[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
ABW - Antologia Bibliotekarium - Warsztaty
Odcinek: ABW #011
Tym razem, poza prezentacją kolejnych opowiadań (wśród których znalazł się kolejny odcinek "paranormaliumowych Jezioranów", czyli "Pewnego razu w Świnioryjach"), Marek Żelkowski i Wiktor Żwikiewicz udzielą kolejnych porad dla początkujących pisarzy, używając do tego (za zgodą autora) przykładów zaczerpniętych z jednego z opowiadań, "sprzed" i "po" zredagowaniu tekstu.
POBIERZ MP3 (217.00 MB) | Premiera: 2018-03-02 | Czas trwania: 03:57:56 | Odtworzone x 672 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 1, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Piotr
  (2018-03-07 11:13:52) #38101
  | 📧 email | 👮 raport

  To ja też dorzucę swoje 3grosze do dyskusji o czasie w opowiadaniu "japońskim". Generalnie zgadam się z uwagami Wiktora Żwikiewicza.

  Tam jest dziwny zestaw, bo mamy czas teraźniejszy ale w osobie trzeciej. To mogłoby być ciekawym zabiegiem, ale w bardziej dynamicznym opowiadaniu. Albo gdyby było przerywnikiem pokazującym obraz działań z innej perspektywy. Pasowałoby tez gdyby to była bieżąca relacja z najważniejszej godziny w życiu bohaterki - tylko wtedy powinna być bardziej szczegółowa - zgodnie z sugestią Wiktora.
  To opowiadanie jednak opisuje długi wielodniowy okres, w którym wiele działań jest pomijanych/przeskakiwanych a na innych zatrzymujemy się dłużej ale nie z powodu akcji ale z powodu rozległych barwnych opisów wybranych momentów.

  W moim odczuciu zaproponowany zabieg w postaci narracji w trzeciej osobie ale w czasie teraźniejszym niewiele wnosi do całokształtu. Dodatkowo jak padło w dyskusji łatwo o niekonsekwencje, których kilka można znaleźć, jak np. Tao 'jedzie' pociągiem, ale do dziewczyny to się 'dosiadła' a nie 'dosiada'.

  Może gdyby ten zabieg zastosować jedynie dla tych scen gdzie Tao spotyka się duchem, to efekt byłby ciekawszy. Mielibyśmy wtedy takie wrażenie, że w tych momentach jest przez kogoś obserwowana i wówczas trzecia osoba ale czas teraźniejszy byłyby bardziej uzasadnione i może nawet bardziej tajemnicze.

  Generalnie historia ciekawa, może trochę rozwlekła i raczej przewidywalna, ale na pewno wartością jest tutaj przedstawienie elementów odległej japońskiej kultury i zwyczajów.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 1, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium