medentNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 90. Debata Ufologiczna Online: Przedmioty pozostawione przez starożytnych astronautów
Od dekad donosi się o znalezionych przedmiotach, które miały być wytworem pozaziemskich technologii. Nie zostały one jednak przejęte przez rządy, ale wpadły w ręce zwykłych ludzi. Są to niezidentyfikowanego pochodzenia artefakty albo fragmenty metali. Dziś zajmiemy się najciekawszymi z nich. W 1976 r. nad brzegiem rzeki Waszka w Rosji znaleziono metaliczną kostkę składającą się z dość rzadkich ... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (150.00 MB) | Premiera: 2018-01-28 | Czas trwania: 02:43:51 | Odtworzone x 2821 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 9, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • ryba (2018-01-29 7:38:05) #38010   ❗❗❗
  Na temat kotłów śnieżnych w Jakucji ciekawie opowiadał Wojciech Bobilewicz,był kiedys waszym gościem w programie,miał organizować wyprawę do Jakucji ale chyba nic z tego nie wyszło,bardzo ciekawy człowiek może jeszcze zagości u was w audycji

  Odpowiedz
 • Antares (2018-01-29 10:48:40) #38011   ❗❗❗
  Znów parę luźnych myśli na temat audycji:

  1. na te kłopoty ze Skypem proponuję zainstalować sobie aplikację Skype Lite na smartfona i używanie smartfona (głośnomówiącego lub poprzez słuchawki z mikrofonem) zamiast peceta. Skype Lite (obecnie oficjalnie dostępny ze sklepu Google Play jedynie w Indiach, nieoficjalnie dostępny na apkmirror.com) został przeznaczony na słabe indyjskie smartfony i kiepskie indyjskie sieci GSM. Radzi sobie nawet na 2G a przy LTE/WiFi hula. Generalnie jakość dźwięku jest lepsza od wersji na komputery. Ostatnie wersje straciły możliwość darmowego dzwonienia do USA (z mojego punktu widzenia - bardzo szkoda), ale są już w różnych językach, w tym po polsku, co może też oznaczać, że pojawi sie niedługo również w Polsce. W każdym razie ja jestem z tej apki bardzo zadowolony.

  2. nie zgodzę się z wywodem pana Kocika dotyczącego pytania nr 1. Po prostu niektóre rzeczy są jakie są i trudno przyjąć dla nich logiczne uzasadnienie. Piję tutaj do tych budowli o czym mówił p. Kocik. Pamiętam, że przez paroma laty przysłuchiwałem się dyskusji dlaczego minarety (na marginesie - po arabsku dosłownie oznacza to latarnię morską) są budowane w takich rzutach (kwadrat, koło) w tych miejscach w jakich zostały zbudowane. Argumentowano, że kwadratowe tu, a okrągłe tam i dlaczego, adwersarze zaś przedstawiali wyjątki od tych reguł. Koniec końców dyskusja zakończyła sie niekonkluzywnie. Czasem gdybania - i tu mówię w pewnej ogólności - przypominają mi tłumaczenia analityków giełdowych, genialnie tłumaczących rzeczy przeszłe, natomiast jeśli chodzi o ekstrapolację wychodzi to po prostu słabo. Dlaczego tak a nie inaczej? Często to przypadek i nie ma co dzielić włosa na czworo i dorabiać teorii.

  3. cieszy mnie taka audycja dekonstrukcyjna, bo klaruje to sytuację i wbrew pozorom oczyszcza atmosferę (tu przychylę się także do słuchacza dzwoniącego z pytaniem czy "Project Disclosure" to czasem nie skok na kasę). Niestety kręgi alterezo i spiskowe mają często tendencję do szycia ordynarnie grubymi nićmi (tu mogę wskazać na potarganego Greka z "Ancient Aliens" i raczej rozczarowujący serial MUFONu "Hangar One"), kręcenia się wokół własnego ogona (jakoś w polskich materiałach na temat ezoterycznych zainteresowań nazistów trudno znaleźć takie nazwiska jak choćby Houston Stewart Chamberlain czy Dietrich Eckart, co ciekawe Brytyjczycy po wodzą Churchilla mieli podobne zainteresowania - czasem wręcz próbując sobie wydzierać z Niemcami te same osoby do współpracy, przykładem Walter Johannes Stein. Zamiast tego czytam ciągle to samo, coś jakby różne remiksy wciąż tej samej piosenki albo wręcz wplatanie motywów z gier komputerowych (sic!)) czy hołubienia (nie)zwykłych oszustów jak człowieka od eksploracji kosmosu za pomocą samochodu napędzanego czterema kłębkami drutu miedzianego i leczącego wszelakie nowotwory w dwa tygodnie za pomocą samodzielnie wykonanej żelatyny z kości kurzych. Jeśli dołoży się do tego postawę życiową "łapy do siebie" nieobcą części środowiska nie tylko w USA (i nie mam tu na myśli aby działać non profit, ale znaj proporcjum mocium panie...) to sytuacja robi się naprawdę niewesoła. Dobrze zatem że takie audycje powstają, ufologia w końcu to nie bajkopisarstwo. Dziękuję.

  Odpowiedz
 • Ja (2018-01-29 11:59:44) #38012   ❗❗❗
  dziękuję jak zawsze za audycję i pozdrawiam gorąco.

  Odpowiedz
 • Ryjek (2018-02-04 18:42:53) #38037   ❗❗❗   📧
  Panowie, przykro mi to mówić ale to była chyba wasza najgorsza audycja. Moim zdaniem brakuje wam w debatach dla przeciwwagi osób o trochę innych poglądach i dla tego audycja odbyła się w tonie "towarzystwa wzajemnej adoracji", a to niestety nie sprzyja ciekawym dyskusjom.

  Co do strony merytorycznej audycji to zdziwiło mnie, że często powołujecie się na naukę i jej metodologię badawczą, a brak naukowych dowodów bierzecie od razu za niepodważalny argument o braku prawdziwości hipotez alternatywnych. Sami wiedzie jak działa nauka i do jakich hipotez prowadzi więc stawianie jej jako wyroczni dla alternatywnych hipotez z definicji doprowadzi do takiej konkluzji jaką ogólnie wysnuliście.

  Co do Danikena skwitowanie całej jego pracy jednym prostym zdaniem spychającym go na nic nie znaczący margines uważam za zachowanie godne tylko największych "naukowaców" kwitujących go głupawym uśmieszkiem ignorancji. Można się z Danikenem nie zgodzić w wielu kwestiach ale pytania, oraz rzeczy na które zwraca uwagę warte są szerszego rozważenia a nie ignorancji.

  Temat audycji był na tyle szeroki, że mogliście poruszyć dużo więcej zagadkowych rzeczy, nie wiem np. dla czego nie wspomnieliście o kryształowych czaszkach, przecież są znakomitym kontrargumentem na wasze pesymistyczne wnioski.

  Pozdrawiam i proszę się nie obrażać na mnie, mi także zależy aby wasze audycje były ciekawe i przedstawiały tematy szerzej niż to można przeczytać w pismach "naukowych".

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)
 • kris (2018-02-09 20:28:17) #38054   ❗❗❗
  Paleoastronautyka dawno się skończyła. Ancient Aliens to było odgrzewanie kotletów. Artefakty o których mówicie rzeczywiście nie są tak tajemnicze, jak chcą ci, którzy zarabiają na powielaniu teorii Danikena.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 5, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium