[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Dentysta Multidental Zielona GóraNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 88. Debata Ufologiczna Online: Czy inwazja już trwa?
Temat inwazji UFO jest bardzo popularny w dziełach i filmach science-fiction. Ale czy kiedykolwiek do niej dojdzie? A może już jesteśmy świadkami cichej, powolnej inwazji innej inteligencji, nie tyle na naszą planetę, co... umysły? Dlaczego ludzie wydają się ogarnięci wizją inwazji z kosmosu? Czy naprawdę jest ona nieunikniona, czy to tylko echo naszej barbarzyńskiej natury? Załóżmy hipotety... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (164.00 MB) | Premiera: 2017-12-17 | Czas trwania: 02:59:46 | Odtworzone x 2491 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 16, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Antares
  (2017-12-18 18:22:09) #37836
  | 👮 raport

  Piszę w pewnej ogólności i w luźnym związku z ostatnimi dwoma audycjami.

  Przyznam, że p. Cielebiaś jest jeśli chodzi o sprawy ufologiczne jak balsam na moje serce. Zwłaszcza ostatnio. A jak usłyszałem opinię o Bobie Lazarze w zeszłym tygodniu to uśmiech wykwitł na mojej twarzy. Nareszcie ktoś nazwał rzeczy po imieniu. Amicus Plato sed magis amica veritas.

  Podzielam zdanie biorących udział w audycji na temat telewizji (czy szerzej o mass mediach) i roli Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek nie byłbym aż tak bardzo krytyczny. Nie tu leży największe zagrożenie. Nie wiem jak ufologia ogólnoświatowa, ale ufologia czy szerzej kręgi alternatywne w Polsce od pewnego czasu cierpią na zadziwiające skretynienie i jeśli mam upatrywać zagrożeń to płyną one raczej z wewnątrz niż z zewnątrz. Dam dwa przykłady. Przykładu trzeciego, to znaczy prowadzącego stronę "telewizor polski" nawet nie ma co specjalnie omawiać.

  - jakiś czas temu dziennikarz z Wrocławia zajmujący się tematyką alternatywną i prowadzący kanał na YT poznał blondynkę (nazwę ją Elą Eleniak) również zajmującą się sprawami alternatywnymi (krewną powiedzmy Witolda i Krzysztofa Pepików). I nic mi do tego że ten dziennikarz postanowił sobie znaleźć nową partnerkę życiową. Jego prywatna sprawa. Problem w tym, że zaczął ją usilnie lansować, wraz z jej znajomymi. Nowa partnerka wygadywała straszne nonsensy ezoteryczno-postmodernistyczne. Naprawdę straszne. I nie było to tylko moje zdanie, ale znacznej części widzów i słuchaczy zlotów, którzy mimo że przychylni tematyce alternatywnej to nie było to ponad ich siły. Sam półtora roku temu byłem (mocno z przypadku) świadkiem jak ta pani zaczyna mówić, a zgromadzeni słuchacze, na oko 3/4 sali po prostu się rozchodzi. Wyglądało to wręcz na jakiś flash mob.

  - szanowane radio, jeden z prowadzących audycje od lat nawijał jakieś potworne głupoty które kiedyś wyśmiałby nawet uczeń podstawówki. Trochę tego słuchałem i miałem okazję się między innymi dowiedzieć że suma kątów trójkąta w geometrii euklidesowej nie wynosi wcale 180 stopni, żelazo odkryto w XIX wieku (później zostało skorygowane że nie żelazo a stal, zapewne więc pod Grunwaldem walczono mieczami z plasteliny, a zbroje były z sera topionego...), tudzież że jak sobie ktoś wysmaruje ręce aminokwasami tu ulepi na wolnym powietrzu kolumnę z rtęci nawet w klimacie podzwrotnikowym.

  I aby była sprawa jasna, nie mam absolutnie żadnych "ale" w stosunku do niejasnego wywodu, zapętleń, niedomówień, przejęzyczeń (ot, jak popularny w kręgach alternatywnych wideobloger, mówiący "logarytm" zamiast "algorytm", może dlatego że numerem wideobloga była feralna 13...), czy innych tego typu potknięć. Kto nic nie robi, błędów nie popełnia. Normalna sprawa, każdy ma prawo do błędów. Piszę tu o "przestępstwie o charakterze ciągłym". Prowadzeniu na manowce, wciskaniu kitu i dezinformacji.

  Co dla mnie zadziwiające o ile rozwalanie ruchu alterezo od zewnątrz jest dostrzegane od razu, to rozwalanie od wewnątrz może sobie funkcjonować latami, właściwie do momentu aż inwencja plotących trzy po trzy się wyczerpie, padną ze zmęczenia czy się znudzą i znajdą inne zajęcie.

  I aby była sprawa jasna - nie chodzi mi aby ktokolwiek toczył z ww. przypadkami werbalne zapasy, bo szkoda czasu i nerwów, ale dostrzeżenie problemu że czasem dla ufologii i kręgów alternatywnych większym problemem może być Kowalska z Nowakiem niż dajmy na to prezydenci USA, bo każdy/a jak plecie to ośmiesza ten ruch w nurt którego się wpisuje. Trump choćby stanął na uszach ufologii nie ośmieszy. Kim Dzong Un też nie. Kowalska z Nowakiem jak najbardziej. Stąd mnie ucieszyło nazwanie rzeczy po imieniu w przypadku Boba Lazara, zamiast eee...przemilczmy to...

  A na koniec, zdrowych i spokojnych świąt i szampańskiego Sylwestra dla twórców debat ufologicznych, gości, dzwoniących oraz słuchaczy!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
  • lickitung
   (2017-12-20 8:05:49) #37842
   | 👮 raport

   Antaresie - czy to przypadek, że kolejne "ujawnienie" ufologiczne w USA zbiegło się z terminem ogłoszenia budżetu? :)
  • Dobry wilk
   (2018-01-07 12:45:59) #37903
   | 👮 raport

   Czy dziś będzie debata ufologiczna , a jak będzie to na jaki temat bo nic o tym nie pisze w ramówce programu nie ma
  • Ivellios
   (2018-01-07 14:14:31) #37904
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Dobry wilk nie no po prostu wszystkie kończyny w tym momencie mi opadły. Zajrzał do ramówki i jeszcze pyta, czy dziś będzie debata... nie znajduję słów na skomentowanie tego.

   Zajrzysz do ramówki jeszcze raz i sam sobie na to pytanie odpowiesz.
  • Reiden
   (2018-01-11 11:08:19) #37943
   | 📧 email | 👮 raport

   Próbowałem słuchać tego i kilku innych odcinków, ale nigdzie nie znalazłem bazowej definicji czegoś co nazywacie UFO/zjawisko UFO. Nie chodzi Wam chyba o stricte "Niezidentyfikowany Obiekt Latający" bo często domyślnie używacie terminu UFO dla rozważań o obcych rasach a to nie to samo. Nawet jeśli termin ten gdzieś tam kiedyś był doprecyzowywany, to ciężko słuchaczowi z "doskoku" go odnaleźć.

   Bez podstawowej bazy pojęciowej ciężko nadążać za Waszymi próbami racjonalizacji w poruszanych tematach. Pozostaje tylko podejście religijne ;-) uwierzyć w ciemno albo zanegować w ciemno, bo analizując wypowiedzi, by ocenić ich racjonalność, za każdym razem rozbijam się o termin UFO. Zostaje chyba jedynie krąg 'wtajemniczonych' którzy wiedzą o czym mówicie bo słuchają Was regularnie i "siedzą" w temacie.

   Kontekstów terminu UFO jest bardzo wiele więc dobrze by ustalić jeden i tym się w ramach audycji posługiwać. Wówczas słuchacz łatwiej może stwierdzić czy się zgadza czy nie i czy warto podejmować jakąkolwiek dyskusję.
   Może warto nagrać definicję UFO i zrobić z tego czołówkę audycji, albo umieścić chociaż w opisie ale nie raz w jednej części ale w opisie całego cyklu.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2017-12-18 4:21:36) #37834
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Feliks Koneczny dawno temu pisal w swych dzielach o Cywilizacjach, ze ze spotkania i mieszania dwu innych cywilizacji zawsze Cywilizacja Wyzej rozwinieta a szczególnie Bardziej Intelektualna przegrywa i zniza się do Cywilizacji Nizej Rozwinietej lub następuje tzw. BASTARYZACJA pomieszanie Cywilizacji w efekcie powstaje nowa cywilizacja majaca zasady gorsze nie tylko od Cywilizacji wyzej Rozwinietej szcególnie moralnej ale i od cywilizacji Niżej Rozwinietej !!!

  Inaczej powstaje Nowa Cywilizacja majaca obu cywilizacji zmieszanych - zbastardyzowanych /zbartaryzowanych gdzie utrzymują się najgorsze barbarzyńskie cechy z każdej Cywilizacji Bastardyzujacych się a rozwiązania, cechy, kultura wyssza Obu cywilizacji zanika i to jest niszczona przez Elity Obu Cywilizacji w pierwszym rzedzie. W dziejach historii Ziemi tak od 2000 lat przed n.e. Koneczny nie znalazl innego przypadku połaczenia Cywilizacji gdzie zwycięzyła Wyższa lub powstała Nowa o cechach najlepszych obu !!

  Bardzo ciekawe sa konkluzje naszego uczonego F. Konecznego ponieważ oznaczałobu yo ze i w relacji z azjatami "amerykanami" a nawet australijczykami to My Europejczycy jako CAŁOŚĆ naszej Kultury bylismy najbardziej prymitywni nieetyczni, nieuczciwi i ntp.

  Pamietajmy ze tzw KULTURĘ WYŻSZĄ w Europie do której ptubowała aspirować klasa wyższa srednia - studenci i absolwenci maturzysci w systemie 4 kl podstawowki + 9 (dziewieć gimnazjum, po gimnazjum) maturzyści znali biegle od 4/5 jezyków biegle + Ojczysty a bywalo, ze kilkanascie. Dziadkowie z obu stron mego kolegi mgr. informatyki a zarazem Doktora genetyki ojciec ojca znał 8 języków obcych a babka babki 13-cie (trzynascie ) wszystkie dwujęzycznie lub biegle !!!

  Jego rodzice skończyli na magisterkach i byli nauczycielami licealnymi w miescie powiatowym - tam sie poznali a z trójki ich synów jeden skonczył dzienne magisterskie drugi licencjat = SUM a trzeci najstarszy raz zmienił zupelnie uczelnie by w połowie 4go roku socjologii kyórą zamienił z poczatkowej mechatroniki na politechnice poznańskiej całkiem "zawiesił" studiowanie na czas niokreślony i to w wypadku gdy nie musiał zakładać rodziny odziedziczył 6 pokojowe mieszkanie w 3cim miescie co do wielkosci w Wielkopolsce w którym od trzech lat mieszka sam i nie studiuje tylko pracuje w pracy malo rozwijającej. Jest 2 lata starszy od mego syna czyli w 2017 skoczył 28 lat a pozostała dwojka jest o rok mlodsza od mego syna - bliźniacy - czyli młodsza od Brata 3 lata ...

  Oznacza to iz unia była jako całośc na o wiele niższym poziomie niz popRP`lowska Polska końca lat 1990 poczatku 2000 !!

  Pozostanie poza unia daloby nam dzisiaj poziom minimum GB powyzej Francji i Beneluxu jak nie równość z Niemcami na ok circa 2015 ... !!

  Taki sa fakty co Koneczny bardzo szeroko udowodnił i podparł licznymi przykladami z całego swiata od circa roku 2500 /2000 pne, do czaów mu współczesnych czyli II połowy XIX w. do I szej połowyXX wieku. [1862-1949] ... !!!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • SkrzydlatyŻmij
   (2017-12-28 23:05:55) #37868
   | 👮 raport

   "Oznacza to iz unia była jako całośc na o wiele niższym poziomie niz popRP`lowska Polska końca lat 1990 poczatku 2000 !!" nie oznacza, to tylko anegdotka, a nie dowód.
   "Pozostanie poza unia daloby nam dzisiaj poziom minimum GB powyzej Francji i Beneluxu jak nie równość z Niemcami na ok circa 2015 ... !!" nic by nie dało, co widać po tym jak to się świetnie rozwijała Polska w latach 1989 - 2000 (ironia!). Rządzili by nią obcy agencji na zlecenie obcych sił, tylko, że formalnie byłaby poza UE i tyle.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kronos
  (2017-12-18 8:43:52) #37835
  | 👮 raport

  Arek Miazga to już się przekształcił w czołowego demonologa-inkwizytora? To co wrzuca u siebie na FB troche nie licuje z jego powagą. I jeszcze to cytowanie Warrenów jako źródła. Zresztą, koleś ciągle umieszcza jakieś straszne linki z badziewnych źródeł o okultystach w elitach, a sam ma zdjęcie w jakimś czarodziejskim kręgu :D Co tam się u niego dzieje...

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • inna
   (2017-12-20 13:07:18) #37843
   | 👮 raport

   Arek zdziwaczał z tymi poglądami, to fakt. W sumie chyba sam nie wie już, o co mu chodzi.
  • Marek3
   (2017-12-22 11:54:34) #37853
   | 📧 email | 👮 raport

   Widać, że czytanie czy też słuchanie ze zrozumieniem nie jest Państwa mocną stroną. A co takiego Arek wrzuca na fb?? Bo nie widziałem tam nic zdrożnego, co by nie licowało z powagą badacza. Tym się charakteryzuje badacz, że chce poznać prawdę bez względu na to, jaka ona jest, a nie ucieka jak ostatni TCHÓRZ. Z tego co widzę i słyszę, to Arek UFO nie szufladkuje, a Wy zachowujecie się tak jakby tak było. Ręce opadają.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2019-12-20 21:25:34) #40185
    📧 pw | 👮 raport

  Zarówno RON - [RP Obojga Narodów], Jak i Rzeczypospolita Trojga Narodów - Która nawet nie zdołała /zdążyła się Ukonstytuować [RON +RUŚ Czerwona /Kijowska...] upasły z winy Magnaterii, samozwańczych elit, buty pychy szlachty, etc, itd, itp, Której w Każdej RP było dużo Maksymalnie nawet 17% !! gdy w Anglii jak i potem zjednoczonym Królestwa ale przed Kolumbem czyli w GB maksymalna ilość całości szachty dochodziła do 1,0% - jednego procenta. Raz w dziejach przekroczywszy 1,10% -:)

  Obecnie za Syf wśród "elit" III RP jaki elit Białej Tasy - co pociągają za sznurki ten syf w każdym z przykładów jest spowodowany wyłącznie przez e;ity ..

  Może raz historia się powtórzy tak , ze zaora zniszczy, zutylizuje twór, który te elity powołały swego czasu RON obecnie szerzej UE wraz z NWO !! ??? = OBY !!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2019-12-21 0:24:01) #40186
    📧 pw | 👮 raport

  h:02:00 = jak CCCP >ZSRR

  A jakżeby miała wyglądać polityka USA? !!

  Przecież Komunizm - ponoć Rosyjski został wykreowany i od zera sfinansowany i finansowany przez USA. I to z obu Stron Lenin /Stalin = Bolszewicy oraz Trocki Rossa Luksemburg /Borg = Mieńszewicy obstawili również "środek" = Narodowy Socjalizm III Rzeszy !!

  I jak zawsze Anglosasi czegoś nie dopatrzyli (duma, buta, arogancja) więc jak zawsze swe gafy, wpadki i niedoróbki przykryli górą śmieci informacyjnie oraz faszystowskim imperializmem mordowania Świata...

  Kennedy zginął z dwu powodów napewno:
  = dekret 0001 powrót do emitowania dolara opartego na srebrze, a nie jak FED bandę mafii, kolesi i satanistów;
  -= Chciał wraz z CCCP wówczas wspólnie tworzyć technologię przeciwko obronie przed Obcymi a by ja tworzyć należało ją dogłebnie wspólne badać i tego chciał JFK

  Czy były jeszcze inne powody - nie mam nt. info ale te dwa ww. w 100% wystarczyły.

  Reagan tylko zagrał rolę bardzo dokładnie napisanego scenariusza przez JFK...

  Przecież za jego o kadencji politykę USA Tworzył i Nadzorował ją Donald Regan:

  Donald Thomas „ Don ” Regan (21 grudnia 1918 r. - 10 czerwca 2003 r.) Był 66. Sekretarzem Skarbu Stanów Zjednoczonych w latach 1981–1985 i szefem sztabu Białego Domu w latach 1985–1987 pod rządami Ronalda Reagana . W administracji Reagana opowiadał się za „ Reaganomiką ” i obniżkami podatków jako środkiem do tworzenia miejsc pracy i stymulowania produkcji.
  Donald Regan
  Donaldtregan1.jpg
  11. Szef sztabu Białego Domu
  W biurze
  4 lutego 1985 r. - 27 lutego 1987 r
  Prezydent - Ronald Reagan

  Edukacja
  Uniwersytet Harvarda ( BA )
  Podpis

  Służba wojskowa korpus piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych Podpułkownik

  Wcześniej studiował na Uniwersytecie Harvarda, zanim służył w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych , uzyskując stopień podpułkownika. Następnie rozpoczął pracę dla Merrill Lynch w 1946 r., Pełniąc funkcję prezesa i dyrektora generalnego od 1971 do 1980


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 6, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium