[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Debaty (nie)kontrolowane
Odcinek: 38. Debata (nie)kontrolowana: Z wizytą w Biurze Duchów cz. 8 Reinkarnacja w kontekście relacji dzieci
W tej audycji pochyliliśmy się nad tematem reinkarnacji we wspomnieniach dzieci. Czy to realny zapis doświadczeń poprzednich żywotów, czy też konfabulacja dziecięcej wyobraźni? Jak dokładne mogą być te wspomnienia i czemu do nich wracamy? Audycję poprowadziła Beata Kampa vel Ada Edelman (Biuro Duchów), a od strony technicznej obsługiwał ją oraz komentarze z czatów przekazywał Marek Sęk "Ivellios" ... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (119.00 MB) | Premiera: 2019-04-28 | Czas trwania: 02:10:44 | Odtworzone x 1096 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 2, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • SAGE
  (2019-05-02 11:36:01) #39463
  | 👮 raport

  Ten chłopiec, który był mnichem buddyjskim, niestety nie osiągnął wyzwolenia-nirwany, dlatego powrócił i nie wyrwał się z koliska samsary, i nie powrócił dlatego że jest bodhisattwą, takie rozumienie jest błędne, ponieważ bodhisattwa jest osobą wyzwoloną, która nie powraca do samsary i to jej wyzwolenie jest największym dobrodziejstwem dla wszystkich istot. Na początku Tybetańskiej Księgi Umarłych czytamy że zmarły powinien po śmierci wypowiedzieć: obym dla dobra wszystkich czujących istot liczbie niezmierzonej osiągnął stan Buddy czyli nirwanę. Gdy rozpozna świetlistą pustkę Buddę jako siebie samego-świadomość, łączy się z nią na zawsze osiągając stan Buddy. Przykładem jest Budda, który uzyskał wyzwolenie i nie powrócił żeby innych prowadzić. Zostawił swoje nauki-wskazania jak postępować, żeby dojść do celu. Wszystkie święte pisma są takimi drogowskazami, które prowadzą do wyzwolenia - "poznajcie prawdę , a was wyzwoli".
  Prawda tu oznacz również Boga, gdzie w Upaniszadach czytamy: "znawca Brahmana staje się Brahmanem". Oczywiście były inkarnacje Boga na Ziemi jak np Kryszna czy Jezus, są to dusze które osiągnęły wyzwolenie wcześniej i co jakiś czas schodzą na Ziemię , a właściwie to jedna jedyna świadomość się wciela, gdy ludzie są zagubieni i nie rozumieją znaczenia świętych pism i przez to szerzy się nieprawość, ale są oni wcześniej przepowiadani i obdarzeni nadnaturalnymi mocami. Nie każdy duchowny musi być zbawiony. Bóg nie ma względu na osobę, czyli status społeczny, itd. Jest tradycja reinkarnacji lamów, ale czy osiągnęli oświecenie jeśli wracają w kółko? Budda już nie powrócił.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • SAGE
  (2019-05-03 15:52:48) #39468
  | 👮 raport

  Aby rozwiać wątpliwości - tak jest to możliwe, przeniesienie się do innego martwego, pustego ciała i życie w nim do śmierci. Technika jogiczna nazywa się para-kaja prawesza i czasami jest stosowana przez wysoce zaawansowanych joginów. Przeczytałem o tym w rodziale: "żyjąc w martwym ciele" w książce Swamiego Ramy pt. "Żyjąc wśród himalajskich mistrzów", gdzie opisuje ponad 90-letniego jogina, który porzuca swoje ciało i ubiera ciało młodego mężczyzny, którego ukąsił wąż a koledzy wrzucili martwe ciało do rzeki. Po przybraniu nowego ciała, inteligencja, wiedza, nawyki, sposób poruszania się pozostały jak dawniej, zmienił się tylko wygląd zewnętrzny, co daje dowód również na to że mózg jest tylko narzędziem a nie wytwarza świadomości. Polecam książkę, prawdziwa uczta duchowa i wiele niesamowitych historii, które niewiarygodne, ale prawdziwe.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 2, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium