marq (2019-04-14 05:46:13) # 📧 pw | 👮 raport
Włochy to bardzo bogaty kraj (taki „przyczajony tygrys), i jako Państwo i jako firmy i korporacje oraz jako osoby fizyczne, z bardzo liczną ilością Rodów Arystokratycznych.
Gdyby Włosi chcieli rozwiązać problem zadłużenia Państwa – a są jednym z najbardziej zadłużonych państw i w Świecie i w UE w relacji do PKB – za pomocą „podatku” nałożonego na depozyty tylko Osób Fizycznych, aby spłacić Cały Włoski dług państwowy wystarczy podatek w wysokości tylko 8/9% wszystkich depozytów, tyle włosi mają w bankach a ile w prywatnych sejfach na kontach zagranicznych czy w tzw. „słoikach”….??
Nie licząc kasy przedsiębiorstw i korporacji czy wartości owych ponad 2000 ton Au, które do majątku całych Włoch – Ludność, firmy, korpo, państwo.
Gdyby natomiast Polaków opodatkować i to z firmami z polskimi małym kapitałem i osób fizycznych to wprowadzając 100% podatek - spłacilibyśmy ledwo ¼ długu chyba coś około 20%.
Polacy to bardzo, bardzo ubodzy ludzie oprócz circa 7/9% górnej warstwy społeczeństwa.
A gdyby od wprowadzenia ustawy Wilczka do dzisiaj nic z nią manipulować oraz jak wykazały prawdziwe wyniki referendum, nie wstępować do UE już bylibyśmy bogatsi od Włoch czy Francji…
No ale mamy to co „sami” chcemy – takie jest prawo demokracji nawet wypaczonej. Ech`hh,hhh hhh …
| Odpowiedz