[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

flagi reklamowe warszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Bibliotekarium
Odcinek: Odc. 73
Tym razem punktem wyjścia do dyskusji stała się książka Johna C. Lennox`a "Bóg i Stephen Hawking. Czyj to w końcu projekt?". Autor książki wdał się w polemikę ze Stephenem Hawkingiem, według którego to nie Bóg a prawa fizyki powołały do istnienia Wszechświat. Lennox z kolei uważa że, paradoksalnie, wywody Hawkinga w oczach czytelnika czynią istnienie Boga tym bardziej prawdopodobnym.... (rozwiń opis)
Począwszy od stycznia 2021 roku w Internecie nadaje radio z audycjami o tematyce literackiej, założone przez Bibliotekarium: Book Radio. Zapraszamy do odwiedzania strony radia i słuchania!
POBIERZ MP3 (156.00 MB) | Premiera: 2019-10-11 | Czas trwania: 02:50:40 | Odtworzone x 461 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 2, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • SkrzydlatyZmij
  (2019-10-20 21:52:42) #40106
  | 👮 raport

  Bardzo przyjemna filozoficzna audycja, w tonie zrozumiałym i lekkim. Ja się zgadzam w 100 % z Panem Wiktorem, że Stefan Hawking to Kuba Wojewódzki fizyki światowej... Pisząc o wielkim wybuchu Hawking popełnia błędy logiczne, np. pisze, że materia, która wybuchła, miała zerową wagę przed wybuchem (?!) Czyli 0 = 10000000, acha...

  Ja powiem więcej, kiedyś tę rolę pełnił Albert Einstein, było to oczywiście na o wiele wyższym poziomie (Einstein nie popełniał błędów logicznych w swoich wywodach), ale sława, przeogromna sława i autorytet, Einsteina nie ma źródeł w jego dokonaniach naukowych, ale w polityce i reklamie medialnej. Einstein był jednym z wielu fizyków teoretyków, a jego wywody nie zyskały do dziś jednoznacznego potwierdzenia w eksperymentach, więc nie ma żadnego merytorycznego powodu, żeby stawiać go na piedestale nauki XX wieku.

  Co do Ryszarda Dawkinsa, to strasznie się zawiodłem, czytając tego gniota "Bóg urojony", spodziewałem się na prawdę ciekawych ateistycznych argumentów, rozwalających teizm, a dostałem jakiś ateizm w wersji pop - dla mas.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • SkrzydlatyZmij
   (2019-10-21 0:07:16) #40108
   | 👮 raport

   * zerową masę (nie wagę), zerowy rozmiar itd. (zero jest symbolem matematycznym - informacją - niczego, - zero istnieje jako informacja, ale nie jako materia, jako energia też nie istnieje). Może z samą "wagą" dało by radę, bo może zakłada brak siły grawitacji na początku (choć z drugiej strony, to ona ponoć wszystko stworzyła, według niego), ale jeśli materia ma wszystkie parametry zerowe, to czy istnieje?
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 1, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium