (jeszcze w tym roku ma być kolejny) - ten facet od Biblii. Za pierwszym razem się podobno pomylił w obliczeniach.
   5. 2012 - każdy to wie.
   6. 2013 - bodajże kolejny potop lub "Majowie się z tym 2012 pomylili".
   7. ok. 2022 - nie pamiętam, to jedno z punktu 6.
   8. ok. 2025 - asteroida.
   9. około roku 2035 - aż 2 końce świata: mają wylądować Obcy i ma uderzyć kolejna asteroida.

   Umarliśmy już 4 razy i umrzemy jeszcze 7. A pewnie nie wypisałam wszystkiego.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 15, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium