[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Czy kawa wpływa na efektywność pracy

http://xn--yczenia-urodzinowe-25d.eu

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
ABW - Antologia Bibliotekarium - Warsztaty
Odcinek: ABW #010
Jak zwykle, poza nowymi opowiadaniami - coraz mocniejszymi i literacko, i tematycznie, i gatunkowo - będzie też dużo wskazówek dla początkujących pisarzy
POBIERZ MP3 (220.00 MB) | Premiera: 2018-02-16 | Czas trwania: 04:00:40 | Odtworzone x 658 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 12, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Piotr
  (2018-02-17 21:17:43) #38064
  | 📧 email | 👮 raport

  Wydaje mi się że prowadzący mają niewielki odzew od słuchaczy, więc w podziękowaniu za ich wysiłek, bo audycja jest na prawdę świetna, postaram się napisać coś od siebie. Na tyle rzeczowo na ile umiem.

  Zacznijmy od pierwszego opowiadania "W skórze bestii". Pomysł ciekawy i opowiadanie niezłe i co ważne nie przegadane, no może w kilku momentach trochę za dużo słów ale całość nie jest długa, więc drobny nadmiar słów nie razi. Jednak końcówkę moim zdaniem, można by kompozycyjnie poprawić. Wydaje mi się, że lepiej byłoby najpierw opisać rozważania bestii o mężu i przenosinach, a potem przeprowadzić scenę walki i schwytania ostatniego żołnierza, by zakończyć puentą, że bestia zanosi go swoim dzieciom do zjedzenia żywcem i już nawet oszczędzić rozpisywania się o tym jak go pożerają, bo każdy sobie sam to wyobrazi.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (5)
  • Ronin101
   (2018-02-18 22:19:44) #38073
     📧 pw | 👮 raport

   Również dołączam się do podziękowań dla trójki prowadzących. Mam pomysł jak zmotywować nas - słuchaczy do większej aktywności. Przed rozpoczęciem danego ABW nasz Ivelios mógłby publikować ankietę, gdzie słuchacze zaraz po odsłuchaniu danego opowiadania zamieszczaliby jego ocenę.

   Np. coś takiego: goo.gl/forms/WMIgE09VtBg7Ljcf1

   Byłaby to ciekawa zabawa dla słuchaczy i informacja zwrotna dla autorów. W sumie to szkoda, że audycja jest podcastem, bo byłaby niezła zabawa, gdyby prowadzący dostawali natychmiastową informację jak się nam podobało i czy podzielamy entuzjazm prowadzących :)


  • bibliotekarium
   (2018-02-18 22:52:39) #38074
   | 👮 raport

   Ankieta to bardzo ciekawy pomysł. Dziękujemy! Natomiast audycja na żywo, jak na razie nie jest możliwa. Ale... Świat się zmienia! Tak mówią .
  • Piotr
   (2018-02-19 10:21:12) #38075
   | 📧 email | 👮 raport

   Idea zrobienia oddzielnego narzędzia/miejsca do podsumowywania konkretnych opowiadań jest bardzo dobra. Tylko wydaje mi się że takie puste cyfry bez argumentów mogą być niemiarodajne czy wręcz dla początkujących autorów odstraszające. Trójka trójce nie jest równa. Gdybym był autorem i dostał ocenę 2 albo 3 bez wskazania co było nie tak, a co było dobrze, to bym się raczej zniechęcał do pisania i nie byłoby motywacji do pracy nad warsztatem literackim.

   Dużą zaletą ABW jest to, że prowadzący nie oceniają w skali "kiepsko, średnio, dobrze" ale próbują rozłożyć opowiadanie na składowe i pochwalić te dobre elementy, a zasugerować zmiany w tych gorszych.

   Może zamiast ankiet założyć na forum dział opowiadania ABW i dla każdego ABW robić sekcję z wątkami odpowiadającymi zaprezentowanym tekstom. Tylko takie coś powinno być na jednym forum w jednym miejscu, albo przy radiu albo przy bibliotekarium, a nie wszędzie równocześnie. W sumie to każdy wątek do danego opowiadania mógłby też zawierać forumową ankietę.

   Ja się zastanawiam czy słaby odzew (a może nie jest wcale słaby) nie jest spowodowany właśnie tym, że jest za duzo miejsc na wypowiedzenie się. Mamy komentarze tutaj, również na youtube, jest także portal bibliotekarium i forum na nim, jest kilka miejsc na facebooku związanych z wspomnianymi portalami, gdzie również mozna skomentować audycję, zapewne jakieś twittery i może jeszcze inne społecznościówki. Generalnie z moich doświadczeń wynika, że ludzie jak coś komentują, to po to żeby ktoś inny to przeczytał. Przy zbyt wielu miejscach pojawia sie wątpliwość, czy warto wogóle wysilać się i pisać, dla tych trzech osób co przejadą po tym wzrokiem.
  • Ronin101
   (2018-02-19 22:07:12) #38077
     📧 pw | 👮 raport

   Jeżeli jakiś początkujący autor zniechęci się do pisania dostając "trójkę", to chyba lepiej, by w ogóle nie próbował. Jesteśmy w internecie - tutaj krytyka jest gwarantowana i trzeba być tego świadomym.

   Mnogość miejsc na wypowiadanie wynika prawdopodobnie z tego, że wszyscy prowadzący poświęcają swój czas pro bono i pewnie w zamian Ivelios promuje np. forum i grupę Bibliotekarium czy w trakcie debat wspomina Nieznany Świat itd. Generalnie przyznaję rację, że takie rozdrobnienie kanałów komunikacji działa demotywująco.
  • Piotr
   (2018-02-20 10:46:46) #38078
   | 📧 email | 👮 raport

   Słusznie, jak ktoś chce publicznie się prezentować, to powinien uodpornić się na krytykę. Mi chodzi jedynie o to, aby dać szansę krytyce, by była konstruktywna.
   Jakość 'opowiadania' jest wielowymiarowa i trójka, trójce nie równa. W jednym będzie wszystko przeciętne, w innym klimat świetny, kompozycja słaba a pomysł średni.

   Sama ocena, owszem jest jakimś odzewem, ale to raczej ogólne podsumowanie całości. To może zupełnie wystarczy przy uznanych pisarzach, jednak dla początkujących nie daje miejsca na poprawę, bo nie wiadomo co poprawić.
   Z drugiej strony nie każdemu zechce się analizować szczegółowo każde opowiadanie.

   Dlatego wydaje mi się, że forum połączyłoby oba podejścia. Można zrobić ankietę, jak również dać szansę wypowiedzi (choćby krótkiej) na temat opowiadania i wskazać plusy i minusy.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Piotr
  (2018-02-17 21:19:48) #38065
  | 📧 email | 👮 raport

  Opowiadanie "Spokrewnieni" uważam za bardzo dobre i po tych z poprzedniego widać, że autorka ma niezłe wyczucie w pisaniu 'grozy'. Oprócz tego, zaletą jest właściwa długość tekstu do tego co opisuje. Jak bym miał się tak mocno czepiać, to bym znalazł coś związanego z logiką wampiryzmu i liczby osób na przyjęciu, ale to jest na prawdę czepianie się. Z resztą to czego bym się czepiał jest łatwe do obalenia, albo wyjaśnienia kilkoma dodatkowymi słowami w tekście. Wielu poważanych autorów umieszcza w swoich tekstach bardzo nielogiczne elementy, a mimo to są znani i popularni.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Piotr
  (2018-02-17 21:26:30) #38066
  | 📧 email | 👮 raport

  "Terror w Nowym Jorku" zupełnie mi nie leży, logika zgrzyta w paru miejscach.
  To opowiadanie nie brzmi tak absurdalnie jak teksty tego samego autora z z poprzedniego ABW te typu "pure nonsens", więc ciężko mi je zestawiać obok siebie.

  Tamte były do przyjęcia, choć absurd trawię jedynie w małych dawkach, ale tamte były akurat krótkie i mi pasowały.

  W "pure nonsens" nie szukam logiki ale to tutaj wydaje się dłuższe i już nie brzmi tak absurdalnie, choć jednocześnie logika jest dziurawa jakby było też w stylu "pure nonsens".

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Piotr
  (2018-02-17 21:32:49) #38067
  | 📧 email | 👮 raport

  Opowiadanie "Poczekalnia", całkiem niezłe. Bardzo fajny pomysł. Jednak nie 'klei mi się' ta sztuczna tajemniczość, że inni nie mogą głównemu bohaterowi nic powiedzieć, a potem nagle bez wyraźnej przyczyny (może w pomyśle historii jest uzasadnienie, ale w treści nie widać) już mogą i wykładają wszystko dokładnie kawa na ławę. Nie pasuje też to co mówi lekarz. Pacjent budzi się z krytycznego stanu, a pierwsze co mu lekarz mówi, to psychiczne dołowanie pacjenta. Jest też trochę przegadane, ale pełna zgoda z Markiem Żelkowskim, że historia jest naprawdę ciekawa i ma potencjał. Jeśli autor faktycznie dopiero zaczyna pisać, mimo powyższych zgrzytów, to jest naprawdę niezły tekst.

  Ja rozumiem, że emocjonalnie tekst kojarzy się z twórczością Bruno Kadyny. Jednak o Bruno Kadynie padło już w ABW, że jest genialny, więc zestawianie z nim kogokolwiek innego stawia tego innego z góry na gorszej pozycji i nawet jak tekst będzie bardzo dobry, to zawsze będzie w tle takie podsumowanie " ... a Bruno Kadyna i tak zrobił/zrobiłby to lepiej." Mi osobiście teksty Bruno Kadyny, podobnie jak prowadzącym, bardzo się podobają, ale Marcinowi Huberowi, życzę żeby pisał nie mniej emocjonalnie niż Kadyna, ale zupełnie inaczej, co nie znaczy, że gorzej.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Piotr
  (2018-02-17 21:37:55) #38068
  | 📧 email | 👮 raport

  "Kolejna planeta". Opowiadania słucha się dobrze. Zaskoczenia nie było, bo od pierwszego stwierdzenia o różnicach wiekowych zacząłem podejrzewać, że chodzi o Ziemię. Mi jednak logicznie nie pasuje puenta. Sam pomysł jest fajny, ale lepsza byłaby chyba inna piosenka i właśnie nie świąteczna, może "Gangnam style" albo inny podobny gniot/popularny kawałek. W moim odczuciu taka cywilizacja nastawiona na produktywność zrobiłaby w moim odczuciu dłuższy zwiad niż miesiąc, a "Last Christmas" jest tak popularna głównie w grudniu. Trzeba by jakoś uzasadnić logicznie, że regulaminowy czas na zwiad trwa tylko tyle, a nie cały cykl obiegu planety wokół słońca - co w skali kosmicznej jest bardziej uzasadnione. Cywilizacja też nie jest tak całkiem inna niż ludzka, bo ich zachowanie jest typowe dla wielu ziemskich korporacji.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Piotr
  (2018-02-17 21:43:23) #38069
  | 📧 email | 👮 raport

  "Zaginione życie" - bardzo dobre, super pomysł na dowcip. W moim odczuciu najlepsze tego autora jak do tej pory, co nie oznacza że tamte wcześniejsze były kiepskie. Nie przegadane. Co prawda już na początku przemówienia prezydenta można zgadnąć puentę - to co zobaczą na marsie, ale to wcale nie umniejsza komizmu, co najwyżej można się zacząć wcześniej śmiać :-). Kolejną zaletą tego tekstu jest to, na co zwrócili prowadzący, że daje także trochę do myślenia, ale i tak strona komiczna jest jego głównym atutem.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Piotr
  (2018-02-17 21:45:46) #38070
  | 📧 email | 👮 raport

  Świnioryje trzymają swój stały świetny poziom. Mógłbym się na siłę czegoś czepiać, ale to jak w "Spokrewnionych".

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium