[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

alhambra 7cNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 89. Debata Ufologiczna Online: Amerykańskie Disclosure: Koniec czy początek tajemnicy UFO
Kilka tygodni temu rozmawialiśmy o projekcie To the Stars, który stawiał sobie za cel zrewolucjonizowanie ufologii. Przypomnijmy, że kieruje nim Tom DeLonge - piosenkarz, ale i zapalony fascynat UFO, którego wspierają w tym byli wojskowi i agenci służb specjalnych. Jedna z tych osób, Luis Elizondo, wywołał w połowie grudnia ufologiczną burzę przyznając, że władze USA nie tylko badają UFO, ale też ... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (185.00 MB) | Premiera: 2018-01-21 | Czas trwania: 03:22:37 | Odtworzone x 2328 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 16, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Antares
  (2018-01-22 10:59:06) #37984
  | 👮 raport

  Baaaaardzo dobry odcinek. Uważam, że taki skład był do takiej dyskusji optymalny.


  Parę luźnych myśli:
  1. coś zgrzytało w warstwie emisyjnej, zdarzały się obszerne fragmenty w których następowała cisza lub były nadawane inne audycje. W tygodniu przesłucham sobie jeszcze raz całą audycję, bo trochę mi jej uciekło, z ww. powodów i chyba niezbyt dobrych łącz internetowych prowadzących (a może Skype miał jakieś fochy)

  2. DeLonge to bez wątpienia wydmuszka i zastanawia mnie tylko kto go pcha, że go wszędzie pełno w mediach. Jaki jest koń każdy widzi. Facet właściwie kompromituje się kiedy musi powiedzieć coś konkretnego na tematy ufologiczne, a mimo wszystko dostaje za to nagrodę "ufologicznego człowieka roku". Można było to jeszcze PRowo tuszować, ale jak opublikował zdjęcia które w najoczywistszy sposób są fejkami, o czym wie prawie każdy kto interesuje się tematem to wyszło szydło z worka.
  Przyznam,że pierwszy raz słyszałem go we wrześniu czy październiku i już wtedy popełniał błędy które próbowałem sobie tłumaczyć przypadkiem. Osoby które spotykały się z nim na niwie ufologicznej MUSIAŁY wiedzieć jaki jest rzeczywisty stan zorientowania sie w temacie.

  3. cieszy, że na antenie RP nie były po raz kolejny powtarzane bzdury na temat "Irańczycy za pomocą technologii Keshe ściągnęli amerykańskiego drona" (co zdarzyło się dwukrotnie na antenie RP, w tym raz niestety w Debatach Ufologicznych). Jeśli miałbym obstawiać to zaryzykowałbym obstawienie pieniędzy w zakładzie że była to Krasucha www.defence24.pl/191177,rosyjska-odpowiedz-na-awacs-i-drony-system-walki-elektronicznej-krasucha

  Możliwości Krasuchy były wielokrotnie prezentowane na targach MAKS, a Irańczycy byli nią bardzo zainteresowani do ochrony swoich instalacji atomowych, najwyraźniej obawiając się "scenariusza Osirak bis". Obecnie Krasucha między innymi chroni Kreml i okolicę, zakłócając też nawigację satelitarną oraz systemy nawigacji lotniczej (łącznie z TACANem) więc dla zainteresowanych - chyba zostaje jedynie astronawigacja w gwiaździstą noc (a może też nie). W każdym razie "prezentacja możliwości w realnym scenariuszu zastosowań" brzmi bardziej niż prawdopodobnie.

  4. nie rozumiem krytyki niektórych w kierunku dzwoniącego nr 1. Szczerze mówiąc nie widzę jakiejś różnicy jakościowej pomiędzy tymi doniesieniami, a doniesieniem powiedzmy kogoś kto przyzywał Azazela na dachu. Aby sprawa była jasna - jestem mocno sceptyczny w odniesieniu do instytucji religijnych w Polsce i poza nią, ale nie widzę powodu aby deprecjonować czyjeś zdanie tylko dlatego że ktoś prezentuje w kontekście jakiegoś światopoglądu religijnego, napiszmy wprost- chrześcijańskiego - w przypadku którego jest pewnego rodzaju moda na jeżdżenia po nim. Jakoś kojarzy mi się to z rozmową radiową redaktora Mazurka z profesorem Janem Hartmanem. Mazurek podał paę cytatów pytając co sądzi na ten temat, na co Hartman zaczął opowiadać o obskurantyzmie religijnym, tyle że za parę chwil okazało się że to nie żaden ksiądz a słowa jego własnego dziadka-rabina. Skończyło się na pozwie sądowym o antysemityzm i obrazę uczuć religijnych (sic!). Nie chcę uchodzić za niepoprawnego symetrystę, ale nie widzę powodów ab odrzucić doniesienia tylko dlatego, że kojarzy mu się z niezbyt lubianym wyznaniem religijnym. Przyznam, że z tego powodu bardzo mi się podobała analiza wydarzeń z Fatimy, dokonana w czasie jednej z Debat Ufologicznych oraz ta na temat ewentualnego scenariusza przyszłych wydarzeń w kontekście wierzeń islamskich.

  PS Panie Piotrze, jako ejber z łazarskiej eki będę musiał dowiedzieć jak to było z tym UFO, oby nie było tak, że jakiś szuszwol podszedł do ufickiej religi i szprechnoł "Tej, bo jak cię rnę w kalafę to ci dundle klubrem poletą..." ;-) Ufok mógł nie zrozumieć, hehe.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • qba
  (2018-01-22 15:05:17) #37986
  | 📧 email | 👮 raport

  Też widziałem taki klucz obiektów (a raczej kilka kluczy) ale był olbrzymi. Leciało to gdzieś maks na wysokości kilometra bezszelestnie. Była to zima 89-90 roku, widziała to połowa mojego miasta (ówczesne woj tarnobrzeskie) spektakl niesamowity ( do dzisaj moja mama mówi ze nie wie co to było ale było to piękne). Na następny dzień w lokalnych gazetach napisali że był to deszcz meteorytów i nikt więcej już o tym nie mówił.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • bambo
  (2018-01-22 17:34:18) #37987
  | 👮 raport

  Ciekawa audycja ale nagranie przez większość czasu nie nadaje się do odsłuchu. Chętnie odsłuchałbym wersje bez ciągłego cyfrowego pstrykania i głosów gości poszatkowanych i zmieniających prędkość. Mam nadzieję że uchował się oryginał bez tych artefaktów.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
  • Ivellios
   (2018-01-22 18:27:47) #37988
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Niestety oryginał też w tych miejscach przeskakuje :/ jedyne co da się zrobić to odfiltrować trzaski. Wieczorem podmienię mp3 na wersję bez trzasków.

   Zresztą uprzedzałem na początku audycji że laptopa - czyli urządzenie, z którego zwykle nadaję - musiałem oddać do naprawy z powodu awarii i że chwilowo nadaję z zastępczego peceta. Pecet niestety swoje najlepsze lata ma już za sobą i czasami nie wyrabia. Niestety jednak już się znalazło kilka osób, które postanowiły wysmarować do mnie z powodu usterek dźwiękowych soczyste teksty na privie, jadąc po mnie jak po kundlu i oskarżając o celowe popsucie dźwięku...
  • bambo
   (2018-01-22 19:03:34) #37989
   | 👮 raport

   Byłoby fajnie jakby się to udało, dziękuję za pracę wkladaną w produkcję nagrań.
  • Ivellios
   (2018-01-22 21:27:56) #37990
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Właśnie wysyła się na serwer wersja bez trzasków. Podmienię plik za ok 15 minut.
  • Belkaenes
   (2018-01-22 22:38:37) #37993
   | 👮 raport

   Swietna debata,dzięki za poprawe jakosci dzwieku w mp3,pozdrawiam i dzieki raz jeszcze.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2018-01-22 21:56:30) #37991
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Wrzuciłem na serwer poprawioną wersję mp3 bez trzasków. Nagranie niestety wciąż w pewnych miejscach przeskakuje - tego niestety nie udało się już zniwelować - jednak nie wpływa to jakoś znacząco na zrozumiałość wypowiedzi.

  Osoby wyzywające mnie na privie oraz youtube od najgorszych raz jeszcze proszę o opamiętanie się. Wystarczy tego plucia i charkania.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • saraj
  (2018-01-22 7:41:21) #37982
  | 👮 raport

  Zgodnie z praktyką, za coś takiego Elizondo powinien już od kilku tygodni nie żyć, albo pracować u Bigelowa za trzymanie gęby na kłódkę :) A on nie dość, że ma się dobrze, to chodzi po gazetach.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • BlackSigun
  (2018-01-23 10:42:18) #37995
  | 📧 email | 👮 raport

  Osobiście, pierwszy raz chyba, jestem zawiedziona audycją. Oczywiście nie mówię tu o przygotowaniu każdego z Panów, ale o samym temacie. Debata 89 jak dla mnie jest nicniewnoszącą kalką debaty 81. Jedyną zmianą są rozmówcy. Temat grupy Anonymous, To The Stars, DeLonge'a i Elizondo była omawiana już dość szeroko w poprzedniej, wspomnianej przez mnie debacie 81. Temat disclosure jest oczywiście bardzo ciekawy, lecz 3h kolejnej dyskusji, że ktoś powiedział, że ujawni, nie ujawnił, nic nie wiadomo, a może ktoś coś ukrywa, może nie, jest zupełnie zbędne. Od października 2017 r. nie wydarzyło się w tym temacie praktycznie nic wyjątkowego, więc o czym tu dyskutować? Każdy z rozmówców debaty 81 miał dokładnie te same spostrzerzenia, co rozmówcy w debacie 89. W to miejsce można było zrobić na prawdę ciekawą debatę, z której by cokolwiek wynikało. Chociażby czysta wiedza w jakimś temacie, którą podzielilibyście się z widzami. Dodatkowo, nie wiem, z jakich przyczyn, ale odsłuch audycji był koszmarny. Cięło wypowiedzi okropnie. Na koniec, zgadzam się w 100% z drugim, dzwoniącym słuchaczem. Słuchacz nr 1, z tego, co przedstawił, nic nie wie, niczego nie szukał, niczego nie czytał, poza artykułem we Frondzie, która jest katolicką odmianą Skandali. Stwierdził, że zgadza się z tym, o czym pisze Arek Miazga, choć z jego wypowiedzi jasno wynika, że kompletnie nie zrozumiał tego, o czym mówi i pisze Arek. Widać, że jest zupełnie zindoktrynowany przez wiarę, którą reprezentuje i wszystko wrzuca do jednego wora, patrząc na różnorodne zjawiska jedynie z perspektywy wiary katolickiej. Tak, jak słuchacz nr 2, mam koszmarną alergię na tego typu podejście, splycające do maksimum temat ogólnie pojętych wydarzeń paranormalnych. Jak większość "blisko związanych z kościołem" uważa, że wie wszystko, że np. zjawisko UFO (które jest wyjątkowo złożone i może wynikać z wielu przyczyn) to demony pochodzące od Szatana, które odwodzą nas od Boga i już. Temat zamknięty. Taka krótkowzroczność, promowana oczywiście i wspierana przez KK jest po prostu porażająca. Poleca nie interesować się, nie badać, nie analizować zjawiska (bo on czuł strach)... Strach jest naturalnym odczuciem (również zwierzęcia) w obliczu spotkania z czymś nieznanym, co absolutnie nie ma nic wspólnego z tym, czy to zjawisko jest faktycznie niebezpieczne, czy też nie. Polecam zatem słuchaczowi nr 1, albo otworzyć oczy rozejrzeć się nieco dalej niż wspólnota religijna, poczytać (nie tylko Frondę), a dopiero potem analizować problem, a jeśli on już wie, że UFO to demony, niech zatem daruje sobie zainteresowanie tymi szatańskimi tematami, przełączy Radio Paranormalium na Radio Maryja i zamknie się w świecie swych demonów i innych strachów. Pozdrawiam.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
  • sinol
   (2018-01-24 20:47:24) #37997
   | 👮 raport

   Ujawnienie Elizondo z grudnia zmienilo tyle, że niektórzy w USA zaczęli mówić o Disclosure lub końcu ufologii. Dobrze, że Debata się tym zajęła, bo jednak pojawiło się dużo nowych informacji. Wszystko się zmieniło
  • szyderca
   (2018-01-28 8:48:15) #38006
   | 📧 email | 👮 raport

   BlackSigun, co do twojego ostatniego zdania to twoja arogancja mnie rozwaliła. To , że ty nie spotkałaś bądż nie wierzysz w demony wcale nie znaczy, że one nie istnieją. Osobiście uważam , że to co nazywamy demonami, może być jakimś rodzajem istot tu nie wiem czy wielowymiarowych czy ponadwymiarowych czy jeszcze innaczej , ale one istnieją.Można już o tym przeczytać w Rygwedzie czyli Irańskiej (użyję dla ciebie jako niewierzącej określenia)Mitologii, której korzenie sięgają około 4 tyś lat pne. Jest tam pewna opowieść jak Ges zbudziła istotę wężowąArymana aby sprowadził demony na Ziemię. Aryman z wdzięczności stworzył jej chłopca z kłody w kształcie jaszczurki, potem stoczył bitwę z Ormuzdem , którą przegrał, następnie ukrył się pod wodą tam też poniósł klęskę, i potem jest ciekawy tekst jak do walki z demonem Aposzą stanął Tisztria, który na początku poniósł klęskę ale przypomniał sobie o potędze modlitwy i dzięki niej pokonał Aposzę sługę Arymana. Demony mogły przybierać różne formy cielesne.Pełno o tych istotach jest w wielu innych religiach w historiach sprzed wieków spisanych w Świętych Księgach wielu Religii. Dlatego jeszcze raz przestrzegam Cię przed lekceważeniem takiego punktu widzenia, bo to może być, powtarzam nie musi tylko może być pewną częścią tzw. spotkań z UFO. Co do tych spotkań to na pewno oprócz tego rodzaju bytów na pewno są też we wszechświecie inne istoty, które nas odwiedzają. Pewna osoba kiedyś mówiła że jest pewna rasa istot która brzydzi się mordowaniem zwierząt przez ludzi i czasem zdarza się ,że ktoś idący samotną drogą w skórzanych butach czy z paskiem ze skóry dostaje łupnia a pasek czy buty są mu zabierane aby się opamiętał, historia wielce dziwna ale przy naszej wiedzy też nie możemy jej wykluczyć
  • Blacksigun
   (2018-01-28 23:08:23) #38009
   | 👮 raport

   Drogi Szyderco. Nie zrozumiałeś chyba mojej wypowiedzi, lub ja niezbyt wyraźnid napisałam to, co mi w duszy gra. Nie chodziło mi o samo istnienie bądź nie bytów określanych niegdyś/teraz demonami, ale o rozumieniu tegoż zjawiska jedynie pod kątem religijnym (mo no uproszczonym). Widziałam więcej niż Ci się, być może wydaje. Tylko wkurza mnie spłaszczanie tej sfery i udawanie, że ktokolwiek cokolwiek wie na pewno. Demon w rozumieniu wiary chrześcijańskiej nie ma zbyt wiele wzpólnego z demonem opisywanym w folklorze różnych kultur, gdzie wiele z demonów miało pozytywny wydźwięk, a nawet te złe, nie wiàzane były z piekłem i odwodzeniem kogokolwiek od Jezusa, bo wtedy nikogo takiego nie znano. Pozdrawiam ;)
  • szyderca
   (2018-02-03 19:07:49) #38035
   | 📧 email | 👮 raport

   Blacksigun, bardzo spodobało mi się twoje sformułowanie w moją stronę mój drogi. Chyba faktycznie źle cię zrozumiałem , ale często intencje piszącego są innaczej rozumiane przez czytającego, niby te sane wyrazy a interpretacja....,teraz chyba wiem o co ci chodziło czyli jak podejrzewam o to samo co mnie tylko źle cię zrozumiałem, pozdrawiam
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Arcetron
  (2018-02-01 0:55:11) #38026
  | 📧 email | 👮 raport

  Pracownicy NSA nigdy nie rezygnują z pracy, Edward Snowden który rzekomo uciekł z USA trochę jest jak Koń trojański

  I tu należy się domyślać komu na rękę, przy obecnych technologiach nie było by problemu aby tego pana bardzo szybko zdjąć zamykając mu usta.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 7, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium