[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

matinee.pl/materace/37-materac-kieszeniowy-z-kokosem-7-stref-matinee-korund.htmlNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Przypominamy, iż nie udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące programu na dany dzień czy powrotu jakiejś audycji. Poza "Teorią Chaosu" i "Etykietą Zastępczą", wszystkie pozostałe audycje na żywo są wcześniej zapowiadane w newsach oraz we wpisach na naszym profilu na Facebooku - i TYLKO tam. Nie udzielamy takich informacji drogą e-mailową ani w innych miejscach.
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: 87. Debata Ufologiczna Online: Ludzie, którzy przerwali milczenie
W naszych programach padło wiele nazwisk osób, które przerwały milczenie w sprawie UFO. Niejednokrotnie wspominaliśmy o wypowiedziach amerykańskich prezydentów, czy astronautów, którzy budzili kontrowersje swoimi wnioskami o NOL. Jest jednak wiele innych osób - wojskowych, uczonych, polityków, którzy twierdzili, iż - w świetle zgromadzonej przez nich wiedzy badź doświadczeń - o UFO i wizytach Obcych należy mówić jako o niezaprzeczalnym fakcie...

30 listopada zmarła słynna radziecka pilotka Marina Popowicz - była żona astronauty Pawła Popowicza, znana ze swojego zainteresowania ufologią. Popowicz nie była "byle kim". Nazywano ją "Madame MiG" i traktowano jak bohaterkę ZSRR. Co takiego miała do powiedzenia o NOL i dlaczego mówiła, że: "Nie może nie mówić o UFO"?

Innym wojskowym, który mówił o tym, jak armia radzi sobie z UFO był płk Uyrange de Hollanda, który jednak zapłacił za to wysoką cenę. Tego brazylijskiego oficera znaleziono powieszonego, kiedy zdradził kulisy słynnej "Operacji Spodek". Czy prawda o UFO może być obciążona aż tak dużą klauzulą tajności?

Kilka miesięcy temu głośno zrobiło się o opinii Roberta Bigelowa - miliardera i założyciela firmy Bigelow Aerospace, który powiedział, że jest pewien, iż Obcy są na Ziemi. Pamiętać należy, że Bigelow założył również przed laty organizację NIDS, która miała badać nieznane zjawiska. Czy może on wiedzieć to, czego nie chcą ujawnić rządowe agencje?

W życiorysie Nikoli Tesli jest wiele barwnych wątków, ale jeden z najciekawszych odnosi się do jego rzekomego kontaktu z istotami spoza Ziemi, których istnienia był pewien i mówił o nich już na początku XX w. Jak to było w jego przypadku?

UFO widywali także wielcy podróżnicy i himalaiści. Jeśli chodzi o Karakorum i Himalaje, relacje stamtąd są szczególnie ciekawe. O widzianych tam dziwnych obiektach opowiadali malarz Roerich i wspinacz (obecnie eurodeputowany) Reinhold Messner. To szczególnie ciekawe, jeśli weźmiemy pod uwagę doniesienia o bazie Obcych na granicy Kaszmiru. Czy potencjalna baza - gniazdo Obcych na Ziemi - może rodzić dla naszej planety jakieś niebezpieczeństwo?

Zarówno Ronald Reagan jak i Douglas McArthur czynili w swoich wystapieniach dość dziwne odniesienia do "konfliktu" z Obcymi. Reagan mówił o tym do Gorbaczowa, sugerując, że wojna z Obcymi byłaby przyczynkiem do zjednoczenia się narodów świata. Czy taki scenariusz jest traktowany poważnie przez elity?

Wilfried de Brouwer - belgijski generał był człowiekiem odpowiedzialnym za badanie spektakularnej fali spotkań z trójkątnymi obiektami na przełomie 1989 i 1990 r., jaka miała miejsce w Belgii. Mimo, ze mówi wprost, iż nie da się wytłumaczyć wielu incydentów z tego okresu, jego słowa pozostały bez echa. Czy oznacza to, że wojsko jest bezradne wobec UFO, czy... po prostu sie go boi?

Niedługo po słynnej obserwacji UFO nad Phoenix, gubernator Arizony Fife Symington zorganizował pamiętną konferencję, na której obrócił to wszystko w żart. Kilka lat później powiedział, że nie było mu do śmiechu, a dziwny obiekt nad miastem obserwował na własne oczy. Czy to dowód na to, że politycy - niezależnie od kraju - zawsze będą kłamać w kwestii UFO?

Claude Poher w drugiej połowie lat 70-tych pełnił rolę kierownika grupy GEPAN zajmującej się rejestracjami NOL. Po tym, jak ogłosił publicznie, że jest to realny problem, został zawieszony, wysłany na urlop, a wkrótce stracił stanowisko. Czy naukowcom wstyd jest mówić o problemie UFO i obcych wizytacjach, które mogą okazać się jednym z największych wyzwań, z jakimi kiedykolwiek przyszło zmierzyć się ludziom?

W audycji udział wzięli:
Arkadiusz Kocik, Warmińsko-Mazurska Grupa Ufologiczna
Piotr Cielebiaś, Nieznany Świat, współprowadzący debatę
Marek Sęk "Ivellios", Radio Paranormalium, współprowadzący i opiekun techniczny audycji
Pobierz mp3 (146.00 MB)
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 8, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Agnessa_Angel (2017-12-11 20:47:05) #37801 | PW | RAPORT | E-mail
  Pewnie i tak niewiele z wielu przypadków omówiliście.
  Nie wiedziałam, że Reinhold Messner widział i opowiadał o UFO :o

  Jak zobaczyłam tytuł debaty to oczywiście przypomniał mi się jeden z moich ulubionych seriali "Starożytni Kosmici", bo jego twórcy też przerwali milczenie :)

  Odpowiedz
 • Roibeard (2017-12-12 21:43:18) #37804 | RAPORT
  Na wstępie chciałbym podziękować za audycje jak zawsze interesujaca i sluchana przezemnie od samego początku.
  Dzwoniący pan z Irlandii wzbudzil moje hmm.. zainteresowanie z względów powiedzmy, demonologicznych. Z jego opowieści wynika ze nie zrobil wszystkiego jak powinien tzn. nie dokończył rytualu co może ale nie musi w przyszłości przynieść przykre dla tegoz pana konsekwencje. W historii okultyzmu takie przypadki zdarzaly się wczesniej wezmy na przykład A Crowleya chyba najsłynniejszego okultysty angielskiego który nie dokończył rytualu zwanego ‘’Knowledge and Conversation with the Holy Guardian Angel’’ ktory to przeprowadzal w swoim domu w Szkocji nad jeziorem Loch Ness powiadaja ze przyczyna tego bylo pojawienie sie tam istoty znanej jako potwor z Loch Ness niedokończony ryt.przyspozyl jemu samemu pasma niepowodzeń. Co do istoty jaka próbował ‘’wywołać ‘’ wasz dzwoniący, Azazel wspomniany bodajże w księdze Henocha powiazany z planeta Saturn jeden z Grigorii ktorzy poslubili ludzkie kobiety. Niezbyt trafny wybor do komunikacji zwłaszcza dla niedoświadczonego.
  Procol oh procol este profani.
  Zycze temu panu wszystkiego najlepszego lecz jesli chcesz sie bawic z ogniem mozesz sie poparzyc. Jeszcze male sprostowanie o Goetii nazywanej tez ksiega wycia (niezbyt fortunne tłumaczenie) otuz byty opisane tam na pewno nie sa bóstwami ale kolokwialnie mówiąc demonami które miał pod kontrola biblijny krol Salomon. Jeszcze troche o Goetii dlaczego mowi się o niej ksiega wycia, otoz chcacy komunikowac się z isotami z Goetii czy z innych Grimoire - kluczy Salomona Picatrix itp. wibruje imiona zawarte w ksiegach w specyficzny sposób ta wlasnie droga wprowadza się w pewien specyficzny stan, zmienia swoja świadomość jeśli ktos woli w polaczeniu z pieczeciami ‘’sygilami’’ i kilkoma innymi rzeczami (nie chce ich tutaj opisywac) przynosi efekty które mogą być widzialne nie tylko dla odpawiajacego ryt. ale także dla innych. Pozdrawim prowadzacych i zycze wszystkiego dobrego.


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
 • Antares (2017-12-17 10:44:54) #37826 | RAPORT
  Ciekawostka -www.seattletimes.com/nation-world/pretty-weirded-out-pilot-recalls-close-encounter-with-strange-aircraft/
  Piloci to wiarygodni obserwatorzy, w dodatku wszystko uwiecznione na wideo.

  Odpowiedz
 • szyderca (2018-01-11 20:10:02) #37946 | RAPORT | E-mail
  Pytanie do Piotra Cielebiasia. Piotrze twoja wiedza jest poza moim zasięgiem ale stwierdzając, że to co przeżył słuchacz po próbie wywołania Azazela to może być wytwór umysłu to jak mi wytłumaczysz zanik pamięci dzwoniącego po spotkaniu dwóch mężczyzn i obudzenie się rano w łóżku nic nie pamietając ? . Wiem że na pewno jest wytłumaczenie tylko ja go nie dostrzegam. No i jeżeli masz racje z tym słuchaczem to może to samo spotkało Józka w Bieszczadach ?

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 4, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium